Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

270wsm - diskusia

autor: off richard99
pridané: 10.1.2013 18:52

máte eniekto praktické skúsenosti s týmto kalibrom, zaujím ma správanie zbrani pri výstrele, účinky na zver a pod.

počet zobrazení: 7 287
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off jariko555, 21.1.2019 o 21:39

Poprosím aké strelivo používate v tomto kalibri, účinky na zver, poškodenie diviny, ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bubon, 26.5.2018 o 16:11

kaliber 270WSM - Dobrý deň chcel by som sa spýtať či má niekto skúsenosti s kalibrom 270WSM poprípade poraďte vhodnú značku nábojov. Vopred ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mike, 31.5.2013 o 10:43

Má niekto skúsenosť rossler titan6 allround v kalibri 270wsm? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 11.1.2013 o 20:21

Kopať to až tak nekope....ked ustojis 30-06 tak 270 WSM s 8,4g strelou urcite.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 11.1.2013 o 15:28

Ked si si precital pozorne moj koment, tak si urcite aj sam pochopil, ze urcite nemam na mysli klasicku 270W. Co sa tyka tvojho zvukoveho postrehu mozem z casti potvrdit, ale iba to, ze Accubond hvizda...:).to som si vsimol aj u seba. Evo napr. uplne tiche. Porovnanie EVO WSM a EVO WM - WSM podstatne tichsie...porovnanie SP Federal WSM a SP Federal WM - WSM zase tichsie....Samozrejme nemam na to ziadny dokaz, nikto to nemeral a bla bla bla....Len vyjadrujem nazor. WSM ani v 300vke urcite nekope a nie je to ziadny strasiak...v 270 som shorta nikdy nedrzal, logicky to urcite bude este prijemnejsia strelba. Ohliadnuc od typu zbrane, pazby atd....to tu teraz neriesime. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 11.1.2013 o 14:59

ferdo 270WSM je to iste vecsi spetak ako 270 a ten zvukovi prejav je piskavo hvizdavi neviem to presne definovat ale ak som strelil na 200m bolo pocut ako to hvizda kym sa vratila ozvena dopadu gule na dosku kde bol terc, na porovnanie s 30-06 tie iste naboje mali duvnivy zvuk a toto piskalo neviem ako sa prejavuje 300WSM ale 300WM mam a je to urcite iny zvukovi prejav ktory sa da rozoznat rozdiel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ferdo, 11.1.2013 o 14:49

Nemam sice 270. Mam 300WSM, co je vacsi brat. Prosim pani, kde ste prisli na tie kecy o kopavosti a petelicach??? SA mi zdaju prehnane a to poriadne pre boha.... Moj postreh co sa prejavu tyka je taky, ze 300 WSM ma prijemnejsi spatny raz ako klasicky WM. A to nemam ziadny kick stop ani podobne hovadiny. Co sa zvukovej kulisy tyka, uz ked to bolo nacrtnute, 300WSM alebo vo vseobecnosti su "short" kalibre tichsie ako klasiky. To je realita potvrdena niekolkymi nezavislymi pozorovatelmi mojej a kamosovej 300WM pusky. Co sa tyka ucinkov, to je aj tak o strele, pripadne laboracii. Mne osobne sa celkom pozdaval Federal Accubond 180grs, sice sem tam dost podlieval - kazda rana je ina, aj ked zver krasne farbi a povacsine aj celkom presvedcivo pada. 300WSM je o dost silnejsia ako 270WSM a preto si myslim, ze pri rovnakej vahe zbrane musi byt spatny raz malina porovnatelna s 30-06, 308,7x64 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 11.1.2013 o 14:31

nastreloval som to kamarátovi je to parádička ak budeš strieľať 250m a viac akurát sa musíš pripraviť ako BLEIKER písal na petelicu do pleca čo mi až tak nevadilo ale tá zvuková kulisa tejto ráže je impozantná. normálne to hvizdalo vzduchom aj v ušiach je to taký naboj na stereoidoch!! Osobné si myslím že na naše pomer nevyužitý. kamarát striela accubond ale on to supe aj dalej ako 650m a nevie si to vynachváliť, ak to nechceš strieľať na veľké vzdialenosti tak ti to určite netreba , nevyužiješ potenciál tejto ráže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 11.1.2013 o 11:39

za mna len tolko-kopava potvora a to nie som fajnovka,ale toto nemusim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 10.1.2013 o 23:20

Mrkni si youtube.....tam je toho dost....maly,tučný ,,zurivý" náboj. Ale dobrý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov