Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puškohľad na malorážku, optika - diskusia

autor: off urssus
pridané: 7.1.2013 20:48

Dobrý deň,


chcel by som Vás poprosiť o radu. Potrebujem si kúpiť puškohľad na malorážku. Plánujem s ňou loviť líšky. Hlavne aby mala optika dobrú svetelnosť a červený bod. Nechcem do toho investovať viac ako 200-250€ a nevyznám sa v značkách tejto cenovej triedy preto by som Vás chcel požiadať o radu, čo si vybrať. Vopred ďakujem za prínosné odpovede.

počet zobrazení: 19 442
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 45 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Ellmau, 30.9.2019 o 15:28

Ja osobne na svojej CZ 455 použivam Hawke varmint 6-24x44 SF. Pri približeni 24x na 100m je pekne badať aj bod po strele, čiže nemusim zo sebou vlačiť pozorovak. Moju CZ použivam aj na lov škodnej,ale s vymennou hlavnou .17hmr kde sa to spominane zvacsenie fakt zide. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 21.1.2019 o 17:34

No puškohĺad na malokalibrovku treba poriadne zvážiť, je to možno zložitejšie ako si na prvý pohľad môžete zdať. Keďže streľba s 22lr je chirurgická záležitosť strieľa sa prevažne do 50m a bežne puškohĺady majú nastavenu paralexu na 100m tak vám to pri presnej streľbe začne robiť problém a to nehovorím o streľbe na 20m . Preto treba voliť puškohlad s nastaviteľnou paralexou a veľmi tenkou osnovou. Pár súťaží som absolvoval a viem že s dokonalou výbavou sa dá s 22lr presne strieľať od 10m až po 200m a na to vám dokonale poslúži puškohĺau Hawke a konkrétne rada SideWinder 30 half MilDot. Ktorý model to záleží na čo to chceš prioritne využívať. Puškohĺad má dokonalý obraz v plnom rozsahu až po okraj v dokonalých farbách, jemnú osnovu do skla vyleptanú, široký rozsah klikania  po 1/4 MOA alebo 1/8 MOA. Nastavenie bočnej paralexi od 10m až po nekonečno je tak presné že kto sa s tým naučí robiť bude dokonale určovať pomocou toho vzdialenosť. Jediné čo mi na ňom vadí je že osvetlenie kríža je aj v tom najslabšom stave hodne silne. Tento puškohĺad som osadil už viacerím a každému funguje dokonale sám ho používam na súťaže mala dostrelovačka, urban a long. Adminovi som ho namontoval na cz455 lux a na 50m sa dá strieľať do 5 cent mince mám ho aj vo svojej galérií fotiek, ak by niekto chcel možem pohľadať viac fotiek aj zo súťaží. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off nocpet, 21.1.2019 o 16:28

Ahoj. Ja som si kupil puškohlad v Decathlone a najprv som mal pocit, že to bude riaden ulet a vyhodene peniaze. Ale kedze bola moznost ho po odskusani vratit, tak som ho teda skusil. Ale na velke moje prekvapenie, ten puskohlad je fakt super. Pouzil som ho na par sutaziach a nemal som s nim ziaden problem. Dokonca s nasvietenou bodkou. Puškohľad na malorážku, optika - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolfi, 19.1.2019 o 16:25

Meopta meopro 6-18x50.som max spokojny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on brigo, 21.2.2017 o 18:54

Ja pouzivam Barska 1,5-6x42 so svetelnym bodom..uplne v pohode ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 20.2.2017 o 17:58

Delta Optical 4x32 AO ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Gargano, 20.2.2017 o 16:59

Optika na malokalibrovku - Aku optiku na malokalibrovku by ste odporucali. Nech to je spolahlive za rozumnu cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skid88, 6.3.2016 o 19:51

Malorazka 22 LR optika - Chalani poradte mam CZ 455 FS celopazbu chcem tam optiku ale neviem sa rozhodnut but Nikon 4x32 pevny, cena do 130 €, alebo Nikon 2-7x32 variabil cena taktiez do 130. Poprosil by som o radu co sa tyka tychto 2. A este ci ocelovu montaz alebo duralovu. nikon-prostaff-2-7x32 alebo Puškohľad na malorážku, optika - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off farbiarargo, 12.11.2015 o 11:33

Kúpa nového puškohľadu na malokalibrovku v cene do 250 eur. - Dobrí deň .Chcem vás poprosiť o radu ,pri kúpe nového puškohľadu na moju malokalibrovku v cenovej relácii,tak do 250eur.Uvažoval som viacerých variabiloch : Bauer HJB 3-9x50 ,Bushnell Banner 3-9-x50 red -green a Optisan Mamba 3-12x44 RAQ .Zaujíma ma váš názor na túto optiku .Nebránim sa ani iným značkám,čo majú osnovu zo svietiacim bodom.Malokalibrovku používam hlavne na športovú streľbu M400 a na tlmenie škodnej:straky,sojky,túlavé mačky a líšky na vnadisku.Takže všetko strieľam ,tak max. do 80 metrov.Viem ,že za tie prachy nemôžem očakávať žiadne zázraky ,ale vždy to bude kvalitnejšie pozeranie ,ako cez osemročný Tactical 3-9x42 ,čo tam mám teraz . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horvathm, 20.5.2013 o 10:10

Mne kolega pred rokmi doniesol z Rakúska starý Kahles 6x42. Keď to prepočítam na euro vyšlo to asi tak do 130E. Neskôr som to predal aj z malorážkou nemal som na to využitie. Dajú sa aj dneska nájsť takéto staršie ale podla mňa kvalitné optiky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adoxxx123, 19.5.2013 o 22:47

no kúpil som si tactical 4x32 a max spokojnosť stál 45 euro aj s montážou tak že zatial je to super dnes som mal kontrolné sterlby na líšku 10 rán 97 bodou tak že nástrel drží a to som ju nastreloval pred rokom zatial nemozem povedat nič zlé ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rozryt, 15.5.2013 o 10:42

adoxxx123, tak ako si sa nakoniec rozhodol? Čo si si vybral a ako si spokojný? Tiež zvažujem kúpiť HAWKE 3-9x40. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 8.1.2013 o 22:36

lanus vieš akú svetelnosť resp. priepustnosť svetla v % má pentaflex a jemu podobné značky ? Tá Meopta meopro a nikon prostaf sú oproti tomu úplne klenoty. A ked tomu neveríš prever si to ty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 8.1.2013 o 20:39

borza222 - Ten Pentaflex má aj zelený bod ktorý oslňuje podstatne menej ako červený ,čiže efektívna dĺžka možnosti lovu bude s ním dlhšia ako s tvojím Nikonom .Keď neveríš tak to ako predajca Nikonov máš možnosť jednoducho preveriť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 8.1.2013 o 18:41

urssus, ja pouzivam na lisky malorazku, netreba sa bat, stinger ju prestreli a padaju na mieste - ID155387 ale!!!!! samozrejme na malu vzdialenost na vnadisku (pouzivam psie granule) a cakam na vhodnu polohu. samozrejme na vabenie alebo na pirš si beriem hornet, mal som aj 223 ale to ma lakalo strielat na daleko a netrpezlivo... k optike: kedze ako pisem strielat na lisku z malorazky odporucam do 40m, je podla mna cena 200-250m aj cez... podla mna nejaky Tactical a pod. uplne staci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 8.1.2013 o 18:29

Nie- z troch jeden a ešte si mi stale neocpovedal na tie metre,na ktore to bude strielat s tou vzduchovkou,ked chceš na 22 hodit optiku s velkou svetelnostou,i ked ja by som dal prednost radšej stmievaciemu faktoru,nevadí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 8.1.2013 o 18:07

Lanus, - ked myslíš. Ale v pentaflexe uvidíš len ten červený bod a to je málo ked nemá svetelnosť a zver už dávno nevidíš. Bleiker ty radšej nastreluj dalej ale 2 z 3 je veľmi slabý pomer. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 8.1.2013 o 17:16

No meopro bolo po cca 8mich mesiacoch na reklamácii. Dovtedy puškohľad šlapal na sto percent len keď som začal chybovať aj jasné líšky a vedel som že to nie je moja chyba, skúsil som na terč. Lietalo to ako chcelo tak to išlo na reklamáciu. Odpísali mi že nenašli žiadnu chybu a že podľa ich normy je to v poriadku. Puškohľad som nahodil naspäť na zbraň a čuduj sa svete zase funguje v pohode. Čo s ním urobili neviem, ale hlavná vec že už funguje no uvidíme do kedy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 8.1.2013 o 17:04

rado a šlape ti ta optika dobre?Mne sa z 3 kusov nepodarilo 2 nastrelit,ale bolo to v samom začiatku,ked ich ešte len "vypluliô na trh.lANUS- borzovi to nevadí,on ešte stale sedí na srnca aj tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 8.1.2013 o 16:46

lanus upresním je to meopta meopro 4-12x50 ekonomická verzia od meopty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 8.1.2013 o 15:00

borza a na kolko metrov bude s tou 22 tu lišku strielat? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 8.1.2013 o 14:58

borza222 - Ten Tvoj Nikon má síce slušnú svetelnosť,len keď sa náležite zmrkne tie nitky na Duplexe nie je vidieť!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacik, 8.1.2013 o 14:57

aj ked som ho osobne este nevidel,ani neviskusal,skusil by som ten prostaff od nikonu,ktory navrhuje borza222 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 8.1.2013 o 14:54

rado100 - Nič v zlom ale isto nemáš cit.:"meoptu 4-12x50" a dúfam,že už Ti došlo aj prečo?!?! (Pentaflex používajú mnohí aj na guľovniciach ;a ver ,že to nie-je až taký šmejd !) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 8.1.2013 o 14:49

Bleiker pozeral si niekedy do toho pentaflexu? Moji dvaja známy ho majú a ked čakáme na srnca tak idú z posedu o 15 minút skoršie ako ja pretože už nič nevidia. Tiež si myslím že svetelný bod v tomto prípade nieje až tak dôležitý. Načo ti je sv. bod ked nevidíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 8.1.2013 o 14:42

Nechcem tu moralizovať a je každého osobnou vecou kto čo a čím loví, ale ak chceš loviť líšky malorážkou, tak tam potrebuješ aj kvalitný puškohľad so slušnou svetelnosťou. A to preto aby si nielen líšku dobre videl, ale aj dokázal dobre odhadnúť vzdialenosť nakoľko +/- 20 metrov a tvoja sebemenšia chyba a líšku v tom lepšom prípade minieš, alebo postrieľaš a viac nedohľadáš. Preto by som volil radšej kvalitnejší puškohľad bez bodu ako menej svetelnejší s bodom ktorí ťa v šere väčšinou oslňuje( na lacných puškohľadoch). Osobne používam rem 223 a meoptu 4-12x50 a ak už dobre nevidím tak nestrieľam príde aj druhý krát. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 8.1.2013 o 12:14

Volil by som ten v odkaze od lanus vratane tej prvej raže,ktoru tam uvadza. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 7.1.2013 o 22:00

čo poviete na tento ? Chcem svetelny bod, pretože v noci, aj keď na snehu sa mi zle striela bez neho. Inak ďakujem za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterHorniak, 7.1.2013 o 22:00

Ja by som sa nebál ani tohoto, aj ked ako hore Ianus píše, nie je to najleší kaliber na líšky..8-32x50-AOE-Front-Parallaxe-R1-TAC ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 7.1.2013 o 21:45

urssus - V predmetnej cene napr. pentaflex-cazorla-25-10x50(Za šera je príjemnejší zelený bod ); na líšky však radšej Hornet alebo Remington !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 18.10.2012 o 16:15

mate niekto toto? puskohlad-sport-hd-ir-3-9x44nejake skusenosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 6.6.2012 o 14:32

teraz co som tu meoptu pozeral tak okolo 300 Euri.. co v mojom pripade bolo prilis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 6.6.2012 o 8:17

Zalezi kedy ten Aretemis kupoval...pradavno 4x32 boli lacne a dobre...teraz vyrazne podrazeli...ale ten fomei co som spominal je takmer presne to iste. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rimo, 5.6.2012 o 21:29

No s tou cenou neviem kupil som ju aj s tym puskohladom :-) velmi dobra kupa 6000 korun som dal za komplet ked dobre pamatam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 5.6.2012 o 16:22

no jo Rimo, ale aj cena je niekde inde ci? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 5.6.2012 o 15:19

No ja som mal asi dva roky na malorážke 3-6x24 takú vzduchovkovú ceruzu a držala :-))))). Na malorážke bude držať hoc čo, ak to nie je ozaj fest šmejd za par centov. Ide len o to koľko chce kto investovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rimo, 5.6.2012 o 10:35

Ja mam uz roky na malokalibrovke meoptu artemis 4x32 a nemozem povedat ani pol zleho slova. V noci s nou nestrielam a este ani raz som s nou nemal problem ani pri riadnych padoch v zime :-) osvedcena kvalita ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 5.6.2012 o 10:32

ja som si kupil Fomei 4x32...sice hruby kriz ale uplne staci...zatial drzi :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 5.6.2012 o 7:32

pandur1 - za tych 95 EURI to snad nebude zla volba. ked som si zratal ako casto berie von malorazku a ako casto z nej realne striela tak sa mi drahsia alternativa zdala uplne zbytocna. v inom obchode mi nukali tactical za 55 EUR ale ten sa mi velmi nepacil.. ten Luger mi prisiel na omak pevnejsi.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 4.6.2012 o 19:10

ja mam na malokalibrovke toto odkaz piaty rok a nemozem povedat nic zle... cena relativne smiesna, nastrel sa mi posunul len raz, ked som dostal smyk na lade a padol celou vahou na zbran :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 45 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM