dnes je streda,  17. september 2014,  meniny má Olympia,  spln: 8. október 2014,  dnes východ slnka: 06:30,  dnes západ slnka: 18:51
Predajňa poľovníckych potrieb Németh

Kaliber 270W vz 308W - diskusia

autor: off leon0323
pridané: 4.1.2013 20:37

Vaše dobre a zle skusenosti s tymito kalibrami  

počet zobrazení: 11 401
počet hlasov: 0

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 95 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off huber, 22.3.2013 o 10:30

Nechcem otvárať novú tému tak som to dal sem:má z Vás niekto skúsenosti so strelivom Norma Kalahari v týchto príp.iných kalibroch?

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 21.3.2013 o 12:54

Daj si tam 10g KJG a 270Win ti netreba..NOFI by ti povedal

off huber, 21.3.2013 o 12:19

iboo!Ten accubond by sa dal asi len prebíjaný .Vulkan som strielal a ešte mám aj pár kusuov,ale skusenosti mam dosť niejednoznačné.270W som kupil ako druhu hlaveň a chcem to použivať na posedy aj na väčšiu vzdialenosť.Bude to asi interbond alebo accubond.Na pirš a do lesa zase tu 9,3 a skusim Normu Plastspitz -alebo?

off iboo, 21.3.2013 o 0:36

huber - daj do 9,3x62 nosler accubond 16,2 g a 270win budeš mať zbytočnú. Vulkan do 9,3x62 velmi nie...

off huber, 18.3.2013 o 14:57

spito270!mam ešte zopar Vulkanov tak to vyskušam na diviaky lebo ešte diviaka som s tým nestrelil uvidim ake budu učinky a potom sa rozhodnem,chcem to na posed!

on spito270, 18.3.2013 o 14:04

huber, ten vulkan pracuje v 270ke vyborne. No kedze mate tu 9,3ku, dajte prednost niecomu lahsiemu (8,4g). Nosler Accubond alebo Interbond od Hornady, teraz to strielam, spolahlive za rozumnu cenu

off huber, 18.3.2013 o 12:52

Ja som zvolil k 9,3x62 ako alternativu 270W a hladám teraz k tomu "ideálnu" strelu teraz použivam 10,1g Normu Vulkan nemam zatial s tym velké skusenosti,ale rad by som vyskušal aj dačo ine.Nosler Accubond sa mi vidi tiež celkom dobré,poradte!

on lubos2, 10.3.2013 o 15:27

Mne tiež srdiečko piští po .30R Blaser v zlamovačke. Ja osobne som 12 rokov poľoval s .308 W a je to super kaliber. S .270 W skúsenosti nemám, takže k tej sa nevyjadrujem...

off Jager68, 10.3.2013 o 14:59

Ja osobne max do 7mm. preto radsej 270Win ako 308Win.Je to tak trochu konzervativne ale co uz. Jedina vynimka je jednoranovka v 30R Blaser. alebo 8,5x63 v opakovacke.

off BLEIKER, 10.3.2013 o 13:59

Orol-vieš že 10,7g celoplášt v 308 bude mat vačší TKO ako 9,7 g dvojjadrová strela v tom istom kalibri?!To je taká otázka ,čo si zadal,že na nu nie je fundovaná odpoved,lebo ja by som ti hnede položil aspon 5 podotázok,lež by som ti odpovedal anakoniec by sme sa aj tak dostali tam,kde sme už teraz-je to takmer jedno.

off snipko, 10.3.2013 o 13:20

ťažko povedať či uprednostniť ten alebo ten kaliber. Je to vec vkusu a sympatií. Ani jeden kaliber neni zlý, takže výber je naozaj čo človek uprednostní. Výber streliva je naozaj širší pre 308W ale povedzme si rovno že koľký z nás potrebujú v praxi využiť také veľké množstvo druhov striel???? Aj tak sa človek nakoniec prikloní k dvom alebo trom laboráciám pri ktorých potom zostane...

off orol, 10.3.2013 o 12:51

Čo poviete na názor, je rozumnejšie uprednostniť 308 oproti 270 ? P.s- kratší náboj, obrovský výber streliva, väčší priemer strely - TKO, atď atď...

off brblos, 10.3.2013 o 10:53

Partition je super strela, ale TBT je niekde inde ,hlavne pre lov 200+.Strielam to v špringu v HE , tento tok chcem vyskúšať Trophy Cooper ,ktorý má podobnú konštrukciu ako barnesácke TTSX

off Stagstalker, 10.3.2013 o 10:34

Pozeral som stranku federalu a TBBC som tam uz nenasiel len TBT, ale ako citam, tak sa to uz vysvetlilo. TBBC strielal kamos v 300win.mag. a bol spokojny. SST je udajne mlyncek na maso, vysoka ranivost, ale udajne dost poskodzuje aj divinu. A co federaly so strelou Nosler partition?

off Jager68, 10.3.2013 o 9:50

MMaska presne tak. Ja o 270win uvažujem ako alternativu za magnum kaliber..TBT alebo Superformance (Interbond+SST) maju uplne rovnake hodnty..E 4000J V 975m/S a 8,42g...uz len použivať podla druhu lovenej zveri..

on MMasska, 10.3.2013 o 9:46

BLEIKER tak to si trafil ,vidiet ze si strelec :-DDD.Ten kto striela 20ks za rok nemusi spekulovat na cene v tom pripade aj 150e za skatulku nieje vela! ale co je povecsinou najhorsie ze ty co strielaju tu pomyselnu skatuku za rok nedaju ani 40e aby si kupili nieco normalne a nie ako je S&B - PP- geko-srbske a madarske strelivo a podobne podradne znacky. Kedy toto uz pochopia ze sa im to vrati nie v hodnote penazi ale v hodnote polovnickeho zazitku a neostanu zhrozeny a sklamany nad strelenym pripadne postrelenym a nedohladanym kusom!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 10.3.2013 o 8:41

JAGER to má v oku-dnes už nerobia TBBCa nahradil ho práve rovnako FAMOZNY TBT,ktorý uvadza.MMasska-dobré máš poznatky z praxe-budem sa opakovat-270 nie je na strelbu do 130-150m,to si treba uvedomit-od tých 170m hore je jej parketa,vtedy už tie hematomy nie su ani v blanácH.Tie su vtedy,ak zver po zásahu odbehne a bola do tých 150m a práve to TBBC tomu vedelo zabránit svojim STOP EFEKTOM.K tej cene-v tvojom prípade,ak strielaš desiatky kusov,je táto otázka na mieste,ale to je skor výnimka.Drvivá vačšina našich polovníkov striela do 20ks raticovej ročne a to som možno aj prehnal.A v tomto prípade neexistuje strelivo ktoré by bolo nekrestansky drahé-to už sa jedná o lakomost.

on MMasska, 10.3.2013 o 6:00

BLEIKER ta strela FEDERAL TBBC je brutalna este som nemal strelu ktora bola tak kompaktna na vahu ako je tato v 308W 10,7gr ta strela stale ostala na 10,1gr a nikdy nepodliezla tuto hranicu ma neskutocny stop efekt ale dajako o setrnosti k divine sa nedalo vraviet hematom sa na vstrele nenachadzal len len v blanach ale casto aj v tkanive velmi pekny bol aj vstrelny kanal a treminalna balistika priestreli dochadzali skoro stale aj pri velkych kusoch nedialo sa tak len ked bola zver bilzsie ako 40m a potom ked bola dalej ako 220m vtedy sme gulku nasli najcastejsie a co tak kupit nadupanu verziu High Energy TBBC? ale co ma sere pri tychto strelach je " ZE JE PREHNANE DRAHA " a ked porovnam cena vykon tak je to na zamyslenie !

off Jager68, 9.3.2013 o 22:27

BLEIKER..este aj Trophy Bonded Tip

off BLEIKER, 9.3.2013 o 21:41

Ak by sme sa bavili aj o inej značke,tak potom za mna ale absolut No,1 je Federal so strelou TBBC- v 270 nič lepšie nepoznám.

off Jager68, 9.3.2013 o 18:05

8,2g je v 6,5x65R aj 6,5x65..RWS KS.. do 270Win je 8,4g. Kazdopadne je dnes do 270 tky vyber daleko lepsi ako volakedy.

off Hunter243, 9.3.2013 o 17:22

Zabudol som tam napísať, že sa bavíme o 270W! Teraz ste ma prekvapil Jager68, RWS KS je aj 8,2gr? To som v tabulke nenašiel. Podarilo sa mi zohnať RWS Teimantel-S-Geschos 8,4 gr. s takou "čiapočkou" olova na špičke, máte to niekto odskúšané v praxi?

off Jager68, 9.3.2013 o 17:18

kal.270Win, je priam skonstruovany na strely do cca 9g.Ked chcete tazke strely,kupte si iny kaliber. Interbond je tvrdsi..SST je strela s velkou ranivosťou... Ja pouzivam 8,2g KS a aj CDP.CDP je vynikajuca strela.ale fakt draha. a v 6,5x65R..ufff..je to dost.

off Hunter243, 9.3.2013 o 16:21

Takže poradie by bolo takéto: 1. Hornady Interbood Superformance 130Grei/8,4 gr., 2. Hornady SST ?Grei,?gr., 3. RWS KS 9,7 gr., doporučujete Bleiker, Jager68, alebo máte aj niečo iné overené, ďakujem.

off Stagstalker, 9.3.2013 o 16:16

Rozdiel tam bol, ale nie hodný toho cenového rozdielu. A to pritom na strelive nešetrím. Hornady je cenovo dokonca pod RWS, možno krabicu, dve odskúšam. Ak sa neosvedčia, vrátim sa k tomu, čo ma 7 rokov nesklamalo. Neviem ako je to so superperformance a poškodením diviny..

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 9.3.2013 o 15:47

Jednoznačne Hornady INTERBOND 8,4g ale neciem,či ta osloví,ked si medzi KS a CDP nevidel rozdiel.

off Jager68, 9.3.2013 o 14:43

8,4g Superformance Interbond

off fanda, 9.3.2013 o 11:02

Připojuji se k názoru, že kratší hlaveň v lovecké praxi je jenom plus a její výhody zdaleka převyšují ztráty výkonu, které jsou tak zanedbatelné, že se onich nemá cenu na této úrovni bavit.

off Stagstalker, 18.2.2013 o 14:12

Viete mi niekto povedať, ktorý náboj, resp. s akou strelou je z fabricky vyrábaných od firmy Hornady do .270win najlepší, resp. najosvedčenejší z hľadiska lovu?(ranivosť, prestreľovanie, poškodenie diviny, presnosť). odkaz Poprosím najmä tých, čo majú praktické skúsenosti alebo niektorú zo striel v odkaze vyššie prebíjajú, po teoretickej rovine si samozrejme materiál naštudovať zvládnem, zaujíma ma prejav v praxi. Momentálne strieľam RWS KS 9,7g, som s nimi spokojný, ale možno po tých rokoch túžim vyskúšať zasa niečo iné a hornady ma celkom lákajú.

off Stagstalker, 8.1.2013 o 19:38

Úprimne, neviem ako sú na tom momentálne vo fenixe s výstavbou, tuším tú 300m robia od roku 2010, spomenul som si na ňu keď som rozmýšľal kde sa dá strieľať, ale aktuálny stav som nepreveroval. Pri Leviciach som bol dávnejšie pozrieť len v Devičanoch, neviem ako je to tam ale s bežnou dostupnosťou pre verejnosť. Z počutia viem, že by tam v okolí mala byť ešte jedna strelnica na long range, ale bližšie info nemám, toto nie sú veľmi moje smery, ale pokiaľ strieľaš ligu, budeš mať lepší prehľad :)

off BLEIKER, 8.1.2013 o 18:21

stag-prečo ho posielaš do LV,ked tí 300m strelište ešte len stavajú?!!!Domaniža -absolutne nepoužitelna-kosia len ked tam strielame my ligu,inak zabudni.

off Stagstalker, 8.1.2013 o 17:32

Igoret: Levice: odkaz, Domaniža odkaz, prípadne Turecký vrch alebo DPS v Senici, Martin odkaz. Prípadne si mrkni niečo cez stránku asociácie presnej streľby Slovenska odkaz, chodí sa strieľať tuším aj do Lipovníka atď.

off BLEIKER, 8.1.2013 o 14:55

Igoret-pre teba najbližšie v Novom Meste n.Vahom,byvala vojenska strelnica,teraz v sukromnych rukach,da sa až na 4OO,ale to už ani ja nevyuživam,300-ka uplne stači.

on igoret, 8.1.2013 o 14:34

Jager68 to je škoda OLIK neni... a iná strelnica?

off Jager68, 8.1.2013 o 14:21

Skoda,ze je v SA zruseny ORLIK..tam som chodil so 7 rem.mag strielat na 300m.

on igoret, 8.1.2013 o 14:09

Stagstalker daj kontakt? na strelnicu Mimo toho je na SR pár strelníc, kde sa dá oficiálne puknúť aj na 300m,

off Stagstalker, 8.1.2013 o 13:26

Patrím k tým, čo majú prístup aj k strelniciam, ktoré nie sú dostupné bežným civilným návštevníkom ;) Mimo toho je na SR pár strelníc, kde sa dá oficiálne puknúť aj na 300m, predpokladám, že je aj raz taký počet neoficiálnych, ale toto tu riešiť nemusíme. Behy som zveri ešte našťastie nikdy neodstrelil, na tele vysokej, dančej či veľkého diviaka sa tých pár cm na 190-200m odpustiť skutočne dá, ak si človek z praxe, tak musíš vedieť, že to tak je, minimálne ak vieš akú veľkú komoru má vyššie uvedená zver. Čo sa týka plávajúcej hlavne, pomenoval si to, čo som ja na konci svojho príspevku opísal.(ak sa zhodneme, že bez istej konzistentnosti streľby z určenej zbrane nemôžeme hovoriť o presnosti) Táto konzistentnosť je vďaka plávajúcej hlavni zvýšená, ale reálny význam naberá až pri long range streľbe, resp. pri poľovníctve ako takom nemá pri bežných streleckých vzdialenostiach nosný význam- predpokladám, že chyba strelca a možno aj streliva bude aj tu väčšia ako zbrane, hoc bez plávajúcej hlavne.

off BLEIKER, 8.1.2013 o 12:10

Takže takto-par cm hore dole a nasledna uprava od oka-to su tie kusy s odstrelenymi behmi,možnosti odskušania strelby na 200m -oficialne strelnice-su na SR ako šafranu-viem o čom hovorim.A ked už si sa tak rozohnil,tak ti prezradim,že jedina vyhoda free floating barell oproti klasickemu uloženiu je v KONZISTENTNEJ STRELBE RANU ZA RANOU A VOBEC TO NEMUSI BYT RYCHLA STRELBA.

off Stagstalker, 8.1.2013 o 9:09

nemusíš sa so mnou dohadovať, ani ma o ničom presviedčať. Diaľkomer má, navyše aj načítané vzdialenosti v revíri, balistiku máme preverenú na strelnici, pri nastrelení na ONV, je rozdiel v balistike oproti tabuľkovým hodnotám pár cm a pre poľovníctvo nič zásadné, v praxi to upravíš od oka a na 200m strieľaš aj na schopnostiam primeraný terč, nie na srnča. Keby som s tou zbraňou na 200m nestrieľal, tak to tu nepíšem, chyba bežného strelca je väčšia ako balistická strata z dôvodu kratšej hlavne, či ty strieľaš na 200m z voľnej ruky srncom na krk? :) Plavajúca (floating) hlaveň zvyšuje presnosť vďaka umožnenému voľnému kmitaniu hlavne. Opäť, vplyv pri poľovníckej streľbe minimálny, kľúčový možno až pri väčšej vzdialenosti a pri rýchlej opakovanej streľbe. A píšem len o tom čomu rozumiem a najmä, čo som si preveril.

off BLEIKER, 8.1.2013 o 8:50

stagstalker-nemam chut ani čas sa s tebou tu dohadovat,ale take veci,že s 270 pri 51 cm hlavni nič nerieši balisticky do 200m,tak to som sa teda zasmial-prepač.Alebo dotyčny nema dialkomer,striela na 120m v domneni,že je to 200.Aj s tou plavajucou hlavnou si to"trochu"prestrelil-so vzdialenostou strelby to nema takmer nič spoločne,piš len o tom,čomu rozumieš,nie čo si niekde počul.

zobrazené 1-40 z 95 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie