Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Aj takí sme " poľovníci " - diskusia

autor: off ivanteplan
pridané: 28.12.2012 19:45

Trúchlim a som nešťastný. Považujem však za potrebné sa Vám zdôveriť. Štefanská poľovačka je v našom združení tradíciou od jeho založenia. Tešil sa aj môj štvornohý priateľ osemročný modrý gaskonský hrubosrstý durič Verseau. Mal veľkú chuť pracovať a hneď na začiatku prvého pohonu hlási unikajúcu zver dozadu. Čakali sme ale jeho hlas stále slabol za horizontom. Pohom sa skončil a pes sa stále nevracia. Stalo sa mu to po prvýkrát. Mal výborný nos a vždy sa dokázal vrátit po svojej stope. Poznáte to nekonečné čakanie určite mnohí. Sú to dlhé minúty, hodiny a niekedy aj dni. Žiaľ nepomohlo čakanie ani do večera. Na mieste kde sme sa rozišli som položil jeho deku a v noci som obehol autom ešte všetky dediny v širokom okolí, kde by mohol z kopcov zbehnúť. Bez výsledku. Ani ráno ma na deke nečakal. Okolo obeda som sa rozhodol spolu s plidisky sledovať jeho stopu na snehu. Bolo to náročné a dlhé sledovanie. Žial sme videli jeho nespráne smerovanie do susedného revíru. Bolo zjavné, že zver už nedurí a iba sa snaží zorientovať. Po dlhých kilometroch sa rozhodol vrátiť sa po vlastnej stope. Bežal po ceste pastvou v lokalite Močiar nad obcou Šuľa, okr. Veľký Krtíš v uznanom poľovnom revíry Lysec. Pastva bola plná stôp od zveri lebo ako to býva v mnohých revíroch zvykom, praktizuje sa tu zimné prikrmovanie presne v zmysle zákona. Dve vlečky siláže na dvoch miestach obrovskej lúky a všade dookola nastavané posedy. Mali sme problém sledovať jeho stopu a už sme to chceli vzdať. V tom som zbadal jeho nehybné telo a neudržal som sa na nohách od žiaľu. Hora začula môj rev a plač. Bol koniec. Dostal som odpoveď na otázku prečo sa nevrátil.


Čítanie zo stôp v snehu. Pes beží po ceste a snaží sa sledovať svoju stopu aby sa mohol vrátiť k pánovi. Prichádza auto. Pes vybočí z cesty asi 15 metrov k prvým kríkom. A tu ho zasiahne guľka vystrelená "poľovníkom" , pravdepodobne z auta. Pre mňa zatiaľ ešte neznámy "lovec", vystupuje z auta a kráča k svojmu " úlovku ", aby mu dal dole z krku výstražný oranžový obojok. Nasadá do auta a pokračuje v autopirši. Nehybné telo verného štvornohého priateľa ostava ležať na snehu.


Aj takí sme my, poľovníci....


počet zobrazení: 26 282
počet hlasov: 38
Aj takí sme
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 127 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lubenko, 22.6.2014 o 20:32

no Laco je slaba nahrada,on nepije:):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepies, 22.6.2014 o 18:15

Ľuboš to skôr ja začnem strielat S&B ako ty prides na stretko. ,ale to je tvoja chýba . aspoň že si poslal za seba dokonalu náhradu Laca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 22.6.2014 o 15:00

tak takto si to Jaro predstavujem v Jasenske doline:):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.6.2014 o 14:59

Lubenko, tak mi tam uz len vlezeme odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 22.6.2014 o 14:47

ta výrivka s tým šampanským mi neda spat:):):):),prepačte mimo tému ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off orol, 22.6.2014 o 14:46

Dobry napad, tiez tak podobne rozmyslam, uvidime. P.s- Jozef, ja hovorim o polovnom psikovi z tejto temy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 22.6.2014 o 14:30

Orol určite to jedno nieje.Pozri si reportáže z TV (ked polovník zastrelil majitelovi psa) je ich viac.. tak si všímaj vekový priemer tých superultramega opatrných starších pánov.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off lubenko, 22.6.2014 o 14:28

Jarko u starých jágrou to beriem ,ale u polovníkou nie:):):):),je to na podebatovanie pri ohni,na buduci rok by sme sa mohli ist pozriet ku operakovi na to stretnutie,už tri roky sa tam chystam a nikdy mi to nevyšlo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.6.2014 o 14:27

Lubenko, ohladne psika je takmer jedno, ci stary, alebo stary skuseny. P.s- u starsieho cloveka sa uz predpoklada vyzretost, skusenost, opatrnost, predvidavost, zdrzanlivost a tak pevne verim, ze takyto by po polovnickom psikovi nestrielal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 22.6.2014 o 13:59

Jaro,dobre si povedal starý,skusený jager,ale podaktorý su len starý:):):):)a len si namýšlaju že aj skusený ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 22.6.2014 o 13:55

Stary skuseny jager je opatrny a prezieravy ako liska a toho z opatrnosti netreba preskolovat. Stary jager kym stlaci spust, tak sa tisickrat uisti, ci kona spravne a v zmysle zakonnych ustanoveni a ked nie je uisteny, alebo ma podozrenie, tak ani spust nestlaca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 22.6.2014 o 12:53

ale zas je pravdou,že i podaktorý dlhoročný polovnici by potrebovali preškolenie:):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 22.6.2014 o 12:48

Tiez si skor myslim, ze islo o rychlo vykrmeneho po strelbe chtiveho „polovnika", ktory ma vazny deficit v poznani a rozoznani psikov polovnych plemien , poznani zakona , resp. absenciu chvilkoveho prerusenia pamäte ci mysle. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 22.6.2014 o 7:37

heimdal,a ty si mysliš že po absolvovani kurzu už je hotový polovnik????myslim si že až 90 percentam chýba prax,neznamena sa niečo naučit ,ale treba to vediet aj použit v praxi a v tomto s Lysecom suhlasim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off heimdall, 21.6.2014 o 22:06

V tomto prípade sa Vám Lysec ospravedlňujem, ak sa Vás záver môjho príspevku dotkol, nemyslel som to v zlom a tiež za automatické tikanie z mojej strany vo Vašom veku, len ma trochu rozhodilo to slovné spojenie o rýchlokvasenosti, ešte raz, ospravedlnenie, nechcel som Vás uraziť a už vonkoncom spochybniť Váš celoživotný prínos pre poľovníctvo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 21.6.2014 o 11:51

Lysec přečti si co jsi napsal a pak se nebudeš divit těm reakcím.Jinak když si vezmu ročníky těch co tohle dělaj tak to jsou většinou dlouholetí držitelé loveckého lístku a nebo jejich potomci kteří prošli kvalitní výchovou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 21.6.2014 o 11:28

Ďakujem za "kompliment"...Mimochodom som 65 r. lesný inžinier, za svojho života som spracovnil 1 nem.prepeličiara, 1 jazvečíka a 3 farbiare, asi 20 rokov robím poľov.hosp. v tom istom revíri ,som aj dosť známy poľov.šport.strelec ,asi 30 rokov prispievam odb.článkami do poľov. a les.tlače (a nie som Mercel!)....Veľmi rýchlo triediš ľudí bez toho, aby si o nich niečo vedel . Ešte raz "ďakujem"... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off heimdall, 20.6.2014 o 13:54

Lysec - Vzdelanostná úroveň dnešných rýchlo vykŕmených poľovníkov... Tak toto si trošku prehnal, dnes človek, ktorý chce byť poľovníkom absolvuje kurz v trvaní cca 15 mesiacov, prednášky, streľby, absolventská prax v revíri v trvaní 12 mesiacov...ako tomu bolo pred tým? Rýchlo vykŕmený poľovník je nejaký zbohatlík, ktorý si veci neodkrúti ako všetci ostatní, ale zaplatí (tak to potom v teréne aj vypadá) a poťažmo všetci tí, ktorí si poľovačky urobili za cca 3-4 mesiace keď už sme pri tom. (pravdepodobne medzi tých 3 mesačných patríš aj ty) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 19.6.2014 o 13:20

Lysec ja som zazil ako na akehokolvek psa aj na polovneho vypalil aj starsi..akoze skusený a nie rychlokvaseny polovnik... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 19.6.2014 o 11:27

Viac ako úroveň vzdelanosti mňa hnevá úroveň našej nasratosti, zvlášť v tomto období. Pozrite si tie počty pokosených srnčiat, vyťatých a zmulčovaných remízok, podvečerných motorkárov a štvorkolkárov a iných elementov charakteristických pre našu súčasnosť a potom sa tam pripletie nejaký pes :( Jedna vec je však istá: človek, ktorý si nedokáže udržať nervy na uzde, nemal by držať ani zbraň! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Lysec, 18.6.2014 o 17:01

Vzdelanostná úroveň dnešných rýchlo vykŕmených poľovníkov je taká nízka, že ja aj pochybujem či vôbec vedel, že na psa poľovného plemena nesmie vystreliť. To sa dozvedel asi až od svojho PH... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Edu, 21.2.2013 o 1:13

leone tvoje kokotiny si nech doma zachovaj si aspoň štipku ludskej dôstojnosti. Sme na Slovensku ! Ďakujem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 1.1.2013 o 23:35

Edu hlavně si vem prášky a nepleť se do věcí o kterých víš kulový jenom aby jsi vyplodil nějakou kokotinu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.1.2013 o 23:30

Leon tvoje hlboké úvahy ma vždy pobavia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 1.1.2013 o 22:18

ale veď Leon nemyslel v euro ale v českých korunách ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 1.1.2013 o 22:04

no Blaser300WM na tebe je i ten náboj škoda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 1.1.2013 o 18:07

leon, hekler: plný súhlas s vami. môj postup by bol dosť prostý: v zmysle zákona o poľovníctve, následne trestným oznámením na OČTK, keďže spôsobená škoda je bezpochyby nad 266 €. kto to spravil raz, spraví to znovu, ak sa účinne nezastaví, lebo bude mať pocit beztrestnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Blaser300WM, 1.1.2013 o 17:52

Niekedy aj menej ako "desitky tisic". Hlavne ti, co sa nevracaju maju mensiu cenu. Ti maju cenu, ktora zvycajne nie je vyssia ako cena jedneho naboja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 1.1.2013 o 17:13

psa ti to nevrátí ale stáhnul bych ho pořádně aby to pocítil cena lovecky upotřebitelného a chovného psa se pohybuje v řádech desítek tisíc a to si piš že by mu to vadilo víc jak kdyby dostal po tlamě ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Dominika27, 1.1.2013 o 16:14

Nikto netvrdi, ze sme jeho verzii uverili. Je nam jasne, ze cely pribeh ma nedostatky, pribeh podal tak aby jemu neublizil a nam nepomohol. Odpustit sa to neda, ale aspon sa priznal. A ziadne "krvave" peniaze na nove steniatko nam psika nevratia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off serax, 1.1.2013 o 15:59

Mne nejde jedno do hlavi, vsak toho psika stopovali, isli za nim podla stop, tak keby ho zobral do auta a potom vylozil a zastrelil,tak to by bolo vidno podla stop. Nechapem ako takemu bludu mohol uverit!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peterzh, 1.1.2013 o 13:57

Môj názor je taký, že ho zastrelil hneď bez váhania. Neverím tomu že zavedie psa na lúku a tam ho zastreíl a nechá ho tam a odíde. Túto vec mohol spraviť hneď pri aute a psa sa mohol zbaviť. Čiže takým kecom by som absolútne neveril a taká odbpoveď od dotyčného by ma akúrát ešte viac rozhnevala. Ivanteplan neuspokoj sa s takou odpoveďou a dotiahni to dokonce, kežde si zistil kto to spravil. Toto sa málokomu podarí. Nech spravodlivosť zvíťazí. Držím palce ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 31.12.2012 o 21:36

jeskove oci a to ta takou picovinou nachoval a ty si mu uveril to nemyslis vazne ze si mu to zozral a odpustil. Ja viem ze mas velky smutok ale take pometenie mysle nemas aby si mu uveril ze toho psika nalozil do auta a vozil a potom popravil ved to je este horsie ako keby sa bol priznal ze v behu a za sera nerozoznal o akeho psika ide. kurna ale som sa este viac nasral nemal som to ani citat taky som nasraty!!!!!!!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 31.12.2012 o 15:41

poľ. psíka v lese zastrelí len idiot, poľ. psíka na druhý deň po spoločnej poľovačke zastrelí v susednom revíri len hovädo, neverím že susedia nevedeli že poľujete, báchorky o tom ako ho vozil v aute a až potom zaviezol na stopu a tam ho zastrelil zodpovedajú obmedzenému IQ, veď sa priznal k porušeniu zákona a namočil do toho aj poľ. hospodára, každý normálny poľovník by ho zobral domov a zistil majiteľa veď v susedných dedinách sa všetci poznajú, neviem aké máte susedské vzťahy v združeniach ale dobré asi nebudú, v každom prípade je strelec hovädo na pohľadanie, čo som ale nepochopil je reakcia ivana v odkazovači lebo trestá nie strelca ale nás všetkých tým že nás bude ochudobňovať o pohľady na jeho fotografie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 31.12.2012 o 13:38

Hekler a zese ta ista muzika...v ten den pre hospodara ísť alebo člena PZ a pozrieť do knihy to nieje krádež a každy normálny človek ma pochopil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 31.12.2012 o 11:05

šteňa je dosť slabá náhrada za poľovne upotrobiteľného psa... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 31.12.2012 o 10:52

Jozef znovu si napísal že by si išiel na druhý deň po knihu susedného teda cudzieho PZ, ale to by to bola krádež a je úplne jedno či by si skrinku otvoril ich kľúčom ku ktorému by si sa nejako dostal alebo páčidlom, zároveň by to bolo také narušenie vzťahov že dopad si neviem ani predstaviť, toto poľovník nemôže spraviť, všimni si že okrem teba takáto sprostosť nikoho nenapadla a samotný ivan postupoval úplne ináč a férovo a k požadovaným údajom z knihy sa dostal aj bez jej krádeže (poznám niekoľko PZ kde by ti za otvorenie ich skrinky z knihou návštev (je tam aj odstrel) tak dohovorili že by si ich skrinku obchádzal na veľmi ďaleko) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobo1, 30.12.2012 o 23:32

johnturturo uplne s Tebou súhlasím..celá historka je dosť plytká takže dotyčný asi nebude nejak veľmi " duchom obdarený"... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 30.12.2012 o 23:24

Samozrejme, že si tú historku vymyslel. Ved by bol totalny idiot keby sa priznal, že išiel autom, videl psa a strelil ho. Hospodár mu povedal: "priznaj sa, je to na tebe, niečo si vymysli..." zabudne sa na to ututlá sa to. Ranu na duši už nikto nezahojí, ale najlepšie by bolo, keby dotyčný kúpil Ivanovi šteniatko tohto istého plemena. Smútok (možno) nahradí nová radosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 30.12.2012 o 21:48

Ivan riešil si to ozaj (s príliš?) CHLADNOU hlavou! Vždy to tak bolo a bude a tí čo sa majú poučiť sa nikdy nepoučia. Načo...NEMUSIA!...Čo nedokážeš nie je pravda!!! Tiež sme tak prišli o psa (len na opačnej strane) Ale na každú sviňu sa voda varí, len o tom ešte nevie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 127 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov