Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

prosím o radu - diskusia

pridané: 29.11.2012 18:57

Zdravím vás,chcel by som sa spýtať na to ako mám správne kamerovať zver.Mám kamerku Sony cx210 a chcem si kúpiť statív ale váham.Viem že zo statívom budú záberi krajšie ale neviem ako potom budem kamerovať.Ja sa rád prejdem po hore kedže si robím polovný a môj otec je tiež polovník.Preto mám aj vela záberov z polovačiek a tak ale chcel by som sa informovať ohladom toho statívu,no neviem si predstaviť ako budem následne kamerovať či mám čakať na zver na jej najčastejšie navštevovanom mieste alebo či stále sa dá zanou chodiť do kopcov.Nebude mi ten statív na škodu pri pohybe v teréne?Teras nemám na mysli to že či bude tažký ale to že či sa bude dať pohotovo rozložiť a kamerovať.Prosím vás pravopis neriešťe! :)


počet zobrazení: 2 643
počet hlasov: 0
okruh tém: video, kamerovanie
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 29.11.2012 o 23:18

To je preto lebo nemáš správne vyváženú bielu . Najčastejšie sa ti to asi prejavuje ked sú horšie svetelne podmienky a automatické vyváženie bielej ti to zatiahne do modra . Vtedy treba zvoliť tieň na dovážení bielej prípadne pod mrakom . Stačí poloautomaticke . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriansniper, 29.11.2012 o 22:14

A asi mi neporadíťe ako správne nastaviť kameru tak aby som snej dostal maximum.Nahrávanie mám nastavené na najvišiu kvalitu fx 25mb/sec len s tým ostrením a správnim nastavením farieb mám trošku problém niekedy sa mi zdajú iným odtienom ako v skutočnosti sú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.11.2012 o 21:52

ako počkať zver to musíš sám vedieť . Je na to milion trikov . Samozrejme najlepšie je čakať v kryte alebo na posede . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriansniper, 29.11.2012 o 20:19

A ešťe to ma zaújma že teda či si radšej počkať na zver na mieste jej najčastejšieho výskytu?Alebo radšej z nohy na nohu pekne zanou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.11.2012 o 19:57

tak určite je to dobrá volba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriansniper, 29.11.2012 o 19:56

A ked statív tak najlepší by bol asi Sony s dialkovým ovládaním či? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.11.2012 o 19:46

zastabilizuje to veľmi slušne . Každopádne na kamerovanie je potrebná určitá zručnosť ,znalosti režie či kompozícia tiež ako narábať so zoomom ako plynule točiť kamerou a mnoho iného . Na kameru je statív výborná voľba tiež sa dá použit ako monopod . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adriansniper, 29.11.2012 o 19:22

A dá sa sním kamerovať rovnako ako zo statívom alebo tam bude vidieť traslavý rozdiel? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.11.2012 o 19:07

v teréne je dobrý i monopod ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM