Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

krmítko pre diviaky! (pomoc)!!! - diskusia

autor: on hunter73
pridané: 3.11.2012 21:08

dobrý den...potreboval by som pomoct s krmítkom pre diviaky...mam na mysli také ktore si budu kotulat,ma priemer zhruba 30cm,z dierkami aby mohlo krmivo vypadavat..urcite uz viete ake myslim...chcel by som vediet ako ste uzavreli obe strany tak aby ich diviaky nejakou nahodou nerozhryzli alebo neotvorili...zaujima ma aký system na výrobu tohoto krmidla ste pouzili,vase napady atd.!za pripadne komentare dakujem LZ!!!

počet zobrazení: 17 509
počet hlasov: 2
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off rado100, 18.4.2014 o 20:31

A tu je pekne vidieť ako si vyčistili priestor po ktorom krmítko gúľali. krmítko pre diviaky! (pomoc)!!! - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
off caky, 10.9.2018 o 21:05

Je to starsia tema lebo su tu prispevky uz z roku 2014 ale aj tak napisem svoju skusenost.ja mam ten krmny valec spraveny z hlinikovej mliekarenskej nadoby.ide oto ze ak pride pocetna partia diviakov tak mi ju budu obracat dovtedy kym nevypadne posledne zrnko kukurice.co je aj za jednu alebo dve noci.tym padom im nenastacim kukurice.ale mam aj tzv.rozmetadlo zavesene na 60l sude a da im len tolko kolko ja chcem.vydrzi mi aj 2 az tri tyzdne.podotykam bavime sa o vnadeni nie o krmeni.zhrniem to.valec alebo posobny krmny bubon nie je zle riesenie ale je to pre nas"obycajnych"polovnikov dost nakladne co sa tyka krmenia.moj nazor.lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 20.12.2014 o 23:11

Pises uplne mimo temy....opakovane. Bud sa drz danej temy, alebo si zaloz novu. Navyse mas podla profilu len 17 rokov, takze je to cele bezpredmetne - ani na oplotok nemozes mat financie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 12matess3, 20.12.2014 o 21:09

Dobrý deň chlapy, mám pozemok v lese, resp les spojený s kríkmi, zarastenou pustatinou atď o rozlohe 4000 m2, môžem túto plochu v lese nejako využiť, napr. chov diviakov za účelom cvičenia psov? Prosím o rady, postrehy, skúsenosti, či radšej nič? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off elciervo, 9.10.2014 o 9:39

pevné nervy a veľa trpezlivosti prajem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mikole, 9.10.2014 o 9:30

Takýchto "diviakov" máme v revíri viac ako tých skutočných. So súdkom sa za dva dni hral spolu celkom 10 hodín, ale dovnútra sa nedostal. Súdok som znovu naplnil a uvidím či to súdok prežije po ďalšom kole. Foto z fotopasce... krmítko pre diviaky! (pomoc)!!! - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off mikole, 9.10.2014 o 9:25

Po 3 dňoch som prišiel skontrolovať výsledok, či tam niečo bolo. výsledok je na fotke krmítko pre diviaky! (pomoc)!!! - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off mikole, 9.10.2014 o 9:23

Urobil som súdok - kŕmny valec pre diviaky. Naplnil kukuricou a uviazal o koreň stromu poriadnou reťazou. Ako vyzeral súdok na začiatku pozrite foto. krmítko pre diviaky! (pomoc)!!! - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off mikole, 13.8.2014 o 8:12

Všetky riešenia sú pekné, ale ak máte v revíri medvede, tak si to treba dobre premyslieť. žiadny kolík v zemi nemusí vydržať a nejaká kanalizačná rúra alebo súdok je práca pre medveďa na minútku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off polovnikrv, 12.8.2014 o 20:35

Ja som ich robil z plynovej tlakovej rury priemer asi 30cm a hrubka je 1cm alebo 1,5cm .. velmi dobry material ako keby miesanina gumy a plastu oranzova farba....z kanalizacnej rury ich nerob lebo ich rozbiju...na konce som rozrezal proteinovy box presne sadol a dal ich tak viacej dnu aby ich nevedeli rozhryzt vrchnu cast kde je otvor som dal krizom retaz a priviazal o strom...ak chces aby ich kotulali sprav drevene kruhy na konce vacsieho priemeru ako je rura..ale toto je jednoduchsie ...neskor pridam foto len musim odfotit...velmi dobra vec dlzku ma asi 1,2m ako krmenie pouzivam kukuricu, ale mam dnu aj kamene lahsie vypadaju zrna kukurice a kus som ich aj posolil..z pol kilometra pocujes ked su pri vnadisku...spokojne sa k nim priblizis aj na 20m .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off stevof, 12.8.2014 o 20:13

plastová kanalizačná tlaková rúra - oranžová, priemer okolo 30 cm, dlžka cca. 60 cm alebo akú zoženieš, uzatvoríš ju na koncoch drevenými kruhmi o priemere cca. 40 cm, priemer uzatváracích kruhov musí byť väčší od rúry aby počas toho ako budú divaiky valec nahánať po blate si nezalepili blatom diery na kukuricu. Na jeden koniec upevníš na cca. 2 metre dlhú reťaz v strede a v druhom uzatvárací otvor na násyp kukurice. Uzatvárací kruuh pripevníš k rúre pomocou "L" stolárských profilov cca. 10-12 cm alebo aké kúpiš, alebo pomocou závitovej tyče priemer cca. 12 mm, stredom to spojíš. Diery vo valci na kukuricu okolo 10 mm, nerob veľa dier pretože ho rýchlo vyprázdnia, reťaz nevadí diviakom vôbec aspoň Ťa šramot zobudí, keď zdriemneš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mozaik, 11.8.2014 o 16:22

Udělal jsem si taky takové krmítko. Teď ale nevím, jestli nebude vadit, že bude na řetízku. Jestli se nebudou prasata lekat, až bude řetízek cinkat. Nemáte někdo zkušenost? Kdyžtak bych použil silnější silonové lanko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 12.7.2014 o 17:20

Hlavne netreba pouzit tie sive !!!! rury potom sa stane to co pisal Plidinsky. Tie oranzove su podstatne pevnejsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jozef, 12.7.2014 o 17:13

Ja to riešim takto krmítko pre diviaky! (pomoc)!!! - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rado100, 12.7.2014 o 16:42

Ondrík fantázii sa medze nekladú Už som videl aj s 200 litrového sudu. No diviak je žrút pokiaľ má čo tak žerie a na to aby spoľahlivo na vňadisko chodil stačí denne kilo kukurice. Nie je dôležité množstvo, ale pravidelnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sipik, 12.7.2014 o 16:40

Takýto sud som videl aj zavesený tesne nad zemou na reťazi medzi dvoma agátovými kolmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 12.7.2014 o 15:14

a čo tak použiť takýto 30 l súdok, tie ,,uši,,by som odstránil, navŕtal diery vhodnej veľkosti a potom už len nejaké ocelové lanko na ukotvenie...bude to vhodný spôsob? krmítko pre diviaky! (pomoc)!!! - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rado100, 18.4.2014 o 20:31

A tu je pekne vidieť ako si vyčistili priestor po ktorom krmítko gúľali. krmítko pre diviaky! (pomoc)!!! - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

off rado100, 18.4.2014 o 17:10

Trošku oprášim túto starú tému. Pred týždňom som zhotovil a osadil kŕmny valec pre diviaky. Nemusel som ani dlho čakať a diviaky sa nenechali núkať, s chuťou sa pustili do kukuričky. Fotka je urobená ihneď po inštalácii. V druhom príspevku je po týždni. krmítko pre diviaky! (pomoc)!!! - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off Blaser300WM, 4.11.2012 o 11:59

Kukni sa na to co si kupil a chlapov tu netrap s chujovinami. Podla toho si vyrob alebo prikup dalsie. Nevymyslaj vymyslene. Mam kupenych asi 20 kusov a ani jedno este za niekolko rokov nerozbili. Akurat jeden blby lesnik mi do neho strelil ked sa ochrapany alebo ozraly zobudil na posede. Dostal ohna debil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on hunter73, 3.11.2012 o 23:43

ok dík za navod skusim to tak... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off plidinsky, 3.11.2012 o 23:10

až to chceš teda skúsiť, u nás ho chlapi vyrábali takto: - plastová rúra - priemer si zvoľ aký chceš, dĺžka 30 cm - šroub na ukotvovanie (kotviaca tyč so závitom) - nějaký hrubší rovný plast (musí byť odolnejší, aby to dačo vydržalo) - nejaká retiazka Plastovú rúru navŕtaj 10mm vrtákom na niekoľkých miestach, z plastu vyrež 2 kruhy uprostred diery pre šroub a už to iba celé poskladaj, naplň kukuricou a zašroubuj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

on hunter73, 3.11.2012 o 21:55

toho sa neobavam je dost hrube,aj ujo ho ma ale kupovane, a ma ho uz 2 roky a pohodka... len neviem ako ho dat do hromady :/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off plidinsky, 3.11.2012 o 21:46

videl som tieto krmítka vyrobené z plastových rúr - pri prvom mraze ich diviaky rozlámali ako nič :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM