Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Montáž na Sauer 202 - diskusia

autor: on martinh
pridané: 17.9.2012 15:28

Dobrý den, udělal jsem si radost a koupil si kulovnici Sauer 202, chci na ní dát optiku Zeis Victory HT 3-12x56 se šínou. Mohli byste mi prosím poradit nějakou montáž popřípadě dát odkaz? Uvažuju o otočných montážích od MAK nebo EAW. Nevíte zda se dělají i jednodílné?Ale v těch montážích se moc nevyznám.Děkuji za radu.

počet zobrazení: 6 650
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off brblos, 20.3.2018 o 9:47

Myslím si , že táto rýchloupínacia montáž nemá v súčasnosti na trhu konkurenciu. Montáž na Sauer 202 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off milos1milos, 19.3.2018 o 14:14

Reakcia na príspevok od anonym, 19.3.2018 o 13:02 :
Áno to je asi najlepšia voľba... rýchlo ju nahodis a rýchlo vyhodiš... mám ju na benelli a max spokojnosť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off anonym, 19.3.2018 o 13:02

Trochu oprášim tému, kolegovia. Potrebujem montáž na Sauer 202, optika Zeiss so šínou, net som už presurfoval celkom seriózne a chcem niečo čo bude najlepšie držať nástrel i po opakovanom zhodení a nahodení optiky. Zatiaľ mám toto co je na fotke prosím o nejaké návrhy čo by ste mi na základe praktických skúseností odporučili. Montáž na Sauer 202 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Jager68, 19.9.2012 o 8:15

JA si vyberam ERA-Recknagel... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luBOSSco, 19.9.2012 o 0:51

Otvorena strelnica, vzdialenost 80 metrov, zbrane v stojane, strelivo Norma Oryx a Vulkan v 7x64, 6,5x55SE, .308W a .300WeatMag. Zbrane S202 Medium, S202 Magnum, Tikka T3, Rosler Titan. Bolo to skoro v jari, nepamatam sa uz co bolo v com. Pani ziaden strach, posun tam nebol, ze 5 cm :D no u QR to robilo cca 1cm v pravo hore. Ja osobne tam velmi neverim tym kridelkam. Maju rozny doraz. Jedno sa zatvara viac, druhe menej. Mozno je to "len" mojim kusom...Porovnavali sme hlavne nastrel :) no samozrejme aj funkcnost systemu nas zaujimala. Pozrite hanim svoju vlastnu montaz, aj ked vyrobca udava na akych super modernych CNC compoch to opracuvava. Na ten test som pozval kamosa aby som zistil co to ten QR je a ci to ma cenu menit za EAW(vtedy som tak premyslal). Dnes viem ze pre beznu prax to cenu nema, no ak by som si mal vybrat, vyberam si SUHL ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimbus, 18.9.2012 o 20:39

Mám Sauer 202 Highland cal. 8x57JS, Kahles Helia CSX 2,5 - 10x50 a Kahles Helia CSX 1,1-4x24, obidva na montážach Leupold QR a po niekoľko desiatok násobných nasadeniach a výmenách držia nástrel na 100%. Mám nastrelené strelivom RVS ID classic a nadhánkový na Norma Vulkan. Za 3 roky čo používam túto zostavu ( či na individuálnych alebo spoločných poľovačkách) som nemal vôbec žiaden problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off babrosX, 18.9.2012 o 13:47

Pre: luBOSSco Zaujímalo by ma akú metódu porovnávania ste použili pri Vašom teste. Čo všetko ste hodnotili, aké boli podmienky testu,... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rozryt, 18.9.2012 o 8:22

Mám na svojom SAUER 202 Leupold QR už päť rokov. Za celý tento čas som mal optiku niekoľko desiatok krát dole a ani raz som nemusel prestavovať puškohľad. Drží nástrel na 100%. luBOSSco, tvrdíš že pri tvojom testovaní bol QR najhorší, zaujímalo by ma ako ste to testovali, bolo to stále na SAUER 202?, aké ste mali stelivo, bolo to zo stojana? napíš niečo viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 18.9.2012 o 8:02

JA len ERA Eramatic..puskohlad skladam vzdy ked sa da. Ziadny problem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lrentka, 18.9.2012 o 7:22

Na S 202 mám montáž QR, zatiaľ som puškohľad neskladal, úplná spokojnosť, drží nástrel. Na začiatku zimy a po nej a pri zmene streliva prestrelím. Najlepšia kontrola nástrelu je loviť líšky celý rok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 18.9.2012 o 6:56

Ja mam ISI mount original od Sauer , vyskusane viac krat nastrel drzi na 100%. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luBOSSco, 18.9.2012 o 1:30

Ja mam na svojom zatial iba QR od Leupoldu, ale ak by som si mohol vybrat tak urcite iba Suhl. Najpresnejsi nastrel po viacnasobnom snimani. Porovnavali sme Suhl, ERA, EAW a QR. Suhl jednoznacny vitaz. ERA a EAW cca rovnako no trosku slabsie. a Najhorsie QR :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 17.9.2012 o 21:43

Pozri si Recknagel...tam najdes vsetko..to absolut.top trieda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 17.9.2012 o 20:43

SAUER 202 je výborná voľba, aj puškohľad je svojimi parametrami špičkou. Mám SAUER 202 s optikou KAHLES 3-12x56 s osvetleným bodom na SEM (Suhl)montáži, pevné, efektne a plne funkčné - overená klasika ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov