Heming hunting
dnes je utorok,  19. marec 2024,  meniny má Jozef,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:52,  dnes západ slnka: 17:55
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Združenie poľovníckych organizácií HUBERT - diskusia

autor: off hubert2012
pridané: 15.9.2012 21:57

Priatelia poľovníci!

Otvárame novú tému, po anylýze situácie v poľovníctve na Slovensku, sme sa rozhodli založiť novú organizáciu - Združenie poľovníckych organizácií HUBERT.

Ide o občianské združenie, ktoré nie je poľovníckou organizáciou, ale chceme združovať na báze DOBROVOĽNOSTI poľovnícke organizácie na Slovensku, ktorých je v registri Min. pôdohospodárstva cca 950. Ide o veľké množstvo poľovníckych organizácií so samostatnou právnou subjektivitou, zaregistrovaných na LÚ, ktoré vykonávajú výkon práva poľovníctva, alebo sú poľovnícke organizácie bez revíru.

Členovia tíchto organizácií sú však aj z dôvodu poistného aj členmi SPZ, pretože sa nemôžu výhodne poistiť, iba v SPZ alebo v SLOS Pribina. Takže sú členmi dvoch poľovníckych organizácií.

Hlavnou úlohou Združenia poľovníckych organizácií HUBERT, ďalej len HUBERT, bude združiť na báze dobrovoľnosti tieto poľovnícke organizácie a vytvoriť organizáciu, ktorá ich bude zastupovať v súčasnej dobe hlavne vo vzťahu k legislatíve a to zmeniť súčasný zákon o poľovníctve, ktorý bol vytvorený skupinou funkcionárov SPZ podľa ich predstáv.

Chceme hlavne:

- zrušiť povinné členstvo v SPK, túto organizáciu pokladáme za nepotrebnú pre poľovníkov a myslíme si, že jej existencia je aj v rozpore s ústavou SR.

- zrušiť predlžovanie poľovných lístkov, ako je to aj v okolitých štátoch.

- zmeniť niektoré paragrafy v zákone - uzatváranie nových zmlúv na prenájom reviru a pod.

Vyzývame všetkých poľovníkov na diskusiu na túto tému a pripomienkovanie Vašich návrhov a názorov, aby sme spoločne zmenili túto katastrofálnu situáciu v slovenskom poľovníctve a pokúsili sa o zmeny v zákone o poľovníctve tak, aby bol tento jasným pravidlom, ako ďalej v slovenskom poľovníctve existovať.

ZPO Hubert má pripravenú dohodu s poisťovňou, cez ktorú môžme pre členov tejto organizácie zabezpečiť výhodné individuálne poistenie, pre výkov práva poľovníctva na obdobie 5 rokov. To znamená, že členovia poľovníckch organizácií, ktoré sú členmi združenia Hubert, nemusia byť členmi aj inej organizácie napr. SPZ, ale budú členmi iba svojej a budú mať uzatvorené poistenie na svoje meno a tým spĺňajú podmienku na predlženie alebo vydanie PL.

Očakávame Vaše pripomienky a návrhy...

počet zobrazení: 52 154
počet hlasov: 8
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off hubert2012, 7.3.2018 o 19:17

Priatelia poľovníci, v diskusií sú rôzne témy, zaujímavé, aj dôležité. Chcem sa spýtať, evidujete, že MPaRR pripravuje novelu zákona o poľovníctve? Zaujímate sa, čo sa má zmeniť, zrušiť, aké sú zámery novely?? Nevadí Vám, že zase sa tu rieši niečo o nás, bez nás. Je pravda, že v komisií je p.Lebocký, ale vieme aké zmeny napr. chce SPk, SPZ alebo iné PO ? Máte dôveru voči tomuto zástupcovi poľovníkov? JA NIE !! Prečo napr. SPK nezverejní témy na diskusiu o novele, zámery, čo chce zmeniť, zlepšiť a pod.Samotná SPK vznikla bez akejkoľvek diskusie, chceme aby to pokračovalo??Ja nie, preto Vás vyzývam, vyjadrite svoj názor na túto novelu, mala by byť na základe širokej diskusie medzi poľovníkmi. Alebo máme iba posielať členské príspevky a nezaujímať sa ako ďalej. Tento mesiac sú znovu chovateľské prehliadky, spojené so zasadnutiami OPK - okresné konferencie. Jeden krát za rok je takáto konferencia, prečítajú sa všeobecné informácie a dosť. Zástupcovia PZ a PO poslušne zdvihnú ruky a zase rok pokoj. Takto to funguje..Tak Vás vyzývam, vyjadrite sa, ste spokojní, vyhovuje Vám tento stav?? Myslím, že by sme sa mali spoločne vyjadriť k situácií a prípadným zmenám v zákone o poľovníctve. Navrhujeme zrušenie povinného členstva v SPK, zrušenie predlžovania PL, vydávanie nových a evidenciu držiteľov PL vrátiť na okresné úrady. Ostatné odborné veci riešiť v diskusií so skutočnými odborníkmi na poľovníctvo.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 396 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off hubert2012, 18.12.2021 o 16:21

Reakcia na príspevok od findula, 7.12.2021 o 13:30 :
Najväčší problém nášho poľovníctva a najväčšia výhra SPK je, že veľká skupina poľovníkov sa vôbec nezaujíma, alebo im je to jedno, ako tu funguje poľovníctvo. Poľujú vo svojich revíroch, užívajú si svoju záľubu a o iné sa nestarajú. Občas sa zobudia, keď treba niečo platiť, raz mi povedal jeden poľovník, skladali sme sa po 50 EUR, pýtam sa ho na čo to bolo, on odpovedal, ani neviem, či do SPZ, alebo komory, mne je to jedno. Mám povolenku a kašlem na nich.Takto to veľa krát vyzerá a komora si tu spokojne funguje, systém zaplať a nestaraj sa. Za koho bojujeme? Za Vás obyčajných poľovníkov, za veľkú mlčiacu väčšinu, ktorá vie vyjadriť svoju nespokojnosť akurát po poľovačke, napr. v krčme alebo tam, kde ich súdruh predseda PZ nepočuje, lebo čo ak im nedá povolenku? Veľa ľudí mi hovorí, vykašli sa na to, nezaslúžia si to, je to pravda. Mňa stojí komora ročne možno cca 3 EUR, som členom PS bez revíru, nie sme ani v SPZ, takže moje raňajky sú drahšie ako poplatok do komory. Ale ide mi o princíp, nemôžem sa pozerať na to, ako tu určitá záujmová organizovaná skupina funkcionárov SPK, ktorí sú aj funkcionármi SPZ vypaľuje 63 000 poľovníkov a vyberie od nich ročne cca 2,7 mil. EUR.A to maximálne nehospodarne a netransparentne. A to vďaka zneužitiu politickej moci cez stranu Smer, kde bol prezident SPK poslancom a s pomocou úradníkov ministerstva ako Dr.Puškáč. Pokojné prežitie Vianočných sviatkov a veľa poľovníckych zážitkov Vám želám priatelia poľovníci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hornet22, 16.12.2021 o 21:57

Reakcia na príspevok od findula, 7.12.2021 o 13:30 :
ja tiež neviem, vyzerá to čím ďalej tým viac že najviac je sám za seba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 7.12.2021 o 13:30

Jsem celý zmatený.Ten hubert2012 je s náma nebo proti nám? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 7.12.2021 o 9:04

Reakcia na príspevok od dede, 7.12.2021 o 6:50 :
Znovu sme pri tom, ako ľahko je začať od iných a ako ťažko od seba. A tí hore to veľmi dobre vedia a majú nás v hrsti. To nie je ich chyba, ale naša. To nie ich skorumpovanosť, ale naša. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off dede, 7.12.2021 o 6:50

Reakcia na príspevok od hubert2012, 6.12.2021 o 21:55 :
A znovu sme pri ľudskom jedincovi a ľudskom faktore... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 6.12.2021 o 21:55

Reakcia na príspevok od goret, 6.12.2021 o 21:32 :
Ano účastníci snemu sú delegovaní zdola na hor, ale na sneme usmernený ako majú hlasovať, aby som sa presne vyjadril, pred snemom dostanú inštrukcie. A kto ich posiela alebo deleguje na snem? No zástupcovia PO alebo PZ o okresu, zo snemu OPK.A to je to, čo chceš riešiť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.12.2021 o 21:32

Reakcia na príspevok od hubert2012, 6.12.2021 o 11:19 :
Problém je zjavne v účastníkoch snemu, resp. v tom, že väčšine daných účastníkov snemu je to šumifuk. Účastníci snemu sú delegovaní zdola nahor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 6.12.2021 o 15:24

Reakcia na príspevok od Sager, 6.12.2021 o 11:07 :
Sager - konzultoval som aj v minulosti zo spravcom moje udaje v profile. Aspoň -20 z realneho veku by som bral. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 6.12.2021 o 11:19

Reakcia na príspevok od goret, 6.12.2021 o 8:16 :
Goret, Tvoje názory poznám, teoreticky máš pravdu, napr. absolútne nefunguje dozorná rada, nerobí čo má. teraz zverejníme hospodárenie ústredia za 5 rokov, velmi zaujímavé čítanie. napr. si dali spraviť odznaky, zistili sme že by ich malo byť cca 120 ks, za vyše 14 500 EUR. Pani dozorná rada o tom nič nevie, obrovské peniaze na reklamné predmety, každý poľovník by už mal mať čiapku, pero, tričko s logom SPK. Podnikáš, je jednoduchší tunel ako reklamné predmety, ktoré sa rozdali? Poznám prípady, keď sa ozvali funkcionári OPK na sneme, nič sa nedialo, ani ich príspevky sa neobjavili v zápisnici zo snemu, neboli vhodné. je to SRO troch ľudí. Ale máš právo na názor. Ľudia, ktorí poukazovali na zlé hospodárenie v komore, už sú vymenený. Na poslednom sneme, kde nás dokonca pozvali, ale z dôvodu pandemie sme neprišli, tak p.Vančurová mala vraj zásadný prejav, čakalo sa na reakciu účastníkov snemu. Prečítala a nič, takto to funguje. Si na FB, pozri si skupinu Poľovnícke fórum, prečítaj si materiál o tzv. prenesenom výkone štátnej správy. Si kynológ, si spokojný? Ak áno, v poriadku, ak nie dáj návrhy na zmenu k lepšiemu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sager, 6.12.2021 o 11:07

Reakcia na príspevok od dede, 5.12.2021 o 20:19 :
Prečo som si myslel, že máš len 20 rokov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.12.2021 o 8:16

Reakcia na príspevok od hubert2012, 5.12.2021 o 18:48 :
Prečo stále operujete zhora? Prečo nie zdola? Prečo neapelujete, aby sme si urobili poriadok vo svojich radoch, potom vo svojom najbližšom okolí a tak postupne sa dopracovali až k tým najvyššie? Operovať zhora je jednoduchšie, ale efekt ako vidno je pramalý. Treba začať od seba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 5.12.2021 o 20:19

Reakcia na príspevok od hubert2012, 5.12.2021 o 18:48 :
Na proteste v BA som bol aj 17. novembra 1989 aj to zanič ako ostatné protesty nestálo... Ja som si zaplatil 10 ročný poľovný lístok aby som mal pokoj. Vo veku 52 rokov si myslím, že vnímajúci človek má možnosť v našej spoločnosti pochopiť koľko je 1 + 1 a prečo je tomu tak. Rozbor sa ni nechce písať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 5.12.2021 o 18:48

Reakcia na príspevok od dede, 5.12.2021 o 13:47 :
Áno čiastočne máte pravdu, málo sa zmenilo. Napísal som, že už je komora kontrolovaná, čo sa v minulosti nedalo, musí predkladať každý rok správu o činnosti ministerstvu, čo tiež nemusela. A upozorňujeme na veci, ktoré sa nám nepáčia, ale neodpovedal ste, čo ste spravil Vy na podporu zmeny, ste spokojný? Neviem o ktorom proteste v BA píšete. To že komora má veľkú moc stále, je jasné. Má prostriedky ako sa udržať a využíva ich, napr. aj naše peniaze. O úrovni myslenia mnohých poľovníkov, hovorí aj petícia. Je pravda, keby ju boli podpisovali iba poľovníci, vyzerala by inak. Bola to politická akcia, veľa ľudí podpisovalo petíciu proti Mičovskému, Sulíkovi, vláde a pod. Pritom slúžila ako argument za zachovanie súčasného stavu, za záchranu komory. je veľa poľovníkov, ktorí čakajú ako to všetko dopadne, vraj nás podporujú, ale to je všetko. Takže sa treba aktívne zapojiť aj do prípravy zákona, keď bude hotový, o nás bez nás, bude neskoro. Veľa ľudí mi hovorí, prečo sa na to nevykašlem, som členom PO bez revíru, platíme 30 EUR ročne. Ale ide mi o princíp, keď vidím, ako tu záujmová skupina zneužila zákon a politickú moc, nemôžem mlčať, je mi jasné, že veľká skupina mlčiacich poľovníkov si ani nezaslúži niečo pre nich robiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 5.12.2021 o 13:47

Reakcia na príspevok od hubert2012, 5.12.2021 o 8:21 :
Pán HUBERT ja neprovokujem, len konštatujem a vo svojom príspevku uvádzam, že od založenia tejto diskusie sa nič nezmenilo, ak áno, uvedťe čo... ja som zmenu nezistil... Bol som v BA podporiť fyzicky protest... nezľakol som sa p. Šu..u ako ste to v minulosti uviedol ( nechce sa mi hľadať ten Váš príspevok prečo sa Vám nedalo tam prísť alebo čo Vám nedovoľovalo sa zúčastniť ) , ako čítam bojujete na FB, tu na Lovu aj zdar... V minolisti bol problém Smer, teraz p. K...r ... navždy BATMAN... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hubert2012, 5.12.2021 o 8:21

Reakcia na príspevok od dede, 3.12.2021 o 20:31 :
Dobré ráno, nereagujem na ľudí, čo iba provokojú a nič konštruktívne nenapíšu, ale zareagujem otázkou, p.dede, Ty si spokojný s tým ako funguje naše poľovníctvo? Ak áno, v poriadku, ak nie, čo si spravil preto, aby sa tu zmenilo niečo k lepšiemu? Naše poľovníctvo ovláda organizovaná skupina, ktorá si ho sprivatizovala. Na FB je materiál, ako je to z tzv.preneseným výkonom štátnej správy, je to podvod. My na to upozorňujeme a niečo sa aj zmenilo, napr. to, že ministerstvo má právo kontrolovať komoru, to tu nebolo. Taká kontrola je naplánovaná a uvidíme, aký výsledok prinesie, možno zaujímavý. Pokiaľ tu vládol Smer nedala sa vykonať žiadna zmena, teraz už mohlo byť povinné členstvo zrušené, 2 krát to zablokoval Kollár na koaličnej rade, ale bojujeme ďalej. Úloha č.1 je zrušenie povinného členstva v zákone, vrátenie evidencie PL do štátnej správy a do návrhu nového zákona je zapracovaný bod, PL sa môže vydať aj na dobu neurčitú, bez ohľadu na vek poľovníka a za normálny poplatok, návrh je 10 EUR. Tak isto treba riešiť škody, zmluvy, nezaradených poľovníkov a tzv. ochranárov. Na fóre sa môžte zapojiť konštruktívnymi návrhmi na zlepšenie zákona. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 3.12.2021 o 20:31

Pán HUBERT , ako ste založil túto tému 15.09. 2012 sa veľa v našej spoločnosti zmenilo ... zrejme ste aj zostarol ( ako aj ja ) no... žiadnu zmenu som nepocítil.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 3.12.2021 o 20:06

Priatelia poľovníci na FB je vytvorená skupina Polovnícke fórum. Slúži na diskusiu o stave poľovníctva a príprave nového zákona. Môžete sa tam dostať aj cez stránku ZPO Hubert. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 25.11.2021 o 12:28

Poistenie sa dá dohodnúť elektronicky, nie je potrebné osobné stretnutie. Po vyplnení dokladov Vám zašlem potvrdenie o poistení, kde akceptujú všetky OPK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 23.11.2021 o 6:12

Priatelia poľovníci, zanedlho tu máme koniec roka. Čakali sme, ale hlavne pracovali na zmene zákona o poľovníctve, ktorá by zrušila povinné členstvo v SPK a predlžovanie PL. Toto sa nám skoro aj podarilo, no bojujeme proti silnej organizovanej skupine funkcionárov SPK=SPZ a tí robia všetko pre svoju záchranu. Majú kontakty, naše peniaze a spolupracujú so štruktúrami, ktoré tu ovládali a ešte aj ovládajú tento štát 12 rokov, so silnou smeráckou mafiou. Novela bola pripravená, no p.Kollár ju dva krát na koaličnej rade zablokoval. Prečo asi, niekto ho presvedčil, že získa hlasy poľovníkov, no myslím si , že nezískal. Je tu znovu obdobie predlžovania PL. V novom zákone, ktorý by mal ísť do medzirezortného pripomienkového konania, sa neuvažuje s povinným členstvom v SPK a agenda poľovných lístkov by sa mala vrátiť na OÚ. Na stretnutí na ministerstve sme sa predbežne dohodli, že možnosť predlženia PL zostane, ale bude doplnená o ďalší bod a to, že poľovník môže požiadať o vydanie PL s trvalou platnosťou, bez povinnosti predlžovať ho. Tak isto sa dohodol jednotný poplatok za tento úkon, vo výške 10 EUR, nezávisle od toho na aké obdobie si poľovník vyberie trvanie platnosti PL. Súčasné poplatky sú v rozpore so zákonom, nakoľko agenda PL je prenesený výkon štátnej správy a poplatok by mal byť v súlade so zákonom o správnych poplatkoch vo výške od 4,5 do 6 EUR. Ale pre SPK žiadne zákony neplatia, zatiaľ. Dostávame informácie, že pracovníci OPK Vás nahovárajú na 10 ročné predlženie PL, je to pre nich vyšší príjem a myslím, že cítia zmenu, tak treba ešte nazberať peniaze. Nepredlžujte PL na 10 rokov, je to zbytočné vyhodenie peňazí a zvýšilo sa aj členské do SPZ. ZPO Hubert, ponúka poistenie pre členov PO, ktoré majú právnu subjektivitu a zaregistrované stanovy na OÚ. Členovia týchto organizácií nemusia obnovovať členstvo v SPZ. Naše poistenie je 50 EUR na 5 rokov, na OPK zaplatíte 20 EUR a takto predlžite PL na obdobie 5 rokov za 70 EUR. Je na Vás ako sa rozhodnete. Kontakt 0905623352. zpohubert@centrum.sk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sager, 7.1.2021 o 19:52

Reakcia na príspevok od dede, 6.1.2021 o 22:03 :
No veď uvidíme či máš alebo nemáš pravdu. Hubert 2012 chce zmeniť zákon o poľovníctve najmä povinné členstvo v komore atď.... Ak sa tak stane v roku 2021 (už všetko k tomu nasvedčuje) to už nebude len slovné prianie všetkého dobrého do nového roku, ale skutočný zmysluplný a praktický darček pre všetkých poľovníkov, myslím vrátane aj pre Teba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off dede, 6.1.2021 o 22:03

Reakcia na príspevok od Sager, 6.1.2021 o 20:26 :
Sager - neprovokujem. Ak sleduješ túto diskusnú tému mám alebo nemám pravdu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sager, 6.1.2021 o 20:26

Reakcia na príspevok od dede, 6.1.2021 o 10:10 :
dede - priznaj sa, že provokuješ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 6.1.2021 o 10:10

Pán Hubert 2012- vsetko dobre Vám prajem do nového roku ! Vy ste sa na svoje ovce ktore tu kŕmite regulérne ,, vys... mohol ste nam aspoň niečo zapriať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 22.11.2020 o 4:08

Reakcia na príspevok od hubert2012, 21.11.2020 o 21:25 :
V súlade s § 1 ods. 1 petičného zákona preto žiadame, aby nový zákon o poľovníctve natrvalo zaručil najmä, že: 1.Poľovníctvo bude zamerané na zachovanie, ochranu a optimálne využívanie zveri ako prírodného bohatstva. 2.Poľovníctvo bude organizované formou jednotnej poľovníckej samosprávy. 3.Nová legislatíva vytvorí podmienky na efektívne financovanie poľovníctva bez nároku na verejné financie daňových poplatníkov. 4.Výkon práva poľovníctva v poľovných revíroch musí byť dlhodobý a stabilný a zabezpečovaný predovšetkým prostredníctvom dostatočného počtu odborne zdatných poľovníkov znalých miestnych pomerov, v ktorom sa poľovný revír nachádza. 5.Bude efektívne fungovať poľovná stráž v boji proti enviromentálnej trestnej činnosti. 6.Zosúladí sa legislatíva agrorezortu a envirorezortu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off hubert2012, 21.11.2020 o 21:25

Reakcia na príspevok od vladimir82, 21.11.2020 o 21:20 :
Vysvetlil som ako som to myslel, peticia by mala jasná a zrozumitelna. A to všetky peticie. Ano máte pravdu stále sa nieco podpisuje a vela krát zbytocne. Moje výhrady voci peticii o poľovníctve som vysvetlil a vidím ako to funguje. Každý máme právo na svoj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladimir82, 21.11.2020 o 21:20

Reakcia na príspevok od hubert2012, 21.11.2020 o 19:56 :
Keď nechcete reagovať nereagujte. Tisíce ľudí už podpísali petície ktoré sa rozoberali v médiách a sociálnych sieťach a nikoho nezaujímalo, či to boli ľudia z fachu, ich rodinní príslušníci alebo laici. Kto podpíše rozum nemá, kto nepodpíše rozum má... Zvláštny kľúč pre posúdenie múdrosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 21.11.2020 o 21:03

No nechcel som reagovat, ale musím. Nie dvaja nepodpisali, nikto z polovnikov nepodpisal. Este že podpisuju ludia, ktori nie sú polovnici, v obchodoch, rodina, dedkovia, babky, svokry a pod. To hovori o vysokej úrovni peticie. Preco nie je v peticii zásada otázka o povinnej alebo nepovinnej komore? A preco nie je peticia postavena tak, aby ju popisovali iba polovnici. Asi by to inak vyzeralo.A o čom vobec je? O záchrane sučasného stavu, nevadí. Je to vizitka ludi, ktori ju pripravili. Myslím, že ak sa touto peticiu bude niekto zaoberat, pochopí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 21.11.2020 o 18:54

"ked videl, že nikto nepodpisuje, nepodpisal ani on" tak toto "rozumné" riešenie dokazuje, že ja síce rozum nemám, ale aspoň ma nenapína pri pohľade do zrkadla ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off finko, 21.11.2020 o 17:37

Výborne pan Cagala. Vy posudzujete podĺa toho že dvaja opakujem "DVAJA"!!! poĺovníci nepodpisali peticiu že poĺovníci majú rozum??? Dosť chabý pokus o humor!!! Len by som rad zdvôraznil že nemenované PZ v okrese Pezinok do dnešného dňa odovzdalo 1296 pospisov. S pozdravom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 21.11.2020 o 17:05

Dnes som sa rozpraval s dvomi polovnikmi. Každý bol na spolocnej polovacke nie spolu. Dostali ponuku popisat peticiu. Jeden polovnik mal záujem, ale ked videl, že nikto nepodpisuje, nepodpisal ani on. Na druhej polovacke nemal nikto záujem popisat. POLOVNICI MAJU ROZUM. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 18.11.2020 o 13:04

Reakcia na príspevok od hubert2012, 17.11.2020 o 19:05 :
tak ,keď myslel že aby to bolo tak ako pred vznikom SPK a ostalo by len SPZ so svojimi kanceláriami na okresoch bolo by to dobré ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off 1solim, 18.11.2020 o 12:23

Pán hubert2012 čo tak byť konkrétny? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 17.11.2020 o 19:05

V sobotu na spoločnej polovačke v jednom PZ sa predseda PZ pri svojom prejave o petícií rozohnil slovami- ešte, že tu máme našu organizáciu SPZ, ktorý je poslednou baštou Národneho frontu a je našou záchranou. Iba toľko, revolúcia do poľovníctva všade neprišla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 17.11.2020 o 8:41

Reakcia na príspevok od goret, 16.11.2020 o 5:23 :
Určite. V SPK by nezaškodil prievan, či aspoň čerstvý vietor. Ale je otázne, či postup Apos-u, že s vaničkou vylejem aj dieťa, je naozaj správny a prospešný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off goret, 16.11.2020 o 5:23

Reakcia na príspevok od Sager, 15.11.2020 o 23:59 :
Ja sa zase nebojím, že by to s podporou poľovníkov a vôbec ľudí žijúcich na vidieku mysleli vážne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Sager, 15.11.2020 o 23:59

Reakcia na príspevok od goret, 15.11.2020 o 22:23 :
Tak z toho už vôbec nemám obavu, že by slovenskí europoslanci Michal Wiezik (Spolu OD) a Martin Hojsík (Progresívne Slovensko) dokázali zrušiť poľovníctvo na Slovensku. Že by to boli oni tá "úzka skupina samozvaných osôb". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.11.2020 o 22:23

Reakcia na príspevok od Sager, 15.11.2020 o 22:15 :
Takže nič konkrétne nevieš ani ty. Apropó vieš za ktoré politické strany kopú europoslanci Wiezik a Hojsík, ktorí by najradšej celkom zrušili poľovníctvo u nás? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sager, 15.11.2020 o 22:15

Reakcia na príspevok od goret, 15.11.2020 o 21:30 :
Na Tvoje otázky nepoznám presnú odpoveď. Ale držiteľov PL bude určite menej ako 62260 dobrovoľne-povinných členov v SPK. Tých kynologických klubov bude tiež určite menej ako združuje SKJ. Ale, tak sa zdá, že od roku 2012 združuje aj členov Slovenského klubu sokoliarov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.11.2020 o 21:30

Reakcia na príspevok od Sager, 15.11.2020 o 21:16 :
Prečo APOS neuvádza koľkých držiteľov PL združuje? Zaujímalo by ma aj koľko a akých kynologických klubov a či sú prostredníctvom SKJ napojené na FCI? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Huskyman, 15.11.2020 o 21:19

Reakcia na príspevok od laco11, 15.11.2020 o 20:54 :
S tou NAKAou to je asi len otázka casu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 396 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Poľovníctvo TEREM