Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

vábnička Devana - diskusia

autor: off berny96
pridané: 12.4.2012 15:53

Dobrý deň, rozmýšľam nad kúpou vábničky Devana praktik, je to podľa vás dobrá voľba, aké s ňou máte skúsenosti? Za odpovede vopred ďakujem

počet zobrazení: 4 850
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Poacher, 26.1.2018 o 7:53

Ono, dá sa povedať že každá firma, ktorá varába vábničky má svoje viac ale aj menej vydarené modely. Čo sa týka Devany, mám srnčiu aj líščiu sadu v rohovine a nemôžem povedať že by to bol šmejd! Drevenú nemám od nich takže tie nechcem súdiť. Ale Devana má aj vábničku ako napr. pískanie lasičky, čo je dosť unikátna vábnička vôbec vo svete a je veľmi účinná. Pravdou je že trochu to trvá kým sa na nej naučíš. Vrešťadlo a rujná srna, srnča ktoré mám od Devany sú výborné. Pre porovnanie vrešťadlo od Faulhaber je podľa mňa total nepoužiteľné v zime. Akonáhle do nej fúknem v mraze ten jazýček primrzne a skončil som, taktiež para z dychu ho úplne vyradí z činnosti. Vrešťadlo od Hubertusu, je použiteľné, ale aspoň to moje a počul som aj pár iných majú taký "tupý" zvuk, ale aj na ten občas líška pribehne. Nordik vrešťadlo je síce možno nezničiteľné, ale keď sme ho s kámošom porovnávali s jedným americkým čo som priniesol, tak ho rovno zahodil... takže asi tak. Navyše kažému vyhovuje niečo iné a každý si pri vábení časom vypracuje svoj štýl, do ktorého mu daná vábnička buď zapadá, alebo nie. Lovu a vábeniu Zdar! PS. Elo možno aj jedna vrstva el. pásky bude stačiť ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Elo, 12.9.2017 o 8:05

Kjuby, skús na samotné "teliesko" vábničky namotať niekolko vrstiev elektrikárskej lepiacej pásky, tým zväčšíš jeho priemer a tak potom opatrne zasunúť do puzdra z rohoviny. Kvôli tomu netreba kupovať novú vábničku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUNTER75, 12.9.2017 o 6:18

Prikláňam sa k názoru, že vábnička "rujná jelenica" od Devany je naozaj šmejd, zvuk ktorý vydáva je na plašenie zveri, podobne aj vábnička "rujná srna", ktorá je naladená veľmi nízko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on kjuby, 11.9.2017 o 13:02

Dobrý deň, priatelia poľovníci. Chcel by som sa s Vami poradiť ohľadom vábničky od devany "rujná srna" z rohoviny. Istiace teliesko (vlastne vábnička) mi vypaduje z "púzdra" resp. sa vyťahuje. (Ak sa povytiahne, samozrejme mení zvuk). Prosím pekne poraďte mi či si mám kúpiť rujnú srnu z dreva alebo aký ďalší postup mám zvoliť. Vopred ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 10.10.2016 o 20:18

hubertus a ine su uz len preto lepsie ze ak mi spadnu do nejakeho bordelu alebo je treba ich kvoli vlhkosti prefuknut vysušit a pod...v sekunde ich rozoberiem na mieste v terene a vabim dalej u jeho vytvorov to nejde...kupuj čo chces su to tvoje love ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stoklasa, 10.10.2016 o 19:35

Pána Mihálka osobne nepoznám, takže to posúdiť neviem. Vábničky, ktoré som kupoval od Devany sú staršieho dáta a všetko v dobrej kvalite. Ani jedna však nie je drevená. Akú kvalitu vyrába v súčasnosti, neviem. Okrem rujnej lane, všetky vábničky (na srnčiu zver a tiež na líšky) sú vo výbornej kvalite. Rujná laň od Devany je dobrá akurát na plašenie. Používam aj iné značky (napr. Nordik, faulhaber a pod.) a nemôžem povedať, že by boli kvalitatívne lepšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bullystafford, 6.10.2016 o 16:59

su to šmejdy ako bolo nizsie popisane a maju kratku zivotnosť co sa tyka dreva-vsetkych 5 co som kupil od neho som rozobral...nehovoriac o pristupe mihalka...ked ho stretnem napr na fehove chova sa tak arogantne akoby mu patril cely hungarexpo a ledva dokaze odpovedat na otazky. jedno s druhym u mna vytvorilo zaver ze ked pocujem meno Devana mi je smiesno. Moze sa ucit od Klausa Demmela aj ked sa ho snazi napodobnit takze radsej "nezničitelny" Nordik alebo overeny tradicny Hubertus....a Dan Thompson-a alebo SYCO nedokaze chvalabohu skopirovat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stoklasa, 6.10.2016 o 8:36

Firma Devana určite nevyrába šmejdy. Vábim zver už veľmi dlho a vábničky od Devany majú výbornú kvalitu. Vábnička rujnej lane bol však krok vedľa. Tento krok výrobcovi nevyšiel. Iné vábničky sú však vysoko kvalitné (srnčie, či líščie sú na vynikajúcej úrovni). Rujnú laň od Devany by som si však už nekupoval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin1530, 6.10.2016 o 7:39

Devana je šmejd nekupuj! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duhlir, 17.9.2016 o 7:40

zdravím, zbytečná investice, koupil jsme si ji před mnoha lety, ale praxe mezi jelení zvěří Tě naučí všemu; pouze kvalitní řevnice má smysl, hlas laně pokud ho dobře naposloucháš, uděláš sám zacpaným nosem, ale chce to praxi a být mezi zvěří, myslím, že kluci ze Slovenska, kteří mají hodně jelení zvěře tohle potvrdí. Lovu zdar. DU ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off findula, 16.9.2016 o 17:33

Používám jí u jelení i dančí zvěře na velmi krátké vzdálenosti.Úspěšnost průměrná.Krátké fouknutí s modulací jazyka a dlaní ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Padmasambhava, 15.9.2016 o 13:05

vábnička DEVANA - říjná laň - Chtěl bych se zeptat - nemá někdo zkušenosti s touto vábničkou? Pořídil jsem si ji před pár lety, ale vůbec netuším, jak na ni vábit. Měl jsem nějaký stručný popis od dodavatele v emailu, ale ani s ním to nikam nevedlo. Vydává zvuk jako slabá trumpeta a tak si s ní hrají doma děti na včelí medvídky :o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.4.2012 o 20:22

Prípajam sa a súhlasím s 3006 sprg ako i majko82 . Dodám len ,že nie len pre začiatočníka . Naozaj s buttolom mám len tie naj skúsenosti . Žiadne ladenie fukanie slinenie dvíhanie žiaden pohyb . Perfekto vymakaná . Zvuk je naozaj presný . Pootočením je to univerzálna vábnička . Toto je však podvojná téma . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 12.4.2012 o 20:00

presne ako píše 3006sprg , buttolo je asi naj voľba vábničky aj pre začiatočníka , ano dá sa nastavovať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jeges, 12.4.2012 o 19:58

3006sprg, ja som si kúpil túto vábničku pred mesiacom, ešte to nemám odskúšané funguje? dá sa to aj nastavovať? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off berny96, 12.4.2012 o 19:04

ďakujem za rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 12.4.2012 o 18:32

chlapce zabudni na devanu praktik nema zmysel to kupovat, ak sa bojis toho ze nebude vediet vabit, doloz este 10 eur a kup toto odkaz uspech sa ti dostavi bez akejkolvek vacsej namahy ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off berny96, 12.4.2012 o 18:00

neviete ako sa menia tóny?/ výrobca píše že je ich 6/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 12.4.2012 o 17:53

ja osobne som nevidel az taky velky rozdiel oproti klasickej vabnicke hlas rujnej srny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM