Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Nemecký prepeličiar - skúsenosti sním - diskusia

autor: off MichalP
pridané: 5.2.2008 18:25
poradte zacinajucemu polovnikovi
počet zobrazení: 6 738
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off nivo, 8.2.2019 o 13:07

Můj pes měl do dvou let akční radius velký a to je dodnes takřka denně v revíru.Postupem času jak získával zkušenosti,tak se umravňoval.Samozřejmě na přehledném místě jsem ho dokázal vést při slídění pod flintou,ale prohnat prohnal zvěř slušně.Vracel se,ale do 20min. s rezervou a s přehledem.Já jsem ho hlavně využíval v lese,naháňky,drobná asi jenom 5x za rok.A dnes už pes pozná jestli jdeme na bažanty nebo na naháňku.Křepeláka doporučuji,je to vynikající pes,ale náročný na výcvik(jak každý pes),není ale potřeba se obávat,pokud se mu budeš věnovat,tak na něho budeš vzpomínat jenom v dobrém. Nemecký prepeličiar - skúsenosti sním - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Geronimo11, 8.2.2019 o 12:23

Reakcia na príspevok od LuboT, 28.10.2017 o 20:37 :
Akčný Radius NP záleží od výcviku. Ja som mojej suke v mladosti povolil a teraz ju dost náročne stahujem. Má síce len 3 roky čiže na to dospievaním prichádza sama ale určite pracuje na dlhšie. V priestoroch kde na nu vidím pracuje nakrátko. v rozsiahlych húštinách ide dalej. Srnčie si podurí ale rýchlo sa vracia. velmi silná chuť do práce. Odporúčam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off LuboT, 28.10.2017 o 20:37

Zdravím, celkom by ma zaujímal akčný rádius tohto plemena, resp. jeho sklony k dureniu, do budúcna plánujem sliediča a práve NP, poľujem v poľnom revíri a nechcem aby mi pes hnal srnčiu cez celý revír. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off grom6, 3.8.2016 o 21:46

Zatiaľ ďakujem mám s týmto plemenom len lovecké úmysly škoda že niekto nepovie na toho springra niečo pozitívne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 3.8.2016 o 14:47

Jde i o věc vkusu. Málokdo si pořídí psa, který by se mu nelíbí. Když už špringra, tak ze stanice a po rodičích, kde je co největší předpoklad loveckých vloh. V Čechách se křepeláci celkem rozmohli a často jsou to ňafálci, kteří po vypuštění z řemene celou leč proštěkají a honí všechno co se hýbe. Není lehký výběr mezi několika plemeny. Každé má své pro a proti. Stejně jako ženy, jen ta moje je nejlepší :-) Přeji šťastnou ruku při výběru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nivo, 3.8.2016 o 13:15

Mám prepeličiara a jsem naprosto spokojený.Pracuje od bažanta po jelena,dnes v 8.letech nepoužívám vodítko všude chodí na volno do lesa i do kanceláře.V mládí to chce,ale důslednou ruku denodenní pohyb a výcvik.To je ale předpoklad u každého psa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 3.8.2016 o 11:14

Doporučujem prepeličiara pre jeho všestrannosť a čisté poľovnícke vlohy.Mal som ho tiež a robil mi všetko cez sluky, farbu, durenie i vodnú prácu.Je to skrátka plnokrvný poľovnícky pes pre poľovníka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Geronimo11, 3.8.2016 o 11:02

Ja som si volil medzi klasickym springerom a prepeliciarom. Zvolil som si prepeliciara. Z praxe ti zatial neviem dat odporucania nakolo stena ma len 3 mesiace :-) podla mna prepeliciar je univerzalnejsi a mozes ocakavat silnejsie vlohy nakolko sa chova v podstate len u polovnikov kym springerov chova aj ostatna verejnost. Zvaz si hlavne aku pracu budes od psika ocakavat. Ja potrebujem psa do reviru s prevazne malou zverou ktory mi obcas dohlada srnciu / ciernu. K tej ciernej si myslim ze sa viac hodi prepeliciar. Toto rozhodlo u mna. Prajem ti vela stastia pri vybere. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off grom6, 3.8.2016 o 10:29

Waleský springer španiel alebo nemecký prepeliciar - Dobry deň chcel by som vás poprosiť o radu . mám záujem o sliedica a neviem sa rozhodnúť medzi týmito dvoma plemenami waleský springer alebo nemecký prepeliciar názorov u nás je veľa ale chcel by som vedieť aj ten váš ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Kopov89, 27.3.2013 o 11:17

Zdravím všetkých, chcel by som sa spýtať, či neviete o plánovanom vrhu NP na Slovensku ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milko, 16.2.2008 o 20:28

Bol som pozvaný na akciu keď ho otvárali ale bol som v tom čase odcestovaný.Prepeličiara má aj jeden chalan v okolí NZ,trošku sme si písali na PID. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MichalP, 16.2.2008 o 19:55

Nevidim v tom problém,stačí sa dohodnut, rad sa s Tebou zoznamim osobne. Emila Vrabca poznám aj ja, takže mame spoločneho znameho.Skušal si aj novy brloh v Komjaticiach? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milko, 16.2.2008 o 19:45

Nk nemá problém s inými psami ale aj tam všetko zaleží na jeho socializácii.Môj pes je vspoločnosti dalších psov,ktoré mám a aj pri stretnutí s cudzími psami nehladá konflikty.Na slovensku sú len dvaja chovatelia NK.CHS-z košickej,Tušická koneča.V ČR je ich plno,musíš pozrieť na nete alebo v časopise Myslivost.Keď pôjdem kamošovi do Selíc potrénovať na zajaca tak sa môžeme stretnúť keď píšeš že si s Komjatíc.Z Komjatíc poznám Emila Vrabca z brlohovačiek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MichalP, 15.2.2008 o 19:17

Milko ,vedel by si mi poradit nejake chovne stanice . NK by som chcel drzat este s jednym psom stavacom. Je to mozne, ako vychadza s ostatnymi psami? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milko, 15.2.2008 o 19:13

Michal NK dospieva trochu neskôr ako iné plemená ale keď sa tomu venuješ tak ti to vráti 100 krát.Čo sa škodnej týka tak do roku je to také že terier alebo jazvečík by to riešil za pár sekúnd v tom veku ale NK len tak vlažne.Ale keď mu dáš viacej času tak potom sa nebudeš stačiť čudovať.Z mojim psom to bolo to isté a teraz škodnú rieši na počkanie.Mám kamošov čo majú tiež toto plemeno a len to potvrdia.Čo sa týka výcviku tak odloženie,vodenie na remeni alebo na volno to som sním ani necvičil ten pes to má v sebe.Hlasitosť je super na stope,dobrá orientácia v teréne,sliedenie tiež bezproblémov.A aport pochopil tiež velmi rýchlo.Diviak v oplôtku ešte nie je tak ako som zvyknutý u mojich druhých psoch.Kamošova suka začala robiť diviaky až v 2 rokoch a teraz hlási zhasnutého a v pohone robí ako hodiny.Môj pes si nájde toho diviaka ale ešte nemá takú výdrž pri ňom.Má len 15 mesiacov ale dohladal vysokú,diviaka,bol v troch pohonoch kde duril diviakov.Keď chodím na posed tak kludne leží a ani neviem že tam je a ked piršujem tak pokojne vedla nohy.Nevadí mu žiaden porast,rákos,malinčie a ani studená voda.Pes je tento rok pripravený na SVMP,FSMP,LSMP,JSMP. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MichalP, 14.2.2008 o 19:21

milko ydravim ta.podla toho co pises usudzujem, ze mas sNK praktické skúsenosti s reviru,preto by som mal na teba este nejaké otazky.akoje to s ostrostou na škodnu, naročnost vycviku.niektory chovatelia tvrdia,ze je troska tvrdsí, a treba byt pri vycviku doslednejsi. Inak ho uznavaju ako vyborneho psika a velmi pracoviteho. dakujem za odpoved. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 14.2.2008 o 10:15

lysivosť? je možná. ale su aj podstivý chovatelia ktorí na to davaju pozor a lysivosť sa u ich psov nevyskytuje. Veď každé plemeno má svoje klady a chyby nie len ČF. A do poľného revíru odporúčam jednoznačne stavača. ČF je pre začiatočníka ideálny: nie je priveľmi rýchly, výborný aportér a výborne vystavuje narozdiel od prepeličiara. ja by som vôbec neváhal... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milko, 13.2.2008 o 19:51

Michal do polného terénu je NK vhodný pes.Sú to aportéry a výborny vodári.Čosa týka dohladávok tak je to ok,môžem potvrdiť z vlastných skúseností. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 13.2.2008 o 12:05

cesky fuzac je dobry len ma jednu chybu ze trpi na lisivost moze ale nemusi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MichalP, 8.2.2008 o 23:06

Byvam v Komjaticiach, obec 18 km od Nitry, tam som aj kandidatom v miestnom zdruzeni charakter reviru som uz uviedol, zver bazant,zajac,kacica,srncia. Chcel som hlavne vediet,ci by sa v tychto podmienkach NK uplatnil. Preto by som potreboval poradit od niekoho kto s nim ma skusenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milko, 8.2.2008 o 18:15

Mám aj prepeličiara a som spokojný,pes vyslovene na robotu,výborná poslušnosť len trošku neskôr dospieva ako iné plemená.Michal kde poluješ a odkial si? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 5.2.2008 o 20:25

odporúčam českého fúzača, jednoznačne a treba ho doviesť z Moravy alebo Čiech ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MichalP, 5.2.2008 o 20:11

polný revir, remizky, nebrabane vinohrady, vodna plocha, polujeme na srnciu bazantiu a zajaca, niektory mi povedali,ze vraj prepeliciar by bol fajn,mne sa paci,ale rozmyslal som aj na sloveskom hrub.stavacovi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lejzr, 5.2.2008 o 20:03

prečo si sa rozhodol pre sliediča? inak keď je dobrý tak super, vytrvalý, dobrý stopár, dá sa to. Kde poľuješ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM