Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

topánky Meindl obuv - diskusia

autor: off maverick
pridané: 29.1.2008 19:16

pozdravujem chcel by som sa opytat ake mate skusenosti s touto znackou,u nas je este stale malo obchodou s touto obuvou....ci mi niekto nieco neporadi, prip. nejaku priaznivejsiu cenu????Dakujem

počet zobrazení: 67 358
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovnícka obuv
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 305 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off follosdin, 12.7.2023 o 19:17

Príspevok bol administrátorom (spravca-lovuzdar) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

off jan2222, 7.3.2022 o 23:18

Ospravedelňujem sa všetkým, ktorí ma požiadali o adresu firmy ktorá opravuje podrážky na Maindly, že som im ju neposlal, ale dlhšiu dobu som tu nebol. Je to firma Restday zo Skalice. Link sa tu tuším udávať nemôže. topánky Meindl obuv - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off CT308W, 30.11.2021 o 23:00

Reakcia na príspevok od jan2222, 29.11.2021 o 0:09 :
Super ti to opravili vies mi prosim ta do posty poslat kontakt. Dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan2222, 29.11.2021 o 0:09

Maindly su výborné topánky. Mám ich 3 páry: na poľovačlu jaro až jeseň, na turistiku a na poľovačku v zime. Manželka má tiež jedny. Nedávno sa mi však stala nepríjemná vec, že sa mi úplne rozpadla guma medzi topánkou a podrážkou. V predajni Športrysy mi povedali, že to je u všetkých topánok s podrážkou Vibram starších ako 8 rokov úplne normálne. Dali mi kontakt kde to opravujú (za cca 70 EUR) a výsledok bol neskutočný - ako nové. Prikladám fotku. topánky Meindl obuv - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on Rumcajs, 5.11.2020 o 0:06

Zdravím páni. Ja už štvrtý rok deriem LOMER PELMO a maximálna spokojnosť. Dá sa povedať, že ich nosím skoro dennodenne a zatial som žiadnu chybu nenašiel. Ani na podrážke zatial nie je viditelné väčšie opotrebenie. Ošetrujem voskom Sno Seal a vlhkost sa dovnútra nedostane. Za tie peniaze super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mau53r, 4.11.2020 o 19:58

Ja mam velmi dobru skusenost s LOWA. Renegade Mid GTX som mal 12 tokov kym sa nerozpadla podrazka na starobu, koza stale bez prsklin. Aktualne mam model Hunter GTX 5ty rok bez problemu. Je to ale model skor na jesen/zimu so zateplenim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peters, 4.11.2020 o 18:20

Po 8 rokoch sa mi popraskala koža, predrala goratex výplň na topánkach Chiruca Husky high a tiež som vyberal z meindl, hanwag... na zimu som kúpil Meindl Narvik Gtx a na zbytok roka som vyskúšal slovenského výrobcu Bosp Ural Pro tak som zvedavý ako dlho budú slúžiť. Oboje mám chvíľu a zatiaľ všetko ok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off daniel485, 4.11.2020 o 18:05

Reakcia na príspevok od mirro, 4.11.2020 o 16:20 :
Môžem sa spýtať či na tých hanwag nieje oproti meindl tuhá podrážka? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirro, 4.11.2020 o 16:20

nosil som topánky meidl island 6 rokov , ked som ich zodral tak som si kúpil Hanwag alaska a môžem porovnať že hanwag alaska sú lepšie topánky. Pohodlnejšie lepšie sa mi v nich chodí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladimir82, 4.11.2020 o 14:51

Ja som s Maindlamy Island bol spokojný. Vyradil som ich po štyroch rokoch nosenia keď z dezénu na podrážke ostali iba vlnky, pod pätou durch cez podrážku bola diera na prst, koža okolo špice popraskaná. Na denno-denné používanie dobre vydržali. Nosili sa pohodlne, nohy boli v nich pevné, nášľap mäkký. Ale na ľahkú turistiku a posliedku asi zbytočne veľká investícia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 4.11.2020 o 12:09

Používam už piaty rok Hanwag Alaska a zatiaľ super. Predtým som mal 7 rokov Lowy, tie ma tiež nesklamaly, no po 7 rokoch sa už rozpadla medzivrstva nad podrážkou, tak putovali do koša. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 4.11.2020 o 11:47

V šmyklavom teréne ked podrážka nestiha používam tekuté reťaze. topánky Meindl obuv - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Jager68, 4.11.2020 o 10:48

Reakcia na príspevok od daniel485, 4.11.2020 o 8:13 :
To ti fakt stacia Grisport .Budes prekvapeny z pomeru cena/kvalita.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off schmetterling, 4.11.2020 o 9:58

Reakcia na príspevok od Mysho22, 4.11.2020 o 9:34 :
Mišo a nerozmýšľal si nad tými topánkami BOSP? Ja mám od nich kanady, moc sa o ne nestarám (koľkokrát sú zablatené niekoľo týždňov v aute, vojaci by ma hnali :D) , prechodil som s nimi dosť a zatiaľ žiaden problém. Koža je len jemne zvráskavená, ale držia a vodu nepúšťajú. Je pravda, že sú ťažšie, ale pri tej váhe celej výstroje a výzbroje sa to stratí :) Ak si budem kupovať ďalšie topánky do lesa, prípadne meniť topánky na VHT tak pôjdem do BOSP. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 4.11.2020 o 9:34

daniel485: čau ..... tiež polujem v rovnakom teréne a Islandy mám už 7 rokom samozrejme zub času sa na nich podpísal popraskaná koža aj napriek tomu ,že ich minimal 3 krát do roka voskujem originál Meindl Waxom ,ale za mňa až doslúžia pôjdem znova do nich . Otázne či sa po tých rokoch nezmenila kvalita ako aj u ostatných značiek :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off daniel485, 4.11.2020 o 8:13

Dobrý deň, chcel by som si kúpiť nové topánky do lesa. mohli by ste mi poradiť? Rozpočet mám asi 200-250€. Jednalo by sa o topánky na jar-jeseň. Chodím po lese, nesedím na posede. Poľujem v nížinách, žiadne skaly. Prešiel som celú diskusiu a rozmýšľam nad Meindl Island. Je niečo lepšie v tejto cenovej kategórii? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 4.11.2020 o 7:17

Reakcia na príspevok od MarekPO, 4.11.2020 o 7:14 :
Bez srandy- niekoho tlacievaju vibrami pri chodzi nadol kopcom a to preto, ze nema ostrihané nechty... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MarekPO, 4.11.2020 o 7:14

Alasky sú doma, prvý dojem je super. Uvidíme ako v teréne - v sobotu ich čaká prvá ostrá skúška - idem do pohonu na spoločnú na diviaky. Inak BOSP s mám dvoje - gtx a sympatex (tie policajné/vojenské). Zdajú sa mi ťažké, inak sú v pohode, jedny mám o číslo väčšie, dávam si tam viac vrstiev a nosím ich na posed. Rozmýšľal som nad BOSP ural pro, nenašiel som že by robili veľkosť 44,5. Nakoniec som kúpil tie hanwagy. Tak uvidíme... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shikari, 3.11.2020 o 20:43

Reakcia na príspevok od marci, 3.11.2020 o 8:29 :
Niekoľko rokov používam topánky BOSP Caledon NBK a Artun WX a som maximálne spokojný. Vysoko kvalitné výrobky. Určite doporučujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on elciervo, 3.11.2020 o 9:45

Reakcia na príspevok od marci, 3.11.2020 o 8:29 :
Tiež sa čudujem že tu nikto nepodporí slovenského výrobcu, mal som ich v merku ale viac mi sadli Artuny, tak som objednal tie, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marci, 3.11.2020 o 8:29

A čo tak BOSP Ural Pro,má niekto? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xbajnox, 3.11.2020 o 6:52

Hanwag Alaska neodporucam. Sice je pravda ze ich vyuzivam takmer kazdy den, aj vysokohorske tury, aj prechadzky, blato, sneh, vsetky tereny. O topanky som sa staral poriadne, a po 2 rokoch a 2 mesiacoch sa zacala odliepat podrazka na oboch kusoch. Teraz maju nieco cez 3 roky a su zrele na zahodene, zatekaju, koza okolo spicky popraskala (kedze je to tuhost B/C a podrazka sa takmer neohyba nerozumiem popraskaniam). Za tie prachy by som ich uz nechcel. Momentalne mam vo vyhlade Planika Mangart, ale cital som ze je v nich zima. Ak v nich bude vacsia zima ako v Alaskach, tak amen tma :D Kazdopadne su ale o 100e lacnejsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 2.11.2020 o 19:00

Mne topky LOWA vydrzali asi 6 rokov. Spokojnost. Teraz mam aj ,,obycajne" Grisport za 100 eur bez zlavy-) uz 4 rok a este aj snurky su povodne. A to ich nosim takmer vsade. Neskutocne drzia. NA smiech. Take lacne a take dobre.Planika Mangart su celkom OK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUNTER75, 2.11.2020 o 13:44

MIREC - tie topánky som nosil takmer každý víkend celý rok, okrem december-január. - ešte ich mám , môžem ti poslať foto , rozpadla sa len podrážka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gancarcik, 2.11.2020 o 13:24

Pozdravujem, skúste Makara obuv. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MarekPO, 2.11.2020 o 13:10

Tak na zimu podľa mňa alasky nie sú - nie sú zateplené. Na pochôdzku v miernej zime si myslím v pohode, ale na posed v zime napr. na spln, keď mrzne, to by som si ich určite nedal. Uvidím ako mi sadnú, keď sa v nich nebudem dobre cítiť, tak ich nebudem kupovať. Kamoš ich má, vraj sú celkom pohodlné... čo sa týka tej okopovej gumy na vakuum, to by som ešte ako tak prežil. Ale to že začali premokať (aj po impregnácii originál prostriedkami) a odlepovať sa podrážka, to už sa nedá tolerovať. Nevadí, dám zalepiť a na leto do suchého počasia mi ešte určite poslúžia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 2.11.2020 o 12:23

Reakcia na príspevok od HUNTER75, 2.11.2020 o 11:46 :
Hunter 75 - mat jedny topanky 17 r .. to sa uz potom dala nisit pravá na lavej a opacne. Podla nosenia ( zataze ) okopova guma malo vydrzí. Na Meindla som pred par rokmi zanevrel, presiel som ba talianske Scarpa, Asolo. Toto je 2 sezona ktoru pouzívam Lowa GTi , futro Goráč ale aj tu okopová guma nedrzí asi to bude obuvnicky problém... topánky Meindl obuv - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUNTER75, 2.11.2020 o 11:46

Ešte na doplnenie : - mal som 17 rokov topánky zn. CHIRUCA (španielske) - na prechodné obdobie a leto sú vynikajúce - odporúčam : LOWA alebo PLANIKA - používam celoročne Meindl + Hanwag = NIE!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUNTER75, 2.11.2020 o 11:29

Marek, ja mám Hanwag Alaska druhý rok. Žiaľ, napriek rôznym pozitívnym hlasom nie som úplne spokojný : - na zimu nie sú celkom vhodné, hoci majú označenie ALASKA, pri pohybe ešte áno, ale akonáhle ostaneš stáť, tak oziabajú nohy - sú pomerní nízke - tvrdá podrážka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 2.11.2020 o 10:58

Reakcia na príspevok od MarekPO, 2.11.2020 o 9:59 :
Restday Ti to dá do nového šatu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MarekPO, 2.11.2020 o 9:59

Zdravím, Meindl Vákuum GTX - mám ich od októbra 2017, už im pomaly odspievalo. Ľavá topánka mi začala premokať, odlepuje sa mi podrážka od špice, na obidvoch sa mi odlepuje okopový lem. Je pravda že topánky používam celoročne 4-5x do týždňa, ale nie žiadne extrémne túry (t.j. klasická vychádzka do revíru na Záhorí, nejaká spoločná poľovačka atď.). O topánky som sa staral t.j. vosk a sprej doporučené výrobcom. Ešte to dám zalepiť a do suchého počasia budú ešte v pohode. čo sa týka nosenia sú pohodlné, ale priznám sa, že od topánok za 250 éčiek som čakal trochu viac výdrže... Teraz idem kupovať Hanwag Alaska gtx, dúfam že znesú viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 31.7.2018 o 19:49

Tu je vidieť rozpadajuca sa druhá zmes alebo hmota na topanke... podražká sa skladá s troch časti a ta stredova sa droli odborný preklad od obuvnika je to staré a zanedbana technológia pri lepeni...uvidíme čo nám odpíšu sudruhovia od meindlu..... topánky Meindl obuv - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off posed33, 29.7.2018 o 22:28

Dva krát už zlepene aj pod horúcim vzduchom ale vydržali len jeden deň... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lantis, 20.6.2018 o 21:40

Reakcia na príspevok od posed33, 18.6.2018 o 21:11 :
Ano, myslel som na Island. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 19.6.2018 o 18:03

Reakcia na príspevok od Belgie, 19.6.2018 o 10:26 :
A to každá topánka ma svoje identifikačné číslo... !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pavian, 19.6.2018 o 16:32

A to je ta klasika ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belgie, 19.6.2018 o 10:26

Čudujem sa, že takáto svetoznáma firma nerobí servis bezplatne a že žiada bločky atď., však by mali uznať, že ide o ich výrobok a v zánovnom stave....(na topánke sa dá vidieť, či má za sebou 20km, alebo 1000km), nie je to pre nich dobrá reklama, aj keď si viem predstaviť, že to čo ide od Nemecka na východ, tak nezodpovedá kvalitou výrobkom, ktoré sa predávajú v Nemecku a západnej Európe... Ja som si nechal doviesť pred 10timi rokmi z Nemecka topánky Meindl Perfekt a do dnes žiadny problém, síce je to model dvojité šitie podrážky adď., žiadna lepenka, takže sa tam ani veľmi nemá čo odlepiť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off MarekPO, 19.6.2018 o 10:06

Neviem čo je klasický model (určite Island - bestseller), podľa mňa himalaje patria ku klasike od meindlu. Kamoš ich má tiež asi sedem rokov a nedá na ne dopustiť. Síce má ich už zničené, koža popraskaná atď. Ale aj tak mu dlho vydržali, keďže viem ako sa o ne stará resp. nestará. Asi sme tu dvaja, ktorí natrafili na zlú "várku". Lebo chalani čo majú od meindlu, nepovedali zlé slovo na ich obuv. Ja som si to zalepil a spokojnosť (nechcem to zakríknuť). Ale myslím že 250 eurové topánky by mohli toho vydržať viac, na to že ich mám od októbra 2017. A nechodím po horách, kameňoch, túry atď. - poľujem na rovine (Záhorie). Jedno viem iste, nabudúce skúsim hanwag... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 18.6.2018 o 21:11

Reakcia na príspevok od lantis, 18.6.2018 o 20:28 :
Čo sú klasické modely.... ? Dik za radu ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lantis, 18.6.2018 o 20:28

Reakcia na príspevok od posed33, 18.6.2018 o 17:54 :
Asi máš smolu Miloš. Ja používam už šesť-sedem rokov Meindl Island, deriem už druhé a spokojnosť bohová. Používam ich na poľovačku i turistiku (400-500km ročne), čo nie je až tak málo. Kupuj iba klasické modely s tým chybu nemôžeš urobiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 305 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM