Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Autorské práva - Ako sa kradnú fotky! - diskusia

autor: off Edu
pridané: 6.2.2012 14:30

Našiel som zase zopár šlohnutých fotiek na ktoré mám výhradné autorské právo . Zatial som mimosúdne vymohol okolo 3500€ za túto jedinú fotku . A vidím ,že už kradne i čína ,rusko a ba celý svet :-D Tak sa teším uvidíme kto z koho :-D Zatial mám 100% vymoženosť . odkaz


odkaz


odkaz

počet zobrazení: 22 177
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca admin, 18.1.2015 o 19:07

Vzhľadom k podnetom užívateľov LovuZdar.sk a nedávnej diskusii ohľadom kradnutia fotografií a iných príspevkov na LovuZdar.sk, od 18.01.2015 dochádza k úprave podmienok portálu, ktoré reflektujú na rôzne porušovanie autorských a iných práv užívateľov tohto portálu. Vzhľadom na uvedené sme v spolupráci so Stagstalker-om spracovali upravené podmienky, ktoré budú zahŕňať aj ochranu autorských práv a práv duševného vlastníctva v súvislosti s užívaním tohto portálu.

Chcem sa touto cestou veľmi pekne poďakovať Stagstalkerovi za pomoc a spísanie Autorských práv týkajúcich sa LovuZdar.sk, kde sa presne dočítate ako vás chceme chrániť a ako sa vy sami môžete chrániť voči zlodejom vašich fotografií a iných príspevkov na LovuZdar.sk. Do každej fotografie vo Fotogalérii pribudol vodoznak s LovuZdar.sk a vašim loginom. Taktiež veľmi dôležitá formulácia vyhradenia autorských práv (napr. Copyright © 2015, váš login. Všetky práva vyhradené.) Aj nedávno sme riešili kradnutie fotografií z LovuZdar.sk a pridaním späť na LovuZdar.sk iným používateľom. S novými prvkami ochrany sa to už nestane. Spísaním Autorských práv a doplnením ochranných prvkov sme zabezpečili právnu ochranu vašich autorských práv a s touto ochranou je dokazovateľné autorstvo vašich príspevkov ľahšie a vymožiteľnosť autorských práv jasná.

Autorské práva týkajúce sa vašich príspevkov na LovuZdar.sk si môžete prečítať kliknutím na tento odkaz

Užívaním portálu LovuZdar.sk užívateľ prehlasuje, že sa oboznámil s autorskými právami, podmienkami používania a všeobecnými pravidlami tohto portálu, plne rozumie ich obsahu, súhlasí s nimi, bude sa nimi riadiť a na znak súhlasu s ich obsahom sa zaväzuje ich dodržiavať pri užívaní portálu LovuZdar.sk a využívaní jeho služieb.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 174 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
správca admin, 19.1.2015 o 23:36

Urobili sme nejaké úpravy s vodoznakom, pozrite prosím na fotky. Bolo by toto prijatelné riešenie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

správca admin, 19.1.2015 o 22:38

Prosím vás aby ste sa navzájom nehádali. Naša snaha bola pomôcť predovšetkým vám, pretože ste nám sami písali (niektorí) napr. že už nebudete viac na LovuZdar.sk fotky pridávať, lebo vám ich odtiaľto kradnú. Spravili sme opatrenia aby vám ich z LovuZdar.sk nekradli, a taktiež píšete (niektorí) že už fotky nebudete pridávať. Ani z voza ani na voz ;-) Budeme sa snažiť vyriešiť tento vzniknutý problém resp. vašu nespokojnosť tak, aby to bolo najlepšie riešenie pre vás, pre portál a aby sme našli zlatú strednú cestu. Premyslíme to, a budeme vás informovať. Samozrejme sa nemusíte báť svojich fotografií, že vám boli nejako znehodnotené, v prípade potreby vieme všetky fotky vrátiť do pôvodného stavu. Spoločne s vami a vašimi návrhmi nájdeme to najlepšie riešenie. Ďakujem všetkým, ktorí sa k danej téme vyjadrili. Jedine tak sa dozvieme váš názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 357AS, 19.1.2015 o 21:52

tibor112,ty si nechaj otvorený dom a potom sa chod suseda opýtat čo máš urobit aby si dostal od zlodeja ukradnuté veci,potom ja urobím to čo mi radíš ty :-) Klikni si 2x na tvoju poslednú fotku a napíš mi čo ti na nej vadí,lebo mne nič. A som velmi zvedavý čo tam také rušivé nájdeš ty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tibor112, 19.1.2015 o 21:35

357AS, dnes o 18:21 ak maš problém s kradnutými fotkami,obráť sa na Edu,ten ti poradí ako na to,mne osobne sa to, čo sa deje okolo fotiek, nepáči. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 19.1.2015 o 20:11

winmx,áno a nie len ja som to chcel,len pre mna sa to tu nerobilo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ZERO, 19.1.2015 o 19:46

Tie vodoznaky kazia všetky fotografie, je ich príliš veľa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off CT308W, 19.1.2015 o 19:46

O čom to tu tláchate? Veď keď chceš,aby ti fotku nešpatil vodoznak, tak si pod fotku, ku komentáru pridaj fotku a tá sa ti bude zobrazovať bez neho. Komu bude vadiť tak si klikne tam a hneď nieje čo riešiť, akurát to už budeš mať bez ochrany :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off winmx, 19.1.2015 o 19:25

357AS aby ti ich neukradli to si chcel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobo1, 19.1.2015 o 19:11

Myslím že logo Lovu Zdar v ľavom hornom rohu a text na spodku foto by mohli stačit...tá diagonálna vodotlač na mnohých, najmä tmavších fotkách dosť rozptyľuje... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 357AS, 19.1.2015 o 19:10

admin,nevieš prečo mi to nezobrazuje ? Autorské práva - Ako sa kradnú fotky! - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 19.1.2015 o 19:04

Pripájam sa k xbajnoxovi, ten vodoznak je totálna katastrofa , nehovorím že je to zlé, samozrejme úmysel bol a je dobrý, no to prevedenie absolútne nevyšlo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off xbajnox, 19.1.2015 o 18:24

Aj mne ukradol fotku jeden nemenovany dennik ale na slovensku to nema zmysel ani riesit, lebo tu je vymozitelnost prava nulova. Odvtedy som si zacal davat na fotky svoj vodoznak. Nehovorim ze teraz mi fotku nikto neukradne ale to by som musel fotky mazat este vo fotaku aby som tomu uplne zabranil. Niektori ludia nemaju uctu k nicomu a toto znacenie je len prehrou fotografov na tejto stranke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off 357AS, 19.1.2015 o 18:21

xbajnox,ja som tu nevyrastal a behom pol roka mi odtialto šlohli 23 fotiek a prilepili ich na fcb.a kde kade inde,bez môjho vedomia a súhlasu a nie len mne,aj dalším. Tvoje fotky z mobilu nie sú,sú dobré a ten vodoznak mi pri nich absolútne neprekáža,horšie je ak niektorá fotka je tak na nič že i ten vodoznak viac zaujme,to ale myslím nie je tvoj prípad :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off xbajnox, 19.1.2015 o 17:48

357AS Ja svoje fotky mam na niekolkych servroch a ani na jednom som sa nestretol s podobnymi praktikami. Tymto asi velmi rychlo stratite ake take fotky a pokial vam stacia fotky fotene mobilom, nech sa paci. Na tejto stranke som vyrastal, nebol den kedy by som ju nepreklikal, preto sa snazim o konstruktivne riesenie, ale bohuzial asi bezvysledne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 357AS, 19.1.2015 o 17:46

admin,horšie je že niektoré fotky sa nedajú otvorit,niektoré s problémom,kde je chyba ? napríklad foto:255410 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 19.1.2015 o 17:43

xbajnox,pozeral som teraz tvoje fotky,ved im nič nie je,sú pekné a tu úplne postačujúce,ak máš záujem nejako sa viac zviditelnit daj tie tvoje fotky na nejaký fotoserver,tam sú obdivovatelia dokonalosti,tam ich pochvália,prípadne ti napíšu kritiku,je tam podobná krvná skupina,samozrejme dávaj aj tu,toto je viacmenej stránka kde postačuje dokumentárna fotka a tie tvoje nemajú v tomto smere chybu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xbajnox, 19.1.2015 o 17:35

357AS Ked sa da tak si stiahni, porusuj autorske prava. Tu moznost mas, ale musis potom znasat nasledky ako som uz pisal nizsie. Fotky sem davam aby som sa podelil o to o com je podstata tejto stranky. Takymto pristupom tu ale asi nikto fotky pridavat nebude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off xbajnox, 19.1.2015 o 17:30

Ok, berem spat to s tym flickrom, len uvazujem "nahlas". Kazdopadne nesuhlasim s editaciou mojich fotiek proti mojej voli. Kazdy si tam ten svoj vodoznak moze dat. Kto nevie, nema zaujem nech si neda ale bude to na nom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off winmx, 19.1.2015 o 17:29

Stoklasa plne súhlasím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 357AS, 19.1.2015 o 17:28

xbajnox,z tej stránky Flickr.com sa dá stiahnut fotka ako niš,aj z každej stránky,aj tieto sa dajú stiahnut aj teraz,len po stiahnutí (ukradnutí)z nej zlodej nič nemá,tam je ten obrovský rozdiel.Ved na čo tu dávaš fotky,napíš úplne vážne,čo očakávaš od toho že tu dáš fotku ? ? ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stoklasa, 19.1.2015 o 17:22

Na stránke flickr.com sa fotky dajú sťahovať úplne jednoducho. Takže tadiaľ cesta nevedie. Čo sa týka vodoznaku, pre ľudí ovládajúcich grafiku nie je problém vodoznak odstrániť. Takže ani tadiaľ cesta už dnes nevedie. Samozrejme bežným užívateľom to nepôjde tak jednoducho. Podľa môjho názoru by si mal ten, kto fotku vkladá vybrať, či vodoznak chce, alebo nie a podľa toho by sa mali fotky zobrazovať. Podľa vôle autora. A malo by to platiť len o fotkách, ktoré sa publikujú po zmene pravidiel (to platí aj o vodoznaku na každej fotke, tie čo boli doteraz bez neho, tak mali zostať a už nové mohli byť s ním a malo by to byť pri vkladaní autorovi dané na vedomosť, inak je to porušenie autorských práv správcu portálu, ktorý s vlastníctvom autorov fotiek bez ich vedomia nakladá po svojom...) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off xbajnox, 19.1.2015 o 16:07

Nechapem preco sa niektori uzivatelia obuvaju do tych, co sa negativne vyjadrili k pridaniu vodoznaku na fotky. Ja, a myslim, ze nie som sam, som nevedel absolutne nic o tom, ze sa chysta dake pridavanie vodoznakov. Bol som len postaveny pred hotovu vec, ktora sa mi nepaci, tak sa ozyvam. Bum, mam vsetky fotky zmrsene. Nemohlo to prebehnut nejako viditelnejsie, nie len kdesi v diskusii, kde nie vsetci chodia ako napriklad oznamenim na uvodnej stranke? A spat k teme. Nedalo by sa spravit, aby vkladane fotky neboli stiahnutelne JPEGy ale aby to bolo ako napriklad na stranke flickr.com, kde nie je mozne fotku stiahnut (pri pokuse o stiahnutie ulozi zdrojovy kod stranky, nie obrazok) alebo aby boli fotky nieco ako flash? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peterD, 19.1.2015 o 15:40

s tym vodoznakom to nejak nevyslo...neda sa to spravit inac? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 19.1.2015 o 14:46

Jak mám teď krást fotky když jsou tam ty značky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off LukasH, 19.1.2015 o 13:44

Neviem či už niekto písal niečo podobné, prečítal som si len úvod na hlavnej stránke. Fotky sú podla mňa teraz dosť zhovadené, nemá cenu vkladať ďalšie ak majú po vložení vyzerať tak ako teraz :-/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off 357AS, 19.1.2015 o 11:29

goret,v hre si bol,len si si nepovšimol že hráš inú hru ako všetci okolo teba::::::::::::::::::::::::: on goret, 18.12.2014 o 8:20 Peter-Pepies, mne ani tak nešlo o jeho identitu ako skôr o to, že v dodržovaní pravidiel, by mohol ísť ostatným príkladom. Najprv sa ale od admina potrebujeme dozvedieť, či je porušením nejakého pravidla, ak povinné registračné údaje nie sú pravdivé, resp. nekompletné. Ak zamaskovaná identita nie je porušením žiadneho pravidla, kľudne nech sa hrá na Boha, ale ak je, tak nech ide do pekla aj s jeho etikou. A ty bež do péčka tiež. Dodržovaniu pravidiel a etike zdar! dať hlas príspevku | počet hlasov: 2 off pepies, 17.12.2014 o 17:19 Dušan-Goret tu je pre Teba odhalená identita MMassku hádam sa kvôli tomu nebude na mňa Karol hnevať odkaz dať hlas príspevku | počet hlasov: 2 off valo7319, 17.12.2014 o 17:15 mohli by ste nechavat niektore diskusie napisete ze vymazana kvoli duplicite a aky to ma zmysel pridat otazku do podobneho prispevku ked v nom sa nezapojil uz dlho nikto aj dva roky alebo aj viac to je minimalna pravdepodobnost ze mi dakto odpovie na otasku pri starych diskusiach dať hlas príspevku | počet hlasov: 0 on dede, 16.12.2014 o 8:17 Goret... že Maskovaný Kája.... :-) dať hlas príspevku | počet hlasov: 0 on goret, 16.12.2014 o 6:53 Zvolanie: admin, ty žiješ ?! Opoveď: vysvetenie nájdeš hneď v prvej vete obsahu - Strach dělá z lidí vězně. Poznámka: pozdrav odo mňa zamaskovaného Káju a iných rozsievačov strachu z bannov za slobodné vyjadrenie názoru a príležitostne môžeš odpovedať na môj príspevok z 8.12.2014 o 6:55. dať hlas príspevku | počet hlasov: 0 off admin, 15.12.2014 o 22:39 goret, 14.12.2014 o 23:00 - do témy Ako ľahko sa dá získať BANN :) (aby si nepovedal že nemáme zmysel pre humor). No a teraz vážne - o čo ti týmto príspevkom išlo? Čo má film o väzení spoločné s portálom LovuZdar.sk? dať hlas príspevku | počet hlasov: 2 on goret, 14.12.2014 o 23:00 otázka: do ktorej témy, by ste zaradili tento príspevok "mimo tému" odkaz dať hlas príspevku | počet hlasov: 0 on 357AS, 9.12.2014 o 11:32 OK,tak nech sa to podarí,som rád že sa to rieši,tiež vďaka Stagstalkerovi aj ďalším čo na tom poracujú. dať hlas príspevku | počet hlasov: 0 off admin, 9.12.2014 o 9:55 357AS, 8.12.2014 o 23:09 áno je to tak ako píše Stagstalker, som veľmi rád a chcem sa i touto cestou poďakovať Stagstalkerovi že nám s tým pomôže. Stagstalker ďakujeme! dať hlas príspevku | počet hlasov: 0 on Stagstalker, 8.12.2014 o 23:17 Už som s adminom na túto tému hovoril. Bude potrebné dať k jednotlivým fotografiám (ale aj k stránke lovuzdar) výhradu autorských práv aj s poučením. Autorské práva k dielam síce platia aj tak, ale takto to bude prehľadné a zrejmé. Budem sa snažiť niečo také pripraviť, zároveň sa pokúsim spracovať aj výklad k základným ustanoveniam autorského zákona týkajúcich sa zverejnených fotiek na tejto stránke resp. internete a možnostiach právnej ochrany pred šírením fotiek či videí bez súhlasu autora, resp. popisom situácii tzv. "zákonných licencií", kedy súhlas autora potrebný nie je. Tento výklad môže byť prístupný buď priamo zo stránky alebo z poučenia, ktoré by sa po rozhodnutí autora neumožniť voľné šírenie fotiek objavilo pod alebo pri každej zverejnenej a tu umiestnenej fotografii. Len poprosím o troška trpezlivosti, budem sa tomu venovať vo svojom voľnom čase, pričom si musím pripraviť aj patričný rešerš. Každopádne právnikov je tu viac, čiže prípadnú korekciu finálnej podoby, ktorú navrhnem, privítam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off goret, 19.1.2015 o 11:22

Stagstalker, hráč, ktorý sedí na trestnej lavici nemôže zasiahnuť do hry, ale aspoň ju môže sledovať. Tu však nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 19.1.2015 o 11:19

téma: čo by ste zmenili na tejto stránke,ban si nemal,prispieval si tam ale žial,všetko mimo tému ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 19.1.2015 o 11:18

goret: v tejto téme odkaz- sa práve vodoznak a autorské práva riešili, hovorí o tom príspevok admina zo 07.12.2014 o 20:19 hod a ďalšie 3 nasledujúce príspevky za ním naň reflektujú. Štvrtý v poradí je tvoj a to zo dňa 8.12.2014 o 6:55, riešiš ním však registračné údaje, nie vodoznak či autorské práva. Toľko k nemému decku a materi, škoda, že si nebol podnetný už vtedy, vzor pripravovaného vodoznaku tam už zverejnený bol. Ďalej treba uviesť, že autorská ochrana na tejto stránke bude, nie je to výmysel z roztopaše, ale nutnosť a reakcia na neoprávnené využívanie či šírenie tu zverejnených fotografií či iných diel a to často vytrhnutím z kontextu za účelom negatívnej prezentácie poľovníctva či boja proti odstrelu vlka a pod. To ako to vidíte teraz je (predbežne) finálna podoba, myslím, že po obsahovej stránke (autorské práva, nevýhradná licencia a pod.) sa toho už veľa meniť nebude, vzor a veľkosť vodotlače sa môže meniť práve na základe reakcií užívateľov. Vodotlač ako taká nesupluje ochranu autorských práv, tie platia od vzniku diela a sú rozšírené o výhradu autorských práv, ktorá je uvedená na každej fotografii. Vodoznak slúži nato, aby tretie osoba bez súhlasu autora nemohla fotku len tak ľahko zakomponovať do svojej stránky alebo ju použiť na komerčné účely, ale musí o originál danej fotografie požiadať priamo autora, alebo fotografiu orezať spôsobom, ktorý zníži jej hodnotu či estetickosť, čo ho však pred porušovaním autorských práv neochráni aj tak. Vodoznak používajú aj na iných stránkach, na niektorých ako topky.sk či zoznam.sk dokonca cez celú fotografiu oveľa rušivejším spôsobom ako na LZ. Podrobnejšie sa k celej tejto problematike a vykonaným zmenám vyjadrím večer. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off goret, 19.1.2015 o 11:15

357AS, ešte mi napíš v ktorej téme sa to preberalo, lebo sa zdá, že v tejto nie a zisti si do kedy som sedel na trestnej lavici a nemal šancu si všimnúť tebou citovaný Simin príspevok. Zároveň sa Sime ospravedňujem za nevšímavosť. Dôvod môjho predošlého príspevku sa ukrýva v jeho poslednej vete. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 19.1.2015 o 11:02

off goret, 8.12.2014 o 6:55 Otázka: musia alebo nemusia byť povinné registračné údaje pravdivé? Ak musia, považuje sa ich nepravdivosť za porušenie pravidiel portálu? dať hlas príspevku | počet hlasov: 3 on S-i-m-o-n-k-a, 7.12.2014 o 22:26 Mne sa ten návrh s vodoznakom lovuzdar.sk páči, na fotke mi neprekáža, ale dala by som to bez toho loga LZ :-) :::::::tak tu je tvoj záujem o vodoznak:::: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off 357AS, 19.1.2015 o 10:56

goret,nemé decko nie je,ale slepé,admin to tu seriozne riešil a nie len on,ale ty si mal ako vždy plnú hlavu tvojich"vtípkov"mal si sa aj ty seriozne zapojit. on admin, 7.12.2014 o 20:19 Vzhľadom k nedávno preberanej téme ohľadom kradnutia fotiek z LovuZdar.sk navrhujeme riešenie pridaním vodoznaku na fotografie. Pozrite si prosím preto náš návrh na tomto odkaze odkaz či sa vám takýto vodoznak na fotkách páči. Vľavo hore je umiestnené logo LovuZdar.sk a v strede fotky je v pozadí text LovuZdar.sk Ak by i niekto takúto fotografiu zneužil, bude hneď jasné a dokázateľné odkiaľ vám bola fotka ukradnutá a že boli porušené vaše autorské práva. Ak sa vám tento návrh páči, prosím dajte tomuto príspevku hlas aby sme videli vašu odozvu - váš názor. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 19.1.2015 o 10:49

Sima, "nemému decku, ani vlastná mať nerozumie" a tiež nebolo až tak ťažké, opýtať sa ostatných ako by vodoznak riešili oni. Inak ja si na svoj návrh nenárokujem copyright (c), a ani mi nebude vadiť, ak sa tomto portáli nevyužije. Tomuto portálu však možno bude vadiť, ak ho autori kvalitných obrázkov začnú obchádzať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bobo1, 19.1.2015 o 9:59

simonka - nechcem byt generál nuž ale poviem po pravde ani som netušil že sa také čosi chystá v takejto podobe... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off S-i-m-o-n-k-a, 19.1.2015 o 9:31

Škoda, že ste sa neozvali keď sa to riešilo, mohli ste priispieť svojimi konštruktívnymi kritikami, prípadne skvelými nápadmi, aby sa to právne ošetrilo a zároveň to neprekážalo vo fotke. Toto opatrenie netrvalo vytvoriť týždeň ani dva, je za tým kopec roboty, nuž ale čo. Po vojne je každý generál... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off bobo1, 19.1.2015 o 9:12

Ďakujem aj ja adminovi za tento krok ale mňa osobne tá vodotlač tiež "vyrušuje".... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off cimbor, 19.1.2015 o 8:05

Samozrejme že aj ja som za ochranu autorských prav ale takto znehodnotiť pohľad na fotografiu vodotlačou cez celú fotku ? určte sa to dalo urobiť estetickejšie a kto si mysli že takýto postup je správny nemá fotografické cítenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 19.1.2015 o 3:40

"Kvalitnejsie fotky si autori uz chrania svojim "podpisom" a duplikovanie ochrany mi pride zbytocne a neesteticke, hlavne ked je ten vodoznak takmer cez celu fotku." ... ak by bol vodoznak umiestnený vždy zvyslo pri pravom alebo ľavom okraji obrázka, mohol by autor koncipovať výrez obrázka tak, že by ho vodoznak príliš nenarúšal. Slovo "copyright" sa mi javí zbytočne a stačil by znak (c), ktorý automaticky znamená aj, že "všetky práva vyhradené", ak nie je uvedené inak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 18.1.2015 o 23:38

Vzhledem k okolnostiam, ako aj podnetotom z minulosti a sucasnosti je to nevhnutna krok dopredu a zdobi tuto stranku ako aj tych, kteri sa rozhodli toto urobit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 174 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov