Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

30R Blaser - diskusia

autor: off 8x57zalaba
pridané: 22.1.2012 20:36

Dobrý deň, má niekto skúsenosti s kalibrom 30R Blaser - napíšte prosím

počet zobrazení: 16 140
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on michal89, 19.3.2013 o 21:30

tak ako tak skumam tu na SVK nieje velmi popularny, v cseku je viac rozsireny. Ale zato ma velmi zaujímavý výkon, skoda ze je tato diskusia taka chaba, casom sa mozno niekto rozpise :)

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

komentáre

zoradiť
off danosedo, 20.1.2018 o 20:15

Pouzivame s otcom v uvedenom kalibri dve zbrane- otec jednušku k 95 a ja trojča bd 14. Mame skusenosti so strelivom RWS Uni-klasik a DK a taktiež s Blaser CDP. Vynikajúci kaliber do "zlamovaciek" hlavne na diviaky a vysokú- aj na vzdialenosti 250+. Najlepsie sa javi strela UNI, paradoxne strela cdp zle skusenosti- priestrel ako celoplastom, malo farby a zver často bez značenia ďaleko odbieha z nastrelu. Tento kal.by som skor porovnaval s 300WM ako s 30_06.(osobna skusenost aj s týmito). Kazdopádne vrelo odporúčam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 2.10.2016 o 23:21

Zdar. Co konkretne chces vediet?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hurky, 30.9.2016 o 12:18

Zdravím Vás, máte s nejaké nové skúsenosti s 30R Blaser v jednoranovej zlamovačke? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavol68, 20.3.2013 o 21:57

Áno, je to Blaser K 95. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on 308Winchester, 20.3.2013 o 20:09

Moj vysnívaný kaliber v zlamovačke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 20.3.2013 o 18:17

Ahoj pavol68. Tú .30 R máš v K95? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavol68, 20.3.2013 o 0:16

Ja som sa rozhodoval pre tento kaliber dosť dlhú dobu. Uvažoval som niečím rýchlym a s dobrou balistikou, zastavovacím účinkom a dostatočnou gramážou strely. V úvahe bola aj 257 WM , ale tu ma odrádzala hmotnosť strely a to že nábojnica nemá okraj. Oproti 8 x 75 RS má 30 R Blaser o niečo lepšie balistické ukazovatele ( ONV, dopadovú energiu). Balistické tabuľky som mal preštudované a porovnané aj s 300 WM, čo je o niečo silnejší kaliber ale tiež bez okraja. Od októbra minulého roka som otestoval tento kaliber aj pri love a musím povedať, že sa im naozaj podaril a články na rôznych fórach to len potvrdzujú. Ulovil som s ním niekoľko diviakov od 25 kg do veľkosti lanštiaka ( 80 kg), jednu muflónicu a dvoch lišiakov. Vzdialenosti približne od 60 do 150 m. Strelivo RWS EVO 11,7 g, aj keď som pôvodne chcel KS 9,7 g, ale vtedy ho nemali a nechcel som čakať. Balistika je pri tomto kalibri výborná a čo sa týka spätného rázu, ako to už popísali viacerí aj športoví strelci, pri love sa tak neprejavuje ako na strelnici. Keď to teraz môžem porovnať s inými rážami, možno aj " ľutujem", že som sa preň nerozhodol podstatne skôr. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.3.2013 o 23:35

veď to že ale, nemal som možnosť to vyskušať, tak už nechám písať len tých čo s tým maju skusenosť. Inak porovnával som to v CDPčku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 19.3.2013 o 23:29

Presne ako hovoríš. Aj ja by som si prial, aby sa blížil skôr k Win. mag. Tabuľkovo to tak je, ale... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.3.2013 o 23:20

A podľa mňa sa skor podobá win. mag. ako 30-06 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.3.2013 o 23:17

Ja viem, len škoda že ho nerobia aj do zbraní nám dostupných :-))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 19.3.2013 o 23:12

Rišo, Ty mňa nesklameš ;-)). Je to naozaj vynikajúci kaliber a nakoniec preto ho chcem :-)). Rozprával som s viacerými majiteľmi (v ČR aj SR) uvádzaného kalibru a viem ako sa o ňom vyjadrovali. Porovnávať ho s 300 Win. mag. sa naozaj nedá, samozrejme ak si prebíjaš tak áno, ale fabrické laborácie nie. Ja už na toho Effekta nečakám...poďakoval som veľmi pekne za spoluprácu a tak... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off sako80, 19.3.2013 o 23:08

treba dôverovať muničkám ale treba čítať aj medzi riadkami pozri si ten DK v 6,5x55, údaje sú zo 74cm hlavne, takže ked si to prečítaš a vidíš V0-870m/s tak z nejakej 55cm hlavne to je cca 815 m/s a to je rozdiel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.3.2013 o 22:59

Lubo nechcem ta sklamať, ale ozaj maju spoločné len to jedno :-))))))))) skor by som ho porovnával s 300 win. mag. ale v erím že to maš preluskané, a na pušku čakáš už dosť dlho. Len neviem či sa očkáš, ja som tam mal tiež niečo slubené a potom že neurobíme :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubos2, 19.3.2013 o 22:55

Jager68, naozaj majú spoločné len to, že sú to 30-ky?! To, že je to perfektný kaliber do zlamovačky vieme. Ostatné hodnoty ovládam, ale nepovedal si nič nové resp. osobné skúsenosti s uvádzaným kalibrom o ktoré nám tu ide... taktiež 300 Win. mag. je 30-vý kaliber a tiež nábojnicu má rovnakej dĺžky ako 30R Blaser, ale treba si uvedomiť, že ide o R-ový kaliber, určite vieš čo Ti chcem týmto naznačiť. Takže o tých 30-vých kalibroch by sa dalo popísať, že?! PS: pavelnez píše, že ju mal, takže asi vie o čom píše... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.3.2013 o 22:46

Michal suhlasím, odbočili sme od témy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on michal89, 19.3.2013 o 22:42

v podstate som len chcel vediet ci ma niekto prakticke skusenosti s touto razou, rozdiel 80m/s ci uz je alebo nieje je mi ukradnuty, len som spomenul postreh co som cítal. téma je 30R blaser... nejako sme z nej odbocili, aj mojim pricinením. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 19.3.2013 o 22:37

Tak potom treba zvážiť trestné oznámenie na prísl. výrobcov streliva, že uvádzajú spotrebiteľov do omylu. Kde si sa dočítal, že rozdiel medzi tabuľkovou rýchlosťou a reálnou- úsťovou rýchlosťou fabrického streliva je 80 m/s ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.3.2013 o 22:35

Mišo zase netreba veriť ani tomu pánovi, uviedol z akej zbrane strielal, dlžku hlavne a pod.? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on michal89, 19.3.2013 o 22:30

to netvrdím ze CIP je blud ale 80m/s rozdiel je dost aj ked v praxi rozdiel nebude v podstate skoro ziadny, len je to zavadzanie spotrebitela potom ak je to pravda, osobne strielam Normu, strielal som aj RWS DK v 6,5x55 a dako sa im to v tomto kalibry nepodarilo. urcite je RWS kvalitatívne niekde inde ako S&B ale zazračné strelivo to tiez nie je ako to v reklamach opisuju. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off dede, 19.3.2013 o 22:24

Pravdou je, že papier veľa zdrží ale to čo si napísal o tej najivite ma pobavilo. Od akej firmy používaš guľové strelivo, veríš bal hodnotám ktoré k prísl. strelivu udáva výrobca, ako si potom nastreľuješ zbraň ? Potom podľa Teba CIP je blud - naivita, naivní sú aj prebíjači ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 19.3.2013 o 22:23

Ad acta : vie niekto na základe praxe, čo urobí rozdiel v rýchlosti 80m/s čo sa týka bodu dopadu na 100m a rozdiel v energii a teda v konečnom účinku na zver ? Inak pri porovbnávaní si všímajte aj dĺžky použitých hlavní.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on michal89, 19.3.2013 o 22:19

mozno len tak od oka :D ALE ak niekto verí tabulkovým hodnotám tak je to naivita.. o RWS som uz vela pocul ze tiez udavaju o kustok vecsie rychlosti ako je skutocnost, ono zariadenia na meranie rychlosti par ludi ma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 19.3.2013 o 22:08

Čím to meral ? Policajným zariadením na meranie rýchlosti ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on michal89, 19.3.2013 o 22:05

no na ceskom fore jeden pan meral laboraciu CDP od Blasera na hradlách a oproti povodnym 940m/s to malo iba 860m/s co je dost rozdiel, a myslim ze ani u RWS hodnoty tabilkovo nesedia, nakolko je vseobecne zname ze municky udavaju o kus vecsie vykony v tabulkach aka je skutocnost pri strelbe z nasich polovných zbraní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 19.3.2013 o 22:05

30R je pekny magnum do zlamovacky. stale tu pisete o 30-06..s tym ma spolocne akurat to ze je to 30 tka. perfektny kaliber do zlamovacky a aj slusny vyber streliva.. spolu s 8x75RS su to velmi zaujimave kalibre do zlamovacich zbrani... so strelivom CDP je to uz velmi slusny vykon..4300J TUG a cca 4500J CDP to uz ano... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 19.3.2013 o 21:32

U bratov Čechov sa teší väčšiemu záujmu. Je to vynikajúci kaliber. pavelnez to v podstate vystihol. Je to niečo na úrovni 30-06-ky a možno trošku silnejší. Aj ja sa zaujímam o tento kaliber. Mal som aj objednanú zlamovačku Brno Effekt v tomto kalibri, ale do dnes mi ju vyrábajú...(je to už viac ako 2 roky). Sám pán riaditeľ Rampula mi to prisľúbil a nič. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on michal89, 19.3.2013 o 21:30

tak ako tak skumam tu na SVK nieje velmi popularny, v cseku je viac rozsireny. Ale zato ma velmi zaujímavý výkon, skoda ze je tato diskusia taka chaba, casom sa mozno niekto rozpise :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off dede, 19.3.2013 o 20:54

Bežne komorovaný môže byť, otázka je, aká je jeho obľúbenosť a používanosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on michal89, 19.3.2013 o 20:23

NO NA TO ZE je to momentalne bezne komorovany kaliber do zlamovacích zbraní je tu zalostne malo prispevkov. Aj mna by zaujímaly skusenosti a postrehy ludi co prisli do kontaktu s tymto kalibrom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 8x57zalaba, 30.1.2012 o 18:19

ďakujem za informáciu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelnez, 30.1.2012 o 13:28

pdobné 30-06, stříle jsem CDP a potom EVO, v obojím spolehlivý účinek(sika, prasata), zvěř nikdy daleko od nástřelu, s EVO trochu horčí barvení(rány na žebra)..vcelku spokojenost, ale už s tím nelovím, prodal sem flintu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov