Heming hunting
dnes je utorok,  19. marec 2024,  meniny má Jozef,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:52,  dnes západ slnka: 17:55
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vábnička na líšku - diskusia

autor: off Hirko2
pridané: 21.1.2012 19:38

Zdravím vás chcel by som sa opýtať aká vábnička je na líšku najúčnejšia?

počet zobrazení: 17 348
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Lisiak73, 24.2.2015 o 20:58

Zdravím.Má niekto nejakú skúsenosť s touto vábničkou od firmy Hubertus? odkaz Ďakujem

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 114 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off kjuby, 11.6.2018 o 18:52

Dobrý deň. Chcel by som sa poradiť ... Aké máte skúsenosti s vábničkou Nordik Predator? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off simon123, 31.5.2018 o 22:50

Ja používam vreštadlo zubíček (vábiť sa len učím). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 18.1.2017 o 12:13

Za mňa určite Nordik...Ale dobre sa mi osvedčila aj buttolo s pískaním srncata..Počas párenia uprednostňujem Nordik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacik, 18.1.2017 o 11:26

Tiez mam devanu zajacie vrestadlo no nejak sa mi neosvedcila.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin1530, 18.1.2017 o 11:22

Zdravim vie mi niekto poradit aku vabnicku na lisku ?myslim ked maju kankovanie teda potrebujem napodobnit stekot lisky zvuky pri pareni lisok.Mam devanu ale to su smejdy po pol roku sa rozpadla a zvuk pripominal skor topiacu sa kacicu nez lisku :=) od devany nechcem nic dakujem sa radu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off keves, 5.4.2015 o 20:10

Vábenie lišok - Dobrý deň,chcel by som sa opýtať na vábničku na líšku.Odkiaľ je lepšia z Devany alebo radšej Nordik? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 26.2.2015 o 9:33

V pohode Bullystafford, vobec nic v tom nehladam, len sme prikladnou ukazkou toho ze z nazorov inych si tazko urobis objektivny nahlad ... :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 25.2.2015 o 16:57

Poacher nic v tom nehladaj je to len "zhoda" rozporu nazorov to je cele, o nic nejde....inak k tomu hubertusu...mi vyhovuje aj preto ako som pisal 10.1. 2015 ze ak sa nakondenzuje para jednoducho ho rozpojím prefuknem a fungujem dalej. Taktiez ako jedine vrestadlo mi vydava mozno aj 5 roznych poltonov naraz :o))) tak asi preto je take ucinne. Od Devany "znavam" resp. ma neskalama lasička ale asi len preto ze sa pouziva vtiahnutím vzduchu, ale to som uz pisal tiez, takze za mna: DEVANA uz nikdy v zivote. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 25.2.2015 o 15:58

...mne kamarát podával DVD-čka,na ktorých bolo vábenie líšok,ale aj srncov-tak som skusil aj na ne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 25.2.2015 o 15:54

"Česká škola vábenia" : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Poacher, 25.2.2015 o 14:54

Je to zaujímavé, keď sledujem svoje porovnania s Bullystaffordom, dosť sa naše názory rozchádzajú. Napr. od Devany mám líščiu sadu v rohovine - myškovačka, patrí k tým jemnejším, ale je veľmi citlivá a verná, navyše je ľahučká dobre sa mi drží v ústach aj dlhší čas, moja No.1, lasička super bez diskusie aj keď som dlho nevedel prísť na správny štýl ako fúkať resp. ťahať, ale na radu Plidinskeho idem jak o dušu :-), vrešťadlo patrí určite k tým najlepším (aj keď nie najlepšie) čo mám, nič som neprelaďoval. Zase vrešťadlo od fa. Hubertus mi ani trochu nesadlo, podobne Faulhaber , ten navyše zlyháva veľmi často a nemusí byť ani mráz, stačí trochu kondenzátu vo vnútri a skončil som ... Buď to fakt závisí kus od kusu, alebo máme iné nároky a skúsenosti. Inak niekedy fakt dobre poslúži aj detská trúbka a podobne (videá som nevidel, dajú sa niekde pozrieť?), len treba skúšať ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 25.2.2015 o 13:41

Mozno pre teba ale ne pre lisku ta totiz ne je hlupa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 25.2.2015 o 13:03

tibor112. Je to parada. Sice je trochu hlasnejsia, ako bezne vrestadla, ale da sa utlmit rukou, no ten narek je 100% neodolatelny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 25.2.2015 o 12:52

Daniel8, 11.2.2015 o 13:35 ja som po zhliadnutí zopar videí pred 2-3 rokmi zobral chlapcovi z bicykla a mam to vo svojej výbave... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 25.2.2015 o 12:13

Lisiak - je to jedno z mojich najlepsie zajaca imitujucich (najuspesnejsich) vrestadiel co mam, pricom je to asi paradox vzdladom k tomu, že jazycek je mosadzny - kovovy, co vacsinou sa preferuje ako z praktickeho tak aj co najvernejsie hlas napodobnujuceho zajaca PVC jazyk. pritom este chcem podotknut ze som ho od kupy ani raz nepreladoval co sa inak aj da. Mam aj Critt&call a nordicpredator ale tato je u mna najuspesnejsia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 25.2.2015 o 10:38

Inak počuť to aj na tom videu, ten zvuk je podľa mňa o ničom ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 25.2.2015 o 10:36

Lisiak, ja ho mám, kúpil som ho cez internet, ale do revíru sa ani nedostalo. Mám skúsenosť len s týmto jedným kusom (tak neviem či to platí všeobecne), ale na mojom je ten zvuk dosť "tupý"( Vrešťadlo) s nízkou variabilitou tónov o rezonancii ani nehovorím, a veľmi nepomáha ani modulácia rukami či dychom ... Myškovačka je taká priemerná ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 24.2.2015 o 20:58

Zdravím.Má niekto nejakú skúsenosť s touto vábničkou od firmy Hubertus? odkaz Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off bullystafford, 11.2.2015 o 13:44

vyzera to dobre...ja som z gumenych kaciciek vyrezal piskatka - myškovačky a super ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 11.2.2015 o 13:35

Chlapi nekupujte drahe vrestadla :) By ste neverili, aky ma ta (povodom trubka na bicykel so vzduchovou pumpou) zvuk zajacieho vrestadla... Vábnička na líšku - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mateso, 10.2.2015 o 20:00

Zajačie vrešťadlo DEVANA - Aké máte skusenosti s tymito vábničkami? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bullystafford, 10.1.2015 o 17:55

napr. vrestadlo Devana ktore ti spadne do snehu co sa moze logicky v zime stat-aj ked ho mas na krku, alebo je zdute dychom v zime bez hlasu nespravis inak funkcnym len ked by si nejakym bazmekom vytlacil celu trubicku z toho dreveneho "diela" a este potom aj nazad presne nasadil tesniace drievko k jazyčku a znovu cele zasunul tak aby sa nezmenil tlak v tele vabnicky - potom nejde uz vobec - alebo čakať kym preschne-pod bundou, doma....Zubicka 2ma 3ma zavitmy rozšrubujem Hubertusa povytiahnem prefuknem od nazrazanej pary alebo snehu a ma opat hlas ako ked som ho kupil prip z hrubeho hlasu zajaca spravim v sekunde kralika. Z Devany toto do 1/2minuty nevyčaruješ aj ked sa po***ak vobec v terene vycaruješ. Jedine čo od Devany znesiem je ta lasička. K tej nemam jedinu vyhradu...ale este aj myskovacka od nich je hruba jak patkaň na steroidoch. Toto tu pisem len preto aby som ostatnych vystrihal od nervozity, pok**veneho lovu a nadavok ze ich znovu niekto o***bal svojim vytvorom. Takze ak niekto chce nech si bere info ak nie nech fuka do čoho chce...ak mu to vyda vobec hlas po prvom dychnuti. Chcel som len poradit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hyncik, 9.1.2015 o 17:52

ja používam vábničky od Devany nejaký ten rok asi 5- konkretne: lasička, zajačie vreštadlo, líška-lišiak kankovanie, rujna srna , srnča, srnčie skočné pískanie a nemôžem na ne povedať jediné krivé slovo... či už sú drevené alebo rohoviny, žiaden rozdiel som nezbadal ...Vábničky nosím v umelohmotnom púzdre a dodnes nebolo žiadnu z nich potrebné preladovať ani doladovať..... skôr je to asi o zaobchádzaní s nimi prípadne šťastným kusom...určite by som ich nenazval "šmejdom".. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 9.1.2015 o 10:43

v zivote si od Devany uz nikdy nic nekupim, take doslova smejdy na jedno pouzitie ako robi dotycny (okrem lasičky)si vyrobim sam - ked som kazdu jednu rozobral takze ...jedine Faulhaber, Hubertus, Zubiček alebo Petr Joo. Napr. vreštadlo od Devany je v terene nenastavitelne resp. nerozoberatelne beznym sposobom...ostatne vyssie menovane nie je problem rozsrubovat alebo povytiahnutim rozobrat, prefuknut, preladit do par sekund atd atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 9.1.2015 o 10:17

steyr: Ber radšej z rohoviny. Od Devany mám niekoľko drevených vábničiek a ich nedostatok sa zobrazí pri používaní počas zimy kedy prestávajú fungovať. U rohovinových sa mi to nikdy nestalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rado100, 8.1.2015 o 20:33

Mám tie drevené vábničky. Kupoval som ich pred rokmi keď ešte len Devana začínala. Tak že rohovinové ešte nerobili no aj drevené slúžia k mojej spokojnosti už celé roky. Ak by som si chcel vybrať s týchto dvoch tak si zoberiem tie z rohoviny ak nie pre nič iné tak pre efekt. Veď aj z vábničkou je to tak ako s nožom alebo flintou, že musí fungovať je samozrejmé ale keď je pri tom aj oku lahodiaca tak to poteší dvoj násobne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 8.1.2015 o 19:25

Obe mám odskúšané a sú obe rovnako účinné. Rohovinové sú však trvácejšie ako drevené. Tie ľahšie zavlhnú a pri častom vábení v silnom mraze sa v nich rýchlejšie kondenzuje vlhkosť z dychu a strácajú hlas. Sú náročnejšie na údržbu a skladovanie ako tie z rohoviny. Už sa mi stalo, že som drevené vrešťadlo v snehu stratil a našiel až po pár dňoch. Keď som ho vysušil, stratilo hlas a bolo dobré tak akurát do vitríny. Neviem či len ja mám taký subjektívny pocit, ale pri rohovinovom sa mi zdá zvuk o niečo ostrejší a musím ho viac modulovať rukou. Drevené má zas podľa môjho ucha o niečo mäkší zvuk, jednoduchšie ovládateľný. Ale ako vravím je to len môj dojem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off steyr, 8.1.2015 o 15:50

Je medzi danými vábničkami nejaký rozdiel? odkaz a odkaz samozrejme okrem ceny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vabenie lisok (autor: juraj22).

off kavee, 25.1.2014 o 21:46

prosím poradte mi je účinné aj hlas srnčata? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off bowman, 17.7.2013 o 14:57

Zdravím.Minulý rok som sa ako úplný amatér začal zaujímať o vábenie..čítal som veľa článkov, videl som veľa videii a potom som sa rozhodol že si kúpim vabnicku od devany..Nevedel som ktorú a tak som si kúpil sadu na líšky v ktorej je myskovacka , lasicka a zajačí nárek.Zásielka prišla tak ako mala a ešte som k tomu dostal aj darček CD vabenie zveri ktoré má dosť potešilo lebo inak stojí okolo 10€ .Pár krát som si pustil to CD a potom hneď do terénu..Prvý krát som privabil len pár jastrabov a vran..no na druhý krát už prišla divá mačka čo ma veľmi potešilo :) o nejaký týždeň nato keď už zimy povolovali som privabil hneď dve líšky naraz :) Takže moje celkové skóre je z troch pokusov 3 úspechy čo je podľa mňa dobre keďže pred tým som nemal žiadne skúsenosti..najviac sa mi páči lasička..myskovacka je super len dosť tichá..mal som radšej kúpiť turbomyskovacku..s tým zajacim narekom som nebol úspešný ale asi to len potrebuje cvik..Ja ti odporúčam kúpiť si ju :) Teraz v lete som ešte nevabil a myslím si že by som už nebol taký úspešný keďže zver má dostatok potravy..Zakúpil som si však vabnicku nordik roe na srnce a o pár dní ju vyskúšam .. takže potom dam vedieť ako to šlo :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off Inter, 17.7.2013 o 10:34

Ďakujem všetkým ktorý písali do tejto diskusie :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off Inter, 28.6.2013 o 6:32

Ďakujem ja mám teraz myškovašku a celkom dobre sa s ňou váby ale chcem vyskúšať niečo nové :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off duro123, 24.6.2013 o 17:34

Tak link tej vabničky odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off Inter, 24.6.2013 o 14:14

duro neposlal by si mi na nejaku link ja saom hladal ale som nenasiel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off duro123, 24.6.2013 o 11:20

Ja by som si radšej kúpil pískanie lasičky zaberaj ú n a to v pohode a lahko sa to naučiš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off parohacik, 22.6.2013 o 15:28

tú turbomyškovačku vrelo odporúčam mám ju od januára a som snou spokojný :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off kavee, 20.6.2013 o 18:15

odkaz od minúti 2:08 do 2:40 a ked to budem používať ten hlas ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off Daniel8, 20.6.2013 o 18:06

ked chces srnu tak piskaj ako srnca. na srnca je asi este cas, ale mozes skusit hlas dospelej srny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off kavee, 20.6.2013 o 15:34

srnčiu zver ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 114 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Poľovníctvo TEREM