Heming hunting
dnes je utorok,  19. marec 2024,  meniny má Jozef,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:52,  dnes západ slnka: 17:55
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Túžim mať Slovenského kopova - ale? - diskusia

autor: off IvanPB
pridané: 12.1.2012 14:33


Túžim mať Slovenského kopova. Ale v našom združení, kde sa poľuje lovíme len 15 či 20 kusov diviačej zveri. Tak to si povedalo, či povie určite veľa priaznivcov tohto nášho národného plemena.


Nádherný, ušľachtilý, vytrvalý, nebojácny, s krásnym pohľadom ako stvorený práve pre mňa! Tak takéhoto psíka chcem. Slovenský kopov. Krásne živé šteniatko je doma. Po pár dňoch si na seba zvykneme. Utešene rastie, je učenlivé a za krátko sa v ňom začne prejavovať jeho ostrosť a vlastnosti. Celý sa v ňom vidím. Nuž od začiatku spoločne chodíme na prechádzky po lese a túlame sa revírom . Po čase sa dostaneme ku čriede vysokej, muflónej, len tie diviaky sa nám akosi vyhýbajú. Letné poľovačky sa vydarili ulovili sa výradové srnce a pri každom bol môj už takmer ročný kopov. Príde jeseň. Aj tá bola na poľovačkách úspešná. Niekoľko jeleňov, slušné barany a zas pri nich vždy môj kopov. Pekne ulovené kusy hlásil, a nebolo ho treba ani povzbudzovať. Veď pravidelne som ho zo sebou mával.


A konečne, v polovici novembra sa uloví lančiak. Pooňucháva diviaka, srsť sa mu pri tom ježí ako dikobrazovi. Nie je to však také, ako keď bol pri ulovených kusoch vysokej, tam to bolo akési iné.


No a konečne sú tu spoločné poľovačky. Je ich naplánovaných 5. Lenže na tých piatich poľovačkách sa dovedna stelia len 5 diviaci. A zrovna tých, môj kopov nenašiel a neduril na zastatých strelcov. No ale nevadí. Snáď tá ďalšia sezóna bude na divičiky lepšia. Počas roka však krásneho kopova pravidelne brávam do diviačích obôr a tam sa pekne ukazuje. Diviakov tam intenzívne a vytrvalo hlási. Len škoda, že u nás v revíry ich toľko neni. A keď sa po roku opäť blíži obdobie spoločných poľovačiek, neviem sa už dočkať. Lenže sklamanie na nich bolo aj tento rok. Kolegovia poľovníci mi s úškrnom hovoria, že ten môj kopov síce durí ale len jelene, muflóny či srny. Ešte s iróniou povedia že dobrý kopov by mal diviaka nájsť aj pod zemou. Lenže na to si ja v duchu pre seba poviem. Však by ich aj našiel, keby tu boli.


A takto neják sa ľahko môže stať to, že sa vytvorí dojem na môjho a nielen môjho Slovenského kopova. Ale aj na kopova, či kopovy ktoré máme my ďalší priaznivci nášho národného plemena. A ostáva potom už len závidieť tým, čo ročne v poľovných revíroch ulovia desiatky čiernych rytierov. Ich Slovenské kopovy sú potom tie, tie pravé diviačiare, pozašívané od útokov kancov, ktoré sa desaťročia šľachtili a chovali. Preto dávam na zamyslenie to, ako by sa malo s našim Slovenským kopovom pracovať. Kde a v akých revíroch by sa mal používať, aby potom nevznikali špekulácie na pracovné kvality nášho národného plemena.


S pozdravom Ivan Stodola, 12.01.2012 v Pov. Bystrici


Lesu a Lovu a hlavne kynológii Zdar !!!!!!!


počet zobrazení: 7 264
počet hlasov: 5
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off goret, 4.1.2017 o 12:03

Veľa je toho niekde inde ako by malo byť, podľa mňa, práve vďaka našskému prístupu k direktívnemu riadeniu a papierom, ktoré znesú všetko. V tomto prípade by som rád vedel, ako to Výbor KCHSK myslel s pravidlom 3:3, či ide o minimálnu alebo maximálnu hranicu nepríbuznosti? Ak minimálnu, t.j. rodičia musia byť viac nepríbuzní, tak je to podľa mňa cesta z pekla (k lepšiemu), ak maximálnu, t.j. rodičia musia byť viac príbuzní, tak do pekla (k horšiemu). Pozn. riskovať by mali len tí, ktorí sa vedia postarať o potomstvo, pri ktorom im risk nevyjde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krpec, 4.1.2017 o 11:33

Mne je to jasné, len keď chcem niečo zlepšiť musím aj risknúť. Ja len píšem preto , že Slovenský kopov je pracovne niekde inde ako bol a niekto odsúhlasil myslím , niečo čo ani nevie ako a čo a prečo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.1.2017 o 10:00

Krpec, áno, nie však všeobecne a dlhodobo (v ďalších generáciách). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krpec, 4.1.2017 o 9:25

Goret, ďakujem ,ale budem oponovať príbuzenská nie je len na exteriér,ale aj na prácu a pracovné úspechy . Poznám mnoho, dosť prípadov, kde úzka príbuzenská plemenitba ešte keď nezlepšila tak minimálne udržala prácu . Ďakujem za príspevok aspoň sa tu už rieši čo som mal na mysli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.1.2017 o 6:07

Plemenitba 3:3 znamená, že potomok má na strane otca i matky toho istého prarodiča. Rodič 1.generácia, starý rodič 2-há, prarodič 3-tia , praprarodič 4-tá. Zaujímalo by ma, či to myslia minimálne 3:3 (spoločný predok nesmie byť na oboch stranách menej ako prarodič) alebo maximálne a vetu "Ak by nebol z tej istej línie vhodný jedinec tak sa na osvieženie krvi vyberie z inej línie." by som si nechal bližšie vysvetliť. Ako chovateľ, ktorý uprednostňuje povahu a zdravie, by som šiel do vzdialenejšej plemenitby, t.j. opatrenie by som chápal ako minimálne 3:3. Užšia plemenitba je dobrá tak akurát pre exteriér t.j. výstavné, a nie pracovné úspechy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jami, 3.1.2017 o 20:04

Prepac krpec ja som slaby v genetike co to vlasne znamena parenie 3 na 3? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krpec, 3.1.2017 o 12:24

Páni vy sa tu trápite nad výcvikom Slovenského kopova ,ale ja som mal na mysli úplne niečo iné. Tak ešte raz Vám to tu prepíšem: Dobrý deň, čo poviete na toto? Upozornenie pre všetkých chovateľov slovenských kopovov: od 01.11. sa začína nový chovateľský rok 2017. Chovateľ chovnej suky si vyberie na párenie jedného chovného psa z tej istej línie a požiada o vydanie odporúčanie na párenie v deň hárania sa suky. Ak by nebol z tej istej línie vhodný jedinec tak sa na osvieženie krvi vyberie z inej línie. Odporúčanie na parenie platí 30 dní. Pari sa 3 na 3. Chovateľ chovného psa od 01.11.2016 si musí viesť záznam o parení chovných súk, našich aj zahraničných. Vzor: meno psa………. paril dňa:………….. suku ……..……. podpis chovateľa suky……………… Toto platí aj pri zahraničnom parení. Každý chovateľ chovného psa má právo si zarezervovať jedno parenie s chovnou sukou s tej istej línii a to od 01.11. do 31.10.nasledujúceho roka oznamuje hl. poradcovi chovu. Chovný pes môže pariť maximálne 8 x do tohto počtu sa mu nerátajú náhradné parenia a zahraničné. Vývozy a uchovnenie jedincov posielajte na poradcu Ivan Minich. Odporučanie na parenie a zápis šteniec na hl.poradcu Milan Vetrák. DNA testy potvrdili že Max a Moran z Prievrany sú bratia. V Rim.Brezove 24.10.2016 hl.poradca chovu Milan Vetrák Stiahnuté zo stránok KCHSK. Mám na mysli párenie 3 na 3, to myslia vážne, sú kompetentný o tom rozhodnúť? Vedia vôbec čo je genetika? Môže o tom rozhodnúť výbor KCHSK , alebo členská základňa? Ďakujem za postrehy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off divasvinka, 2.1.2017 o 18:58

ja som kopova mal na durenie bol dobry aj par krat zosivany ale na farbe ako tak isiel a ked prisiel na zhasnuty kus tak ho obisiel ako by tam ani nebol z toho som bol sklamany. kolegovia maju tiez kopovov ale kazdy je v niecom perfektny ale su to skvele psy na durenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off abba1, 2.1.2017 o 15:26

jami robiť od šteňaťa - učiť hľadanie pokiaľ je pri chuti a sile podľa veku, aj polhodina denne je viac ako celá sobota, či nedeľa, teóriu, že do revíru má ísť vycvičený pes neuznávam, pretože pes na dvore poslúcha ako hodiny a v revíri je tisíc zaujímavejších vecí, cvičím vonku a potom nie je problém s privolaním a celkovo ovládaním aj na poľovačke ... namiesto zajacov sa dá na mačkách, ale pozor na susedské vzťahy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 2.1.2017 o 11:38

a ked nemas zajaca ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off abba1, 1.1.2017 o 22:49

toto som písal do pošty jednému záujemcovi, jedná sa o "naučenú" jazvečíčku: dobrý večer, to naučil je v úvodzovkách, takže ak to vôbec nemá v sebe hlásiť nebude, chodil som s ňou denne do revíru, najlepšie ráno pokiaľ je rosa, dovolil som duriť všetko, žiadne karhanie a už vôbec nie trest, chválil som samozrejme za diviaka, škodnú, zajaca, dôležitá je kondícia tučný pes nie je pri správnej chuti loviť, najlepší spúšťač bol zajac na poli, na jar na ozimine, aby ho dlho videla, vtedy honcujúce zajace doslova provokujú, príbehnú blízko k psovi v domnení, že je to samica, alebo sa samé ukazujú pes ich nemusí prácne hľadať na videnú sa rozhlási najľahšie, neskoršie som vyháňal so stavačom zver z ďateliny, tak na teplú stopu zajaca som priložil už náruživú sučku a povzbudzoval za každé šteknutie chválil ... so šťeňaťom treba robiť, čo najskôr, koľko vládze učiť hľadanie na miestach, kde nehrozí stret šteňaťa s diviakom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off smetko, 1.1.2017 o 21:00

Aj ja si myslím, že hlasitosť na teplej stope a pri uhasnutej zveri je problém. Za mojich skromných 20 rokov poľovníckej praxe som sa s ňou u kopova nestretol. U daxlov to bolo trochu lepšie. Ale nie som nejakým zanieteným kynológom a môj obraz je vytvorený zo skúseností prevažne z nášho domáceho PZ. Mne sa zatiaľ podarilo "poctivo" vychovať a vycvičiť jedného kopova, ale môžem povedať, že sa celkom vydaril. Pritom hlasitosť na teplej stope žiadna a ulovenú diviačiu zver na spoločných poľovačkách hlásil možno 2x. Aj to bolo asi tak, že najprv hlásil ešte žijúceho postreleného diviaka, ktorý uhasol a potom ho pes medzi "šklbaním" ešte sem tam oštekol. Veľmi ma však zaujal príspevok od abba1. Pri tvojich skúsenostiach by mohli byť tvoje rady veľmi cenné a myslím, že nielen pre mňa. Ak by si mal čas a chuť, mohol by si o tom napísať niečo viac. Bol by som ti veľmi povďačný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabi0811l, 1.1.2017 o 19:21

Milý Jami.. nesúhlasím s Tebou, uz len preto, lebo v súčasnosti mám hlásiča, ktorý hlási zhasnutú zver, ci uz diviaka alebo vysokú. Takisto je hlasitý aj na stope. Takze aj ja prosím nezovšeobecňovať, lebo to tak nie je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off abba1, 1.1.2017 o 17:16

jami mal som jedenásť kopovov, len jeden z nich bol nemý na stope, dostal sa mi do rúk ako dva a pol ročný skazený, necvičený, mimoriadne ostrý bohužiaľ aj na ľudí, nebyť nutného konca, myslím, že by sa rozhlásil zo začiatku nehlásil ani diviaka na mieste, iba napádal a dostával príučky ... niekde robíš chybu, možno málo samostatného hľadania, spoločná poľovačka hlasitosť nerozvinie skôr potlačí, chýbajú aj zajace, to je škola, štyri z nich spoľahlivo hlásili aj zhasnutú zver, jedna suka extrém hlasila mačku štvrtý deň po ulovení .... "naučil" som hlásiť aj dvojročnú jazvečíčku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 1.1.2017 o 15:56

za svoj zivot som vydel len dvoch hlasicov teplej stopy jeden bol bez papierovi kopov a druha bola moja suka a aj ta zacala hlasit teplu stopu az v siedmom roku zivot ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 1.1.2017 o 14:11

igman, samozrejme máš pravdu. no prečo dochádza k takému zovšeobecňovaniu? neopodstatnene? to je problém. príkladov je naozaj dosť, od spochybňovania výsledkov skúšok, práce rozhodcov, nelegálnych krytí, činnosti klubu, atd. ak niekto chce tvrdiť, že niečo z toho nie je podstatné, tak sa mýli. netreba rozoberať, či treba? no najhoršie je, že koľký čas sa zas len reční o všetkom možnom, ale výsledok nikde. bohužiaľ aj súčasní činovníci pokračujú v rozbehnutom a vyhýbajú sa náprave. hádam nezabudnú aspoň do spz členské zaplatiť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igman, 1.1.2017 o 11:39

Nesúhlasím a môžem to aj dokázať ako aj každý kto poľuje pri našom psisku.Hlási teplú stopu, hlási aj keď trocha inak nájdený kus, na videnú šteká ako o život. Skúšky duričov má v prvej cene len je trocha vyšší čiže bez chovnosti. Jeho brat je chovný ale tiež mu namerali 49 cm. A chcem veriť že uchovnené psy sú tiež také dobré.Čiže prosím nepaušalizovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jami, 1.1.2017 o 7:35

hlasitost na teplej stope sa vytratila uz davno tak isto ako aj hlasici uhynutej zveri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stano147, 31.12.2016 o 10:49

Niektorým záleží na chove SK, ale nie je im umožnené ďalej sa rozvíjať. Či na súťažiach alebo výstavách všade prevláda známosť a nie kvalita psa . Tým sa odrádza chuť chovať a prezentovať toto plemeno. Vytráca sa hlasitosť na teplej stope SK za chvíľu to bude vzácnosť. Možno si týmito slovami spravím neprajníkov, ale dúfam že sa to zmení a začne sa prihliadať na kvality psa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off krpec, 31.12.2016 o 9:38

Ako vidím už nikomu nezáleží na Slovenskom kopovovi a je jedno každému čo ešte chová Slovenského kopova, čo s ním bude a ako bude pokračovať vo svojej púti. Zarmucuje ma len jedno,že ja nie som členom klubu KCHSK a mám väčší záujem o pracovnú a aj exteriérovú kvalitu Slovenského kopova ako jeho členovia. Tak prajem Slovenskému kopovovi do roku 2017 nech predsa len vyhrá zdravý rozum a konečne všetci kopoviari začnú od seba samého a budú súdny a tvrdý,kritický v prvom rade na seba samého a v druhom rade súdny a tvrdý,kritický čo sa týka práce,exteriéru na Slovenského kopova . Veľa zdravia praje Rasťo Siládi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 30.12.2016 o 14:33

jami, prepáč! nenapadlo ma, že môžeš reagovať na príspevok IvanPB, 13.1.2012 o 9:44... ešte raz: 2012. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 30.12.2016 o 13:47

apple to nebola reakcia na krpca to bola reakcia na to co co tu napisal ivan ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 29.12.2016 o 20:35

jami, naozaj nič v zlom, ale krpec sa nepýta na to, kto vedie aké reči. tvoj príspevok nie je odpoveď, ale invektíva. zrejme sa ti nepáči, keď sa o tom hovorí. no takých tém je oveľa viac, krpec je nejaký skromný. tiež netreba zabúdať, že podiel na "problémoch" majú všetci členovia klubu, včetne teba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 29.12.2016 o 15:28

ivan viem o com hovoris ale najcastejsie taketo reci vedu ludia ktory nikdy nemali psa alebo sa im jeden vydaril a ten bol najlepsi na celom svete ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krpec, 28.12.2016 o 16:06

Dobrý deň, čo poviete na toto? Upozornenie pre všetkých chovateľov slovenských kopovov: od 01.11. sa začína nový chovateľský rok 2017. Chovateľ chovnej suky si vyberie na párenie jedného chovného psa z tej istej línie a požiada o vydanie odporúčanie na párenie v deň hárania sa suky. Ak by nebol z tej istej línie vhodný jedinec tak sa na osvieženie krvi vyberie z inej línie. Odporúčanie na parenie platí 30 dní. Pari sa 3 na 3. Chovateľ chovného psa od 01.11.2016 si musí viesť záznam o parení chovných súk, našich aj zahraničných. Vzor: meno psa………. paril dňa:………….. suku ……..……. podpis chovateľa suky……………… Toto platí aj pri zahraničnom parení. Každý chovateľ chovného psa má právo si zarezervovať jedno parenie s chovnou sukou s tej istej línii a to od 01.11. do 31.10.nasledujúceho roka oznamuje hl. poradcovi chovu. Chovný pes môže pariť maximálne 8 x do tohto počtu sa mu nerátajú náhradné parenia a zahraničné. Vývozy a uchovnenie jedincov posielajte na poradcu Ivan Minich. Odporučanie na parenie a zápis šteniec na hl.poradcu Milan Vetrák. DNA testy potvrdili že Max a Moran z Prievrany sú bratia. V Rim.Brezove 24.10.2016 hl.poradca chovu Milan Vetrák Stiahnuté zo stránok KCHSK. Mám na mysli párenie 3 na 3, to myslia vážne, sú kompetentný o tom rozhodnúť? Vedia vôbec čo je genetika? Môže o tom rozhodnúť výbor KCHSK , alebo členská základňa? Ďakujem za postrehy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 13.1.2012 o 11:48

Ivan, odo mňa by to nebolo to pravé orechové, kedže mne sa v súčasnosti popod nohy pľancú iné psy. A aby si ma správne pochopil, ja nemám nič proti kopoviarskemu chválenkárstvu pokiaľ je poľovnícke a nie ojebávacko-zhoväďujúce, pokiaľ pri ňom kopoviari pookrejú a nevyvyšujú sa jeden nad druhého, pokiaľ nechajú prehovoriť i tých, ktorí sú v menšine. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off IvanPB, 13.1.2012 o 9:44

Lowec, na poľovačku s kopovmi vždy rád prídem, aj keď núdzu s nimi poľovať na diviaky som našťastie nikdy nemal a našťastie ani nemám ,ale môžeme niečo v budúcnosti spáchať, budem len rád! A goret, som potešený, že aspoň raz si dostal zo slohu jednotku, buď na seba pyšný. A ak si nespokojný s kritikou na kopova, kľudne začni diskusiu, veľa z nás sa do nej zapojí! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.1.2012 o 7:06

Ivan, ja som zo slohov v ŽS, nemal nikdy lepšiu ako 3 a častejšie to bolo za 4. Iba raz som dostal 1. Bolo to za opis zvieraťa. Opísal som psa, presnejšie suku. Skús uhádnuť akého bola plemena :) Ale ak má byť diskusia o súčasných slovenských kopoch čo k čomu, nemala by sa vyhýbať ich kritike. Práve naopak. Zdôrazňujem, mala by kritická, ale nie zhoväďovacia!! K tvojej otázke: vo všetkých, kde sa vyskytujú diviaky a tie sa vyskytujú všade :) SK má (mal) vynikajúci orientačný zmysel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 12.1.2012 o 23:34

pozdravujem ta ivan ,ak neodmietneš pozvem ta aj s tvojim psíkom na naše polovačky a určite si vychutnáš polovačku ako aj psík ,som taktiež chovatelom, slovenského kopova som štastní že ho mam ,kto sa venuje kynologii pochopí o čom píšeš ,niekedy sa mi stalo že som aj zaspal prostred splnu na posede a moj kopov ma zobudil jemne ma tukol nufakom alebo min.zavrčal a už som vedel že čierny ritier je na scéne ,vychovať psa a naučit ho polovat neni vôbec jednoduché ,treba k tomu vela praxe tak ako to opisuješ každá možnosť polovačky je další úspech vpred. spozdravom alino ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off IvanPB, 12.1.2012 o 20:40

Som rád, že to čo som napísal, aspoň niekto pochopil, myslím tým teba kopoviar 17. Aj keby to už nik iný nepochopil, stálo to za to!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kopoviar17, 12.1.2012 o 20:34

kto tu fnuka? psy su vyuzite mimo obdobia spol.polovaciek na 95 perc..málokedy idem na posliedku postriežku bez psa..A honca na spolocne polovacky mozem ist tam kde diviaky su. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 12.1.2012 o 19:45

ja len nechapem naco si niekto kupuje kopova ked vie ze s ciernou je to poslabsie...a potom tu fnuka nad tym ze jeho kopov nema kde pracovat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kopoviar17, 12.1.2012 o 19:40

presne viem o com rozprava IvanPB..tyká sa to napr.mna.Unas spolocne polovacky stoja za prd....ale preto sa mam zdat nasho narodneho plemena?Ja bez psa nebudem a velmi som rozmyslal co si domov donesiem v hre bol iba kopov a farbiar.vyhral kopov moje psi su somnou vsade ci na postrezke ci na posliedke ci na spoloc,pol.Mam kopovy rad a nedam si ich:O)A je umenie najs pre psa toho jedneho dvoch diviačikov v hustinach nez tam kde sa o diviaky podkynaju:O)A dohladavat sa da s kopovom aj ina zver ako diviak..Vysokej mame dost hlavne teraz a o srncej ani nehovorim. PS pre Ivana: budem veľmi povdacny keď ma pozveš na vašu spolocnu polovacku, bez akejkoľvek odmeny za služby mojich diablou:O) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off IvanPB, 12.1.2012 o 19:15

Ja som to písal vo všeobecnosti mnoho chovateľov a poľovníkov.Reagoval som na mnohé mne napísané pošty. Ludia sa ozývajú a pýtajú čo keď majú také stavy. Mňa sa to netýka!!!!!!!!!!!!!!!!!!! V miestach, kde poľujem je diviakov dosť!!!!!! Dal som to do diskusie! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off smetko, 12.1.2012 o 15:20

"cest vinimkam aj ked ich vela nieje" V "hlúposti" ešte žiaden pes neprekonal svojho pána... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off vlciaskala, 12.1.2012 o 15:10

a preco s nim nejdes polovat niekam na spolocne gde su velke vyrady diviakov samozrejmostov dobry pes sa vzdy zide len aby si potom z toho nazho plemena nebol este viac sklamany cest vinimkam aj ked ich vela nieje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 12.1.2012 o 15:06

ivanko keby ste si vsetko nezozrali tak aj tvoje kopovy by mali priestor na pracu :o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Poľovníctvo TEREM