Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Lovecký nôž - diskusia

autor: off spike
pridané: 29.12.2011 1:23

Páni chcel by som sa poradiť aký poľovnícky nôž používate na poľovačku, v lese . Aké máte skúsenosti a čo by ste odporúčali. Ďakujem

počet zobrazení: 33 753
počet hlasov: 3
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off bullystafford, 25.9.2014 o 20:11

...ak mozem priliat trosku oleja do diskusie tak moj nazor je asi takyto, ze som nemohol este pred rokom pochopit ako moze byt lovecky noz vobec zatvaraci pokial som nevidel znameho doslova "olupat a rozmetat" s wengerom - rangerwood - v dreve cca 9 rocneho jelena a este stale bol schopny ako tak holiť!!!! vtedy som si konecne ako stary somar po rokoch uvedomil ako je potrebne stale rozmyslat kam s ostrim zarezat a hlavne ze hruba sila je zbytocna a clovek aj nie je tak potom unaveny ak rozobera sam....zaroven je super mat zatvarak v ktorom je vyvrhovak - co setrí hlavnú cepel a pilka co rozreze bez enorm. sily akykolvek zamok velkej zveri do minuty. Odvtedy striedam podla nalady browning kodiak 645 FDT - este origo made in Japan - uz sa nevyraba, Wenger Snow 50-kvoli farbe dobre viditelny v noci ked ho smarim niekde do travy, Wenger v parohu 45, Mikov Hunter 230... a Mossberg FDT a mozem zodpovedne pre potesenie dalsich rovnako zmyslajucich lovcov odporucat lebo nic ma v lesnych podmienkach, zime, noci, daždi nezaskocilo. Vsetky noze s pevnou cepelou zatial stoja v skrini. Co sa tyka cistenia nie je to katastrofa...hlavne nespomenut si na noz a to uz hocaky cca o tyzden, noz si zasluzi udrzbu ako podakovanie za svoju pracu. Wengre ci teraz uz vsetko Victorinox-i..su lahke, spratne vzdy bezpecne zatvorene a myslim ze jedny z najkvalitnejsich komercne hromadne vyrabanych nozov PS: ohnut pilku na švajciarskom nozi je fakt sila, resp. to mohla byt ta najmensia vreckova rada alebo ja uz potom neviem

dať hlas príspevku | počet hlasov: 54

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 457 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pepies, 30.9.2021 o 12:44

Reakcia na príspevok od sailormoon81, 30.9.2021 o 8:52 :
Napíš mi prosím správu poobede odpíšem. Chalan robí čepele z M390 a elmax len wenger a victorinox rangergrip ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sailormoon81, 30.9.2021 o 8:52

Huntera mám toho oranžového, dostal som ho darom. Tá pilka tam stojí za HO. Ja používam ten Mikov zatvárací, neviem z akého je blata je to ešte ČS, ale viem ho dobre a rýchlo nabrúsiť. Mám nôž aj z N690 60hrc ale neviem ho nabrúsiť. Čepeľ chcem vymeniť na ocovom mikove, brúsil ho až moc namiesto toho aby ho len udržiaval ostrý a tak je čepeľ už na výmenu. Ten kámoš robí čepeľ na victorinox či aj na ten mikov? Poprosím ten kontakt.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 29.9.2021 o 21:11

Reakcia na príspevok od sailormoon81, 29.9.2021 o 7:20 :
Pozri oni sami v Mikove vedia aké blato čepele predávajú osobne doporučujem kúp si victorinox rangergrip 57 a dám ti kontakt kamoš vyrába do toho čepele z kvalitného materiálu a za 150 euro máš nôž na parádu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sailormoon81, 29.9.2021 o 7:20

Ahoj vedel by mi nejaký nožiar vymeniť novú čepeľ na zatvárací MIKOV, tak aby sa mi už neoplatilo kúpiť nový nôž. Ď. Mikov som kontaktoval, že by sa dalo, ale finančne odpurúčajú radšej kúpiť nový. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Firstik, 21.3.2020 o 9:30

Ahojte, hľadám nožiara na opravu noža wenger. Spadol mi na betón a zlomil som črienky, chcem ich vymeniť buď za originál alebo vyrobené z parožia. Najlepšie stredné Slovensko, ale nebránim sa aj poslať poštou. Za skoré odpovede vopred ďakujem. Lovecký nôž - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinxl, 27.1.2020 o 21:54

vedel by mi niekto vymeniť zlomenú pílku v Mikov fixír za novú? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Sager, 9.1.2020 o 23:02

Reakcia na príspevok od martinxl, 9.1.2020 o 18:05 :
Skús tu nový nož Mikov fixir nôž pili párak Lovecký nôž - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 9.1.2020 o 18:31

Prečo nepouzijes Googl - leho ? Predpokladam, ze ten Ti pomoze ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinxl, 9.1.2020 o 18:05

Reakcia na príspevok od pepies, 9.1.2020 o 16:03 :
Aký zatvárací nôž v podobnej cene? Wenger sa už nedá zohnať, a ja chcem iba nôž,pílku a párak. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 9.1.2020 o 16:03

Reakcia na príspevok od martinxl, 9.1.2020 o 15:19 :
Tak to je škoda pílky na wenger sa dajú kúpiť v tvojom prípade asi kúpiť novy nož. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinxl, 9.1.2020 o 15:19

Reakcia na príspevok od pepies, 7.1.2020 o 20:13 :
Náhradné diely neposielajú... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 7.1.2020 o 20:13

Reakcia na príspevok od martinxl, 7.1.2020 o 18:19 :
Treba napísať do fabriky nech pošlú novú pilku lebo výroba kvalitnej pílky vyjde pomaly viac ako nôž. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinxl, 7.1.2020 o 18:19

zdravím. Vedel by mi niekto vymeniť pílku, ktorá sa zlomila v zatváracom nožíku Mikov Fixír? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 14.8.2019 o 22:35

Reakcia na príspevok od andy22, 14.8.2019 o 8:04 :
Za 100 euro nemáš ani materiál na kvalitný zatvarak. Pozri sa na p. Bareša len on nerobí trojkombinaciu ako chceš a tiež pílky od neho sa mi nepáčia. Jedna z možností je ta nova čepeľ z Elmax ale zas tu prerabku treba urobiť poriadne a to za 100 euro nebude... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubo123, 14.8.2019 o 9:47

Reakcia na príspevok od andy22, 14.8.2019 o 8:04 :
Skús szalontai.eu, ponúka výrobu nožov aj podľa vlastných návrhov v dobrých cenách, oceľ napr. RWL34, elmax. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 14.8.2019 o 9:04

Reakcia na príspevok od andy22, 14.8.2019 o 8:04 :
Vydrž do budúcoročnej , veľkonočnej kúpačky. Vykúpeš nejaké to € doložíš k stovke a hneď si v inom cenovom pásme ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Mysho22, 14.8.2019 o 9:00

Reakcia na príspevok od andy22, 14.8.2019 o 8:04 :
andy22: Za takúto cenu zrovna nič lepšie nezoženieš. Buď pritlačíš na pilu a za 200€ už zoženieš niečo schopnejšie ,alebo kúpiš náhradnú čepel z Elmaxu či iného lepšieho železa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy22, 14.8.2019 o 8:04

Zdravím vedeli by ste mi odporučiť zatvárací nôž s pílkou a vyvrhovákom do 100€? Momentálne mám Victorinox range a vôbec nedrží ostrie preto chcem niečo nové. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 15.6.2019 o 18:56

Reakcia na príspevok od dede, 15.6.2019 o 9:42 :
Kľudne sa ozvi ked pojdes okolo a nehovorim o nepredajnom nozi len ze pilka len mna vyjde cca 40 eur v nákladoch bez mojej prace.Jager68 na N690 je 58-61hrc je úplne v pohode a davam kalit do vakua priamo u výrobcu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 15.6.2019 o 11:44

Peter 60HRC -nebude to křehké? Nazdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 15.6.2019 o 9:42

Peto nedaš foto toho nepredajneho noza ? Lovecký nôž - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 14.6.2019 o 9:30

Aj ja som si dal tunovat moj staručky Solingen. Síce po velkej nevoli ale nakoniec sa to zrealizovalo , kaliaci list neposlali ale faktúru ano... Lovecký nôž - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepies, 12.6.2019 o 9:26

Reakcia na príspevok od dede, 11.6.2019 o 9:58 :
Pilka je davno otestovana a vyskusana u mna ju mam v dvoch nozoch je vyrobená z N690 kalena na 59-60 hrc a oceľové trubky neprerežea zárukou kvality som ja a poprípade certifikát z kaliarne.a kvoli vysokým nakladom to asi nebude predajne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 11.6.2019 o 13:47

Petova pilka je tvrdochromova a prereze aj colovu ocelovu rurku tak neviem co sa riesi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 11.6.2019 o 13:41

Kedy bude prvý kus na predaj? Či mám čakáť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 11.6.2019 o 9:58

Peto ten prototyp sa bude testovat ? Čo ho otestuje zakaznik ? Aka bude poskytnuta zaruka, ze to nebude zo šerbloviny ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 5.6.2019 o 21:00

Pepies ty sa nezdas....ty si sa minul povolaniu..-) Najlepsia pilka zo vsetkych zatvaracich nožov čo som mal a mam bola a je , na noži Browning. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 5.6.2019 o 20:45

Dede tvoj príbeh je skôr o charaktere človeka a nie o tuningovanom nozi.Apropo uz mam prvý prototyp pilky hotový za chvíľu mi môžeš urobiť kšeft:0) Lovecký nôž - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 5.6.2019 o 19:40

Nozikoca tuning party nebude ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 5.6.2019 o 19:37

Kde bolo, tam bolo stalo sa to v jednom zdruzeni na spolocnej polovacke. Polovacka bola ciste iba na diviaciu zver. V tom zdruzeni nebolo dost psikov tak si pozvali na spolocnu polovacku honcov aj s ich psikami. Po pohone v ktorom boli ulovene diviaky zacal domaci clen ktory mal zatvaraci noz Mikov vyvrhovat ulovene diviaky. Po chvilke sa na mieste vyvrhovania zastavil nie domaci honec spolu zo svojim psikom, vsimol si domaceho polovnika ako vyvrhuje diviaky. V tedy to prislo... on by aj pozical svoj noz ktory stal xy €, aky ma vytunovany svoj noz ktory pouziva iba na vyvrhovanie na spolocne polovacky, cepel Elmax, pilka na zakazku.. moja otazka, nemate zaujem pomoct pri vyvrhovani domacemu polovnikovi ? Odpoved... on to este nerobil. Takato skusenost s Elmax mladencami... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off rys2, 5.6.2019 o 13:45

A co poviete na kvalitu pilky konkretne noza viktorinox model rangerwood 55, kedze sa uvadza, ze je tvrdochromova, resp. potiahnuta tvrdochromom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fantomas, 5.6.2019 o 13:43

Reakcia na príspevok od pepies, 4.6.2019 o 22:13 :
Barešova pilka je na velmi dobrej urovni...primerana jak hrubka listu vs. dlzka a vyska zubov a tie su vypilovane do jedneho super....za tu cenu je oproti Pajlovi alebo Brixximu cena jeho nozov v praskovych oceliach top. Mam od neho 3 noze vsetko pilky. Nepotrebujem mamutovinu alebo meterorit na strenkach - neucelne.Wenger pilka sa moze zdat naj super preto ...lebo je fakt tenka...ale zas pracovna dlzka ktora sa zarezava je fakt mala, len par cm. Uz tu pisali aj niektory odbornici co ju dokazali aj ohnut pri praci. hocakou pilkou alebo pílou sa nikdy nepracuje hrubou silou ale naopak uz by si to trebalo uvedomit. Najlepsia pilka aku kedy som mal...bola na zatvaracom 3cepelovom Browningu FDT este ked ich robilo origo Japan. tenka 1mm a vyška zubov cez 3mm. vsetko jak do masla. Naopak velky Hunter od Mikovu katastrofa jak makka 440A tak pilka hruba cez 2mm ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pavian, 5.6.2019 o 8:53

Azda všetci porovnávajú pílky s tou na Wengeroch ako kalibrom (úmyselne hovorím na Wengeroch, pretože tie na veľkých Vinoxoch, čo som v poslednej dobe videl po predajniach sa mi zdali nejaké nedorobené), ale z vlastnej skúsenosti ti poviem, že taká nie je, ale povedal by som, že je lepšia ako mikovácke, minimálne na ich úrovni. Ale nevyskúšaš - nevieš ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nemcekma, 5.6.2019 o 5:05

Reakcia na príspevok od pepies, 4.6.2019 o 22:13 :
Peťo ja som ten nožik mal v rukách majitel je kolega. Ale teraz už máme výborný nožík aj ja aj kolega.Ja som skorpion71 daval odkaz na majiteľa noža od Bareša. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 4.6.2019 o 22:16

Mne sa pači tato debata . V minulosti sa na vianoce dostavala stavebnica Merkur, Lego a dnes sa rovnako robia nože... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 4.6.2019 o 22:13

Reakcia na príspevok od nemcekma, 4.6.2019 o 5:17 :
Marian za tie peniaze sice zatvarak z Elmax nekupis ale zas ta pilka stoji za ho...o ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 4.6.2019 o 13:47

Ďakujem za radu Fantomas nemcekma ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nemcekma, 4.6.2019 o 5:17

Reakcia na príspevok od skorpion71, 3.6.2019 o 13:31 :
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fantomas, 3.6.2019 o 14:50

jam mam velky zatvarak...praskovka ELMAX...super...o pilku nemaj strach...robi vlastne pilky...osobne som chcel este tensiu na zakazku lebo sa mi zda ze este lahsie prechadza zamkom ale netreba. spokojnost max ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 3.6.2019 o 13:31

Priatelia je tu niekto kto vlastní zatvárací nôž od p. Bareša? Zvažujem jeho kúpu ale ta pílka sa mi zdá slabá aspoň z obrázku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 457 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM