Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Zbran z Polska - diskusia

autor: off Rintano
pridané: 19.11.2011 18:04

Ahojte



Vie niekto co vsetko je potrebne a ako sa da doviazat zbran z Polska? Ako som videl su tam ovela ovela lacnejsie ako u nas alebo v ostatnzch okolitzch statoch.



Dakujem

počet zobrazení: 4 849
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off pandur1, 20.11.2011 o 13:17

výpočet celkovej sumy v Polsku pri 22% DPH Wartość brutto dla kwoty 2000 zł przy 22% stawce VAT wynosi: 2440 zł. VAT je DPH. Preto som si myslel že brutto cena je bez DPH. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 20.11.2011 o 13:13

jasné nehádam sa :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rintano, 20.11.2011 o 13:02

nie netto je cista cena bez DPH a Brutto je celkova cena s DPH ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 20.11.2011 o 12:47

veď práve to že cena brutto to by mala byť nejaká hrubá cena, netto by mala byť čistá cena. Ale ozaj neviem. Daj vedieť čo si zistil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rintano, 20.11.2011 o 11:41

To neviem ale prave preto by som ani neobjednal, len osobne...ale pri zbrane je to aj tak nutne. Zajtra ich zavolam...uvidime ako reaguju na rozne otazky...:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fedi, 20.11.2011 o 11:35

rintano ta stranka co si hodil link je zaujimava. ale neviem ze keby som si chcel objednat nieco ine ako zbran. napr. nôž. tak to mi asi nezaslu na slovensko ze?. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rintano, 20.11.2011 o 10:23

Sice nepochopim ani ja vsetko co je tam pisane, ale ked kliknem na zbran, tak tam stoji "Cena brutto" A toto podla mna znamena ze v cene je aj DPH: "1.Wszystkie ceny towarów podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT." ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 20.11.2011 o 10:14

Rintano, čítal si aj podmienky predaja v tej predajni. Ja som to síce moc nepochopil a možno sa mýlim, ale sa mi zdá že tie ceny sú bez DPH ( ale hovorím, možno sa mýlim) treba si to poriadne pozrieť, lebo tie ceny ak by boli s DPH, resp. konečné tak sú super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 20.11.2011 o 10:00

growler má pravdu ale ak by sme sa držali zákona, tak do nákupného povolenia resp. do zbrojného sprievodného listu vydaného u nás treba uviesť konkrétne č. zbrane ktorú chceš doviesť, čiže buď to vybavíš teôefonicky a flintu nevidíš, čiže nevieš čo kupuješ, alebo tak ideš osobne, flintičky si pozrieš, vyberieš si ktorá ti pasuje, zaplatíš zálohu a pušku Ti odložia. Potom prídeš domov vybavíš formality a vrátiš sa naspäť pre pušku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 20.11.2011 o 9:50

pokial viem,potrebujes len nakupne povolenie - zbrojny sprievodny list,ktory ti vyda prislusny policajny utvar a z druhej strany povolenie na vyvoz,zbran si vyzdvihnes osobne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rintano, 20.11.2011 o 8:19

Ahojte, Ja mam zaujem konkretne o Howa 1500 Varmint. Neviem kolko presne stoji to u nas, ale v Cesku 1000+ EUR, v Rakusku 950 EUR. V Polsku vyjde to okolo 730 EUR co je uz celkom pekny rozdiel. CZ som extra nepozeral u nas ale ako to viel CZ 550 Lux malo by stat okolo 800+ EUR, co je v Polsku okolo 660 EUR. Preto by ma zaujalo ze co vsetko je potrebne k tomu a kolko bude stat dovoz extra, aby som vedel ci sa to oplati. Dakujem P.S. Link na ceny: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 20.11.2011 o 6:51

ahoj, tak ja som pozeral niekedy v lete toho roku zbrane v Polsku, uz sice neviem, kde to bolo, v ktorom meste, ale gulovnice CZ boli drahsie v polsku zhruba o 150 az 230 eur. Napriklad moja CZ 550 magnum lux 375H&H-u nas som zaplatil v novembri minuleho roku 920 eur=27,716 SK a v polsku boli ceny okolo 33,000sk=1095 eur. Tusim to bolo v meste Nowy Sacz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 19.11.2011 o 22:49

laco11, tak dovez aj mne za obojstranne rozumnú cenu - akurát zháňam :-) P.s- v Poľsku som oslovil dve predajne zbraní, že mám záujem o kúpu novej flinty. Povedali mi že vybavovanie je komplikovaná záležitosť a z rozhovoru som pochopil, že sa mi to v konečnom dôsledku neoplatí a neušetrím nič, resp. bude ma to stáť ako u nás. Ale na budúce tam idem a overím to do detailov! P.s- rintano, daj na plac nejaký link ceny zbraní v Polsce - zaujíma ma to OVEĽA lacnejšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 19.11.2011 o 20:05

čo je na tom komplikované? Doviezol som už niekoľko zbraní z Nemecka absolútne bez problémov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.11.2011 o 18:30

choď na oddelenie dokladov v mieste trvalého bydliska tam Ti všetko vysvetlia. Ale nie je to až také jednoduché. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov