Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Strelivo Igman. - diskusia

autor: off traperii
pridané: 11.11.2011 23:32

Aké máte skúsenosti so strelivom Igman?

počet zobrazení: 6 020
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Stando123, 4.5.2017 o 18:03

Strelivo igman je šit.neni nepresné ale je nekvalitné lebo olovo nedrží , plášť je až moc mäkký. Pri 11g strelivo vám zostane tak Max 6g. Dobre je akurát na strelnicu zastrieľať si na terč ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 13.3.2014 o 9:32

...kamaráti sme a budeme,o to sa ty brblos neboj... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brblos, 13.3.2014 o 8:45

Tiborko , daj kamarátovi z Čiech ,ktorý Ti to strelivo doviezol , ako píšeš - načierno / nabielo prečítať svoj posledný príspevok a asi už kamaráti nebudete! Takú pi.....u , ako si napísal v príspevku nižšie , môžeš tromfnúť už len tým , že zavoláš na políciu predstavíš sa a spýtaš sa ,či Tvoj kamarát z Čiech ,ktorý Ti to doviezol načierno/nabielo , neurobil niečo čo nemal! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off tibor112, 12.3.2014 o 23:03

...no tak to páni ráno ani nevstávajte z postele do práce lebo čo keď... .Našim predajcom nech platia tí, ktorí na to majú,ja som si to poriešil takto a som spokojný.A či to doviezol načierno alebo nabielo alebo tu bol na polovačke a má takuto ráž ako mám ja tak to už ďalej nebudem vysvetľovať.pandur1 aj cesta do BA dačo stojí(nie to ešte na Čechy),som z KE a cez e-shop sa to kupiť nedá ako si to dal v odkaze.Tu v KE to som to vtedy nikde nepozháňal,v BA je väčšia konkurencia,preto takéto ceny máte.A to ešte nechcem rozoberať platy v BA a KE... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off horvathm, 12.3.2014 o 15:14

tibor112, keď tvojho kamaráta zastavia policajti a náhodou mu prezrú auto, bude nejaká dopr. akcia na alkohol, drogy a podobne potom čo? Určite ti pošle ďakovný pozdrav zo slovenskej basy. Ver tomu že to nie je sedliacky rozum ale niečo inšie. To mi pripomína niektorych našich zákazníkov, nájdu volakde o dva štáty ďalej elektromateriál lacnejší o 10% ale neni sú v stave pochopiť, že keď sa napaletuje a dopraví sem a rozdelí zase na menšie balenia takže cena bude vo finále o 15-17% vyššia. Ale nevysvetlíš im to ani bohovi, stále budú kydať a mleť svoje dokola. Čo už. No a to je len bežná logistika a kamionová preprava. Výbušniny a podobné veci idú len s ADRkovými náklaďákmi a to sú zase iné ceny za dopravu. Koncového zakazníka to zaujímať nebude. Voľakdo tú dopravu a byrokraciu okolo toho ale zaplatiť musí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 12.3.2014 o 14:43

horvathm uplný súhlas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 12.3.2014 o 14:42

tibor a spolužiak to sem doniesol "načierno"? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 12.3.2014 o 13:56

horvathm,kupil mi to bývalý spolužiak,ktorý v Čechách býva a prichádza na Slovensko parkrát ročne,nechcel za to ani cent,len koľko stáli v predajni-a takto premýšľam ja svojim sedliackým rozumom ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off kaso79, 12.3.2014 o 11:32

A na medzinarodny zbrojak sa neda kupit naboj v cechach v obchode? treba povolenie od policajtov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horvathm, 12.3.2014 o 9:25

Normálne kúpim a prinesiem? A to je jakože zadarmo hej? Keď sa nič za tú dobu nezmenilo tak si musím isť vybaviť sprievodný list. Stojí 15 lebo 16 euro. Cesta k policajtom, to je moj čas plus benzín. Potom isť volakam do Čiech to je zase čas plus benzín. Toto keď si sedliackym rozumom zrátam a viem kolko patrónov miniem za rok alebo dva tak ani omylom to nebude cena za krabičku jak si tu písal. A neviem či aj česká strana nepotrebuje u ich policajtov nejaké vybavovačky. Ale verím tomu že lakomý slováčisko je schopný dotrepať pár škatuliek patrónov na čierno a ešte sa s tým bude chváliť jak dobre nakúpil. Kolko naozaj vyšla jedna škatula ale už "zabudne" povedať. A keď s tým raz volakoho chytia, tak zas bude len prúser kvoli pár eurám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 11.3.2014 o 23:50

Je mi to jedno, kde koľko a čo stojí, ale Tibor, rátal si reálnu cenu náboja, keď si ho ideš kúpiť do čiech? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 11.3.2014 o 23:41

...no normalne,kupiš si ich a prinesieš domov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horvathm, 11.3.2014 o 22:26

A tie patróny sem z Čiech jak dostaneš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off SIAD, 11.3.2014 o 19:46

lubossco, u tohto niektorými do neba vynášaného predajcu nič nezvyčajné, iné ceny na webe ako v obchode to je v jeho prípade bežná prax, treba predajcov selektovať a nakupovať u serióznych (aj taký sa nájdu) ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luBOSSco, 11.3.2014 o 19:39

ĆESKO odkaz 27EUR vs. SLOVENSKO odkaz 45EUR. To sa mi nezda az take bezpredmetne. Skor je to na zamyslenie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 11.3.2014 o 14:43

Tibor s tymi cenami máš pravdu aj keď sa da za tebou uvedenú cenu zohnať SAKO aj na Slovensku. Keď rátam ze vetšina poľovníkov nevystriela viac ako 2 krabice nabojov tak riešiť cenu krabicky streliva + - 10 eur sa mi zdá bezpredmetné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tibor112, 10.3.2014 o 22:40

...pepies, na konci roka 2012 som Sako Hamerhead z Čiech kúpil za 27,33€ krabicu,u nás si predajcovia dobre prihodili!?!Chudobného Slováka treba ošklbať ako sa len dá....Potom sa nečudujem ,že sa kupujú kadejaké braky do pušiek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off luBOSSco, 10.3.2014 o 15:05

Kazdy kto pouzil Igman vie, ze v krabici je problem najst dva rovnake naboje. V 6,5x55SE nejake 139gr SP to bola, co sa tyka vyrobných tolerancii, uplna katastrofa. Strely vyzerali tak, ze na smene sa pilo od rana a o 9 sa im uz stmievalo. A este k tomu tie pukajuce krcky nabojnic…Ulovil som s tym par kusov, nemozem sa stazovat, ale takto naboj nema vyzerat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on cagi, 10.3.2014 o 14:55

Nezavrhoval by som to strelivo uplne. Pre niektorych z nas je kazde usetrene euro dobre. Pouzival som ho hlavne na cvicenie strelby z novej zbrane. V kalibri 6,5x55 SE, zbran Sauer 202 na 100m mi to rozptylovalo 6cm. Nieje to ziaden zazrak, ale asi na 60-80m som s tym strelil 3 lanstiakov a nemozem povedat zeby to bola nejaka katastrofa. Ale suhlasim s tym ze sa da za slusne peniaze zohnat urcite aj kvalitnejsie strelivo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 10.3.2014 o 14:04

bleiker na 50m a neboli zázračné inak by som ich nepredal :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 10.3.2014 o 13:42

majko-ale jedine tak na 25 metrov,jedine že by to boli zazračne pušky s vyvrtom a komorou priamo na IGMAN.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 10.3.2014 o 13:21

neviem o čom tu píše kopec ludí že strelivo ,,rozhadzuje,, ja som strielal igmana z 243W flinta ZKK 601 a strielal som to aj z 7,62x54 a ked som dal flintu do nastrelovacieho stojana tak som strielal stále do tej istej dierky , nikdy mi nič nerozhadzovalo . takže presnosť výborná ale účinok na zver na prd , buď to prestrelilo alebo to podlievalo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Daniel8, 9.3.2014 o 14:35

Zdravim. Viete mi poradit, kde zozeniem Igman 7x64? Chcel by som to do terca skusit ako to ide. Len na ich stranke som 7x64 nenasiel. Teda ci ho vlastne este vyrabaju? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jancigas, 18.10.2013 o 13:33

Ja v 30-06 to používam iba na škodnú a zatiaľ spokojnosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slavino, 18.10.2013 o 13:08

Mne Igman .30-06 tak rozhadzuje, ze je to vhodne asi iba na vycvik psa pri vystrele... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 18.10.2013 o 7:51

peto nieee. to uz je ista vec...len mi to dneska nukali v jednej predajni tak som to chcel prezistit...ale ked som si nasiel stranku ze bosna hercegovina, neocakaval som nic pozitivne ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 17.10.2013 o 19:43

Petane zase špekuluješ s pi...vinamy??? 31 eur za Sako Hamerhead ti je vela dat?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off kaso79, 17.10.2013 o 18:11

Niekto ma skusenosti s tymto strelivom v kalibry 7x64? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 12.11.2011 o 23:01

V 30-06 sa 11,7 g poloplášťová strela u diviakov do 80 kg správala ako celoplášť, po ranách za lopatku vstrel a výstrel - dierka, dierka. Ďaleko diviaci odbiehali, málo farby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MSmarian, 12.11.2011 o 20:14

Nemám žiadne skúsenosti, zásadne používam overené, kvalitné strelivo RWS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 12.11.2011 o 15:47

Treba bližšie povedať, kaliber, lovená zver....Nie v každom kalibri sa to strelivo chová tak isto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov