Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Hodnotenie a bodovanie trofejí - diskusia

autor: off maartin
pridané: 18.12.2007 18:04

Všetko čo sa týka hodnotenia a bodovania trofejí,ako sa to buduje ? A je táto metóda správna a spravodlivá?

počet zobrazení: 23 283
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Vlado2406, 19.12.2007 o 11:17

Chlapi,nebláznite prosím vás s takýmito diskusiami.Toto by sa malo riešiť na rade CIC a nie tu,nič tu nevyriešite a táto debata nikam nevedie.
Ja doplním len Štefanove slová,všetci čo sme tu na tejto stránke sa radšej snažme o to,aby sa odstrel zveri vykonával správne podľa platných predpisov a nežeňme sa za trofejou,lebo iba ten kto sa o zver stará môže dosiahnuť aj dobré chovateľské výsledky a kvalitnú trofej.Preto namiesto tejto diskusie,ktorou ako som napísal sa nič nevyrieši diskutujte na schôdzach PZ a snažte sa presadiť,aby sa nakúpili minerálne lizy pre zver,ktoré sú obohatené o minerálne látky potrebné pre zver,ktoré si zver len ťažko už v prírode nájde a o bodovaní nechajme rozhodnúť iných,na to určených ľudí.V CIC máme zastúpenie aj mi Slováci a týto ľudia zastupujú nás všetkých.K tejto diskusii už nemám čo dodať.Lovu zdar!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 49

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 69 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off kaso79, 23.3.2018 o 21:37

tu su zoznamy len slovenskych najsilnejsich... odkaz neviem ci CIC ma zoznam rekordov zverejneny niekde, patral som po tom davnejsie...a nenasiel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 23.3.2018 o 21:29

Vie mi niekto povedať kde by som našiel hodnoty svetových rekordov našich druhov zveri ? Na CHPT v Prešove je šakal zlatý s hodnotou 29,54 o 2,5 boda navýšil slovenský rekord (neoficiálne). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maartin, 29.9.2016 o 13:32

národný rekord je Poprad 1998 - 45,73 CIC lovec kvas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sempervivum, 22.8.2016 o 19:34

Lebka vlka - 45,04 cic, Jan Hovorka, Bardejov, 1950 býv. svetový rekord. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off amob12, 10.6.2016 o 19:38

vie mi niekto povedať rekord vlka na SR? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pavian, 10.6.2016 o 6:52

Od dnes v Nitre na výstavisku ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off amob12, 10.6.2016 o 6:50

Nevedeli by ste mi poradiť kde by som našiel Národné/Svetové rekordy ulovenej zveri? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kerb99, 14.4.2016 o 17:20

kde by som mohol najst tabulky CIC najsilnejsich svetovych trofeji?.dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cita, 18.3.2016 o 22:39

Doporučuji si obstarat knížku od K. Klusáka Hodnocení loveckých trofejí zvěře z celého světa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off MiroSR, 18.3.2016 o 15:53

Kolko bodov za zražky aalebo prirážky dostanú tieto kly ? Hodnotenie a bodovanie  trofejí - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sempervivum, 18.3.2016 o 13:03

Svetlo hnede nemoze mat 0 bodov,farba predsa je !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 18.3.2016 o 10:13

sempervivum - Body sú len za tmavohnedú až čiernu farbu v rozsahu 0,5-1 b ; za svetlohnedú je O b.( Podrobnejšie rozpísanú tabuľku som dosial nevidel, čiže záleží na odbornosti a skúsenosti posudzovateľov .) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sempervivum, 18.3.2016 o 9:35

Poprosim ta kde najdem tabulky merania a ohodnotenie diviacie kly. Potrebujem , hlavne presne na prirazky a zrazky. Svetlohneda farba, na horne kly kolko ma prirazky ? 0,5 bod? Obe prave a lave. Dolne tiez podobne Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 14.3.2016 o 15:00

mepl - Druhý krát keď niečo napíšeš tak si to aj prečítaj !!! Bodovacia tabuľka ,aj ako na to, je tu :odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mepl, 13.3.2016 o 11:21

diviačie kly - Chcem sa opitať ako da merajú kly berie sa tam vonkajší priemer ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 24.2.2016 o 12:04

tabuľka CIC body - medaily Hodnotenie a bodovanie  trofejí - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 23.2.2016 o 14:27

šakal tak ako líška, čiže: bronz 24,00 - 24,49 / striebro 24,50 - 24,99 / zlato 25,00 a viac bodov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jelen1970, 23.2.2016 o 13:22

Hodnotenie trofeje šakala zlatého. - Pomôže mi prosím Vás niekto dopátrať sa po bodové hodnotenie lebky šakala zlatého ?Chcem vedieť výšku bodov na zisk medailového hodnotenia.Neviem sa dopátrať.Ďakujem.Boli už na Slovensku ulovené jedince hodnotené medailou? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zhodarik, 8.9.2015 o 8:52

Čo sa pokladá za Strednú vetvu - Zdravím Vás.

Chcel by som sa Vás opýtať čo sa pokladá za strednú vetvu.... Kedy je stredná vetva strednou vetvou a kedy by sme mohli hovoriť o výsade v korune(respektíve vetve vlčej)...

Totižto videl som jeleňa ktorý ju mal nasadenú na ľavej strane vysoko oproti strane pravej a končila v korune.(respektíve mohlo ísť o vetvu vlčiu) existuje presná definícia strednej vetvy ? (kde má presne byť, dáke % podľa dĺžky kmeňa?)

Alebo je to len na hodnotiacej komisií ako to posudzuje? Pretože pokiaľ 2-10r. jeleň nemá strednú vetvu je vlastne výradový ak sa nemýlim.

Prosím Vás skúste skúste niečo k tejto téme načrtnúť.

Ďakujem.

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 20.8.2012 o 8:37

Archimedov zákon!!!odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jelsovec, 18.8.2012 o 5:31

Už len ako zaujímavosť spomeniem pri hodnotení tzv. Volzovu konštantu, ktorá má hodnotu 0,225. Jej uplatnenie je pri rýchlom zistení bodovej hodnoty srnčieho parožia, kedy redukovanú hmotnosť trofeje vynásobíme touto konštantou, čo nám nahradí meranie objemu srnčieho parožia a po pripočítaní bodovej hodnoty za dĺžky kmeňov a bodov za vzhľad a odčítaní zrážok dostaneme približnú bodovú hodnotu. Metóda nie je oficiálna, slúži len ako orientačná, aj keď pomerne presná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Toxi, 23.7.2012 o 14:56

No dusanbe neviem, neviem či si to povedal správne s tým preplácaním, pretože to asi nebude len jedno sedenie... Takáto porucha osobnosti potrebuje ustavičnú liečbu... :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanbe, 23.7.2012 o 9:06

Milota ,venuj sa tomu čomu sa rozumieš (ak sa vôbec niečomu rozumieš.)Vyhľadaj čim skôr psychologa alebo psychiatra a pošli mi učet ja Ti ho rád preplatím.Ja sa budem modliť aby si sa nedala k tym našim ochrranárom lebo oni ľudí s touto diagnozou uznávaju.Keď bude divá zver behať po mestách a dedinách a deti sa budu báť chodiť do školy, tak sa ozvi pôjdeme im to vysvetliť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

správca MMasska, 20.7.2012 o 12:51

body za vek su 5r-0b ,6-10rokov 1b,11-12rokov 2b,13 a viac 3 b .este cosi?medajlove hodnoty sa odlisuju od kamzice a kamzika a zabudol som rozpetie sa meria najsirsie miesto na vrchu o stredu praveho rozka po stred laveho a konstanty som ti pisal dole ake daco nevies tak pis ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 20.7.2012 o 12:40

a obvod meraj na najhrubsom rozku na najhrubsom mieste ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 20.7.2012 o 12:39

vyska sa meria od stredneho lebecneho sva az po spojnicu najvyssie polozenych bodov na oblukoch.poloz pravitko na obluky a meraj od lebecneho svu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 20.7.2012 o 12:33

jednoducho chcem obodovať trofej kamzíka. Tá dlžka mi je jasná, ako sa meria výška? A obvod? v ktorej tretine rožku? dík za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 20.7.2012 o 10:57

meria sa dlzka lavi pravi priemer v cm konstanta1,5, potom vyska v cm konstanta 1 , obvod silnejsieho rozka cm konstanta 4,rozpetie cm kon1 prirazky za vek 0 -3b zrazky za znecistenie zivicov 0-5b vysladna hodnota cic ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 20.7.2012 o 10:53

Ondrik co presne potrebujes? upresni? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 20.7.2012 o 10:12

zhánam tabulku na hodnotenie kamzíčej trofeje, nemáte niekto? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.7.2012 o 9:57

Spomínaná metóda vychádza práve z faktu, že hustota vody je 1 gram na cm kubický, resp. 1 kg na dm kubický, teda liter. Objem parožkov = objem nimi vytlačenej vody. Ak zistíme hmotnosť vytlačenej vody a vydelíme ju hustotou vody dostaneme objem vody a teda objem parožkov. Vodu používame preto, že zohnať ju, by nám nemalo robiť problém a podobne ani delenie číslom 1, ale v dnešnej dobe by som už za to ruku do ohňa nedal :) Nepresnosť merania možeme eliminovať jeho opakovaním, napr. zmeriame to 5-krát, najväčšiu a najmenšiu hodnotu zahodíme a zvyšné 3 spriemerujeme. Veľa zdaru merači a nezabudnite na nasiakavosť parožkov a priľnavosť vody k nim :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 13.7.2012 o 8:03

nechcem kritizovat autorov...len fyzikalne mi to nejde do hlavy. Parozky maju predsa inu hustotu, takze pri rovnakom objeme v porovnani s vodou budu mat inu hmotnost. Kde sa mylim? liter vody ma hmotnost 1kg, ale liter oleja alebo liter vazeliny ma inu hmotnost..teda aj "liter" parozkov bude mat inu hmotnost. otazka je ci sa stale bavime o objeme parozia alebo o hmotnosti parozia :) ja som kritizoval popisane meranie hmotnosti... ak sa bavime o objeme, tak dobre poznamenal Goret, ze to treba potom tu vodu doliat...alebo staci si zapamatat rozdiel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.7.2012 o 15:26

johny, mohlo by to fungovať, ak by si poznačil čiaru výtlaku a po vybratí parožkov dolial vodu po túto čiaru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 12.7.2012 o 14:09

kaso 79: No túto metódu popisuje vo svojích knihách monoho autorov, spomeniem aspoň - "Prof. Josef Nečas Srnčia zver". Dúfam, že tohto odborníka nechceš kritizovať. A ja viem presne, že objem získam tak, že do nádoby ponorím parožky a voda čo sa zdvihne je objem parožkov. Proste vážim výtlak vody. To je tá najznámejšia metóda. A o tom čo som napísal, neviem čo je na tom špekulatívne. Do nádoby s vodou dáš srnčie parožky, nesmú sa dotýkať dna a stien, najlepšie zavesené, tak to spolu odvážiš. A ked odvážiš aj tú istú nádobu s vodou bez parožkov a výsledky odpočítaš, dostaneš hmotnosť v g = presný objem v cm3. Neviem čo ešte k tomu dodať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.7.2012 o 8:41

ešte trochu fyziky: rozdiel hmotností pri meraní podľa johnturtura bude nepatrný až nulový, pretože patrožky nebudú pôsobiť svojou tiažou na váhu, kedže ich budete držať, aby boli správne ponorené a pravdepodobne sa nebudú dotýkať dna nádoby. Naše (pozemské) váhy sú síce ciachované v jednotkách hmotnosti (g, kg, q, t) ale v skutočnosti nemerajú hmotnosť, ale tiaž daného telesa. Tiaž je sila, ktorou pôsobí hmotné teleso na zemský povrch. Ak teleso držíte alebo ho zavesíte, pôsobíte naň protisilou :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 12.7.2012 o 7:29

johnturturo....to co je za system vazenia a merania objemu? V ziadnom pripade nema suvis objem ponoreneho telesa s jeho hmotnostou...je tu este velicina hustota, ktora robi ten rozdiel. to len u vody plati je 1liter je jeden kilogram, ale opet len vdaka hustote, ktorej hodnota je 1000 kg/m3. Objem parozia ziskam tak ze do nadoby s vodou ponorim len parozie. a rozdiel o kolko sa mi zdvihne hladina je objem parozia...naco spekulovat...staci dostatocne siroka ciachovana nadoba na vodu kde sa zmesti parozie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 11.7.2012 o 22:33

objem parožkov ľahko získate tak, že odvážite nádobu s vodou a potom odvážite túto istú nádobu s vodou s ponorenými parožkami po ružice. Rozdiel obidvoch hmotností (v gramoch) odpočítame a dostaneme objem parožkov v cm3. Potrebujeme k tomu ale veľmi presnú váhu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 2.7.2012 o 10:16

.. veď hej, v tomto teple i parohy viac trpia .. nasiakavosťou :) a ak by ste parohy omylom namočili do vína, potom to vydeľte 0,96 (hustota vína v kg/l) .. paradox vína: čím je v ňom viac vody, tým je hustejšie :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 69 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov