Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

brno super - diskusia

autor: off jaro3007
pridané: 27.9.2011 21:51

prosim vas dnes som si kupil brokovu kozlicu brno super..mam tam 12 hlavne..spodna 3/4 a horna plne zahrdlenie..prosim vas mozno strielat z tychto hlavni jednotnu strelu??vopred vam dakujem

počet zobrazení: 6 110
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off tajfi, 4.10.2011 o 23:13

Majko toto si tu už raz spomýnal ale nie je broková hlaveň ako hlaveň a nie je čok ako čok. Blaser teba je zbytočné komentovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 4.10.2011 o 21:58

Ten druhý odkaz: vlož do hledaného výrazu - okna slovo zahrdlení, prípadne "zahrdlení brno super". Dozvieš sa tam toho viac než dosť, ale aj to, na čo sa pýtaš, aj keď to už v podstate belson a tajfi v "malom" správne zodpovedali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 4.10.2011 o 21:44

odpoveď, na čo sa pýtaš... odkaz inak ja osobne používam v GB BS jednotnú strelu plastový slug - (zahrdlenie hlavne 3/4), ako už uvádza najmä belson a (tajfi). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro3007, 4.10.2011 o 17:38

dlzka hlavni je 70 cm.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 2.10.2011 o 19:08

jaro3007- tá dĺžka hlavní, čo sa dolunižšie pýtam? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro3007, 2.10.2011 o 18:14

mozem este otazocku chlapi?..na hlavniach mam vyrazene....Horna-choke priem. 17,4 priem. 18,35....Spodna-priem. 17,6 priem. 18,35..je totak ako som pisal?spodna hlaven 3/4 zahrdlenie a horna plne zahrdlenie?dakujem vam za pomoc ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro3007, 2.10.2011 o 18:09

dakujem blaser ty vies stale tak dobre poradit.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 2.10.2011 o 18:05

Mozes kludne. V najhorsom pripade Ti to super brno rozkvitne a ziadna velka skoda to aj tak nebude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro3007, 2.10.2011 o 17:59

takze si myslite ze cez tu 3/4 hlaven mozem v pohode strielat aj slugy?..o tych dupleksoch som uz cital.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tajfi, 29.9.2011 o 8:35

v pohode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 28.9.2011 o 23:03

tajfi, reagoval som na otazku autora temy, kde mam pocit, myslel vseobecne na jednotne strely, nie na tvoj komentar, tykajuci sa duplexov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 28.9.2011 o 22:32

páni len taká perlička , vlastním Ižku kozlicu 12/12 čokovú , spodná hlaveň trištvrťový čok a horná hlaveň plný čok a už 5 rokov s toho v pohode strielam všetky jednotné streli čo sú na trhu v ponuke , okrem streli Slug , lebo na to mi jeden predajca zbraní Iž povedal že tie sú problematické ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tajfi, 28.9.2011 o 20:26

SPITO je vidieť , že nie si dostatočne informovaný.Čo má dupleks spoločné s Rotweilom. Veď rotweil je klasické olovo,ktoré sa prechodom cez čouk namačkáva, kde dupleks prechádza ako jadro na voľno. Natláčajú sa dva polimérové nákružky a jadro ako také je oceľ, ktorá je jednak ekologická a navyše má vysokú prieraznosť. ďalším pozitývnim faktorom je zbytková váha , ktorá je 90% voči olovu pri náraze na tvrdú prekážku(kosť, oceľ a podbne).odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 28.9.2011 o 17:05

no mne sa 3/4 uz zda na sluga vela, aj ked vyrobcovia tychto klasickych jednotnych striel ich radsej konstruuju tak, aby to ani v takom zahrdleni nic nespravilo. ale na pravidelne pouzivanie.... ja som sa popalil pri podobnych spekulaciach. minuleho roku som zacal pouzivat rotweill exact magnum. klasicke breneky 12/70 len trosku silnejsia napln. vraj to kludne mozem pouzivat v brokovej dvojke. strielal som to z prvej hlavne 1/4 zahrdlenie. dovtedy mi jednotne strely padali jedna vedla druhej, tam kam som mieril. po asi 7 vysreloch mi aj tieto aj slugy idu cca 25 cm do lava na 35 metrov. jedine logicke vysvetlenie pre mna je, ze prava hlaven sa akoby trosku natiahla, takze cely zväzok sa zachoval, ako bimetal. neviem..,je to mozne? tak aby sa to iste nestalo strielanim slugu z 3/4 zahrdlenia. Zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bradacik, 28.9.2011 o 16:01

Ja som pred rokom tiez riesil podobny problem, kupil som Dupleks, a bolo. Zalezi aj na tom kolko chces do nabojov investovat. Znamy striela s niecim podobnym ako duplex, ale stoji to cca. 5 Eur, naboj. Ked som skusal na strelnici ta tak duplex cez prekazku (krovie, malincie...) niesol dobre. Bohuzial som malo strielal na strelnici, tak diviak nepocul, a isiel si dalej. No co uz, stava, Toho roku to hadam bude lepsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 28.9.2011 o 13:34

jaro3007, dĺžka hlavní je 760mm? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tajfi, 28.9.2011 o 12:21

Kúp si Dupleks a môžeš pokojne spávať. Funguje nielen s plného ale aj plné zosílené hrdlenie ho bez problému papá. Najpresnejšie od 1/2 s válcovým hrdlením.Je o niečo drahší ako český slug no myslím že jeho cena je v pohode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 28.9.2011 o 9:11

K pôvodnej otázke.....Tento druh streľby veľmi nepraktizujem, ale keď som posledne robil guľobrokový hlavňový zväzok, použil som brokovú hlaveň so zahrdlením 3/4. Testoval som ju pri ladení sústrelu českými nábojmi s jednotnou strelou a žiadne negatívne prejavy som nepozoroval. Potom ešte hlaveň absolvovala niekoľko výstrelov so zákazníkovými prinesenými nábojmi, ktoré mal v zásobe niekoľko rokov....taktiež nič. Samozrejme, že prvé výstrely sa pre istotu konali spoza steny. Neskúšal som to s plným zahrdlením, ale pri 3/4 by som nemal žiadne obavy. Uvedené platí len o slugoch v plaste (nemýliť si to s Mrlianovou podkalibrovou strelou). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 28.9.2011 o 8:39

Malá korekcia......1...slovo "subsonic" sa nevzťahuje na podkalibrovú strelu, ale "podzvukovú" (samozrejme, že podkalibrová strela môže byť zroveň aj podzvuková)....2...Energia sa "rapídne NEznižuje z dôvodu nízkej hmotnosti strely", hmotnosť strely je počas letu konštantná. Ako je známe, je to zmenšujúca sa rýchlosť strely, od ktorej kvadraticky závisí jej kinetická energia..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 27.9.2011 o 23:06

niektorí výrobcovia nábojov uvádzajú na krabičkách, že náboj je použiteľný pri akomkoľvek zahrdlení, potom existujú tzv. podkalibrové strely (subsonic, kde priemer strely je menší ako kaliber zbrane. Strela je uložená v nejakej látke, najčastejšie v plastovom kontajneri, ktorý po istej dráhe letu odpadá od projektilu. Strely majú vysokú rýchlosť, čiže aj energiu, ktorá sa ale rapídne znižuje, z dôvodu nízkej hmotnosti strely. JA by som ale jednotnú strelu pri plnom zahrdlení nepoužíval. Nedalo by mi to.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov