Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

chov bažanta - diskusia

autor: off bebo
pridané: 11.12.2007 19:27

Vaše skúsenosti, rady a postrehy v chove bažanta.

počet zobrazení: 22 070
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-58 z 58 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off LubosP, 11.5.2010 o 17:11

ja by som chcel zacat chovat bazanty,mam uz aj volieru,na slnku,je tam aj tien.aj kriky,aj konare na hradovanie,ale neviem kde by sa dali zohnat bazanty,a ked ich uz zozeniem,tak aky pocet by som mal dat do voliery,ked nimi nechcem zazverovat revir,ale chovat ich iba pre potesenie a neskor zacat aj pre mäso ??? bol som aj v kniznici ale nic o chove bazantov tam nemali :-/..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off leviesrdce, 30.4.2009 o 20:54

dik za pochopenie bystricka:)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 29.4.2009 o 14:59

levie srdce mas uplnu pravdu, na to je najlepsie si nastudovat literaturu a pozbierat poznatky od skusenych ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off leviesrdce, 29.4.2009 o 14:54

no urcite vysadzať kry by si nemal, pretože to je uplná strata času, neviem ako to je u vás ale v mnohých oblastiach sa uz dosť pomenil biotop, kde boli lúky je teraz les a podobne, bažat potrebuje mať určitý svoj revír, kt. nieje malý:D. Chov bažantov je podobný chovu sliepok, na to ti skor odporúčam nejakú literatúru !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 29.4.2009 o 14:41

ak sa mozem vyjadrit k tejto teme, ale nie z vlastnej skusenosti, ale z pocutia od kolegov, ktori sa pokusali chovat bazanty, nasa oblast nepatri prave medzi tie kde by sa bazantom bohvie ako darilo / som z turca/ , ale pokusy tu boli, aj s celkom dobrym zdarom, treba je mat volierku, parik bazantov, alebo staci pre zaciatok samicka a umela liahen, takyto pokus tu bol a bazantiky sa vydarili, len s tou umelou liahnou je to potom hotova alchimia, lebo vajicka sa musia kadejako obracat vzdy v nejakom case, pod nejakym uhlom a tak........neviem ci som pomohla ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bazantnicazahajnica, 22.1.2009 o 23:09

Tak prvoradé je aby v blízkosti toku či prameňa mali vysadené polička s vhodnou trávou a osivom je to najpodstatnejšie aby nemigrovali sliepky na zimu kohuty v zime zmigruju tak či tak na jar sa vrátia spať .Tie trávi každoročne sadíme aj mi je to náročne zoskupiť 16 druhov hlavne nákladné viem Vám pomôcť čo sa tíka osiva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Johny333, 7.1.2009 o 17:03

a da sa chovat bazanty aj v mensej voliere?????
a aky pocet bazantov je najlepsie chovat????
kde sa daju zohnat siete na voliery????, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter12, 8.4.2008 o 17:35

No a najlepsie ak maju kurciatka po vyliahnutí pri sebe aspon domácu sliepku ak nie pôvodnú...ktorá s nimi chodí po vonku a naucí ich správať sa a brániť sa. Robia sa také búdky v ktorých ona po viliahnutí kurciatok ostáva aby ich to co som pred tým písal naucila. Pred budkou musí byť vačšia sietka aby chránila pred dravcami. Mladé kurčiatká jedia resp. je najlepsie ked jedia harmancek a hroznový cukor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter12, 8.4.2008 o 17:28

No na bazanty ti treba hlavne vačšiu volieru(podla poctu kusov,ale tak aspon 4 krat 4 krat 2,5),otocenu do slnka(kvoli vitaminu D,ktory maju zo slnka)musia mat samozrejme nacom hradovat, čiže najaké konáre alebo aspon dosku vo výške 1,5 az 2 metre. a pokoj, aby ich nerusil nejaky pes alebo co. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off msabi, 20.1.2008 o 7:07

Ked chces do reviru nasadit bazanty a chces aby sa rozmnozovali tak ich musis vipustat uz ako kuriatka a na miesta kde vies ze sa viskytuje sliepka ktora uz kuriatka vodi ona sa ujme aj tych ktore tam vipustis ty ak vipustis dospele bazanty ktore boli zatvorene vo voliere tak tie sliepky malokedy sedia na vajickach sice sa paria ale nasadu potom nevisedia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 20.1.2008 o 1:33

no my tu bazantov fakt vela nemame , mozno by som ich spocital na jednej ruke, ake myslim zez drevin by boli najvhodnejsie trnky, agat, jarabina, a veliake kroviny,vysadit tak ze ked sa na to niekto pozrie tak si povie to radsej obidem , a na potravu a kryt, kedysi to myslim volali uhory, teda lany starej vysokej travy pretkavane polnohospodarskymi plochami ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sannder, 8.1.2008 o 21:09

Poradte mi este,ake stromy,kroviny alebo travy mozem do reviru pre bazantiu zver vysadzat.
A este ked bola spolocna v niektorych lokalitach boli len sliepky inde len kohuty?Su v zime v krdloch podla pohlavia alebo ako? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sannder, 8.1.2008 o 21:05

Myslim si,ze najskor to bude tym ukrytom,do reviru sa nastahoval jeden pan,kt chova kone a kozy,tie nam vypasli a schodili vsetky travy a miesta kde sa bazant zdrziaval,no casto chodia aj mladici so psami stavacmi a tesia sa tomu,ked psy bazanty vyzenu a oni ich mozu vidiet.Mozno aj neustale plasenie im skodi ako ostatnej zvery? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 7.1.2008 o 15:53

sannder,žiadna migrácia náš revír je na druhej strane Vihorlatu,mali sme dve spol.poľovačky na drobnú na výrade bolo 5ks,bažantov.Prešli sme tie časti,kde po iné roky boli najmä sliepky s konštatovaním že bažant sa nám v revíri úplne stráca,líšky sa tlmia dostatočne,možno že bol volajaký vírus.Ale čo je zaujimavé zajac sa nám v revíri opäť po dlhom čase ukazuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Cilan, 7.1.2008 o 13:56

ak vravis ze migruju , ale su u vas , tak je to jednoduche, bud nedostatok potravy , takze v zime sa stahuju tam kde maju , a co je najhlavnejsie , ak vravis ze migruju tak urcite mate pre ne nedostatocny kryt ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sannder, 7.1.2008 o 11:54

Chcem sa opýtať,či mi neviete poradit ako sa starat o bazanty v reviri.Sme najvychodnejsi revir v SR,ktory poluje na bazanty,no nevieme ako sa presne o ne starat.Zacali sme krkit a tlmit skodnu,tohto roku sme sice strelili cca 60ks.No bazanty na akokeby migrovali a casto mam pocit,ze v reviri ziadne nie su.Moze mi nkiekto poradit???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off perdix, 12.12.2007 o 9:13

Už niekoľko rokov odchovávam bažantov a zazverujem revír. Je viac technológií. Najprv sa musíš rozhodnúť čo chceš. Chovať doma pár kusov, alebo zazverovať poľ. revír, alebo voliérový odchov (aj tu je viac možností) za účelom následného odlovu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 12.12.2007 o 7:51

Stavbou poriadnej voliéry a nechváliť sa pred všetkými,lebo chov voľne žijúcich zvierat v zajatí je zakázaný... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-58 z 58 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov