Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

chov bažanta - diskusia

autor: off bebo
pridané: 11.12.2007 19:27

Vaše skúsenosti, rady a postrehy v chove bažanta.

počet zobrazení: 22 023
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 58 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off LuboT, 24.3.2016 o 15:09

Ja osobne by som ich nechal pod sliepkou (ak nejde o veľkochov), v liahni sa dá síce liahnuť viac kurčiat ale je problém ich vypiplať, sliepka sa o ne pekne postará.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj71, 24.3.2016 o 13:57

Chov Bazan - Chcel by som sa opítať je lepšie dať bažantie vajíčka do liahne alebo ich nechať pod sliepkou (BAŽANTICOU) prípadne ako to robíte vi ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 3.7.2015 o 18:57

Bažantnca v ROzhanovciach - Ahojte nemá náhodou niekto z KE a okolia kontakt na bažantnicu v Rozhanovciach? Alebo nie je tu niekto kompetentný kto tam pracuje? DIKY :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 7.5.2015 o 14:37

topolecka - kúp si landenské sú ako divé. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off topolecka, 4.5.2015 o 22:22

To nieje téma ale inzerát. Čo je na tom keď chcem na chov husy divé? Chovám bažanty, kačiče a morky divé a chcem aj husy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off abba1, 4.5.2015 o 20:25

topolecka je nejaký provokatér, založil divnú tému a odkaz .... toto poľovník zháňať nebude ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off topolecka, 4.5.2015 o 17:28

Nie to je v poriadku. Nevedel som to tak preto som sa spýtal skúsenejších. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 4.5.2015 o 16:49

topolečka,ked sa ta to dotklo prepač,ale ako polovnik sa niečo take opytat na pol, stranke nieje zrovna dobrý napad,radšej niečo poštudovat a lebo sa opýtat poštou,yegi ma uplnu pravdu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on yegi, 4.5.2015 o 13:13

topolček,toto vás mali naučiť už v kurze o 1.poľ.lístok, je však možné, že si bol akurát na WC,ked to preberali :-D myslím,že lubenko chcel poukázať práve na toto,že si poľovníkom mesiac,to na veci nič neuberá...Pernatá sa poľovníckom spôsobom usmrcuje zápichom, ale to si už nájdi,číta to tu kde kto... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off topolecka, 4.5.2015 o 11:01

lubenko: Pýtam sa preto lebo ešte nemám s tým skúsenosti, nakoľko som poľovníkom len necelý mesiac. Raz som bol u jedného chlapíka čo predáva bažanty a ten ich zabíjal tak že ich chytil oboma rukami a pri krku zatlačil prstami a bažant zhasol. Žiadne sekery, ani nič podobné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 2.5.2015 o 22:38

topolečka ako sa ako polovnik môžeš pýtat na taku kok....u,predsa zajdeš ku veterinarovi nech mu da iniekcu a je to vybavene,ale nechapem prečo ho chceš utratit,zlomena noha sa da lahko vyliečit,robili sme to v bažantnici normalne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 2.5.2015 o 14:03

no predsa ako sliepku, sekerou .. je to rýchle ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off topolecka, 2.5.2015 o 13:09

Ahojte chovatelia bažantov. Chcem sa spýtať ako mám usmrtiť bažanta poľného humánnym spôsobom, keď má zlomenú nohu? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 14.4.2015 o 20:22

Pozri inzerciu ,,zver" a máš tam predaj bažantov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off oravskymedved, 14.4.2015 o 19:44

V okolí PO je bažantnica Rozhanovce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dusankolcun, 14.4.2015 o 10:57

Bazant kuriatka - Nevedel by mi niekto poradiť kde by sa dali v okolí PO zakupit bažantie kuriatka alebo nenašiel by sa niekto kto by mi ich odpredal na volierovy chov. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 16.9.2013 o 16:34

myslím že stačí aby mali kupírované krídla, potom by už nelietali .. ja idem v nedelu po skupinu Tenebrozov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 18Jager88, 16.9.2013 o 2:39

Čo keby som mal chovať Bažanta na záhrade? Aký vysoký plot by mal byť tak cca na 7-10 bažantov a čo v zime? S čím je najlepšie prikrmovať? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 31.7.2013 o 15:46

Goret nie v celku cca 4 cm dlhe a mensie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 31.7.2013 o 6:57

áno, predpokladám, že pomleté, ale zo začiatku opatrne (ako keď šteňa zvykáš na novú stravu) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 30.7.2013 o 13:24

Zohnal som po 2 .30 e. Mozem dat 7 tyzdnovim kurcatam ryby? Napr belicky ako zivocisnu bielkovinu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stetien, 16.6.2013 o 7:13

Teraz sa pohybuje cena cca 3€ za kus 6.týždnove vysexované.Ale keď ich máš chovať ,tak sa ti lepšie oplatí kúpiť v septembri po 6 €. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 15.6.2013 o 23:10

Neviete niekto o rozumnej cene na 6 az 8 tyzdnove bazantie kurcata? Za dobru radu poslem flasku ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off plidinsky, 25.3.2013 o 19:29

Servus, my také používame pre diviaky - zavesený sud, uprostred dna diera vrtákom, na vrchák reťaz, ktorú prevlečieš dierou - keď diviaky budú pod tým ryť, a narážať do tej retiazky, tak budú vypadávať zrniečka kukurice - toto kŕmidlo pre bažanty funguje na podobnom princípe - ale u nás by neprežilo - prvý diviak alebo medveď by s ním narobil paseku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jeges, 25.3.2013 o 18:54

Nikto sa stym nestretol? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jeges, 25.3.2013 o 13:52

Samospadove krmelce bažantiu -

Mohol by mi volakdo poradiť? V časopise LUVU ZDAR marcovom čísle som videl zaujímavý krmelec, vlastne to bola nadoba na nohách a na spodku niaká struna cez čo vypadáva zrno, len vtedy keď sa tej struny dotkne bažant. Má niekdo stým skúsenosti?


◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kavee, 17.2.2013 o 18:52

hartge30 na tej stránke bažant-zajac tam neviete že kolko stojí jeden bažant ? aj bažantice tam predávajú? a ešte jedna otázka predávajú aj v menšom množstve? za odpoved diky!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabriel8, 16.2.2013 o 19:33

v umelom odchove 1 ku 2 máš málo, robil som na bažantnici v Dolných Štitároch, keď chceš poradiť ,tak cez poštu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam321, 16.2.2013 o 19:03

vie mi niekto poradiť kde by som kúpil bažanty:1 kohút a 2 sliepky by som potreboval na chov na začiatok? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 16.2.2013 o 18:54

kaveee, začni svojpomocne: uštrikuj sieťku riedku ako sveter na leto, podľa možnosti z prírodného materiálu a musíš ju zakopať do minimálnej hlbky 40 cm.a sčím zabrániť líškam a mačkám podhrabaniu? osvedčila sa lopata s dlhšou násadou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kavee, 16.2.2013 o 18:14

mohli by ste mi poradiť že akú sietku nato dať z drôtu alebo z pletiva ? a s čím mám zabrániť aby pes alebo mačka líška nepodhrabala ? za odpoved vopred dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on yegi, 5.1.2013 o 7:31

jožko,jožko, podľa Teba uýavretá miestnosť je Vaša komôrka v paneláku?videl si už niekedy veľkovýkrmne ošípaných, či hov.dobytka, ktorého chov u nás neletí?tak takéto niečo som myslel...hm a, ak to podľa Teba nie je možné, prídi, ukážem Ti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 5.1.2013 o 3:58

veľká, svetlá a suchá, napr. nejaká bývalá výrobná hala s vylepšeným osvetlením a nie betónovou, ale napr. piesočnatou (dobre priepustnou) podlahou :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 4.1.2013 o 22:30

yegi chcel by som vidieť ako chováš bažanta v uzavretej miestnosti...málo svetla atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on yegi, 4.1.2013 o 21:21

pokial by bola dostatočne veľká, hej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 4.1.2013 o 20:15

peterigaz-nie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterigaz, 4.1.2013 o 19:07

Mohli by sa chovať bažanti aj v uzavretej miesnosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 11.5.2010 o 17:13

ešte som zabudol ze voliera ma rozmery 5x9 m a vyska 3m... ake pletivo tam mozem dat ? mal by som dat pogumovane alebo staci obycajne ???....viem ze sa sprosto vypytujem ale nemam to kde zistit a som este neskuseny :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 58 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM