Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

GPS obojok pre psa - diskusia

autor: off jozef
pridané: 6.8.2011 20:15

Zdravim.


Ake mate skusenosti aku značku by ste poradili pripadne kolko vas to vyšlo?Aky ma dosah a pod..


Dakujem.

počet zobrazení: 80 473
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 481-520 z 537 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off goret, 10.8.2011 o 9:50

Jozef, potrebuješ lokalizátor pre farbiara alebo pre norníka ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 10.8.2011 o 9:36

Jožko posielam :odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 10.8.2011 o 9:30

motaq ten garmin astro je asi vhodnejši :) dakujem za radu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 10.8.2011 o 8:55

Jozef asi nie. Ale v zasade co sa tyka systemov GPS pre psy tak su dva druhy. Jeden komunikuje cez GSM siet a teda je funkcny len tam kde je signal GSM. druhy komunikuje radiovo (ako vysielacka na urcitej frekvencii) a teda ma signal kdekolvek ale zase dosah je obmedzeny. ten prvy system robi najdes napr. na odkaz alebo odkaz. ten druhy vyraba napr. Garmin je to GARMIN ASTRO. problem toho Garminu je, ze zatial ho v SR nekupis, lebo nie je schvaleny pre pouzivanie takze jedine ho doviest z vonku napr. USA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 10.8.2011 o 8:13

To tu naozaj nikto nema?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off matulkoh, 28.3.2009 o 14:26

no gps je super na dohladavky, ked zo spolocnej odbehne postrielany kus a pes ho stava o 2km dalej, vies kam, ked ti ho porani najdes ho. v skandinavii je to sposob lovu, najdu psi zver stavaju a ty ich najdes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off bundes, 28.3.2009 o 13:42

Jo,asi to tak je Ray20 jagoši sou natom podobně. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off ray20, 28.3.2009 o 11:15

bundes u kopova kde sa to najcastejsie pouziva sa mozes posrat ked pes najde diviaky 600 metrov pred tebou a ked nepadne vsetko na strelcoch tak to zenie kilometre este.Ja by som to nedaval na poslusnost ale na vlhovu vlastnost orientacia a stopa vodica to ma byt silna stranka kopova no nejako je to cim dalej tym horsie co pozorujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off bundes, 28.3.2009 o 10:47

Mam otázku,naco ti je znát místo kde pes honí když neš se tam dostaneš tak už je zase jinde.CHci tim říct ,když nemáš zmáklou poslušnost tak ho nepouštěj v místech kde je zvěř. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off matulkoh, 28.3.2009 o 9:35

tak este raz zeiss v amerike je zeiss pre ameriku a je uplne iny ako zeiss diavary v europe, je to rada contest alebo tak nejako, jeden chalan odtialto to kupil a zistil to co mu ostatny vraveli. co stoji swaro z6i 2-15 x 56? snad si nemyslis ze za 10t ti predaju to co tu stoji 50 a viac. ak ano tak kup cez ebay a tu predaj a budes velmi bohaty. ja budem prvy co od teba kupim ten puskohlad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off Edu, 28.3.2009 o 6:04

matulkoh zeiss v amerike je zeiss tak ako tam predávaju swarowskeho sa slušne penize . tiež česke guľovnice odkaz a ostatné veci. Amerika nie je ukrajina ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off matulkoh, 27.3.2009 o 23:22

mimusha to co maju na tej stranke je gepel pre yorkov aby sa nestratili v parku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off matulkoh, 27.3.2009 o 23:21

nezachyti sa da sa to dat napevno, ja brlohujem s lokatormi a tiez sa hovori ze pes sa zachyti nepoznam jediny pripad. edu ty snad neveris tom co pises, ja ti garantujem ze Zeiss co stoji u nas 60 v amerike nestoji ani 10 a ani 40. ale ver tomu ak chces ten zeiss v amerike je jeho obdoba, lacnejsie prevedenie, ale prosim ver tomu ak chces. neurobil si nic zle len si si kpil na..... gps. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off mimuscha, 27.3.2009 o 23:10

zdravim chlapi, ja osobnu skusenost nemam, ale citala som o niecom takomto... odkaz... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off ray20, 27.3.2009 o 20:56

Ak sa možem opýtať už som to videl tie gps obojky alebo niečo také ale nevšimol som si ako to pevne drží na psovom krku.Prvé pravidlo čo ma učili ked som začínal so psami bolo že nemám pustit psa s obojkom do lesa ak ho nechcem najsť niekde zadrhnuteho zaveseneho ako je to tu nehrozí to? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off Edu, 27.3.2009 o 14:50

matulkoh kúpil som si ten najdrahší aparat aký pred rokom ponúkal trh za 13000 sk . Urobil som niečo zle ?
Aj u nás stojí puškohľad Carll zeiss 60 000 a v amerike 10 000 :)
odkaz /> Takže nie všetko drahé musí byť aj dobré . Napríklad melony a rajčiny sú najlepšie keď sú najlacnejšie :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off matulkoh, 27.3.2009 o 14:34

chlapi poviem to takto aj bushnell je puskohlad, meopta je lepsia ale ja mam swarowski. mne to ide vzdy aj tym zhruba 20tim co to maju od nas a nestazovali sa a su max spokojny. niekomu to ide aj pod vodou a ladom. kludne kupujte mobily a somariny ako niekto raz povedal nie som tak bohaty, aby som nekupoval lacne veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off Edu, 27.3.2009 o 11:35

kasari súhlasím niekedy to ide niekedy to nejde . Ten môj pod stromami ktoré majú listy nejde vôbec . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off lowec, 27.3.2009 o 8:29

pozdravujem Vás všetkých .... dovolím si , zapojit do vašej diskusie .... gps prístroje sa radia už na generácie I,II,III a pod., je to všetko o citlivosti príjimača GPS a dalšími možnostami gps , ktoré spolupracujú spolu so SIM kartou a službou GSM .... kde je presnot na metre .
Ak ste spomínali službu "nájdi ma"pomocou sms správy od nejakého operátora GSM ,treba si vysvetlit zakladné vlastnosti ... presnost a pod.. ak chcete používat takúto službu meste je to presnejšie ako v horách nakolko BTS v meste je častejšie ako mimo mesta ..Ak takúto službu použijeme v lese a ste napr ... na kopci je možne že vaša lokalizácia bude s BTS vzdialenej niekolko Km 5-7 km takže presnot tam neni ....
Alebo príklad , sokoliary majú mini vysielače na ich dravcoch a pomocou prijímaču ich lokalizujú .... je to na báze vysielač prijímač .
Ja osobne používam vycvikový obojok , a ked psík sa vzdialy na určitú vzdialenost dám mu signál ....čo jemu pískne "zvuk - písknutie " na jeho obojku a pes ma začne sám hladat a vie že sa má vrátit spet. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off Edu, 26.3.2009 o 19:51

Nemam len deti môžem robiť podľa môjho rodného listu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off kasari, 26.3.2009 o 16:17

Už se nedohadujte jak malý děcka... Prostě někdy to jde, někdy ne...
Edu : Jinak jsem u nás sháněl informace o podobný službě co má Orange a zjistil jsem, že něco podobnýho se spouští u T-mobile, ale není to tak jednoduchý a zdaleka ne tak levný. Ale vývoj se nedá zastavit... Máš už živnostenský list na výrobu...? :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off Edu, 26.3.2009 o 12:54

Stopinko samozrejme že som sa nevyjadroval o tej tvojej mašinke . A tiež to neber že ti neverím . Mne to nejde proste asi mám zlú mašinku . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off Stopinko, 26.3.2009 o 12:47

Edu predsa nemozes hodnotit nieco co si nemal v rukach a ani nevyskusal. To je to iste ako povedat ze Porsche nie je dobre auto lebo ja mam Audi a to je tiez auto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off matulkoh, 24.3.2009 o 18:56

asi moc neni dobra masinka ked nejde. mne ide presne uplne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off Edu, 24.3.2009 o 18:17

matulkoh v meste bude to aj mne ide ale ked su listy proste nejde !!! A to mám naozaj dobru mašinku . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off matulkoh, 24.3.2009 o 17:43

moj funguje spickovo, ja ich testujem aj v meste medzi veziakmi, uplne vsade a ide spickovo, je pravda, ze moj je z usa a nie od nasho dealera, vies si predstavit, ze v amerike niekto kupi gps a nefunguje v meste, v lese.. kup astro 220 a budes spokojny na sto percent ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off Edu, 24.3.2009 o 15:09

Aj pri tých najdrahších prístrojoch sa v návode píše že Vysoko citlivý GPS prijímač, ktorý umožňuje rýchlejšie určenie polohy a zlepšuje príjem signálov pod stromami a v blízkosti vysokých budov
odkaz /> Ani pri jednom ani tom najdrahšom sa však nepíše ,že bude spolahlivo fungovať pod stromami . Ten môj stál 13000 v akci a pred rokom patril k špičke . Faktom je že pod stromami vôbec ale vôbec nefunguje . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off Edu, 24.3.2009 o 15:02

matulkoh neviem teda v navode píšu že to pod stromami nebude fachať a teda ani nefachá ): Možno sú už novšie lepšie ale mne to naozaj pod stromami nejde ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off matulkoh, 24.3.2009 o 14:49

no edu, ja polujem s gps, ihlicnany, listnace, zmiesane, dazd sneh, malincie ide to uplne presne. vozim to z usa aj jaro to ma odo mna. funguje to absolutne presne, takze asi mas vadny kus. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off Stopinko, 23.3.2009 o 6:48

tak to je skor o technologii ako o tom ze system gps nefunguje. ako vravim zatial sa mi nestalo ze by 220 od garminu mala nejaky problem.
to co spominal edu by vsak urobilo z gps jednu bezcennu vec a topo mapy ci uz pre turistiku , vojsko a pod. by nemali zmysel. Potom treba vsadit jedine na kvalitu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off ray20, 22.3.2009 o 9:16

nam vcera opisoval gpska profesor na HUL tie skorsie a lacne modely su nespolahlive tak ako pisal edu pod clonou stromov nejdu vypadavaju a presnost lietala aj 50 metrov ale novsie su vraj spolahlive pre pracu taxatorov cize pre psa to je luxus ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off Stopinko, 22.3.2009 o 7:05

No ta 220 funguje spolahlivo ver mi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off Edu, 19.3.2009 o 21:31

Stopinko nemýlim sa iba konštatujem to čo som si sám v praxi vyskúšal pod korunami stromov ked je lístie .Použil som etrex legend HCX tiež predvediem .Pred rokom stál 13 000 sk teraz okolo 7500 sk . V lese pod listami nefunguje vôbec !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off Stopinko, 19.3.2009 o 9:21

Edu velmi sa mylis. GPS od Garminu funguje velmi spolahlivo. Rad predvediem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off kasari, 19.3.2009 o 7:36

Edu - zkoušel jsem tuhle variantu zjistit u nás, ale nejde to. Poskytujou to jen na základě žádosti Policie, nebo soudu, aby našli odcizený, nebo sledovaný mobil. Škoda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off Frederik, 16.3.2009 o 12:22

Mal som požičané GPS od kamaráta síce nie pre psa ... Fungovalo to perfektne v každom prostredí či pod korunami stromov či na voľných plochách. GPS funguje na základe informácií z GPS družíc takže sa dá využiť v hocijakom teréne ... šetko záleží len na tom koľko zaň chcete dať peňazí. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off bleskj, 16.3.2009 o 10:54

O tom že ho niekto psovi zoberie alebo nie myslím že je škoda debatovať. To je len o ľuďoch. A s GPS obojkom tiž ašte nemám žiadne skúsenosti, ale čo som čul od známich čo chodia do boru na hrýby ešte sa im nestalo žeby ich to nedoviedlo naspeť k autu. A tiež som vydel vydeo ako lajkam dajú tito obojky a pusti ich hľadať losou a keď je signál na mieste bez pohybu tak idú za nim. Tak keby to pod listami nefungovalo, asi by ani takéto hladanie nebolo možné. Ale fakt je ten, že vlastné skúsenosti snim nemám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off Edu, 15.3.2009 o 12:22

Neviem presne som nepozeral ktoré sú tam tie GPS cez družicu . Ale tieto sú asi iba vysielačkové . Ohladne toho že niekto chytí psa a zoberie mobil .Podobne môže zobrať aj gps obojok :) najmä keď je 10 - 20x drahší ako starý mobil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Mate niekto skusenost s GPS obojkom pre psa? (autor: konkol).

off Edu, 15.3.2009 o 12:18

bleskl jasne ,že sa to dá kupiť aj za 200 euro a od našich susedov .

odkaz />
Ale treba si uvedomiť ,že v lese to nebude fungovať !!!
Takže toto je vec ktorú treba zvážiť . Mobil má tiež zopár miest kde nie je signál to je fakt avšak GPS proste pod listami negunguje nikde !!! Alebo sa mýlim ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 481-520 z 537 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM