Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

GPS obojok pre psa - diskusia

autor: off jozef
pridané: 6.8.2011 20:15

Zdravim.


Ake mate skusenosti aku značku by ste poradili pripadne kolko vas to vyšlo?Aky ma dosah a pod..


Dakujem.

počet zobrazení: 80 534
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 537 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on MarekPO, 13.9.2023 o 6:47

Používam DogtraceX20, čiže asi neporadím. Ale Garmin potrebuje SIMku? Toto sa mi nezdá... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter01, 12.9.2023 o 13:49

Používam x30 bez impulzu, zatiaľ bez väčších problémov. Trochu dlhšie chytá signál pri spustení ovládača a prijímača ale po sparovani funguje bez problémov aj v hlbokých dolinách. Dlhá výdrž batérie, jednoduché používanie. Ak človek chce a vie pozrie si polohu psa presne na mape v mobile. Garmin som nepoužíval, ale zo skúseností od iných ma na ňom odradzalo nutnosť sim karty, strata signálu bez pokrytia a samozrejme vyššia cena. Ak sa mýlim kľudne ma opravte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janci1181, 11.9.2023 o 11:53

Gps pre psa -

Zdravim Garmin Alpha 100 alebo Dogtrace x30tb Pre ktory sa rozhodnut? Musi vydavat aj impulz na vycvik.. Lokalita Orava obcas slaby alebo ziaden signal Dakujem za rady

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duky2231, 26.10.2020 o 21:30

Reakcia na príspevok od Jozefff, 28.8.2017 o 8:46 :
Argali S.R.O. ING.Matej Hráško ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duky2231, 12.2.2020 o 0:20

Reakcia na príspevok od parohacik, 2.2.2020 o 15:16 :
Stou žiadostou nemusiš Palko robiť nič to je v každej sade GPS sady pre psy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duky2231, 12.2.2020 o 0:18

Ja mám garmin Astro 320 a obojok Dc50 a som vysoko spokojný za nič inšie by som to asi nevymenil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jan2222, 4.2.2020 o 21:13

Ja mám Garmin Alpha50 + T5 už tretí rok a absolútna spokojnosť. Využíva signál amerických aj ruských satelitov. Zámerne som chcel prijímač s tlačítkami, lebo som netušil, ako sa bude ovládať dotykový display v rukaviciach v zime. Rozhodne by som nešiel do sledovcieho zariadenia na princípe SIM karty - prídeš do lesa kde nie je mobilný signál a máš veľký problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off parohacik, 2.2.2020 o 15:16

Garmin alpha t100 - Zaujímalo by ma ako je to pri tomto GPS. V krabici som našiel aj žiadosť na telekomunikačný úrad. Ako má prebehnúť toto oznámenie a aké to má výhody? Ďalej by ma zaujímalo kde by som získal satelitné mapy do tohto prístroja. Za informácie ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off garon, 5.4.2019 o 20:42

Zdravím,mám už téměř 5 let Garmin Alpha 100 a naprostá spokojenost.Máš u něho dvě možnosti buď sleduješ mapu a nebo kompas,který ti ukazuje směr ke psu a vzdálenost.Přesnost perfektní,byla to dobrá investice poněvadž vím o každém kroku psů a mohu rychle reagovat.Dosah na rovině zatím nejvíc 11 km a na horách bylo vše do 5 km.Výrobce udává dosah 15 km.To jsem sice nevyzkoušel ale rozhodně bych neměnil.Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off binka, 3.4.2019 o 15:53

Tak jsem dostal od manželky a kamarádů k narozeninám Garmina. První zkušenost je dobrá. GPS obojok pre psa - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off premvadasz, 4.1.2019 o 14:27

Binka kup si toto mas to menej ako za polovicu ako garmin a zostane ti aj na boty su aj sety kde kde je viac vysielacov ked mas viac psov ja to mam 2 roky bez problemov... GPS obojok pre psa - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 4.1.2019 o 9:08

Reakcia na príspevok od MarekPO, 4.1.2019 o 8:47 :
Jasně, když pes běhá, tak vždy někde na signál vyběhne, ale když se něco přihodí v místech, kde signál není, tak psa nenajdeš. Taky mám Tractiv hlavně kvůli zaběhnutí. Fena teď dvakrát šla po stopě postřeleného prasete a podle Gramina by člověk věděl jakým směrem šla a jestli ho i nestavěla. Peněz to stojí dost, to je pravda, ale stojí to za to. Hold dětičky nebudou mít pár měsíců nové boty :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on MarekPO, 4.1.2019 o 8:47

Reakcia na príspevok od binka, 4.1.2019 o 8:06 :
No s tým signálom je niekedy problém. Tractive sa s Garminom určite nedá výkonom porovnať, ale ani cenovo. Garmin je niekde úplne inde. Ale ja som kľudnejší, keď má pes na sebe aspoň ten Tractive. U nás sú miesta, kde tiež nemám signál. Ale pes sa vždy po čase objaví niekde, kde ho viem lokalizovať. Túto sezónu som môjho tuláka tak po poľovačke už vyzdvihol. Takže pre mňa to účel splnilo. Neviem dokedy by som ho vyčkával resp. kde by som ho hľadal... Ale videl na spoločných, že dosť ľudí používa už spomínaný X20 a sú spokojní. Len tam nie je mapa, čo ma trochu odraďuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 4.1.2019 o 8:06

Po zkušenostech z posledních naháněk, kdy mi Tractive hlásil, že je nepřesná pozice, protože je nejspíš zataženo pořídím Garmina. Moje fena s kamarádovo kopovkou stavěli postřelené sele hodinu a půl v potoce. Kdyby kopovka neměla na krku Garmina a neslyšeli jsme je, tak já ani nevím kde mám fenu, protože bylo zataženo a v místě nebyl signál. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 3.1.2019 o 15:18

Max.... spokojnosť v ťažkom teréne zatiaľ nesklamal... cena 900 eur s dph... GPS obojok pre psa - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 7.12.2018 o 17:08

Používam x20 v horských terénoch bez problémov. Signál to príjma z družice /s pokrytím mobilných operátorov to nemá nič spoločné/, takže skôr vidím problém v hustých podrastoch tŕnok, šípok a pod. hlavne v dobe vegetácie. V lese si ani nepamätám, že by som bol bez signálu. Ja odporúčam. Majiteľ zariadenia ocení hlavne dlhú výdrž batérií. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off premvadasz, 7.12.2018 o 14:01

Reakcia na príspevok od aro97, 7.12.2018 o 12:27 :
Nazdar. 17ho na spolocnej sa mi stratil pes/prva jeho polovacka mlady pes/ kopcovity teren najdalej som mal psa na cca2000m , 2 krat mi vypadol signal pristroj ti ukazuje posledne miesto kde bol signal, ked mi vypatol po max 100m smerom ktorym mi ukazoval naskocil znova, bez vacsich problemov som nasiel psa.Spolu sme hladali s kolegom on mal garmina mal som to moznost porvnavat nebol na tom o nic lepsie. mam x20 druhy rok mozem iba doporucit... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off aro97, 7.12.2018 o 13:57

Dobrý deň.Chcem sa spýtať majiteľov DOG GPS x20 aké majú skúsenosti v náročnom kopcovitom horskom teréne čo sa týka signálu. Ak má niekto skúsenosť s novinkou DOG GPS x30 napíšte.Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ozzy, 16.11.2018 o 18:25

Ja by som len prispel ku GPS Tractive,mesačné používanie GPS sa dalo v minulosti prerušiť, bolo to na 1,3 alebo 6 mesiacov (maj 2018), pričom sa dalo nasledne aj predčasne obnoviť používanie. Ale dá sa to prerušiť len 2x za kalendarny rok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on MarekPO, 16.11.2018 o 7:00

Reakcia na príspevok od filda, 15.11.2018 o 20:15 :
filda, máš pravdu. Včera som trochu pátral a niekde som sa dočítal, že sa to dá, presne ako spomínaš. Ospravedlňujem sa, ak som niekoho zavádzal... Ale zatiaľ som to nemal potrebu riešiť, keďže chodím so psom celý rok do revíru a vie si spraviť výlet aj mimo obdobia spoločných poľovačiek. Tých 5€ mesačne ma až tak nemrzí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 15.11.2018 o 20:47

Reakcia na príspevok od filda, 15.11.2018 o 20:15 :
tiez som pozeral ten Tractive, a toto boli presne tie informacie, ktore som nikde nevedel najst. dik za info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off filda, 15.11.2018 o 20:15

Reakcia na príspevok od MarekPO, 15.11.2018 o 6:54 :
Chtěl bych opravit komentář MarekPO. Tractive je možné platit měsíčně na libovolný počet měsíců. Měsíční tarif vychází nejdráž, ale při ceně 5 euro to je zanedbatelné. Důležité je si pohlídat do kdy paušál platí - viz. menu v aplikaci a pak poslat další platbu a automaticky se funkce prodlouží a další měsíc. Takže musíš platit každý měsíc zvlášť. A když skončí období naháněk tak už neplatíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dolfi, 15.11.2018 o 12:47

Mam Garmin Alpha 50+T5 a som spokojny.Funguje bez problemov a zatial som nič neplatil.Signal mam všade kde som to zatial použival aj v hustom lesem.Iny som zatial nemal možnost vyskušat,tak neviem porovnať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on MarekPO, 15.11.2018 o 6:54

Reakcia na príspevok od miroTT, 14.11.2018 o 22:38 :
Dá sa mesačne - ale v kuse t.j. nevieš si zaplatiť napr. dva mesiace v sezóne spoločných poľovačiek a potom celý rok nič. Mne odchádza z účtu 4,99€ mesačne. Čiže ročne 12x4,99€. Ale dá sa to zaplatiť na rok dopredu, to je tuším výhodnejšie a platíš 50€, čím sa dá ušetriť 10€... Ako som už spomenul, mne to postačuje. Aj teraz cez víkend na spoločnej si môj jazvečík spravil výlet za vysokou. Keďže som nechcel prísť o nasledujúci pohon a vyčkávať ho, tak som ho pekne lokalizoval a vandráka vyzdvihol... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miroTT, 14.11.2018 o 22:38

Reakcia na príspevok od MarekPO, 23.7.2018 o 8:37 :
Je možné Tractive platiť aj mesačne alebo treba zaplatiť celý rok dopredu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 28.10.2018 o 19:08

Dog gps x20 pouzivam 2 rok bez problemov,vodotesne na 100%, mozem iba doporucit, v lete sme boli viacdnovej rybacke aj so psom 2dni to vydrzalo bez nabitia, max dosah som neskusal,co som mal najdalej psa to bolo 1000m aj nejake drobne ,teraz maju za super cenu mall odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jakubec, 28.10.2018 o 9:13

Aj ja by som sa zaujjmal kto ma skúsenosti DOG GPS X20. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lesnicek, 10.8.2018 o 9:01

Zdravím chcem sa opýtať ako ste spokojný s gps dog trace x 20 Dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 23.7.2018 o 9:43

Ja používam na mojích psíkov GPS lokátor DOG GPS X20 . Nepotrebujem SIM kartu, ani mobilný signál a funguje. Prijateľná cena, výborný výkon. Odporúčam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on MarekPO, 23.7.2018 o 8:37

Zdravím. GPS Tractive som začal používať na môjho jazvečíka v decembri 2017. Myslím že za tie peniaze celkom dobré služby. Prvý raz som to použil na spoločnej, pes mi utiekol za diviakmi až do susedného revíru. Psa som presne lokalizoval v asi meter vysokom borovicovom poraste, ale veľa záleží od mobilného signálu. Teraz to využívam taktiež, keď si pes spraví výlet za srnčím a nemám čas ho vyčkávať. V hustom lesnom poraste mi trocha dlhšie hľadá signál. Určite sa to nedá porovnávať s garminom a pod. GPS, ale ako vravím, mne to postačuje. Aspoň viem, pre pokoj v duši, kde sa pes nachádza. Pri live tracking, keď sa sleduje aktuálna poloha psa po dobu 15 min, je trochu vyššia spotreba batérie. Platí sa 4,99€ na mesiac, strhajú mi to z účtu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 22.7.2018 o 16:28

to funguje na paušal platba na kazdy mesiac čo som sa dočital . tu mas odkaz na recenzie odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lesnicek, 22.7.2018 o 15:23

GPS Tractive ma niekto skúsenosť? - Dobrý deň chcem sa opýtať ci ma niekto s týmto skúsenosť ci to ma signál aj v lesnom poraste Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lesnicek, 21.7.2018 o 21:14

Gps Kippy ma niekto skúsenosť - Zdravím chcem sa opýtať ci ma niekto skúsenosť s týmto obojkom Kippy Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 29.3.2018 o 10:39

jednoduche ovladanie, dobry signal, GPS obojok pre psa - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off binka, 28.3.2018 o 13:56

Pánové a co tohle? Nemá někdo zkušenost? Tváří se to jako levnější alternativa Garminu. Snad mě zastánci Garminu neukamenují. GPS obojok pre psa - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off andy22, 25.3.2018 o 22:38

Ahojte chcem sa spytat na rozdiel medzi GPS lokátorom SportDog TEK 2.0 a Garmin Alpha 50 ? Nejaké skúsenosti so SportDog TEK 2.0 ? Ďakujem za odpoved ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fifi53, 7.12.2017 o 11:47

Hradí sa to na rok dopredu .. je to myslim ak si dobre pamatam 50€ . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on MarekPO, 7.12.2017 o 8:23

Zdravím, tí čo vlastníte tractive GPS. Neviem sa nikde dočítať, či sa poplatok hradí napr. na rok dopredu, alebo mesačne. Chcem to vedieť preto, lebo by som uhradil napr. tri mesiace kedy máme spoločné poľovačky, ostatné mesiace by so to nevyužil... Ale keď nebude iné východisko, uhradím ten rok dopredu. Ďakujem za odpoveď ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on MarekPO, 30.11.2017 o 9:17

fifi53 presne na ten účel to budem používať. Takže super, predsa len má človek lepší pocit, keď vie lokalizovať psa, kde sa nachádza. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off binka, 30.11.2017 o 9:14

Větší zkušenosti má na tomto fóru odkaz nějaký Šumavák. Má to vyzkoušené i v horských hustých smrčinách. Taky to mám spíš kvůli zaběhnutí, zranění apod. Nemám rád syndrom skloněných hlav a hlášky, teď mi staví prasata třista metrů od nás. Kamarádovo pes jednou Tractiv ztratil, samozřejmě ho našli,ale od té doby přilepuje GPS k obojku ještě lepící páskou. Já ho mám na oranžovém obojku z Decathlonu a ani maďar ho v poměrně hustě zarostlém rašeliništi minule na honu neztratil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 537 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM