Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Môžem si postaviť posed a krmelec aj keď nie som poľovník? - diskusia

autor: off freky125
pridané: 18.7.2011 0:14

beriem to ako hoby na volni čas

počet zobrazení: 23 837
počet hlasov: 2
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-114 z 114 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Osamelyvlk, 21.7.2011 o 14:59

Lubenko, 20.7. o 21,16. Myslené je to na nechránené seno - pred mrazom, dažďom, snehom, slnkom,... V zime teda pred mrazom. Čiže - navlhnuté a zamrznuté. Chránené v senníku a potom v krmelci zveri nechutí. Veď napokon je treba vyskúšať oba spôsoby a podľa toho sa zariadiť. Ja nie som vo voľných revíroch ani za jeden. A to nielen podľa vlastných poznatkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 21.7.2011 o 10:22

freky, držím palec. urob aj fotodokumentáciu a pridaj ju potom na stránku :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 21.7.2011 o 9:06

suhlas orol. A co si pisal k tomu seno - mas samozrejme pravdu, ale podla Osameleho vlka zver z krmelcov seno neberie.. :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 20.7.2011 o 23:17

Máš dobré a ušľachtilé predsavzatie, nech sa Ti pri tom darí. Veľa zdaru. P.s- rozhodne by bolo žiadúce a potrebné aspoň oboznámiť poľovné združenie, či čo to tam máte zo zamýšľaným krokom z Tvojej strany. Aj, keď si vlastníkom pôdy, ako uvádzaš. Nie je to na škodu veci, ale naopak. Dobré vzťahy robia dobrých priateľov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off freky125, 20.7.2011 o 22:55

A za niaky ten čas by som tam chcel niako dopracovat muflony lebo tu uz jednu taku rezervaciu mame s muflonami a nebolo by zle to tu rozsirovat chov jelenej zveri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off freky125, 20.7.2011 o 22:51

Ale ja si to staviam aj kvoli tomu lebo tam idem iba taku chatku postavit bez elektriny bez všetkeho čisto prirodnu a ked tam budem chodit tak aby som mal co robit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 20.7.2011 o 21:58

No seno nechať na kopách vonku na lúkach až do zimy je podľa mňa blbosť. Seno 4-5 mesiacov nechané vonku na kopách ( najmä nezakryté ) nie je určite tá najideálnejšia potrava pre zver. Zmoknuté "plesnie" a pre zdravie zveri je takmer neprípustné. Ja sa zas osamelýtlk pridŕžam jednoznačne toho, že seno správne vysušiť, uskladniť a v zime ho nosiť do krmelcov po častiach. Tam, aj keď vzdušnou vlhkosťou môže trochu navlhnúť, resp. aj navlhne, ale nemá kedy splesnivieť, pretože zver ho dokáže zobrať. Najmä tie dobré a kvalitné sená. Alebo ho riadne vysušiť a dávať do zakrytých zásobníkov priamo v revíri. Tiež rozhodne lepšia cesta ako nechať ho vonku na kope, je aj riadne ho vysušiť a dať do krmelca. P.s- najideálnejšie je, keď seno v priebehu sušenia nezmokne - to súvisí s horeuvedeným. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 20.7.2011 o 21:20

Myslim Polopeto,že v každom normalnom združeni by ho mali pochvalit pokial to budu mat pod kontrolou a senik bude na schvalenom mieste, ktore určil polovny hospodar s majitelom pozemku,pokial sa jedna o zalesnenu plochu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 20.7.2011 o 21:16

novy pojem,zveri chuti navlhnute seno :):):)len mam Joži dotaz,ako ho uskladnit aby vydražalo cez zimu navlhnute???????pokial ho nieje možne napchast do vakuovych vakou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Polepto, 20.7.2011 o 20:52

Ak myslite ze ho PZ pochvali, tak tym by som si nebol taky isty.Pri dnesnom trende ho budu akurat podozrievat ze tam chodi pytliacit a preto krmi...ale to je u nas normalka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 20.7.2011 o 18:27

freky125, ak je to kvôli tomu, že máš veľa trávy na seno, kdesi som čítal, že je výhodnejšie ponechať seno na lúke v kopách, teda neprenášať ho z lúky domov a z domu do senníka, pretože sa lístky odrolia a seno sa stáva bezcenné. Ďalšia výhoda je v tom, že seno sa v zime stáva prítupným aj pri vyššej snehovej pokrývke. No a napokon - netreba stavať senníky. Zver neznáša "tabakovú" vôňu a chuť suchého sena. Chutí jej prirodzene navlhnuté. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 20.7.2011 o 8:19

tak potom nemas problem.. ozaj dobry napad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.7.2011 o 23:47

ako napísal Hawk 3 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off freky125, 19.7.2011 o 23:02

no to neni problem u nas lebo to čo maju unas revir tak to je hhned sused ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 19.7.2011 o 22:26

Myslím že ani vaše PZ nebude proti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off freky125, 19.7.2011 o 22:22

a ku tomu mame u nas dost vela zveri,prave tam kde to chmcem stavat tam neni žiaden senik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 19.7.2011 o 22:18

No,tak to je super nápad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off freky125, 19.7.2011 o 22:16

ja to idem stavat preto lebo mam vela luk a a aj v hore mam dost pozemkov a nemam to pre koho kosit tak som sa rozhodol takto ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 19.7.2011 o 21:54

Môžeš všetko,nemusíš nič,len zomriet,takže stavaj,kŕm v zime kolko chceš,zver sa hnevat nebude,môže sa ti stat že posed niekto zvalí,ale to sa stáva aj PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.7.2011 o 16:09

Teraz pomastím ego jozibacimu .Svojvolným prikrmovaním zveri jej nepomôžeš !!! Treba zachovať určité hygienické a iné zasady ,ktoré Ti povedia v príslušnom PZ . Podávanie sena a podávanie sena nie sú totožné činnosti . Lepšie je niekedy menej ako viac ale v zásade kvality !!! Podávanie jadra je na tom podobne . Jadro treba hlavne v hornatých podmienkach podávať a z jesene . Januar a februar nie je vhodné zver dunctovať jadrom vo veľkom . Ale nechcem objavovať objavené . Sú totiž knihy europske ako i slovenské ako správne prikrmovať to som to ego zase Jozimu stiahol :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.7.2011 o 15:59

Nie nemôžeš si svojvolne postaviť zariadenie kde chceš !!! Ak by to bolo na tvojom pozemku ktorého si aj užívateľ aj vlastník môžeš . Doporučím ťa na PZ kde chceš zver prikrmovať či pozorovať a tam dostaneš info . Ak urobíš nejaké zariadenia a neskôr sa budeš hlasiť do PZ určite to správny ludia zohladnia a budeš mať navrch . Ukážeš im že máš na to !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 19.7.2011 o 15:38

Môžeš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 19.7.2011 o 15:36

Asi vám niekto stojí na vedení - prečítajte si ešte raz jeho vlákno. Píše iba o stavbe ako hobby. Nič viac. Solirov, či by ho mohol využívať a chcel, je priepastný rozdiel. Jeho zaujíma stavba, nie využívanie. Jasné, že by mohol, o to sa nebijem. Otázne je, či CHCE. Ako nepoľovník by mohol používať zariadenia na prikrmovanie, pozorovanie, fotenie, filmovanie, či kamerovanie zveri. Otázkou je, či to chce. Zbytočne to rozmazávate. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 19.7.2011 o 15:07

pri čom????????? :)))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 19.7.2011 o 15:03

hunter2 to je pri jeho logike zanedbateľný fakt.. :)))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 19.7.2011 o 11:09

Osamelyvlk: posed neslúži len na lov ale aj na pozorovanie zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.7.2011 o 10:46

suhlas so Solirov . Kysleka je minerálny prameň vyvierajúci zo zeme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 19.7.2011 o 8:23

A to isté sa týka posedu.. samozrejme musíš rátať s tým, že ho budú využívať aj členovia daného PZ a nie len ty. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 19.7.2011 o 8:22

prečo by to nevyužíval? tvoja logika je divná. Ja som z toho pochopil asi toľko, že chce postaviť krmelec aby ho potom mohol aj dopĺňať. A okrem toho ak ho postaví po dohode s PZ tak si myslíml, že ho nikto vyháňať nebude. Moja odpoveď pre frekiho - dohodni sa s PZ v ktorého revíri ho chceš postaviť. Ešte budú aj radi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 19.7.2011 o 7:20

Edu, ide o logiku. freky125 píše: "Môžem SI postaviť... keď NIE SOM... Nejde mi teda o pozemok, ale o zmysel jeho hobby. Načo to bude robiť, keď to nebude využívať. Nepíše, že to chce prenajímať a tak ich využívať na účel, na ktorý sú stavané. Ako hobby na voľný čas to je dosť málo. Stavať to a nevyužívať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.7.2011 o 21:56

osamelyvlk garaž nie je oná ,že si ju postavíš kde chceš a taktiež poľovnícke zariadenie nie je to isté .Potrebuješ mať na také veci pozemok buď svoj alebo prenajatý na učel výkonu poľovníctva . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 18.7.2011 o 18:28

To už si mohol postaviť otázku: " Môžem si postaviť garáž, aj keď nie som šofér a nemám autro???". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 18.7.2011 o 16:02

na svojom pozemku si môžeš postavit čo chceš,ale len na svojom :):):):),a nesmie to mat betonovy zaklad :):):):),ale ked ti to povolia aj to môžeš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.7.2011 o 0:51

Postav ja si preň prídem . Ďakujem za tvoje hoby . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-114 z 114 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov