Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Môžem si postaviť posed a krmelec aj keď nie som poľovník? - diskusia

autor: off freky125
pridané: 18.7.2011 0:14

beriem to ako hoby na volni čas

počet zobrazení: 23 833
počet hlasov: 2
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 114 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Prikrmovanie zveri (autor: Crevo).

off Crevo, 13.10.2014 o 20:06

Pekne si mi to vysvetlil,, určite sa budem držať tvojich rád ! Dám si na to pozor aby to bolo čo najviac pravideľné a s menšími dávkami ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Prikrmovanie zveri (autor: Crevo).

off cagi, 13.10.2014 o 18:40

Cely problem suvisi s fyziologickymi zmenani ktorymi prechadza zazivaci trak prezuvavcov na konci vegetacneho obdobia. Zver je voci nedostatku potravy v zime dobre prisposobena, znizuje sa jej objem bachora rovnako ako aj pocet a a aktivita bachorovej mikroflory. Zver viac menej pocita s tym ze bude prijimat iba energeticky chudobnu potravu s vysokym obsahom vlakniny (seno, vyhonky...). Co sa ale stane ked nejaki snazivi polovnici v dobrej voli uprostred januara vyvezu po reviri velku kopu obilnin? Zver to samozrejme rada privita, a zacne sa tym napchavat. Bachor sa "zobudi" zo zimneho spanku a zacne fungovat naplno. Na tom zatial nieje nic zle...Problem nastane az vtedy ked polovnici nepridu aj o par dni, a rozozrata zver resp.jej bachorove mikroby ktore sa za par dni niekolkonasobne rozmnozili zacnu "dietovat". Vtedy moze dojst k javu ktory sa popisuje ako bachorova acidoza ktora zle posobi na kondicny a zdravotny stav organizmu a v najtazsich pripadoch dokaze rozvratit cely metabolizmus a konci uhynutim zveri. Preto je dolezita pravidelnost a rovnomernost krmnej davky. Ked nemozes ist do prirody prikrmovat kazdy den co moze asi malokto z nas, tak chodievaj v inetrvaloch ako Ti pasuje, ale hlavne aby tie intervaly boli pravidelne s priblzne rovnakou krmnou davkou. Spomedzi vsetkych prezuvavcov je na toto najhaklivejsia srncia zver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie Prikrmovanie zveri (autor: Crevo).

off Crevo, 13.10.2014 o 15:27

No ja by som chcel vedieť ako to môže zvieratám škodiť,, určite nebudem mať čas chodiť do hory každý druhý deň, moja robota mi to nedovolí,,, nechcem urobiť viac škody ako osohu ! ,, môj plán je taký že seno tam bude vždy, kukurica a jablká keď budem mať fakt čas vybehnúť zakŕmiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Prikrmovanie zveri (autor: Crevo).

off kavee, 12.10.2014 o 18:59

A v zime Danielom a Jeleňom lísti z kukurice a súpolie má stím niekto skúsenosť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Prikrmovanie zveri (autor: Crevo).

off cagi, 11.10.2014 o 22:58

Pani, par klaskov kukurice urcite nicomu neuskodi. Crevo pytal si sa na prikrmovanie, nie na vnadenie(tak mi par klaskov kukurice na zemi pripada) a to je rozdiel. Tak som len v dobrom uviedol par vseobecnych zasad. O skodlivosti nepravidelneho prikrmovania prezuvavcov jadrovym krmivom sa uz toho na forach popisalo dost. Ak vas to naozaj zaujima,kludne vysvetlim preco. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Prikrmovanie zveri (autor: Crevo).

off Crevo, 9.10.2014 o 20:45

haha :D ale veď ja nebudem jediný kto ich bude zakrmovať, klmelce tu sú, polovnící sa ako tak starajú :D ja budem taký bonus ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Prikrmovanie zveri (autor: Crevo).

off lubenko, 9.10.2014 o 20:39

Crevo no skus zjest denne len jedn rožok uvidiš či ti to nezaškodí:):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Prikrmovanie zveri (autor: Crevo).

off Crevo, 9.10.2014 o 9:38

To by inak aj mňa zaujímalo :) prečo by im to malo škodiť :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Prikrmovanie zveri (autor: Crevo).

off peterD, 8.10.2014 o 23:35

cagi,ako moze uskodit zveri v zime tych par klasov kukurice co vyhodi na zem pocas prechadzky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Prikrmovanie zveri (autor: Crevo).

off Crevo, 8.10.2014 o 21:06

ďakujem vám páni za rady, tak ja to skúsim, a pôjdem sa o tom porozprávať s našími polovníkmi, myslím si že by im to nemalo vadiť,,, ja som si proste myslel že to len tak nemôžem robiť , nechcel som aby som sa do niečoho namočil len tak nevedomky. ďakujem vám, a aj za tú radu že mám začať hneď, už sa aj do toho pustím ,, ďakujem páni ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Prikrmovanie zveri (autor: Crevo).

off jarodt, 8.10.2014 o 20:48

V prvom rade nerob nič svojvoľne a nevykonávaj žiadne aktivity akokoľvek sú motivované tvojimi ušľachtilými pohnútkami bez vedomia užívateľa, zisti si kto je užívateľ poľovného revíru a minimálne zájdi za poľovníckym hospodárom, alebo predsedom. Postupuj podľa ich pokynov, oni ti už povedia čo a ako. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Prikrmovanie zveri (autor: Crevo).

off cagi, 8.10.2014 o 20:19

Heimdall Ti to napisal velmi pekne,ja len par praktickych rad. Ked chces prikrmovat jadrovym krmivom, musis to robit pravidelne v malych davkach. Prezuvava zver by mala mat vzdy na blizku kvalitne seno. Inak povedane, kukuricu predkladaj tak aspon dvakrat tyzdenne, obden je najlepsie a seno aby tam bolo stale. Totiz pokial budes prikrmovat iba tak raz za cas ked Ti vyjde prechadzaka do lesa, mozes urobit viac skody ako osohu....zveri zdar! PS: a zacni hned, necakaj az napadne pol metra snehu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Prikrmovanie zveri (autor: Crevo).

off heimdall, 8.10.2014 o 16:18

Je to veľmi ušlachtilý zámer, hlavne keď to chceš robiť nezištne (kedže nepoľuješ) len pre dobro zvery, nikto z rozumných a inteligentných poľovníkov určite nebude namietať, dokonca poľovnícka etika hovorí, že poľovník by mal pôsobiť na svoje okolie, informovať a rozvíjať osvetovú činnosť či už na mládež, alebo nepoľovnícku verejnosť. Túto tvoju pozitívnu angažovanosť zákon s určitosťou nikde nezakazuje a za seba, ak by toto bolo v našom revíre, určite by som ťa podporil spolu s kolegami nie ti bránil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kavee, 30.12.2012 o 18:53

ale ked postavýme na strom ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Brut, 29.11.2012 o 7:27

onval,hunterfox suhlas.Lenže stál sa najde niekto komu to bude vadit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MarcelK, 28.11.2012 o 21:39

načo to chceš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 26.11.2012 o 22:21

Súhlasím z onvalom na 100% ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off onval, 3.10.2012 o 15:27

Vážený priatelia poľovníci prečo nie? Až požiada ako nečlen PZ alebo PS v mieste jeho bydliska poľovnícke združenie že ako nečlen PZ by rád postavil posed,solisko,krmelec nevidím dôvod aby mu členská schôdza PZ nevihovela a určila polovníckeho hospodára ako dohľad,aby určil miesta na stavbu posedu,krmelca i soliska o tom sú priatelia polovníctva o spolupráci,a potom v nás budú vidieť priateľov poľovníkov.V prvom rade treba rozmýšľať aby sme poľovníci mali priateľov nepoľovníkov,túto tému neviriešia zákony ktorými sa niektorý oháňate ale ľudskosť!!!Pekne to napísal hunterfox.)(Ď ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Smatan, 8.9.2012 o 11:18

Ja som vymenila staré solisko za nové. Zatiaľ s tým nikto nemal problém(musím si zaklopať). Ešte tam musím kúpiť kamennú soľ. Neďaleko kde som vymenila starý za nový, bolo solisko kde bola posypová soľ, čo nechápem do teraz na čo ju tam niekto dal... Toľko z mojej strany. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas208, 8.9.2012 o 8:39

ja mam 16 rokov v lese som našiel stare krmidlo ktore som opravil a kazdu zimu tam nosim objemove krmivo a stale je tam aj kamenna sol plus som postavil aj par solnikov zatial som sa nestretol s polovnikom ktoremu by sa to nepačilo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunterfox, 12.12.2011 o 22:07

Dohodni sa s vlstníkom pozemku, užívateľom revíru /musí sa vyjadriť aj polov. hosp./ a potom stavaj, prikrmuj a pozoruj. Na tom nemože byť nič zlé. Prajem všetko dobré avela pekných zážitkov. HUNTERFOX. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off yegi, 30.9.2011 o 18:42

Hekler,súhlas :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 29.9.2011 o 18:47

Hekler, veď my sa v podstate rozumieme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 29.9.2011 o 17:03

1) pojem zavádzajúci som použil nie pre Tvoje príspevky ale pre časť príspevku z 26.9.2011 (... tam už si naozaj môže robiť vlastník to čo neodporuje zákonom, teda postaviť si aj posed a prikrmovať zver) toto je podľa mňa zavádzanie lebo to nemôže vlastník ale užívateľ poľovného revíru v uznanom poľovnom revíri a nie vlastník na nepoľovnej ploche,... 2) aj tvrdenie o vyhlásení za nepoľovnú plochu je podľa mňa zavádzajúce, lebo navodzuješ dojem že je to možné každým a kdekoľvek, nie je to pravda lebo zákon to síce umožňuje, ale taxatívne stanovuje podmienky (musí sa jednať o zastavané územie obce, zastavaný pozemok, cintorín, nádvorie a dvor, ihrisko, ohradená záhrada, ovocinárska a lesná škôlka, vinica, sad, park, pozemok slúžiaci k farmovému chovu zveri, dráha ), diaľnica, cesta I., II. a III. triedy, letisko ) a prístav, ostatný oplotený pozemok, ak nie je zvernicou, iný pozemok podľa rozhodnutia obvodného lesného úradu (záujem bezpečnosti štátu, MO a MV SR) a nič viac, 3) predpokladajme že poľ. revír má poľnohospodárske a lesné pozemky, vlatníci rozhodnú či budú poľ. pozemky obhospodarovať každý samostatne, založia si firmu alebo túto činnosť prenajmú družstvu alebo cudzej firme,nájom je možné uzatvoriť na 1 rok, na 5 rokov, na 15 rokov alebo aj na dobu neurčitú. po uzatvorení nájomnej zmluvy už vlastník pozemku nemôže svojvolne vstupovať na pozemok, chcieť na časti pestovať zeleninu, postaviť si chatku a pod., tieto svoje práva prenajal, 4) pri vykonávaní hospodárenia na lesných pozemkoch môžu vlastníci postupovať tak isto, buď budú vysádzať,robiť prerezávky, ťažiť drevo a predávať atď. podľa Lesného hospodárskeho plánu sami, alebo uzatvoria zmluvu o nájme najmenej na 10 rokov, najviac na 30 rokov, ani tu nemôže žiaden vlastník po prenájme rúbať stromy, predávať drevo a pod. lebo tieto svoje práva prenajal, (zák. 504/2003 Z.z.) 5) starostlivosť o zver, jej prikrmovanie, prijímanie veterinárnych opatrení a podobne, vrátane lovu zveri určuje zákon o poľovníctve, platí pre uznané poľovné REVÍRI (NIE samostatné pozemky vlastníkov), prenajíma sa vždy celý revír, vlastníci sa taktiež môžu rozhodnúť či to budú vykonávať sami tým že si založia poľovnícku organizáciu, alebo to prenajmú PZ alebo poľ. organizácii na 10 rokov. ani tu nemôže vlastník po uzatvorení nájomnej zmluvy vykonávať činnosť upravenú v zákone o poľovníctve lebo túto činnosť prenajal a ako občanovi mu to zákon nepovoľuje. Za veľkú úvahu stojí, prečo si poľnohospodárske podniky a lesné podniky presadili prenájom na 15 až 30 rokov a poľovníci nájom jen na 10 rokov, pritom srnec je lovný vo veku 6 rokov, muflón 6 rokov, daniel 7 rokov, diviak 7 rokov a jeleň dokonca v 11 rokoch, nájom na 10 rokov je málo a nevedie niektoré PZ k správnemu odstrelu, lebo výsledky správneho chovu a lovu žnú nový nájomcovia revírov. Ak som sa ťa dotkol pojmom zavádzajúci prepáč, pokúsil som sa to vysvetliť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 29.9.2011 o 12:59

247/2009- § 4 čl.7 - Vlastník pozemku, ktorý bol zaradený do poľovného revíru môže požiadať o vyhlásenie pozemku za nepoľovnú plochu obvodný lesný úrad. Obvodný lesný úrad o takejto žiadosti rozhodne do 30 dní, ak je pozemok a) jednoznačne identifikovaný; napríklad geometrickým plánom, b) v teréne zreteľne označený, c) spĺňa kritériá podľa § 2 písm. f). P.s- To sú tie zavádzajúce informácie podľa Teba? Alebo písal som snáď o niečom inom, resp. si si v náväznosti na ostatné príspevky niečo nesprávne vyložil? Inak s Tebou súhlasím. Slovo zavádzajúci si nechaj v zálohe pre toho, kto zavádza. Ja sa nesnažím tieto slová voči poľovníkovi používať, aj keď by som mohol! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 29.9.2011 o 12:41

ras2, veľmi zavádzajúci výklad, samozrejme vlastník pozemku môže požiadať o vyňatie svojho pozemku, ale musel by mať výmeru potrebnú na uznanie poľ. revíru, potom by požiadal o uznanie nového poľ. revíru a v takom prípade máš pravdu, ináč lesný úrad pozemky zo zákona pričlení k uznanému revíru a upraví hranice, na každom lesnom pozemku musí byť zo zákona vykonávaná starostlivosť o zver aj výkon práva poľovníctva, ak sa vlastníci nevedia dohodnúť určí na jeden rok Lesný úrad PZ ktoré to bude vykonávať a zákon nebráni lesnému úradu určovať to aj niekoľko rokov po sebe, pokial sa vlastníci nedohodnú na vytvorení vlastného PZ alebo revír neprenajmú, podobne sa postupuje aj pri predbežných opatreniach našich objektívnych a nezávislých súdov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 28.9.2011 o 7:22

Ja len snáď k téme toľko. Modelová situácia. Prenajmem si záhradku a niekto iný si mi na nej postaví záhradnú chatku. Ále by som ho hnal. Alebo budem mať prenajatú chatu na dovolenku a prídu poľovníci, usadia sa na terase, vytiahnu slaninu s chlebom a cibuľou a budú zajedať. Nedajbože by si uliali z ťapky a mne by nedali. Ja si nemôžem dať v kľude kávu, vypiť si vínka, hodiť si šlófička, relaxovať. Asi by sa mi to tiež nepáčilo. Rob len to, na čo máš právo. Inak je to skutočne tak, ako píše rys2. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 27.9.2011 o 17:14

Čiže právomoc radového poľovníka v lese voči osobám páchajúcich evidentne protiprávnu činnosť by mala byť z tohoto výkladu jasná každému. Aj zhodárom, aj zakladačom ohňa na nepovolených miestach, aj tým, čo hulákajú v revírok do rána, aj tým, čo kradnú drevo, alebo v lese z neho majstrujú "stavby", aj tým, čo z prírody robia bordel a smetisko, atď atď atď atď atď atď :-o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 26.9.2011 o 22:23

S dovolením orla to dám na plac: poslal: jarry9 20. Septembra, 12:11 Dobrý deň, veľavážený pán JUDR. PETER KOVÁCS Na zaevidovanom posede PZ sedí bez dovolenia cudzia osoba, nečlen a nepoľovník, ktorý z neho „nacvičuje“ vábenie jeleňa a po tomto osvecuje zver umelým svetelným zdrojom – baterkou. Prichádzajúci člen PZ poľovník slušne upozorní túto osobu na porušovanie Zákona 247/2009 § 24 odst. 1,2,3a,b, zákona 543/2002 ( §4 odst.1), (§14 písm. c), zákona 326/2005( § 30 odst. 1,2), (§31) prípadne iných nariadení??, no nepoľovník je vulgárny a nadáva poľovníkovi. 1) Môže poľovník takúto osobu zadržať do príchodu policie, resp. poľ. stráže, aj keď nemá štatút verejného činiteľa? Môže poľovník takúto osobu zadržať do príchodu policie, resp. poľ. stráže, POKIAĽ JE SÁM TOUTO OSOBOU NAPADNUTÝ? Môže túto osobu, ktorá kladie aktívy odpor, do príchodu policie, poľ. stráže spútať? ( ruky ). P.s- teším sa na obšírnejšiu odpoveď. S pozdravom a želaním úspechov: Jaroslav Dravecký Právnik odpovedá: Dobrý deň "jarry9"! Už som viackrát písal, aj na tomto fóre, že osobu podozrivú, pristihnutú nielen pri spáchaní trestného činu, môže obmedziť na osobnej slobode hocikto, tzn. aj radový poľovník. Toto platí úmerne aj pri priestupku ako aj iného protiprávneho konania! Je však samozrejme treba o tom bez prieťahov vyrozumieť nielen príslušný orgán - poľovnú stráž, prípadne hospodára, ale predovšetkým políciu, ktorá je podľa zákona o polície povinná chrániť okrem iného aj oprávnené záujmy občanov...! V prípade napadnutia takouto osobou môžete uplatniť krajnú núdzu, nutnú obranu....podľa závažnosti útoku a hroziaceho nebezpečenstva! S pozdravom: JUDr. Peter Kovács! 22. Septembra, 07:50 JUDr. Peter Kovács ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Calap, 26.9.2011 o 21:35

a čo ak , ako nepoľovník pripevnim na strom prenosny posed-stoličku alebo narýchlo zhotovený rebrikovy posed za účelom fotenia zveri ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 26.9.2011 o 18:26

PRE HEKLERA - nemôžem nájsť tú tému, v ktorej sa jej autor nepoľovník pýta, či môže sedieť na posede, vábiť zver a osvecovať ju. Hekler, keďže Ste mali s orlom v téme čiastočne protichodné názory - čo môže a nemôže poľovník- obmedzenie os. slobody inému, tak Ťa prosím, aby si si prečítal odpoveď právnika v právnej poradni na Pid zo dňa 20.09.- 12:11 - jarry9 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 26.9.2011 o 17:04

Hekler-m98 - s obomi súhlasím a dodávam tiež, že ak by vlastník pozemku nechcel, resp. neželá si, aby bol jeho pozemok zaradený ako "poľovný", môže požiadať Lesný úrad o vyňatie takéhoto pozemku. Takýto vlastník ( žiadateľ ) samozrejme musí spĺňať isté predpísané náležitosti, napr. predmetný pozemok musí byť oplotený, alebo stačí len označený, napr. vykolíkovaný... tam už si naozaj môže robiť vlastník to, čo neodporuje zákonom, teda postaviť si aj posed a prikrmovať zver. P.s- pre vlastníka pozemkov, ktorý ich dáva do prenájmu sa podstata vecí odvíja od toho, čo je zakotvené v nájomnej zmluve... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 26.9.2011 o 15:16

hekler - nesúhlasím. Je tu teoretická možnosť ,že daný ne-poľovník je vlastníkom pozemku/ časti/ a na ňom si môže postaviť posed, alebo záchod zo srdiečkom. Či sa mýlim. Takže až také jednoduché to nie je: NIE SI NAŠ TAk PÁĽ do P... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 26.9.2011 o 12:06

Admin, chápem, že ti ide o slušnosť, no ale pre pár slov v celom príspevku, vymazať ho celý je trošku radikálne riešenie. Nebolo by vhodnejšie vrátiť na prepracovanie s označením slov, ktoré sa ti nepáčia? Každý máme svoje "metre" na neslušnosť, preto by nemal byť problém pochopiť to a následne sa dohodnúť. Hlavný je obsah, ktorým chceme dodržiavať zákon o poľovníctve - know how poľovníckeho manažmentu. Poukazovať na jeho nedostatky, ich príčiny, výskum, jeho používanie v praxi, atď. Myslím, že toto viac zvyšuje popularitu tohto portálu, ako debaty v posledných príspevkoch. Netvrdím, že nie sú užitočné, ale zaujímajú omnoho menší okruh čitateľov, ako debaty o chove a love zveri. Nič v zlom, sú to len moje úvahy a návrhy o tom, ako by mal tento portál čo najviac poslúžiť napredovaniu poľovníctva. Lebo doteraz chodím sem niekoľkokrát denne a v posledných dňoch tu nemám čo čítať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 26.7.2011 o 15:46

Discover5 a Osamelyvlk ... asi ste nepochopili o čo sa tu snažíme. Vaše príspevky boli správne zablokované a nechcem aby sa to už opakovalo, inak budem nútený dať BANN. Váš názor sa dá napísať i slušne! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 26.7.2011 o 15:21

chlapi ste trápni, nepoľovník tu zadá jasne položenú otázku v snahe prikrmovať a pozorovať zver a výsledkom je vaše hádanie sa, ale k otázke : nie nemôžeš, poľ. zariadenia a to je aj krmelec a posed môže v revíri budovať len užívateľ poľ. revíru teda PZ alebo PS ktoré v revíri vykonáva výkon práva poľovníctva, podmienky sú stanovené v zmluve o nájme aj v zákone a všetky zariadenia musia byť nahlásené na Lesný úrad a zakreslené v mape,teda ty ako nečlen tam nemôžeš nič budovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 26.7.2011 o 14:59

A nie je k téme??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 26.7.2011 o 14:58

začnem asi takto krmelec ...ale pokračujem ,je vidiet že niekto potrebuje každodený orgasmus ,prípadne svoju dávku adrenalínu relaxu ,zábavy ,v prípade vlka to vidím ako zabavajuceho sa človeka čakajúc na ovečku s ktorou sa hrá ,ovečiek je vela ,len sa poddávajte .Mám rád diskusiu ale vecnu o niečom ,hypoteticky písat a počul som ,myslím si , niekto povedal , tam písali, je forma postupky a uričtej zábavy ,uvedomte si robíte radost len 1 človeku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ROBO7X64, 26.7.2011 o 14:55

a toto je tu k téme? kde je mazač? vždy to niekto odkloní neviem si predstaviť 84 odpovedí na otázku môžem si postaviť posed a krmelec aj keď som neni poľovník??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 26.7.2011 o 14:31

Edu ďakujem za ignoráciu narážky od Osamelyvlk. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 114 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM