Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

jagdterier - diskusia

autor: off zelenac
pridané: 25.11.2007 15:42
Mam sucku ale dajak sa do nicoho nehrnie. Ma uz rok a ked som ju minule v hone pustil do hustiny tak sa vracala a nechcela cez nu ist.
počet zobrazení: 7 965
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 45 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jagttiger, 7.6.2017 o 18:35

Ja som svojho braval na posed a stále musel byť pri okienku a neustále sa presúval od jedného k druhému:) sledoval okolie viac ako ja no keď videl zver tak píšťal ako je to u nich aj charakteristické :D všetko je od povahy a od výcviku ako bolo spomínané... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 7.6.2017 o 9:46

Samozrejme, ako každé iné plemeno. Všetko je otázkou dôsledného výcviku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on hunter73, 7.6.2017 o 9:33

Ja by som sa chcel opytat ci ma niekto skusenosti z jagdterrierom na postriežke..co sa tyka poslusnosti..hlavne či dokaze vydrzat ticho pri spozorovaní diviaka alebo inej zveri...za odpovede vopred dakujem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 18.3.2015 o 19:46

nenašiel som vhodnejšiu tému, preto sa pýtam tu .. chcel by som sa tohto roku so svojou jagdteriérkou zúčastniť JSMP, sučku aporty veľmi bavia a je veľmi poslušná, chcem sa spýtať niečo ohľadom aportu, fenka mi donesie prakticky všetko bažanta, králika, líšku .. lenže bola učená len hravo, beztak ju aportovanie veľmi baví a ešte nikdy sa nestalo aby mi zver nedoniesla .. jediným problémom asi je to, že je jemnejšej povahy a preto, sa u nej bojím použiť parforsný aport .. ako sa hodnotí na JSMP, to že mi pes zver správne donesie len neodovzdá ? prakticky mi ju hodí pod nohy :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Gargano, 13.2.2013 o 8:03

zelenac nič si z toho nerob, moja jagterierka ma tri roky a stale ju chodim hladat. Uz mam z nej zlost kolko sa ochodím. Aj v susedných dedinách ma poznaju a este viac ju :). Strasne horlivo prenasleduje zver, diviaky a vysoku, a zrejme dost daleko.Potom ked sa zbada, ze to asi prehnala, chce sa rýchlo vrátit a v tom ponahlaní nenajde stopu, alebo ak pocuje zvuky ide tam, no zväčša to je susedná dedina. čo s ňou??? zlepší sa to? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off zelenac, 12.11.2012 o 8:10

po dlhšej dobe a nespočetnom hľadaní mojej jagterierky na spoločných poľovačkách môžem po všerajšku skonštatovať že asi už dostala rozum...včerajšia spoločná poľovačka sa niesla v znamení diviakov krútiacich sa v hone ako na kolotoči...raz ich psy hlásili za nami raz pred nami...a tak dalej mna však neskutočne tešilo ked som počul moju jagošku hlásiť viac krát na hrubo diviaka a hlavne to že sa mi vždy po pár minutach od zavolania jej mena stále vrátila...dufam že to nebude len náhoda a už to bude len takto :) a nijak inak :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zelenac, 6.2.2009 o 18:04

no moja sučka mala dva roky v septembri...ale až na poslednej spoločnej v tejto sezone ukazala čo v nej je...vždy behavala za srnčou ale tentoraz som ju doviedol až k huštine kde zvyknú byt diviaky a pustil som ju..asi po 15 minutach som už počul hlasenie...držala tam diviaka..po chvili hlasenia ho zdvihla a hnala na strelcov..potom som počul už len jej zaskučanie a vratila sa..diviak sa vyparil...potom sme to skusili zahnat ešte raz ale v inom smere..tentoraz zdvihli diviaka honci...sučku sme dali na čerstvú stopu a po chvíli už držala diviaka na mieste a hlasila ho už s patričným odstupom...nahusto a v jednej linii sme pokračovali smerom na strelcov aby sme diviaka vyhnali na strelcov...išlo mimochodom o stareho samotara čierneho ako uhoľ...ale tak jeden zo strelcov spravil chybu a diviak ušiel bez zranenia aj ked sa po nom strielalo..ale moja jagoška mi v ten den dokazala že vie ako nato..:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jagermajster, 5.2.2009 o 19:31

Chlapi,všetko potrebuje trpezlivosť a veľa návštev v revíru.Moja jagoška bude mať v júli dva roky a môžem povedať,že až teraz začala chápať,čo od nej chcem.Je samozrejmé,že každý psík je individualita a preto sa nedá povedať,že to isté platí na každého,ale moja skúsenosť je taká,že sučky sú citlivejšie a vernejšie,ale všetko chce čas.To mám aj od starých chovateľov "jagošov".Takže veľa zdaru! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado666, 1.1.2009 o 14:18

moja sučka ma kratke hladanie v hustine a eviem ako sa to da vycibrit neni to nahodu vo vlohach ???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado666, 29.12.2008 o 11:50

ako je to s vystavami u jagdterrierou hm???? vi mi dakto poradit sucka ma 9 mesiacou . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off yegi, 8.12.2008 o 9:11

rado666, pokial ti ide sama do diery, tak vo veku 9-10mesiacov jej tak skús pustiť mača, nie veľkého dospelého kocúra, ten by ju mohol dodriapať, aby mal psík chuť drhnúť a potom už aj líšku.Najlepšie takú, ktorá má nejaké kontakty so psami už za sebou,a vie opustiť dieru, alebo sa nechať chytiť.Vo veku 11-12mes.môžeš cvičiť naplno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado666, 5.12.2008 o 19:52

yegi nazdar mam doma umely brloh spraveny len taky nie dlhy volkych 5 metrou a ked vie ze je tam skodliva tak ide rozobrat cely brloh ale som myslel ze tak pri lisku by osm mal ist kedy od roka tak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 12.11.2008 o 8:31

Rado666, stačí, ak s ňou budeš cvičiť od 9 mes., ale na umelom brlohu, najskôr na krátky úsek, na videnú a pod. mal by si mať na pomoc skúsenejšieho brlohára, myslím psíčkara, lebo ak je psík na povrchu na škodnú ako blesk, nemusí sa mu ešte ísť za ňou do diery, a vtedy ho treba okabátiť, no a na to ten starý psíčkar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zelenac, 28.10.2008 o 14:38

no ja som mal moju v brlohu dost neskoro..akurat mala 2 roky ked tam bola..ked zahnala lisko do posledneho kotla, lahla si k nej a hlasila..a na druhy pokus ešte ani liška nedobehla do posledneho a mala chmat za papulu..a na brloharskych skuškach spravila to iste..akurat že na prvy pokus sa jej akosi nechcelo do brhlohu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado666, 28.10.2008 o 9:07

Kedy by som mal zacat s brloharenim takze ist s nou do umeleho brloha hm?? poradte mi ma teraz 7 mesiacou a na skodnu je velmi ostra ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off yegi, 20.5.2008 o 8:53

krepelák, v tomto Ti neviem poradiť, riešim to, ako lumir, v úseku, kde sú nory psov privolám k sebe, a po prejdení úseku ich opätovne vypúšťam.Ešte som sa nestretol s tým, aby pes po nájdení nory,ktorá je obsadená.do nej nevošiel.Ani neviem, o nejakej finte, ako ho naučiť, aby na Teba počkal.Na tréningoch ich štveme na časy a tu by sme chceli, aby čakali, neviem, ako im to vysvetliť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lumir, 19.5.2008 o 11:45

Mam foxla jako Ty a take se me parkrat stalo,ze me vbehl sam do nory.Tenhle problem ovsem nevim jak resit,davat psovi zakaz,ze sam nesmi jit do nory a potom ho tam v me pritomnosti poustet,tak myslim,ze pes to bude mit v hlavepomotany.Vim kde jsou u nas v honitbe nory,tak v dostatecne vzdalenosti od nor psa odvolam a vedu jej na remenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krepelak, 19.5.2008 o 9:12

chlapi jak se dá předejít tomu aby pes, který je mimo váš vliv a dohled, vběhl sám do nory. Mám na mysli nějaký způsob vedení výcviku při kterém by pes pochopil že bez pána do nory nesmí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 18.5.2008 o 17:28

rado,pokial budeš mať suku očkovanú, choroby jej nehrozia, v líščej nore nezvyknú zostávať, pokial len tam nie je viac líšok, ale dobrý pes si aj s tým poradí.Ked sa naučíš rozpoznávať jazvečie diery od líščích, do jazvečích ju jednoducho nebudeš púšťať.Ja som mal suku, ktorá pri kontakte s jazvecom len zahlásila a opustila dieru.Horšie to je na spoločných polovačkách, ked nevieš, kde sa pes stratil, a on je v nore. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 18.5.2008 o 15:29

ja som si radšej zaobstaral západosibírsku lajku má vysoké nohy a našťastie sa do brloha nevojde.Kamarát u nás v združení prišiel o chovného psa aj suku jagdteréra takýmto spôsobom vbehli do skalnatého jazvečieho hradu a už nevyšli.Jazvece ich zahrabali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado666, 18.5.2008 o 10:17

to ja viem ze brloharske s nou musim sprvit ale brloharit v prirode nechcem leboto je nebezpecne pre toho psa moze byt aj jazvec.Lisky maju choroby a ja nehchem psa stratit v brlohu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 18.5.2008 o 9:28

Ahoj rado,brlohárske skúšky by si s ňou aj tak mal urobiť, nakoľko je to typický brlohár a má to v krvi.Ked ju v tom nazacvičíš, prebudí sa to v nej, dostane sa ti na poľovačke k nore a budeš mať problém.Zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado666, 16.5.2008 o 18:46

Yegi nazdar.Kupil som ju z chovnej stanice Senkov vrch-pri Ziline ja ju budem zväčša použivat na diviaky.Na brloharenie ju nechcem využivat lebo to sa mi nevidi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 14.5.2008 o 12:07

Ahoj Rado,tak Ti prajem veľa úspechov pri výchove, aj výcviku.Od koho si kúpil?Na čo jú budeš hlavne používať?Pokial budeš potrebovať poradiť, pokial budem vedieť, rád pomôžem.Veľa zdaru . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado666, 13.5.2008 o 15:16

yegi-nazdar kupil som si ju. Ja chodim na Str.les .skolu do Banskej Stiavnice a je tu knologicky kružok a pri internate mame voliery a pital som sa profesora ze ci by som si nemohol donies sučku ao povedal ze hej tak uz je to dobre. Už sa jej možem venovat kazdy boži den.Ale dakujem za radu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 5.5.2008 o 17:16

Ahoj rado, ja sa jagom venujem už nejaký ten rok, a keby som Ti mohol poradiť, tak pokial študuješ,psíka si nekupuj. Pokial sa mu nebudeš môcť venovať pravidelne, moc z toho psíka nedostaneš.Budeš sa s ním len jedovať.Viem, o čom hovorím.Bol u nás trénovať kamarát,kmeť kynologie, mal mladú jagošku, bola s ním v dennodennom kontakte, ale len na dvore domu.Na poli bola neovládatelná, neprivolatelná, takže od dalšieho výcviku nateraz upustil.Psík musí byť s Tebou dennodenne, ale musíš s ním veľa chodiť von, nielen trénovať, ale mu dať aj volnosť, aby sa sám prejavil, aby si zistil na čo má sám od seba a čo ho treba naučiť.Zváž všetky pre, aj proti a potom sa rozhodni.Daj vedieť, ako si sa rozhodol, kynologii a lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 5.5.2008 o 16:19

rado666 -mno ťažko povedať -absolvoval som semster s kynológie aj nejaké tie prednášky navyše a jeden prednášajúci čo sa celý život venoval chovu farbiarov mi povedal že radšej 10 minút denne ako štyri hodiny cez víkend :) tak si vyber .:) . je to hodne individuálne -tak ako každý pes je individuálny. Ja mam tiež 8 mesačnú sučku jagdteriera a tiež študujem - ked náhodou na ňu nemám týždeň čas -a potom niečo skúšam tak je s toho dosť vyonačená a to už vôbec nehovorím o tom že som s nou nebol raz skoro mesiac v lese a koniec -normálne sa tam bála a držala sa pri mne - preto som sa zameral na čo najčastejšie potulky lesom a je to na nej hned vidieť - že sa správa úplne inak a sebavedomo . Osobne som sa jej od šteňata venoval intenzívnejšie a bolo to dobre -ale ked došiel čas tak ju to cekom poznačilo a bolo si treba všetko opakovať . keby som si mal teraz vybrať a mal by som podobné podmienky ako ty tak- by som to zvážil lebo víkendy sú naozaj málo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rado666, 25.3.2008 o 15:40

Poradte mi . Rozmyslam si kupit jagdterrierku volakedy v maji .Največši problem je v tom ze študujem dialkovo , ze by som sa jej venoval len cez vikend neubralo by to na nej? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 31.1.2008 o 19:23

No vidíš chlapče,chce to len trpezlivosť a veľa práce.Hlavne jej dôveruj a netrestaj,lebo môže byť mäkkšej povahy a to sa Ti môže vypomstiť.Veľa úspechov aj odo mňa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zelenac, 31.1.2008 o 15:34

tak zatial preistotu vzdy pri sebe nosim v sáčku trochu loju a vzy ked odbehne na dlhsiu dobu a potom sa ku mne vráti tak ju pochválim a trochu toho loju jej dam... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 31.1.2008 o 12:38

No vidí, je to OK. Chce to len trpezlivosť. Nezabudni vždy, keď pribehne sučku pochváliť. Nikdy, keď niečo urobí, čo robiť nemá, tak ju netrestaj, keď pribehne k Tebe. Musíš ju pri tom prichytiť. Inak stále platí, čo som písal vo svojom predošlom príspevku. Veľa úspechov a pekných zážitkov so sučkou. MAX. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zelenac, 31.1.2008 o 11:47

ja uz so svojou suckou nemam problemy..uz sa aj vracia aj robi v lese... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peko1, 30.1.2008 o 19:43

mam jagdteriera pohodovi pes a hlavne dobri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zelenac, 23.12.2007 o 20:06

opravujem sa nie v lese ale v lete ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zelenac, 18.12.2007 o 17:42

kozu z diviaka nemam teraz ale uz som skusal na kozu z lisky, ale aj z diviaka ale este v lese....hlasi ako diva ked ju s nou drazdim.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rabara, 11.12.2007 o 8:26

ja mam skusenost,že fenka jagoša začina pracovat až po roku.Hlavne ju treba chvalit za dobru pracu.Aj za maličkost.A skus ju doma jedovat z kožou z diviaka.A z oplotkom opatrne,ak dostane výprask,tak potom sa to tažko napráva.Daj jej ešte šancu a potom sa uvidi! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zelenac, 3.12.2007 o 20:15

slaaaaaaaaaaaava.....mal som ju na dalsej spolocnej a ukazala sa v dobrom svetle......otec postrielal lisku, ona ju nasla, hlasila a trochu aj drzala...ale nakoniec aj tak zvitazila liska, pretoze ona este nema dost skusenosti.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zelenac, 26.11.2007 o 16:05

6 mesiacov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zelenac, 26.11.2007 o 16:05

ale tak ako ja som ju kupil dost neskoro, uz mala nieco cez mesiacov, dost dlho jej trvalo kym si zvykla ale teraz uz je to lepsie, no a ked som ju v tom hone pustil so starsím psom, tak ten po nej zacal skakat, aj ked sa neharala takze si vela toho z tamad neodniesla....a s pustanim mladsieho psa som starsim nemam velmi dobre skusenosti lebo uz sa nam par psov tak stratilo...aj ked sa predtym vzdy vracali ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 26.11.2007 o 10:36

Skús to čo radí Lumír,choď s ňou do obôrky a keď sa chytí tak jej potom daj voľnosť v revíry,aby sa trochu osamostatnila,radšej ju potom môžeš krotiť,keď bude ostrejšia a samostaná,lebo ako popisuješ,dopredu ju nepotlačíš,ale dozadu ju dokážeš vrátiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 45 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM