Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

rezanie srnčích lebiek - diskusia

autor: on pepan
pridané: 26.6.2011 11:54

Páni, vedel by mi niekto, kto má s takouto vecou praktické skúsenosti poradiť, ako najjednoduchšie a najpresnejšie sa dá zrezať srnčia lebka na tzv. polovičnú lebku (pozdĺžny rez pod očnými, alebo cez očné jamky lebky), ktorá by sa potom pripevnila na podložku?? Mám totiž veľa lebiek "gombičkárov", ktoré by som chcel takýmto spôsobom upraviť. Ďakujem za rady.

počet zobrazení: 6 427
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Jelenec1, 25.12.2014 o 8:17

Mi to robievame s flexou rýchle a dobrý výsledok potom už len obrúsiť jemným šmirglom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 8.4.2013 o 23:03

Podobných vecí je dosť odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Hekler, 8.4.2013 o 22:10

lebky sa pília aj na štítok, spravím čiary tužkou, potom jemná mäsiarska pílka alebo pílka na železo a jemný plochý pílnik, žiadna veda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 8.4.2013 o 22:01

marceliusko úplný súhlas, ale niekedy sa vyskytnú okolnosti, tak ako som spomýnal nižšie, kedy je nutné takýto zákrok spraviť a trofej ako tak zachrániť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 8.4.2013 o 21:49

Tak ja neviem ale urcite sa nechystam dehonestovat akukolvek trofej zrezavanim mozno mate tak vela trofeji gombickarov alebo ja mam tak malo trofeji ze mam na ne cas ale pre mna ma gombickar hodnotu trofeje rovnaku ako kazdy iny srnec...dokonca mam gombickara co ma pre mna vatsiu hodnotu ako trofejny srnec... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off borgeo, 8.4.2013 o 21:48

Tak ako píše lesnica. Ja som raz takto musel zrezávať svojho prvého srnca, keď môj pes na lebke rozchrúmal nos a spodnú čelusť po tom, ako som ju po vyváraní chladil na dvore a šťastný psík ju našiel :-). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BR-RADKO, 8.4.2013 o 18:56

Môže mi niekto poradiť, prípadne ukázať nejaký obrázok, ako zrezať lebku jeleňa na tzv. polovičnú. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 26.6.2011 o 20:13

lesnica1 správný přístup :-) A začal bych s těma knoflama a jak člověk chytne formu, tak to seřezat všechno (nej trofeje na závěr) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lesnica1, 26.6.2011 o 18:55

ja som okolo toho nematurovala. roztočila som cirkulár a vyhladila flexou a bolo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 26.6.2011 o 12:02

Prodává se na to taková šablona. Je ale dobrý je předem trochu rozmočit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov