Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

NORMA- vulkan alebo oryx - diskusia

autor: off Petro
pridané: 29.5.2011 22:41

Zdravím všetkých poprosil by som o radu ľudí ktorí majú skúsenosť s týmto strelivom čo by bolo pre mňa výhodnejšie vulkán alebo oryx (poľujem v revíri kde je vysoká, diviak, srnčia menej)


Dozvedel som sa že vulkan je mäkkši viac sa deformuje a po rane viac farbí zver než po oryxu no neviem čo je na tom pravdy a či zver po rane pada alebo odbieha???


O oryxu viem len toľko že je tvrdši a menej sa deformuje no neviem ako zver reaguje po rane...


Ďalej sa chcem opytať či sa robí vulkan aj ťakšší ako 11,7g



ĎAKUJEM


počet zobrazení: 36 867
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Nio, 7.10.2015 o 19:09

Zdar chlapi , chcem sa podelit aj o moje skusenosti s vulkanom aj oryxom. pouzivam to v 7x64 a a skusal som ako oryx aj vulkan , mozem za seba povedat ze mne sa zda oryx oraj tvrdsi , zver menej farby ako pri vulkane. aj ked je mensie poskodenie no uz zopar prasat po komorovej rane odyslo do 100 m a preto skor oryx na silnejsich kancov a jelenov. po Vulkane som nemal ziaden problem pekna farba aj odbech do par metrov alebo vobec a preto pre moj kaliber sa pre mna zda vukan univerzalnejsi ci uz na slabsiu alebo silnejsiu zver aj na ukor toho ze obetujem pol kg masa pre susedovho psa :)

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 146 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Nio, 7.10.2015 o 19:09

Zdar chlapi , chcem sa podelit aj o moje skusenosti s vulkanom aj oryxom. pouzivam to v 7x64 a a skusal som ako oryx aj vulkan , mozem za seba povedat ze mne sa zda oryx oraj tvrdsi , zver menej farby ako pri vulkane. aj ked je mensie poskodenie no uz zopar prasat po komorovej rane odyslo do 100 m a preto skor oryx na silnejsich kancov a jelenov. po Vulkane som nemal ziaden problem pekna farba aj odbech do par metrov alebo vobec a preto pre moj kaliber sa pre mna zda vukan univerzalnejsi ci uz na slabsiu alebo silnejsiu zver aj na ukor toho ze obetujem pol kg masa pre susedovho psa :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

off Mirec99, 7.10.2015 o 16:06

Preferujem menej krvavé maso aj ked to odskočí pár metrou,preto strielam oryxom,to je všetko z mojej strany ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 7.10.2015 o 15:38

Super bavíme sa celý čas o ničom. Najbližšie pomiešam do vačku Vuklany a Oryxy a budem to ťahať po slepiačky. A potom to sem budem vešať ako rébus " Čím to bolo strelené ????" - sám neviem je to rozdiel len 1 percento. Ale OK v konečnom dôsledku to zviera aj tak umrie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Mirec99, 7.10.2015 o 14:31

Samozrejme porovnanie oryx z prebitým vulkánom.Za 15 rokou praxe sa tu znikým nebudem baviť,kolko kusou padlo za ten čas,ale poznám aj takých čo si píšu každú ranu do denníka,načo vystrelili atd.Proste mám rád ked je maso "menej krvavé" a to je celé.Oryx je premňa 100% Vulkan 99%.Strelivo Norma je na slušnej úrovni a je už na každom polovníkovy, akú strelu si veberie už na konkrétny druh zveri,ktorý chce loviť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 7.10.2015 o 8:55

Miki, predpokladám, že to strielaš z 7x57R. Tak mi prosím vysvetli s čím si to porovnal. Norma robí v tomto kalibri len Oryx. Teda samozrejme pokiaľ neprebíjaš. Vulkan má dobré meno napr v 7x65R, používajú ho dvaja kamaráti, prešli naň z SPCE a pochvalujú si. A to je tam ten vulkan o 15 m/s rychlejší ako 7x57R Oryx. Nechcem negovať tvoje skúsenosti s oryxom, ale na minimálne porovnanie dvoch striel potrebujem ja aspoň zo 10 ks ulovenej zveri a to si vytvorím len rámcový názor v štýle je to dobrá strela, slušný priemer alebo toto viac nie na môj spôsob lovu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Mirec99, 6.10.2015 o 17:48

Je to presne tak všetko ako to opísal RADO.Ja som len zhodnotil z mojej strany už spomínané strely z ktorými mám aké také skúsenosti,iné náboje som neriešil,ale určite sú aj lepšie,kvalitnejšie. Minulý rok zo zvedavosti som kúpil S&B strela XRG.Lanštiak na 70m čistá komora,pri vyvrhovaní len zdrap zo srdiečka ale po takejto rane,farby na stope bárz kolko,odbehnutie dobrých 80m,nechápal som.Neviem si predstaviť situáciu pri horšom zásahu a preto po takejto akcii,som sa znova sa vrátil k strelivu Norma.V ohni bolo minimum 3-4ks na 60m a ak sa nemýlym,tak to bolo pri splne,nie za pomoci baterky.Vždy tá zver odskočila v ostatných prípadoch do 50m max a to som asi aj pridal.Pokial tá zver vie o človeku,tak po tej rane sa vždy bude snažiť čo najdalej vzdialiť.Najkratšiu vzdialenosť 10 odskoku mal kanec cca 180kg strelený na 50m zošikma na zadnú komoru a strela vyšla cez lopatkou.Tu sa plne prejavil účinok a tvrdosť Oryxu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 6.10.2015 o 10:25

Nesúhlasil by som, Oryx je tvrdší na ťažšiu zver. Toto si odskúšalo niekoľko strelcov. Každopádne sú dobré. No je rozdiel v účinkoch na 35 m a na 150 m. A povedzme si to na rovinu nie jeden polovník ani nevie kam mu to poriadne striela, veď na tých 40 metrov na tom prd záleží. A potom sa nemôžme čudovať. Ak mierim na zver z posedu a zásah nieje cca v štvorci 10x10 cm okolo bodu kam mierim do 150 m , tak hladám príčinu ak som si neni vedomý vlastnej chyby. čistenie - kapitola sama o sebe Tombakový oter odstraňuje málokto a po niekolkých ranách ( 60 a viac ) dôjde k strhnutiu nálepku tombaku strelou a ide to výrazne inam, a chyba je na svete, Potom pár rán sedí a znova. Niektoré zbrane výrazne posúvajú studenú ranu a nevidel som nikoho pri nastrelovaní a korekcii čistiť a nechať úplne vychladnúť zbraň. Takže ak pôjdem na spoločnú tak vulkán alebo Alaska. Ak na kanca z posedu - tak oryx a cez lopatku , Kludne aj z tej mojej 6,5-284 kde by alaska mala asi úplne iný účinok a ramenný klb by jej dal asi hoodne zabrať a nasratý postrielaný kanec nieje to po čom túžim a ani lanštial O vhodnej voľbe ráže na daný spôsob lovu a zver už ani nehovorím, a tá istá strela v inej ráži nemusí fungovať rovnako dobre. Nová várka streliva striela inak .......... Všetko je to moc komplikované na to aby to bolo len čierno- biele. Miki len otázočka - tebe to všetko padá na fleku alebo do 10-20 m. ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rado100, 6.10.2015 o 8:35

Miki tak súhlasiť môžem akurát s tým, že strely ktoré si uviedol sú v celku slušné aj keď alaska je len obyčajný poloplášť bez nejakých výhod oproti konkurencie v tejto triede ako Hornady RN či Lapua Mega atď. S ostatným naozaj súhlasiť nemôžem. Je tu toho popísaného a nafoteného strašne veľa prečo to tak je. Napríklad rýchlosť rozličných kalibrov a zvolenie strely, alebo vzdialenosť streľby či prierezové zaťaženie strely, poškodenie diviny rôznymi strelami v tom istom kalibri atď. Každému nám ide o niečo iné. Jeden chce aby mu zver padala na nástrele a divinu nerieši, druhému krátky odbeh nevadí aspoň potrénuje psíka ale chce mať divinu čistú, tretí chce zver v ohni bez poškodenia diviny atď. A preto výrobcovia striel vyrábajú viac typov striel a neustále investujú do vývoja nových striel. Dalo by sa o tom diskutovať do aleluja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Mirec99, 5.10.2015 o 22:04

Oryx Vulkan Alaska sú strely na úrovni,či už čo sa týka konštrukcie,alebo presnosti,ku ktorým netreba viac komentárou.Ked sa také strelivo naláduje napr do 6,5x55 7x57 7x64 .308w a miery sa tam kde má tak nieje očom.A to že niekto stále polemizuje-pochybuje o strelive,zbraniach,optike,kupuje a kupuje a stále zver odbieha na neviem aké vzdialenosti,tak už posledná možnosť je,že problém bude len v rukách ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off michalisko, 5.10.2015 o 17:01

Norma alaska 8x57js, 12,7 gr, vaše názory a skúsenosti??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 4.10.2015 o 9:29

Dovolil by som si nesúhlasiť. Tvrdší je lepší len nhmm vieme čo. Ale k veci. Podľa tohto princípu je najlepšie strelivo podkaliberný monolit z volframu - to je tiež len bonmot. Prakticky je to závislé od mnohých faktorov , zver, kaliber, vzdialenosť, podmienky lovu - to všetko má vplyv na volbu strely. Napr v 9,3 bol tvrdý Nosler ACB nie najlepší tak isto po oryxe 15 g to ľuďom behalo bez farby ďaleko. Tu je veľmi dobrá strela 15 g Vulkan. V 6,5x284 je zase oryx dobrý nemôžem si nejak výrazne sťažovať - isto je aj lepšia strela no zatiaľ som nevyskúšal tak nebudem porovnávať. Každopádne Vulkan v tých istých parametroch by mal podstatne lepší stop efekt a farbu, za cenu väčšieho poškodenia zveriny. No všetko je to podmienené zverou a umiestnením zásahu. Základ sú požiadavky lovca - na poli kde sa zver nemá kam schovať a odbeh je plne sledovatelný je oryx v pohode, no v horách kde to po 20 m zalezie do neprestupného kríčia to Kg zveriny nestojí za reč a je podstatnejší stop efekt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Mirec99, 3.10.2015 o 22:57

Oryx je tvrdší,tým pádom aj lepší,velmi sa nedeformuje ako Vulkan,minimálne podlievanie,farbenie vynikajúce,ranivosť výborná.Mám to vyskúšané na x kusoch divičej zveri od 20-180kg v kal. 7x57 R.odskok zveri do 50m pri nízkej,vysokej alebo zadnej komore.Vysoká vždy odbehne po komorovej rane aj z bežným českým strelivom,takže vitalita zveri robí svoje.Nedávno som bol svedkom ulovených 3 kusou srnčieho 7x57 strela Hornady GMX minimálne podliatiny,pekný vstrel aj výstrel ale myslým že Oryx srnčiemu neublíži,aj ked nemám stouto strelou skúsenosti,čo sa týka srnčej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off michal89, 30.6.2015 o 9:06

včera som prvý krát našiel vulkána v tele zveri, lanštiak po rane na hlavu samozrejme v ohni, gula bola pod kožou v krkovici, polku hmotnosti stratila, plášt sa pokrútil ale v zadnej časti olovo s plášťom držalo, poškodenie diviny malé.. ináč mi to zatial vždy prestrelovalo aj cez lopatky .. kaliber 6,5x55 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 30.6.2015 o 8:20

Nio vulkan v 7x64 je velmi dobra a osvedcena kombinavia. Diviacia zver ostava casto v ohni, alebo odchadza len kratku vzdialenost za dobreho farbenia (myslim pri komorovej rane). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Nio, 29.6.2015 o 19:30

Zdravím, zaujímalo by ma aké máte skúsennosti s vulkánom v 7X64 ,co sa týka ranivosti a farbenia hlavne u diviačej. ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 28.6.2015 o 19:56

Sika...spolocna polovacka v CZ. Tam to mozu polovat na spolocnych. 8,2g KS dvojstrel a 2ks. 6,5x65R . komorove rany. Farba dostatocna a ks lezali cca 70m od prvej farby. Madarsky kolega s 9,3x62...neviem ake strely pouzival ale kazdy kus co zasiahol nebol blizsie ako 150m. Tak ta Sika odchadzala. A po 9,3.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Durell, 28.6.2015 o 14:49

Oryx len z 6,5. Zatial OK odbeh tak pol na pol. Teraz som to pisal k učinku. V 9,3 som osobne Oryx nestrielal, ale 15 g je nič moc nefarbí a odbieha, 18 g ževraj v pohode no to sú len info od kolegov . V 9,3 má kamarát výborne osvedčený Vulkan, raní farbí padá to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 28.6.2015 o 10:27

No a to je další faktor-typ revíru-lebo pre niekoho je 100m odbeh na rovine v pohode,ale v horskom teréne može 30m odbeh pri slabšom farbení zabezpečiť nepríjemnosti. Durell-ale v tom tvojom autogene a aj v 9,3 ti funguje ORYX spolahlivo,nie?Ked som pred 2 rokmi bol pozvaný na jelena Siku na západ od nás,tak prvé ,čo sa ma hostitel pýtal,že akou rážou a čím budem strielať.No a ked som sa ho snažil ubezpečiť,že 30-06 v spojení s Nosler Accubond 180gr to zariadi,tak mi povedal,že 13 g Oryx by bol lepší,aj ked som to nakoniec zvládol aj s tým AB. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 28.6.2015 o 10:07

V 7x65 R prešli dvaja kamaráti z SPCE na Vulkan a pochvalujú si. Lepší priestrel a kratší odbeh pri prijatelnom poškodení. Oryx bude šetrnejší ale nebude taký stop efekt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 28.6.2015 o 7:44

Skúsenosti sa vždy prejavia-jager68.Je to s týmito strelami presne tak ,ako to píše.Norma si totiž nedovolí pustiť do sveta strelu,ktorá by nerobila svoju robotu.Problém bol už v zadaní témy-ale to je tu vo vačšine prípadov,ked zadávatel sa neunúva niečo bližšie špecifikovať a buchne niečo do placu.Ak sa totiž pýtal na doporučenie strely,mal zadať aj kaliber, a vzdialenosti,na ktoré poluje.Potom sa dá dať relevantná odpoved.Takto sa to zmenilo na guláš,z ktorého nik nie je múdrejší.Už som to písal-ORYX sa pre niečo tak volá a je potvrdené,že pri bežnej polovnej vzdialenosti výborne funguje v rážach ako 223,243W,dokonca v 7x57 a 7x57R je to TOP strela pre tieto ráže.Takže ak v slabších 7-kových rážach funguje,je velký predpoklad,že aj v7x65R bude,pokial bude terminál klásť odpor,zodpovedajúci danej ráži.ORYX sa tým pádom zdá tak trochu kontroverzná strela,nie je to však pravda,ten obraz je vytvorený používaním za podmienok,ktoré jej nesvedčia a na ktoré nebola skonštruovaná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 27.6.2015 o 22:32

Podla kalibra. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spanik, 27.6.2015 o 13:19

vincze jednoznačne vulkan,oryx je dosť tvrdy,čiže niekedy sa správa ako celoplášť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vincze, 27.6.2015 o 9:41

Čo by ste povedali na vulkan alebo oryx v 7x65R ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off omik113, 12.6.2015 o 6:24

Mám 308 win a už dva roky strieľam s oryx 11,7 g a nemal som s ničím problém,vulkán mám od zimy a na spoločné poľovačky je lepší viac farby.ale oryx je kvalitnejší na streľbu na diaľku a po dobrej rane mi zver na 90% ostávala V ohni. Z mojej strany palec hore pre oryx lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sipik, 7.6.2015 o 22:08

V 30-06 pouzivam prave Vulkan a tam rozhodne take daleke odbehy nezazivam. Prave naopak. A aj ked zver neostane v ohni, tak ta unikova trasa je velmi dobre pofarbena. Zrejme na nasu zver je ten makksi Vulkan vhodnejsi. Aspon v spominanom kalibri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 7.6.2015 o 17:57

penaj-treba si uvedomiť,že ORYX sa preto volá tak,ako sa volá,lebo bol vyvinutý na uvedenú africkú zver a jej podobnú,ktorá je "tvrdá" na ranu.A v 30-06 ho nestačí dať ma lopatku,lebo aj to je dosť široká oblasť,avšak u diviačej ked ho pustíš cez obe lopatky v hornej časti,tak sa tie odbehy podstatne skrátia,len musíš presne trafiť,inak problém.Detto Accubond v tejto ráži -musíš oprieť o silné kosti.Oryx nie je zlá strela,len treba vedieť,ako ho používať a hlavne na čo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off penaj, 7.6.2015 o 17:08

Zdravím, tak moje skúsenosti s oryxom kaliber [30 06] su také, ze vsetko po rane na lopatku, alebo tesne za lopatku odbehlo a to dosť ďaleko cca 200 až 250metrov. Vo vačšine to bolo úplne bez farbi.(dohladavka so psom) Maximálna vzialenosť na ktorú som strieľal bola cca120m. Išlo o vysokú a diviačiu zver. Srnčiu som oryxom neulovil, takže neviem ako by to dopadlo. Iba jeden kus ostal v ohni a to ranou na krk. Znehodnocovanie diviny je podľa mňa menšie ako u SB. Záver: Prechádzam na ine strelivo, buď Vulkan, alebo niečo od RWS ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spanik, 15.5.2015 o 20:07

Pre koval,môj chalan tam dal nabiť vulkán,len to ešte neodskúšal na zveri,tak neviem čo to bude robiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off koval, 15.5.2015 o 13:50

Páni, čo by ste poradili do 8x64S.Vulkan, alebo Oryx? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off urssus, 5.1.2015 o 7:37

Osobne som Sako neskusal, ale myslim si, ze pomer cena/vykon su pri tejto strele dobre. Strielal ju jeden znamy a aj mi ukazal par striel, ktore sa mu podarilo najst - pri strelbe nasikmo a spredu - pekne tvarovany hrib, strela si zachovala vacsinu svojej hmotnosti. Normu vulkan som strielal, ucinky na zver velmi dobre, casto mi zver padala v ohni, alebo minimalny odbeh. S oryxom som uz taky spokojny nebol, pretoze mi zver na daleko odbiehala bez farbenia. Bolo to sposobene tym, o com pisal Bleiker, ze som zvyknuty strielat na komoru, respektive zadnu komoru, tym padom nechytim hrubu kost a ucinok strely nie je taky aky by som chcel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off baranovo, 5.1.2015 o 0:51

To sako nikto neskúšal? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 30.12.2014 o 10:22

baranovo-práve na použitie aké uvádzaš je oryx dobrá volba,nakolko sa jedná o vzdialenosti a druh zveri,kde gula už narazí na odpor,otvára sa a zároven je kompaktná.lovec84-a accubond nie je tvrdý?Aj Oryx aj Accubond je vhodne opriet o lopatky bez obáv poškodenia diviny,len pri Accubonde to nesmia byt krátke vzdialenosti,potom je to podliate,aj ked čierna nie je na to nejak náchylná.U Accubondu sa mi dost často stáva,že je vstrel vačší ako výstrel,ale nehodnotím to ako negatívum,mám s touto strelou len tie naj skusenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off lovec84, 30.12.2014 o 7:58

V 30-06 sa mi osvedcil nosler partition a nosler acubond. Oryx som osobne neskusal ale od ludi co ho mali som nepocul ziadnu chvalu. Je tvrdy zver daleko odbieha bez farbenia. Moze byt super v afrike ale u nas asi len na diviaciu nad 100 kg. Na nase podmienky je vhodnejsi vulkan. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baranovo, 29.12.2014 o 23:19

Polujem prevažne na vysokú a diviačiu zver v okolí BB. Chcem to hlavne na posed do 150m ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vinci, 29.12.2014 o 13:14

Pouzivam oryx11 gramovy v 7 64. Vcera strelene prasa na 40 metrov, odbehlo 30 potom zhaslo. Cestou ziadna farba v cerstvom snehu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 26.12.2014 o 21:30

baranovo-treba upresnit aka zver,ake vzdialenosti a charakter revíru,inak je to tažké radenie,ak to má byt doveryhodná rada ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off baranovo, 25.12.2014 o 20:05

Chcem sa spýtať či je do 30-06 lepší Oryx alebo Sako Hammerhead. Poraďte mi prosím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro3007, 7.12.2014 o 17:01

Zdrawim..ja tiez strielam Norma Oryx v razi 30-06..zatial max spokojnost..mam tuto sezonu strelenych zatial 4 kusy (jelen, 2x jelienca, diviak).Pri jednom jeliencati som nasiel projektil.Ukazkovy hribik ako z katalogu..vsetko ostalo v ohni akurat diviak asi o vahe 100kg odbehol nejakych 20metrov..vo vsetkych pripadoch bola strela umiestnena na komoru..mozem len odporucit tuto strelu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 25.8.2013 o 21:55

Aj ja používam v 30-06 Norma Vulkan a je to úplne v pohode na diviaky a vysokú. Na srnčiu používam inú zbraň v inom kalibri, lebo ako to tu bolo spomenuté, srnčia strelená Vulkanom v 30-06 bola dosť zdevastovaná. Zelené mala až za ušami aj pri komorovej rane a na výstrele bola diera ako po panzerfauste :-( Oryx som neskúšal, ale v predajni mi vraveli, že je to tvrdšia strela. Skôr vhodná na africkú zver. Aj o tom tu už asi bola zmienka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter243, 25.8.2013 o 17:07

Zdravím, možno trocha od veci, ale poprosím o radu, kde a u koho sa dá zakúpiť do 9,3x62 Norma Swift A - Frame 18,5 gr., alebo Blaser CDP 18,5 gr., alebo Lapua Mega 18,5 gr., v "prijateľnej cene", stačí do pošty, ďakujem LZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 146 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov