Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

dvojka alebo koza - diskusia

autor: off sniper7x57
pridané: 14.2.2011 8:59

Mna by zaujimalo ako sa vam striela z brokovej dvojky alebo z brok kozlice??? aky mate nazor na jednu a druhu pusku???

počet zobrazení: 5 347
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Ravanelli, 13.12.2011 o 11:23

Vie mi niekto poradiť od koľko € sa začínajú brokové dvojky od Sauer-u. Má Fraňo v Nitre aj na predajni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 23.3.2011 o 7:37

pacenko- to je jasné že broková dvojka merkel 20/20 na polovačka vyzerá lepšie ako nejaká stará kozlica českej alebo ruskej výroby. Ale na strelnici by si asi urobil lepší výsledok so starou kozlicou ako s parádnou dvojkou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 23.3.2011 o 2:01

mam doma kozlicu aj dvojku.ked idem na polovacku,tak si beriem jednoznacne kozlicu(s dvojkou som si spravil uz dost hanby) :D...je to podla mna hlavne o tom,kto je na aku flintu nauceny,zvyknutý.poznam vela polovnikov co poluju s dvojkami a strielat vedia,ale su to vacsinou stary polovnici...na strelbach je to jednoznacne,uplne sa stotoznujem s blaserom... ale s estetickeho hladiska taka brokova dvojka merkel 20/20 nieje nikdy doma pri kozlici na skodu veci :) ale aj to je samozrejme o tom co sa komu viac lubi.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.3.2011 o 11:14

Ako povedal Blaser stotožnujem sa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off silma20, 7.3.2011 o 20:01

Najlepsie boli prve dve vety :D :D :D :D :D. Od Blasera ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 7.3.2011 o 19:58

kubko :D :D klud :D ja som to nemyslel tak extremne :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 7.3.2011 o 19:21

Na vychode nikto nevie dobre strielat na asfaltove holuby. Tam sa taky este nenarodil. Ale zas tu na zapade sa rodia aj taki, co v zivote nestrielali, ale uz teraz su presvedceni, ze po nich by nikto terce nezbieral. Vselico sa tu clovek dozvie. Snad mi daju za pravdu aj taki, co tomu trosicku rozumia a uznaju, ze kazdy, kto sa postavi na strelnici s dvojkou do zavodu je akurat na smiech. Jedine rekreacne a tvarit sa, ze nezalezi na zasahu. Len potom, na co sa tam stavat. PS. najviac neposkodenych tercov by si nasiel po takych, co na strelnicu nechodia. To by si sa este len divil kubko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnik76, 7.3.2011 o 17:46

kazdy rok si partia robíme strelecku suťaž,nič oficialne,su tam ľudia čo vedia strieľať dobreé aj na holuby aj v praxi..väčšinou to vyhrá chlapik z dvojkou,kozlice naozaj su asi lepšie na asvaltové holuby,ale je to naozaj aj vec v kusu ,a su ludia čo sa im z dvojkami lepšie streľa ako z kozlicami..takze treba skusiť čo ti lepsie sadne...a samozrejme treba vedieť strieľat,to je základ uspechu:)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 5.3.2011 o 18:44

:D :D padla tu rec o trnavskej strelnici :D byvam 2 ulice a 200 metrov cez pole od tej strelnice :D :D a teda este som tam nestrielal , ale s kamosmi tam chodíme zbierat holuby :D a je ich tam fakt dopst neporusenych , az sa divim aky strelci tam chodia :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jano43, 5.3.2011 o 18:32

ahoj pusikoo, tak už teraz si isto múdrejší:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.2.2011 o 12:06

Ano cita tam môže nastať problem ,že nevieš či ju držíš za chrbát alebo je otočená ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 20.2.2011 o 11:27

Malý, velký, nejhorší jsou žádný...:)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 20.2.2011 o 10:25

dvojky kozy tak to uz hej to musi byt peckaaaa :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 17.2.2011 o 18:02

priklanam sa k pandurovi1:):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 17.2.2011 o 17:17

Jasné na daleké holuby úplne super :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 17.2.2011 o 16:51

niekedy nie je zly aj trojak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 17.2.2011 o 16:37

ja som za dvojky kozy :-)))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 17.2.2011 o 16:14

v Trnave som sice nestrielal ale chodil som pravidelne strielat do Stupavy ked este fungovala a to bola medzinarodna strelnica takze mi to nieje cudzie,vo vedlajsej dedine Zavod mame vybudovanu novu strelnicu s americkym trapom a s polovicnym parkurom,a nastavit rychlosti a dolet tercov nie je ziadny problem ako aj v Tnavea tiez tu strelat nieje az take jednoduche a niejeden renomovany strelec tu pohorel,na tejto strelnici sa a strielaju majstrovstva okresu,a tam sa musia parametre dodrziavat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.2.2011 o 14:14

raz som sa zúčastnil na Starej Turej na takej strelnici . Z troch položiek po 10 terčov som strelil tri desiatky . Môj bratranec Miloš Kopunec nemohol za boha streliť desinu. Priveľmi predsádzal :-D ani Rajmundovi Rapaičovi to nešlo :-D Potom prišla súťaž o štít mesta Trenčín a tam som z 25 terčovej položky strelil 12 terčov a to som sa divil ,že som ich vôbec trafil :-D Zato Miloš to tam valil vo veľkom štýle aj s Rajmundom . To však bolo veľmi dávno tuším okolo roku 1990. To sú totiž iné fofri a trening je tiež veľmi dôležitý a ten som ja žial nemal. Dvojkou na asfaltové terče to nie je naozaj dobrý nápad . Marco2204 skús Trnavsku strelicu a uvidíš aký je rozdiel . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 15.2.2011 o 22:26

Marco, tak Ty si iny kaper. :o)))) Ale pobavil si. A kde to tam mate take spickove? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 15.2.2011 o 20:52

edu tie putove strelby maju niekedy lepsiu uroven ako oficialne sutaze a niekedy aj lepsiu konkurenciu,sutazi sa tam totiz vatsinou o hodnotnejsie ceny ako na nejakych okresnycch alebo oblastnych majstrovstvach,a si predstav na nasich dedinach sa nachadzaju spickove vrhacky o ktorych sa niektorym strelnicam ani nesniva ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 15.2.2011 o 20:50

Pre pusiko.Pre mna jednoznačne broková kozlica,sedí mi lepšie do ramena a celkovo do rúk,dobre sa z nou mieri a aj striela a triafa na strelnici na holuby,a aj poľuje jednoznačne je pre mna priajtelnejšia kozlica aj z estetického hľadiska než broková dvojka.Z brokovej dvojky som za svetého nemohol trafit holuba z vrhačky a to ľavé ruky nemam.Musíš si proste zkúsit zastrielat z kozlicov aj z dvojkou a potom sa rozhodnut čo ti viac vyhovuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 15.2.2011 o 20:00

Edu ja sa 6-7x za rok zúčastním akcií na tým púťových strelniciach a veru už aj tam ubúdajú brokové dvojky pomali už budem iba sám chodiť s brokovou dvojkou, Ale vždy je tam super relax. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.2.2011 o 19:40

Ja som to trocha zvulgarizoval . Púťové strelnice sú tie čo tam dve tri vrhačky púšťajú asfaltové terče hŕstke poľovníkov. Faktom je že som videl ako to Dr. Žilinčan mastil dvojkou aj o štít mesta Trenčín . A veru úspešne . Ale to už bolo veeeľmi dávno . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 15.2.2011 o 19:36

Edu:) vieš si predstaviť ksicht toho komedianta v tej púťovej strelnici keby som sa tam objavil s brokovou dvojkou že si chcem zastrielať na žuvačky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.2.2011 o 19:08

Marco2204 koľko ľudí percentuálne striela na asfaltové terče dvojkou ? Prezraď meno toho ostrostrelca . Otázka je prečo nestrielajú ostatní dvojkou ? Ja sm mal na mysli normálne súťaže nie púťové strelnice . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 15.2.2011 o 18:40

ale je zaujimave ze ked strelim s dvojkou na terc tak krytie je s kozlicou porovnatelne a ked strielam na asfaltove terce tak kozlica je lepsia,a pri strielani na prieseku zase dvojka,logicky to neviem vysvetlit,ale poznam cloveka ktory chodi po miestnych pretekoch s ruskou dvojkou a umiestnuje sa na poprednych miestach a porazi nejedneho strlelca s beretou a podobne,ked som sa ho pytal preco nestriela s kozlicou tak mi odpovedal ze mu to snou nejde ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.2.2011 o 16:35

kubik856 myslíš ,že by každý špotrový strelec siahol po kozlici ,keby mohol rovnako strielať dvojkou ? Tie výhody sú všetky počnucť podpažím a končiac mierením . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kubik856, 15.2.2011 o 16:26

je medzi tým aj nejaký užitočný rozdiel ??? asi podstatným rozdielom je mierenie či nie ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.2.2011 o 15:38

Na športovú strelbu používajú všetci iba kozlice. Pre veľa a veľa dôvodov. Takže pre mňa jedine kozlica . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM