Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

váha vlků na slovensku - diskusia

autor: off martajs
pridané: 19.1.2011 11:50

Jaké máte zkušenosti z váhou ulovených vlků na slovensku? Já jsem se setkal s vlkem, který měl 37 kg, ale můj kolega polovník vykládal o ulovených vlcích, kteří měli 70 kg.....Je to možné??? Jakého njtěžšího vlka jste viděli???



S pozdravem všem mysliveckým kolegům a kamarádům,


Lovu zdar!

počet zobrazení: 9 224
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off cita, 17.2.2019 o 12:14

Reakcia na príspevok od Poacher, 26.1.2011 o 10:55 :
Jojo, přesně tak... Proto mají v Maďarsku tak dobré jeleny, když je to tam plné vlků. A protože v Polsku vlci nejsou, tak tam mají mor :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off bodo1948, 1.2.2011 o 22:22

ahoj,mal som byť možnosť pri 5 ulovených vlkoch,všetky mali hmotnosť do cca42 kg, s toho boli 3 nad 42 CiC bodov.Neviem ale zdá sa mi nereálne aby vlk,aj keď brutálne nažraný,má nad 60 kg.Do 55 kg,to hej to je ešte realita,ale spomýnané vlky nad 65 kg? Na Slovensku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off danielo648, 1.2.2011 o 22:12

a otec zastrelil ich us sedem a vaha vacsinoou do tych 40 kg ja som zatial dva a vaha jedem to bol mlady 20 kg pred dvoma tyzdnami ten mal 35kg ale chudy ako trieska ale striebro ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off danielo648, 1.2.2011 o 22:08

tak ta vaha pozor ci je hladny alebo nazraty ,zastrelili sem vlka pred tromi rokmi boli tri dalsie dva usli ale vsetky mali brucha as nepekne tucne teda hostina , tajze vlk v pohode zozerie 10 kg masa co sa v jeho zaludku aj potvrdilo kusy ako paste ,, teda nenazraty bude mat 30 kg anazraty aj 40 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tito81, 26.1.2011 o 21:33

oco ulovil troch vlkov vaha 32,36,38 dve vlcice jeden vlk vsetky tri medailové ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 26.1.2011 o 16:31

Inak autorka článku aj poriadne zavádza, že vraj EK zasiahla proti lovu vlkov vo Švédsku. Pokiaľ viem tak momentálne tam majú sezónu lovu vlkov v plnom prúde. Kamarátka zo Švédska mi písala, že škoda že v ich oblasti páve nijakí nie sú ... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 26.1.2011 o 13:56

V pohode Lubenko ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 26.1.2011 o 13:47

Poacher sory ospravedlnujem sa ,zle som prečital ,už asi starnem:):):):), Michal dakujem za upozornenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 26.1.2011 o 12:53

lubenko klud ...on tlmočil odkaz pani novinárky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 26.1.2011 o 12:51

jurko bačik alias Poacher ,len tak na okraj kolko dni v roce traviš mezi vlkmi v oblastiach kde sa nachadzaju a ešte kde si došiel ku zaveru že vlk lovi len slabu a choru zver ,keby to bolo podla toho čo si napisal tak by zdochol hladom,ja som u nas žiadnu choru a slabu zver nevidel zato strhnute boli len silne jedince a dokonca i silne chovne jelene ,to len na okraj ,aby som ta nemusel zaradit do zoskupenia ktore sa vola Lesoochranarske zoskupenie VLK pod vedenim pana Lukača,tvoj komentar ku nemu dost inklinuje ,ale neuraz sa tot len moj postreh a o vlkou sa ty neboj bude ich stale dost na to aby sa členovia EU mohli ku nam do skanzenu na ne chodit pozerat tak ako na medvedou ,apropo čital si v Našom polovnictve čo urobili zo zatulanymi medvedmi ktori prešli pravdepodobne zo Slovinska do Švajčiarska, troch okamžite odstrelili a po dvoch ešte patraju ,to len aby si bol v obraze ako sa stavaju ku ohrozenym jedincom v Evrope. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 26.1.2011 o 10:57

p. Šikulová je zjavne odborníkom na biológiu vlka a jeho monitoring na území SR. :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 26.1.2011 o 10:55

Trochu off topic, ale týka sa to hlavného "aktéra" témy. Len tak pre zaujímavosť - 3. Vlci pohov, kvóta naplnená! (25.01.2011; Pravda; s. 47; Šikulová Veronika) Logom tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji sa stal dosť nepodarený obrázok vlka v drese slovenského mančaftu. Najväčším naším konkurentom, keď sa rozhodovalo o mieste konania majstrovstiev, bolo Švédsko. Tomu by vlk v logu pristal viac. Keď pred časom ohrozovalo asi dvadsať chlpáčov jednu z tamojších dedín a svorku chceli vystrieľať, zasiahla Európska komisia. My si svojich vlkov vystrieľame... Ročná kvóta lovu na Slovensku je 150 "kusov". Vlkov býva u nás v marci okolo 150, potom sa ich narodí a do jesene prežije 120 až 150, takže v septembri je ich tu zo 270 300. Z nich teraz poľovníci zastrelili 150! To je mimoriadne ohrozenie zvierat, ktoré človeku nič nerobia, nenapádajú ho. Pravdaže, ak nerátame Červenú čiapočku a jej babku. Prípadov nepozorných poľovníkov, ktorým padne každoročne za obeť niekoľko ľudí, poznáme určite viac. Vlk loví najmä slabú a chorú zver. Najlepšie poľovnícke trofeje sa nachádzajú v revíroch, kde "poľujú" vlky. Premnožená raticová zver pácha veľké škody aj mor ošípaných sa vyskytuje iba tam, kde niet tohto prírodného lovca, ktorý udržiava i stav jelenej zveri na úrovni neohrozujúcej zmladzovanie a samoobnovu lesa. Kedysi ľudia takéto veci vedeli. Aj starí Slovania usporadúvali trojdňové sviatky Vlčie dni, kde sa na počesť tohto posvätného zvieraťa pilo, jedlo a hodovalo. Človek prirodzený les nevytvoril, dostal iba šancu mu porozumieť, chrániť ho, aj tých, čo v ňom žijú. Ministerstvo pôdohospodárstva oficiálne zastavilo 24. januára 2011 lov vlka dravého vo všetkých poľovných revíroch "z dôvodu naplnenia ročnej kvóty" odstrelu. Ešteže tak. A ešteže sme si stihli jedného nepodareného vlka nakresliť na logo a vycapíme ho i na poštové známky. Ak sa nestaneme majstrami sveta v hokeji, budeme si nad filatelistickými albumami raz spomínať, že kedysi u nás žili krásne zvieratá, čo sa volali vlky, vtáky, býky, psy... Alebo si pustíme kreslenku o vlkovi a zajacovi a "uzabávame sa k smrti". Nič iné nám totiž nezostane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 23.1.2011 o 22:46

Nevidel a neulovil som žiadneho vlka, ale z poľ. literatúry som sa dočítal, že priemerná váha vlka je okolo 40 kg. Najťažšie jedince môžu mať aj váhu do 70kg. Som sa v literatúre stretol u nás s váhou uloveneho vlka maximálne 56kg a myslím 59 kg ( strelec lesník Pšenák). Ale to sú staré info. Iné nemám a neviem, teda hneď z hlavy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirokalinec, 23.1.2011 o 21:26

moja vlčica mala 4 roky a važila 39 kg chybali jej 2 body na medailu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milan308, 21.1.2011 o 15:44

Ja som ulovil vlčicu ktorá mala 10 rokov, bola nažratá a hmotnosť mala 48 kg.Trofej lebky však nedosiahla medailové ohodnotenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jajo5, 20.1.2011 o 14:59

Dúfam že sa paso nenahnevá ak ho budem citovať. "Národný rekord mal 59.95 Kg, 5. v europe. " paso, 17.8.2009 o 10:19 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 19.1.2011 o 17:04

ak sa mozem opytat , kde polujete na vlky ? mam jedneho znameho z Jablonnoveho , na zahory , kt. ulovil vlcicu , sanitarny odstrel , a veterinar mu dal listok k inemu veterinarovi do BA ze prosi o visettrenie pravdepodobne vlka :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 19.1.2011 o 16:27

Otcova zlatá vlčica - 52 kg, ten druhý vlk, ktorého už nestihol bol ešte väčší, vlčica mala skoro prázdny žalúdok ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lajozko, 19.1.2011 o 14:16

moj mal 45 kg, vlcica ulovená v ten isty iným členom den 30 kg, dalsia vlcica taktiež 30 kg, viem o ulovenom vlkovi o váhe 52 kg. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 19.1.2011 o 12:58

Moj ulovený vlk mal 35 kg, a dalsie o ktorých viem vsetko okolo 40 kg.Avšak minuly rok jeden kus 55 kg a niekedy v v 80 rokoch strýkom ulovena vlčica 70 kg. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off carli, 19.1.2011 o 12:13

Váha vlka záleží od času kedy ho ulovíš .Myslím tým či je nažratý alebo vyhladovaný.Ak je vlk nažratý môže mať aj o 6-7 kg viac ako hladný a opačne.Ďalšia vec je aj tá ,že ľudia radi preháňajú a nie je to inak ani pri váhe vlka.Osobne som ulovil 5 vlkov a ten najväčší mal niečo cez 40 kg a jeho vek je 12 rokov aj keď je pravda ,že bol vyhladovaný.Podľa mňa váha vlka na Slovensku dosahuje max 55 kg. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM