www.huntingland.sk
dnes je štvrtok,  5. marec 2015,  meniny má Fridrich,  spln: 5. marec 2015,  dnes východ slnka: 06:23,  dnes západ slnka: 17:32
Predajňa poľovníckych potrieb Németh
www.profihunting.sk

Poľovná kynológia a nový zákon o poľovníctve - diskusia

pridané: 29.11.2010 22:53

Mam tu novú tému na diskusiu :Nový zákon o Poľovníctve kontra poľovná kynológia. Ja osobne po preštudovaní nového zákona mam pocit, že slovenská poľovná kynológia bude čím viac upadať. Podľa mňa to bude hlavne sposobené tým, že doposial = zákon 428/2008 ukladal za povinnosť aby každý poľovný revír prihliadajúc na stav zveri a aj výmeru mal príslušný počet poľovne upotrebiteľných psov .Toto nariadenie však neplatí vydaním nového zákona.Myslím si , že prichádzame do stavu kedy obhospodarovateľ poľovného revíru nemusí mať poľovne upotrebiteľneho psa a tým sa neguje aj cieľavedomé šľachtenie poľovných plemien , kontrolovaný chov a hlavne chov jedincov s rodokmeňom. Keď si to v krátkosti zhrnieme načo by si zakupoval niekto napríklad : NDS alebo jazvečíka s rodokmeňom keď mu to zákon neprikazuje aby mohol poľovať v uznanom revíri.Podľa mojho názoru týmto zákonom len podporujeme bezpapierový a nekontrolovaný chov + chov domácich miláčikov a tým zároveň strácajú svoje plemena opodstatnenie načo boli dlhú históriu šľachtené. Čo vy na to ?

počet zobrazení: 3 439
počet hlasov: 3
okruh tém: poľovné psy

Príspevky k diskusii môžu čítať iba registrovaní. Prosím prihláste sa!
© 2006 - 2015 LovuZdar.sk Všetky práva vyhradené.