Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Stafordšírský bullterier a Americký stafordšírský terie - diskusia

autor: off janpro
pridané: 12.11.2010 15:46

Rád bych se zeptal zda je některé z těchto dvou plemen možno použít k lovu, tudíž s ním složit zkoušku z výkonu a popřípadě vaše zkušenosti s jednotlivými plemeny co se týká lovu.Děkuji

počet zobrazení: 4 058
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off IvanPB, 9.1.2019 o 10:57

Paľo Jackovic, ten ti poradí určite. Volaj do Ilavy RgO spz , dajú ti na neho kontakt... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 9.1.2019 o 9:50

V poslední Stráži myslivosti píšou o bullech. krivoklatskybull Pan Růžička je myslím majitel chovné feny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FilipKu, 8.1.2019 o 21:03

Bullterier - Ma niekto skusenost s Bullterierom ? predáva niekto stena už po poľ. vedených rodicoch ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off julo1, 20.3.2015 o 13:39

bulterier - Kto mi vie poradiť kde by som zohnal šteňa bultika po polovne vedených rodičoch.chovateľsku stanicu čo sa zaoberá takýmto chovom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 12.4.2011 o 13:10

zkus bazoš.cz myslím že neco takého tam kdysi bylo -( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janpro, 12.4.2011 o 11:38

obeslal jsem s žádostí na tuto knihu spoustu knihkupectví a zatím vždy bez úspěchu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 12.4.2011 o 10:42

pavian,kde v knihkupectvach sa da zohnat?ja som ju zhanal asi pred 2 rokmi,ale bezuspesne.inak si to mohol napisat do diskusie o bullterieroch a nie zakladat novu temu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janpro, 12.4.2011 o 10:22

tak ten e-mail bohužel neexistuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janpro, 12.4.2011 o 10:20

děkuju pokusím se ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off benelli, 12.4.2011 o 7:22

zlaticko :)on nepapa ludi iba peta :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pavian, 12.4.2011 o 4:14

Skús zohnať kontakt na Pala Jackoviča z Rgo SPZ Ilava, možno je tam ešte stále kynologickým referentom, je spoluautorom tejto knihy... Kontakt na RgO SPZ Ilava: mail: okospzilava@slovanet.sk tel.: 0908 62 51 66 Ale na SK sa dá ešte v kníhkupectvách celkom dobre zohnať ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off amigo, 11.4.2011 o 23:01

Je to super kniha u mňa však nepredajná .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 11.4.2011 o 20:54

benelli, tak asi Cedrinke nebol polovnik40 sympatický :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off laik, 11.4.2011 o 20:40

..inak biele trpia hluchotov nie vsetki ............ Keď som sa im ešte venoval, tak som čítal, že je to dôsledok umelej úzkej príbuzenskej plemenitby, s cieľom dosiahnutia čisto bielych jedincov. A práve týmto dochádzalo k degenerácií, ktorá sa prejavovala aj hluchotou. Mne osobne sa najviac páčili súmerne žíhané na bielom podklade. (Tých bielych chovala aj Gina Lollobrigita). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janpro, 11.4.2011 o 16:03

Kniha o bullteriérech -

Moc rád bych vás poprosil o radu kde sehnat nebo od koho koupit knihu Gladiátor autor MUDr.František Vysloužil vydáno v roce 1999 v Liptovském Mikuláši Děkuji za jakoukoliv informaci.

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janpro, 11.4.2011 o 13:10

Ostatním moc děkuji za odpovědi.A za ochotu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janpro, 11.4.2011 o 13:09

Pro zigi9: ve spoustě vydání kynologických publikací staršího data se přímo jedny z článků jmenují ustájení psa venku či doma? Ty koni! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off benelli, 11.4.2011 o 8:04

ZLATICKA k ludom ? :) polovnik 40 zazil jedno zlaticko :) u teba :) k veci u nas je jeden ktoreho uz zosivali mozno 100 krat vysledok toho co napisal LAIK idu tvrdo do stretu z diviakom ! inak biele trpia hluchotov nie vsetki :) preto sa odporucaju sfarbenia nie cisto biele (dovod ? neznami ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 10.4.2011 o 12:56

mali sme niekoľko bullteriérov...ak dobre počítam, tak 9. Tých, čo sme kúpili ako už dospelých, to bola katastrofa. Drhli každého, kto sa im dostal do blízkosti. k ľudom ale boli ako mačky. A nepotrebovali žiadnu agresiu zo starny iných, aby ich napadli. To práve oni útočili. Dokonca sa začali neznášať aj medzi sebou. Vtedy jediné, čo pomohlo, bolo hodiť ich do vody. Tie, čo vyrastali u nás a od malička boli s druhými psami, to boli zlatíčka- aj k ľudom, aj ku psom. Aj matky boli dobré a šteňatá vychovali. (lebo tie suky, ktoré sme kúpili ako dospelé, šteňatá hned po narodení zabili). je to u nich veľmi individuálne, ale naozaj ich treba vodiť do spoločnosti psov od ranného veku. podľa môjho názoru, čo som si u nich tak všeobecne všimla je, že pána nedajú za nič, sú veľmi verní a asi preto neznesú iných psov- pripadá mi to ako žiarlivosť. A čo sa týka poľovania- sú odvážne, takže do pohonu fajn,len od nich sa nedá očakávať hlasitosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off laik, 10.4.2011 o 12:30

V 80. roku som mal chovnú suku bullteriera. Bola max. tolerantná voči ostatným psom, ktorí jej dali pokoj. Aj všeobecná charakteristika tohoto plemena je, že bitky nikdy nezačína, ale prípade útoku iného, to často končí jeho skonom. Nedostatkom tohoto plemena je slabá hlasitosť a niekedy nerozvážna odvaha, ktorá pri silných jedincoch diviačej zveri im môže spôsobiť zranenie, resp. smrť. V hone je ich vhodné používať v spoločnosti spoľahlivých hlásičov. V prípade, že sa dá podľa stôp usúdiť, že sa jedna o silného kanca, neodporúčam ho vypúšťať po stope. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off growler, 10.4.2011 o 10:45

znesie sa uplne v pohode a castokrat ich ma uplne na haku,pokial mal ako stena aspon nejaku socializaciu.a take tie hrozostrasne legendy od polovnikov co videli tohto psa maximalne na obrazku neber velmi vazne.tu plati pravidlo - pokial je majtel magor,bude aj pes magor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 9.4.2011 o 21:07

ustájit můžeš leda tak koně ... využívat pro lov se taky dá a to zda se snese s jinýma plemenama, to záleží hlavně na tvém výcviku a pak taky na výcviku těch jiných plemen ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janpro, 9.4.2011 o 20:53

Anglický bullterier -

Dobrý den chtěl bych se vás zeptat na vaše zkušenosti s tímto plemenem a zda se dá chovat a využívat pro lov s jinými plemeny.Ustájení samozřejmě odděleně.Děkuji

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 15.11.2010 o 18:56

Dušane nedá se zvýšit musí se naučit lovit proto je potřeba ochraný oblek a tréning a né rovnou na lov metrákových kusů já osobně bych stafa na lov nechtěl je tam moc game a málo myšlení bulíci jsou na tom líp ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.11.2010 o 9:37

Tieto psy sú vo všeobecnosti húževnatí bojovníci s pomerne nízkym pudom sebazáchovy. Dá sa u nich nejakým tréningom zvýšiť pud sebazáchovy? Ich súboj s kancom býva nerovný a osudový. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 14.11.2010 o 12:03

akorád Honzo začni trénovat když si pořídíš kontaktního psa protože třeba amstaf je schopnej v pohodě vytáhnou z křoví za ryj prase kamaráda fena vodila dost často takhle lončáky a pak všichni okolo poskakují jak šaškove když když se na společný přidaj další psi a nedá se střílet :-)mají totiž extrémní sílu v tahu na zákus akdyž drží tak nepustí já mám doma něco podobnýho a moje fena na zákus do škáry uvázaný za rám roztáhla na asfalu isuzu trooper odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 14.11.2010 o 10:45

AST mas tu odkaz a na SBT kontaktuj tohto pana slaba@email.cz ma fenku polovne vedenu a pozna este niekoho s SBT polovne vedenym. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janpro, 14.11.2010 o 10:13

Díky doufám že se tu sejde více informací. Jen jestli ještě mohu poprosit kdyby jste někdo znal a měl odkaz na chovatelskou stanici která se zabývá chovem těchto plemen a hlavně je používá k lovu napište mi ho sem.Moc dík ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Leon, 12.11.2010 o 17:52

v česku můžou obě plemena být LUP akorát je lepší vybírat z lehčí linie dnes je to dost problém je velký zájem o mohutné jedince a ti pak ztrácejí na pohyblivosti, nevím jestli chodíš na lovecký fórum ale je tam téma bulteriér tak se tam když tak mrkni. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 12.11.2010 o 16:50

u nas nie,u vas ano.SBT som si chcel aj ja zaobstarat,ale potom som od toho upustil a zohnat stena po polovne vedenych rodicoch je mensi zazrak,zohnal som jedneho.AST sa u vas celkom bezne vyuziva,raz som ho videl pri dohladavke a velmi pekna robota.Niekde som mal aj adresu chov.stanice AST,kde ich vyuzivaju v polovnictve,ak ju najdem dam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM