Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Igor Mráz - Horár Sever - diskusia

autor: off karcar
pridané: 31.10.2010 12:56

Zdravím, vie mi niekto povedať bližšie informácie o smrti Igora Mráza (Horára Severa)? Ďakujem

počet zobrazení: 11 160
počet hlasov: 6
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off laco11, 16.6.2014 o 10:25

...dnes 16.06.2014 by sa bol Igor Mráz dožil 63 rokov...tí čo sme ho poznali zapálme mu virtuálnu sviečku a venujme mu tichú spomienku...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

komentáre

zoradiť
off otim, 16.6.2015 o 12:58

Česť jeho pamiatke ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 16.6.2015 o 11:54

...dnes 16.06.2015 by sa bol Igor Mráz dožil 64 rokov...tí čo sme ho poznali zapáľme mu virtuálnu sviečku a venujme mu tichú spomienku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Lysec, 16.6.2014 o 13:12

Igor bol jeden nadpriemerne nadaný človek. Rozumel som si s ním nielen po poľovníckej ale aj pracovnej stránke. Pri riešení istého závažného pracovného problému na Bielom Váhu som však jediný raz za celé obdobie našej známosti vycítil z jeho strany istú nespokojnosť. Po ozrejmení mnou presadzovaného riešenia však ihneď po komisionálnom posúdení problému chlapsky uznal, že som mal pravdu, ba dokonca mi poďakoval, že mu to vlastne pomôže vyriešiť závažný organizačný problém. Vždy som obdivoval jeho nadanie a nadšenie pre amatérsky výskum histórie Liptova a z toho vyplývajúce vedomosti. Bol to tiež jeden čestný a spoľahlivý priateľ. Na stretnutia s ním som sa vždy veľmi tešil a ak sme sa streli náhodou ,nikdy sa to neobišlo bez pobudnutia v dlhšom a príjemnom priateľskom rozhovore, trebárs aj pri vínku či borovičke. Bohužiaľ ,tragické úmrtie jeho syna nezostalo bez následkov na jeho zdraví a zrejme bolo hlavným spúšťačom ochorenia jeho širokého a dobráckeho srdiečka. Dúfam, že mu aj teraz vo večných lovištiach stále šumia lesy , ručia jelene a zavýjajú vlci! Česť jeho pamiatke ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off laco11, 16.6.2014 o 10:25

...dnes 16.06.2014 by sa bol Igor Mráz dožil 63 rokov...tí čo sme ho poznali zapálme mu virtuálnu sviečku a venujme mu tichú spomienku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off lubos2, 21.4.2013 o 20:26

Česť jeho pamiatke!!! Nepoznal som ho, ale jeho príbehy sú veľmi, veľmi silné... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 21.4.2013 o 10:32

dnes 21.04.2013 sú tri roky čo dotĺklo šľachetné srdce velikána slovenského poľovníctva a lesníctva, majstra hovoreného a písaného slova. Tí čo sme ho poznali nezabudneme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 6.4.2011 o 10:07

21.04.2011 bude rok od náhleho úmrtia velikána slovenského lesníctva a poľovníctva. Kto sme ho poznali uctime si jeho pamiatku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rinko, 1.11.2010 o 18:29

Ja sa tiež pridávam aspoň takto.Bol to veľký človek.Veľká škoda..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off karcar, 1.11.2010 o 17:21

v dnešných dňoch si spomíname na všetkých zosnulých, a preto chcem vzdať úctu aj tomuto veľkému človeku, ktorého srdce a celý život boli spojené so slovenskou prírodou a poľovníctvom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 1.11.2010 o 13:27

pripajam sa i ja ku pietnej vzpomienka na tohto velikana slovenskeho polovnictva,osobny kontak s nim bol vždy velkym zažitkom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dunaj, 1.11.2010 o 12:51

Po čase jeho akttívnej pisateľskej činnosti som netrpezlivo čakal na jeho knižky Horár sever.Niečo neobyčajné , pútavé a prejdené správnou horáčinou .Mám všetky diely a prečital som ich určite dva krát.V tomto pietnom období sa pripájam nech mu je slovneská zem ľahká ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 1.11.2010 o 9:26

Musím súhlasit , krása poľovníctva je aj v týchto večeroch prežitých s priatelmi pro horiacom krbe a spomínani rôzných historiek pri ktorých mi vždy prebeháva mráz po chrbte. Aj ja osobne poznám osadu magurku,Bešenovské medokýše ,Solisko Atd,,, Igor Mráz písal svoje poviedky tak že aj pri horiacom krbe v mojej poľovníckej izbe počujem zurčiaci potok , šum lesa atd ..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 31.10.2010 o 21:54

Niekedy sú situácie kedy sa ani chlapy neubránia slzám. Pri čítaní poviedok Horára severa sa často v nich vidím. Poznám dôverne väčšinu miest kde sa príbehy odohrali Ľubčiansku dolinu nad Partizánskou Ľupčou, všetky jej mosty nad Ľubčiankou, chatu Solisko, banícku osadu Magurka, či Malužinskú dolinu s chatami Predné, Chorupné, Kašu, Kyslú, Tajch, Pukanec a ďalšie. Viacero z jeho poviedok má práve základ či inšpiráciu práve z rozprávania pri poháriku dobrého vína na týchto chatách. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off FLATretriver, 31.10.2010 o 21:19

Ked som sa ja dozvedel o jeho smrti tak sa mi aj tisli slzi do oči , pri čítaní posledného dielu horár sever sa mi tisnú aj teraz. Osobnost ako Igor Mráz by si zaslužil aby sa na jeho počest usporiadala ešte jedna pietna spomienka,kde by sme si ho uctili aj poslednou salvu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 31.10.2010 o 21:14

Skutočne tento človek by mal byť vzorom pre všetkých poľovníkov a tých čo to s prírodou nášho krásneho Slovenska myslia úprimne. Aj jeho posledná cesta sa niesla v znamení jeho písaného slova. Teda pochoval sa vlastne sám a to veľmi dôstojne. Veľmi ma mrzelo, že po toľkých rokoch jeho pôsobenia v poľovníctve mu nikto myslým tým miestnych poľovníkov či pracovníkov Lesného závodu v Liptovskom Hrádku nikto nezorganizoval ani tú poslednú salvu. Keby sme to boli vedeli mi cezpolný určite by sme to boli zorganizovali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 31.10.2010 o 21:05

Lutujem že som sa sním nemohol rozlúčit osobne Igor Mráz je môj velký vzor !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 31.10.2010 o 21:03

Myslím, že sa môžem označiť za priateľa tak vzácneho človeka akým Ing. Igor Mráz bol. Jeho smrť prišla neohlásene. Podľa informácií od jeho blízkych, s ktorými sa boli ochotní podeliť pri jeho doprevádzaní na poslednej ceste prišlo mu zle v práci. Nadriadený ho poslal domov s tým, že prisľúbil návštevu lekára. Doma si pripravil všetky potrebné veci na pobyt v nemocnici. Svojej družke, ktorá bola na služobnej ceste telefonicky oznámil, že na druhý deň pôjde do nemocnice. Večer už nebral telefón a na výzvu družky ho v dome už nebohého našiel sused. Ing. Igor Mráz prežil plnohodnotný profesný aj poľovnícky život, ktorý skončil predčasne. Všetci kto ste ho poznali mi dáte za pravdu, že to bol človek s veľkým Č. Česť jeho pamiatke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off FLATretriver, 31.10.2010 o 13:39

Na jar desiateho roka tretie tisícročia , ked život vo večnom kolobehu nad zimou a smrtou , vo velebnom náručí Lubochnianskej doliny dotĺklo široké srdce zanieteného horára , múdreho lesného hospodára,vášnivého poľovníka, rozvážneho ochrancu prírody a veľkého ctiteľa ženskej, krásy , ktorý lásku k prírode ,k Liptovu a žene vyjadril vo viac ako tisícke iskrivých poviedok a v stovkách úprimných veršoch. Nikdy na neho nezabudnem , lebo Horár Sever si Poľovníckymi poviedkami z Liptova ešte za života postavil nevšedný pomník, ktorý ho bude pripomínat mne aj ďalším generáciám vďačných čitateľov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov