Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poľovnícka beletria a odborná literatúra. - diskusia

autor: off milank
pridané: 8.8.2007 20:14
U každého poľovníka sa doma nájde v knihovni nejaká zaujímavá kniha s poľovníckymi príbehmi alebo poviedkami.Stojí niektorá za to,aby o nej vedeli aj ostatný?A taktiež aj nejaká tá odborná.Ak máte niečo také doma podeľte sa s ňou.
počet zobrazení: 17 849
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 80 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jaro1, 28.11.2008 o 16:13

Je povinnosťou každého poľovníka sa vzdelávať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on eldi, 28.11.2008 o 15:23

Já osobně si myslím že myslivec,který se opravdu zajímá o myslivost se bez odborné literatury neobejde,jelikož vývoj jde neustále kupředu a je třeba mít opravdu přehled.Já osobně mám zhruba 450 mysliveckých jak odborných tak beletrie, ale nejvíce si cením knihy od lesmistra Františka Vodičky Karpatský jelen a jeho rod, to je kniha která zájemcům o čeleď jelenovitých otevře oči. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 21.3.2008 o 18:19

Ja som ju nečítal,ale poľovnicke tragedie su len zlomkom z toho čo sa deje na cestách, a každý kto ma šoferovať auto ak by mal čitať dopravne tragedie ,tak asi nemame auta na cestách.Vo vätšine poľovn.tragédii je zlýhanie jednotlivca,neskusenosť,nedbanlibosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 21.3.2008 o 17:44

Mam tuto knizku,cital som ju.Tiez som toho nazoru,len nie som si uplne isty,ci by to co navrhujes aj naozaj pomohlo.Ked si uvedomis,ze v telke kazdy den vidat zabery z dopravnych nehod a aj napriek tomu mnozstvo ludi soferuje svoje auta ako dobytok.Ludia su asi nepoucitelni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stanosp, 21.3.2008 o 11:54

Každému kto sa chystá zobrať do ruky zbraň by som odporúčal prečítať si knihu Poľovnícke tragédie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 20.3.2008 o 19:46

Nazdar FATRAN ja tu knihu mám:-)Prečítal som ju už asi osem krát a stále je to pre mňa zážitok.Znamená pre mňa toľko,čo pre veriaceho katolíka biblia.Je to nádhera.Ja toho človeka neskutočne obdivujem.Zažil niečo výnimočné,klobúk dole... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 20.3.2008 o 19:32

Revir bez hranic mam aj ja doma.Kupil som tuto knizku v jednom antikvariate v Zline za nejakych par smiesnych korun.Ale je to paradne pocitanicko.Uz som ju cital asi trikrat.Inac v antikvariatoch sa casto daju najst hotove unikaty za naozaj smiesne ceny.Teda v porovnani s novymi knihami.Ale na druhej strane ked je kniha dobra oplati sa za nu zaplatit aj viac penazi.Ja na to pozeram tak,ze ked mozem dat za jedno pivo dvadsat korun,preco by som nedal za knihu dvesto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 20.3.2008 o 11:04

ahoj tú knihu mám doma aj ja našiel som ju v starej knižnici vyradených kníh ale chýbalo v nej asi 20 strán ale je to ozaj vynikajúce čítanie. A ešte mám doma knihu od Jána Kozáka Lovcom v tajge.Je to kniha od p. ktorý 2 krát prežil v zimu s ruskými lovcami kožušín na sibíri opisuje tam každodenný lov v 40 stupňových mrazoch toto čítanie by som odporučil vštetkých ktorí dnes už nevedia akú špeciálnu výstroj by si vybrali na lov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanlegin, 20.3.2008 o 3:27

Kedysi som vo veciach po nebohom starom otcovi objavil knihu Rudolfa Luskača - Revír bez hraníc. Sú to poľovnícke príbehy v období medzi svetovými vojnami v bývalom ZSSR. Dielo zodpovedá dobe kedy vyšlo, ale ináč parádne čítanie. Ako chlapec som to doslova zhltol za dva dni. Dnes mám skoro 50. rokov, ale vždy sa k nej rád vraciam. Tá kniha ma priviedla k poľovníctvu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maartin, 24.12.2007 o 19:24

Osobne by som odporúčal knihu od Miloslava Vacha ,, SRNČIA ZVER ,, Kniha vyšla v roku 1993 je v českom jazyku. Mimoriadne odborná kniha , ilustrovana , obsahuje 400 strán. Podrobne opisuje ekologiu a ekologické činitele, starostlivosť o zver, hospodárenie so zverou, systematické znaky, katalog medilových trofejí ulovených podľa okresov, štatistiky atď. Jednoducho povedané všetko od A - Z. Svojou spracovanou odbornosťou poteší aj najnáročnejšieho čitateľa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off msabi, 28.10.2007 o 9:04

Skoro som zabudol este jedna super kniha Lovecké trofeje
Olgierd E. J. Graf Kujawski dozviete sa veci o preparacii trofeji ktore ste mozno nevedeli tiez super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off msabi, 28.10.2007 o 8:45

Ja som kupil knihu Posedy od Antona Schmida Je perfektna urcite kazdy z vas v naj najde neaky napad na stavbu posedu.Chcel by som sa informovat ci sa neda dohodnut spolupraca z neakym internetovim knihkupectvom ze by sa tu zobrazovali nove knihy ktore prave vysli na temu polovnictvo a ochrana prirody. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RICI, 24.10.2007 o 19:23

Zdravim vas.akurat som si objednal knihu srncia zver od Jozefa Herza a je fakt dobra co sa tyka spracovania textu a znalosti,ku kazdej teme je min.1 obr.,ale skoda ze ich tam neni nejaka cisto obrazova cast , ale aj tak je ta kniha fantasticka.Doporucujem tomu kto sa chce nadalej zaoberat srncou zverou,ale je zamozrejme pre je vsetkych polovnikov a milovnikov tejto zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 23.10.2007 o 10:47

Presne Max,ak chceš sa stať poľovníkom, nestačí sa len nabyflovať pre komísiu a spraviť skúšky,a čo sa otázok vypracované nemám.
V knihách sa dozvieš veľa veci,ktoré použiješ aj v budúcnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 23.10.2007 o 6:26

Vypracované otázky som ja osobne veľmi nepoužíval. Nie je to ono. Je treba najprv získať všeobecný prehľad o problematike a až nakoniec ísť na otázky. Keď sa učíš len z otázok más to povytŕhané z kontextu. Ľahko ťa skúšajúci nachytá. Najlepšie je prejsť celú matériu učiva a až potom si spracuj stručne otázky formou akejsi kostry, bodov, ktoré si vypracuješ sám. Potom to už veľmi rýchlo zopakuješ, lebo vieš o čom je reč v širšom kontexte. Tak nejako som sa vždy pripravoval na skúšky nie len z poľovníctva. Možno má niekto iný lepší systém, nech poradí... Veľa úspechov pri skúškach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adam52, 22.10.2007 o 18:51

gabo a vypracovane nenajdem?:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adam52, 22.10.2007 o 18:29

vdaka vdaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 22.10.2007 o 17:12

Určite v knihkupectve a otázky ku skúškam, maš na odkazš sa zaregistrovať a maš ich v sekcii SPZ -skušobne otázky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adam52, 22.10.2007 o 13:22

ahojte.neviete kde by sa dala zohnat literatura na 1.polovnicke skusky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pali1, 3.9.2007 o 21:28

Ladislav Hannniker: Pytliaci.-Martin Siget:Pod visiacou skalou.-Ferdinand Bevilaqua:Osobný jáger cára Ferdinanda Coburga.-Ondrej Bartoš:Na muške zlato.- + nejaká odborná literatúra ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off polovnik40, 3.9.2007 o 21:12

Mam asi 70 knih o polovnictve,vedsinou z antikvariatu.Asi najvic sa mi paci SPOMIENKY POLOVNIKA A LESNIKA 1 diel JURAJ HOHER.....V 70tych rokoch bola edicia TROFEJE asi 5 knih vsetko podla mna dobre....TROFEJE Z TATIER...VLCIA KRV ..MALOKARPADSKY PYTLIAK..atd.V antitkvariate sa daju kkupit za 30-150 sk doporucujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 3.9.2007 o 19:06

U mňa sa nachadza tato literatúra - Poľovníctvo ing.Forst a kolektív,Diviača zver P.Hell, Stopářství Karel Dolejš,Poľovníctvo I -
Alexander Bakoš -Pavel Hell,Poľovnícky naučný slovník P.Hell a kolektív je v ňom všetko o poľovníctve zoredené podľa abecedy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RICI, 3.9.2007 o 13:21

no ja mam encyklopediu polovnictva,ale este ju nemam celu precitanu,ale je tam toho hodne.Na tej knihe spolupracovali Jaroslav Cerveny,Pavel Hell,Jiri Kamler,... .Obsah je tam rozdeleny do 13 skupin cez 1historiu polovnictva,2legislativa,3polovnictvo a ochrana prirody,4zver v krajine,5biologia pernatej a srstnatej zveri,7pobytove znaky zveri,8genetika zveri,9vyziva zveri,10choroby zveri,11vyznam zveri v ekosystemoch,12zver a clovek,13polovnicke strelectvo a k tomu je este nieco pridane vseliake prispevky a stala do 1000 korun newim presne.ale mama aj ine knihy ale to su vsetko po pradedackovy a v cestine je vacsina ale chystam sa nieco na studovanie kupit este uvidim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 3.9.2007 o 10:25

Čítal alebo číta niekto aj odborné knihy?Keď sme už na Slovensku tak mi nedá nespomenúť knihy od doc.Hella: Jelenia zver,Srnčia zver, Diviačia zver a mnohé ďalšie,sú to síce knihy staršieho dáta,ale má ich niekto preštudované?Ďalej je ti veľmi dobrá kniha od doc. Vacha "Srnčí zvěř", od Wolfa "Rujeť chovu a lovu černé zvěře".Aké odborné knihy by ste mohli odporučiť vy?Čo by sme si mali prečítať,aby sme boli múdrejší a naučili sa niečo nové? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tifo, 16.8.2007 o 11:11

pardon, toho Ota som "zluftoval" - je to Frifrich, s tým memoriálom mi je to známe ako aj osoba F. Konráada, len som sa zmýlil s tým krstným menom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 16.8.2007 o 8:40

Tifo, súhlas Poľovníctvo v obrazoch som mal k dispozícii okrem knihy od doc. Bakoša, keď som sa učil na skúšky. Je to veľmi dobrá kniha, ktorá by si určite zaslúžila reedíciu. Osobne by som na obsahu nič nemenil a neupravoval, pretože dáva obraz o úrovni poznania a poľovníctva v období vydania. Má iste aj určitú historickú hodnotu. Celkom pekne sa nám rozvinula diskusia aj na túto tému. Je to pajáda a gút. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 16.8.2007 o 7:45

Tifo,tá knižka sa volá Polstoročie v Tríbečskej horárni, napísal ju Fridrich Konrád,nestor medzi chovateľmi farbiarov,na jeho počesť sa koná memoriál,ktorý je už medzinárodnou súťažou farbiaristov.Oto je myslím jeho syn a toto už bude iba ďalšie vydanie knihy,prvé vydanie vyšlo okolo 1995,myslím,ale môžem len súhlasiť,je to pekná kniha a dá sa v nej formou príbehov dosť dozvedieť ako by sa mal správne viesť farbiar.Môžem tiež iba odporučiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tifo, 16.8.2007 o 6:50

čo sa týka odbornej literatúry, tak čítavam od Hercega "Poľovníctvo v obrazoch" (vydané asi v roku 1952), od doc. Bakoša a kol. "Poľovníctvo", kol. autorov "Poľovnícky rok", starú českú knižku - autora si nespomeniem "Myslivecká péče o zvěř", doc. Bakoš a kol. "Poľovníctvo I a Poľovníctvo II", od českého autora ! Jezevčíci v mysliveck´praxi" a ešte od iného českého autora "Lovy s jezevčíkmi"(to už je ale beletria). Čital som aj od doc. Hella "Srnčia zver".... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tifo, 16.8.2007 o 6:47

čo sa týka odbornej literatúry, tak čítavam od Hercega "Poľovníctvo v obrazoch" (vydané asi v roku 1952), od doc. Bakoša a kol. "Poľovníctvo", kol. autorov "Poľovnícky rok", starú českú knižku - autora si nespomeniem "Myslivecká péče o zvěř", doc. Bakoš a kol. "Poľovníctvo I a Poľovníctvo II", od českého autora ! Jezevčíci v mysliveck´praxi" a ešte od iného českého autora "Lovy s jezevčíkmi"(to už je ale beletria). Čital som aj od doc. Hella "Srnčia zver".... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tifo, 16.8.2007 o 6:41

ja sa vytešujem z knihy od Ediarda Hurtu " Zážitky poľovníka" - čítal som je asi 5 krát - je to písané jednoducho a popisuje tam polovačky v Tatrách a inde na Slovensku; odporúčam. Čítavam aj knižku od Ota Konráda, ale názov si asi presne nespomenie, myslím, že sa to volá "Z Tríbečskej horárne" - popisuje tm polovačky a výcvik farbiarov - tiež taká ľahko stráviteľná knižka....a úplne super je od E. Bevelaqu "Osobný jáger cisára Coburga" - to je úplne super - popisuje tam lovy na hlucháňa, vysokú a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 15.8.2007 o 10:59

Musím súhlasiť s Vladovým konštatovaním na inom mieste, že na Slovensku vychádza málo odbornej poľovníckeh literatúry. To, čo ponúka napr. PaR je úbohý zlomok toho, čo ponúka napr. Myslivost vrátane recenzií. Chýbajú taktiež preklady literatúry. Ja osobne okrem niektorých monografií napr. o jelenej zveri, zajačej zvery, vlkovi, rysovi a divej mačke, diviačej zveri mám väčšinu českej literatúry, alebo prekladov i iného jazyka do češtiny. Po odbornej stránke okrem výnimiek vyplývajúcich z vyššie uvedeného si myslím, že odborná poľovnícka literatúra ponúkaná v Česku je v ďaleko širšom rozsahu a na vyššej odborne úrovni. Vysoko hodnotím preklady odbornej literatúry z nemeckého jazyka. Až na výnimky napr. v preklade o trofejách /zrezávanie lebiek a pod./ ide o hodnotnú literatúru. Myslím, že určitým nedostatkom je aj nedostatočná reedičná činnosť a výsledkom je to, že mladí poľovníci túto mnohokrát dobrú literatúru nepoznajú, alebo nemajú k nej prístup. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 14.8.2007 o 14:23

Z Horára Severa ako relax mám 12 dielov. Osobne sa viac zameriavam, na srnčiu zver. Začal som Vachom Srnčí zvěř, dalej Kolářom Průběrný lov srnčí zvěře, Odhad věku hlavních druhů spárkaté zvěře, Harling - Praktické rady pro lov srnčí zvěře. Niekomu som požičal slovenskú diviačiu zver od Hella. Mám v knižnici Myslivecká péče a lov černé zvěře od Happa. Naposledy mi prišli od Schmida Posedy a Mysliveská zařízení svépomocí od Wandela. Určite nemám rôznej poľovníckej literatúry dvesto kusov ako Lumír, ale snáď stovka ich bude. Myslím si, že poľovník bez ďalšej literatúry je to isté ako keby sme zostali vo svojom vzdelávaní len pri šlabikári. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off atyla13, 14.8.2007 o 12:20

Vlado2406-no chystam si zadovažiť tu knihu od Kolara čo si spomynal , dufam že mi to pomože odhadnuť vek zveri v reviri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 14.8.2007 o 10:53

Hmm,také čítanie príbehov padne niekedy ako dobrý odpočinok,ale čo tak odborná literatúra? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off atyla13, 10.8.2007 o 23:14

Mne sa veľmi páčia knižky pribehov od Hubertlovu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lumir, 10.8.2007 o 10:42

Jen bych doplnil Vlada.Mel-li by nekdo zajem co se tyce soc. struktury,etologie,vztahu v tlupe atd.kniha H. Meynharta Mezi divocaky,myslim jeste nebyla prekonana a dosti autoru z jeho vyzkumu cerpa doposud i kdyz vyzkum provadel v sedmdesatych letech.Mysliveckou literaturu sbiram,asi deset roku.Dnes mam v knihovne okolo 600 knih.Posledni TOP kousek,ktery me udelal radost,byl svazany slovensky casopis Lovec z roku 1935.Ze bych uprednostnil nektereho autora pred druhym,to necham jinym,ale urcite muzu Tomecka,Mikulu Javurka,Komarka,Budina no je jich spousta.Z Vasich Teren,Rajsky,Richter .Kazdy z nich zde popisuje sve ziv. zkusenosti,uspechy,prohry je jen na nas co si z toho dokazeme sami pro sebe vzit my.Lumir ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 10.8.2007 o 8:11

Keďže ma tu všetci poznáte ako nejakého obhajcu diviakov tak ani teraz sa nezapriem, v roku 2005 vyšla v češtine kniha od Norberta Happa, Myslivecká péče a lov černé zvěře a tento rok od Bruna Heslpelera, Černá zvěř, sú to obidve vynikajúce knihy o diviačej zveri,o spôsobe jej život a v neposlednom rade o tom ako sa dá racionálne predchádzať škodám,ktoré diviaky spôsobujú.Odporúčam ich všetkým,ktorí majú v pláne zaoberať sa chovom diviačej zveri s trochu väčším odhodlaním. Samozrejme aj kniha od doc. Hella, Diviačia zver je dobrá,ale tie nemecké,to je už iná káva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 10.8.2007 o 0:23

To moje "the best of" je samozrejme Horár Sever 1 až 11.Z tých starších je to Silvestrovská poľovačka od M.Rajského,slovinské poľ. poviedky s názvom Poľovanie pod Tríglavom.A moja naj,ktorú som prečítal asi osem krát sa volá Lovcom v tajge od českého spisovateľa J.Kozáka.Tú odporúčam každému nielen poľovníkovi.Je to o autorovej dobrodružnej ceste na ďalekú Sibír,podľa skutočnosti opisuje pobyt v tunajšej tajge,kde prežil najprv zimu a neskôr jar spolu z lovcami kožušín na Sibíri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibik, 9.8.2007 o 13:28

ano ja mam vydanie z nazho zdruzenia ad p.knota lubomira pribehy spod cechrenice 1/2 su tam pekne pribehy za roki ktore prezil v horach jetam spomenuta jeho mladost stredne roki tam mi pomladsi sa mozme docitat ako to vsetko unas zacinalo a vyzeralo s polovnov zverov odporucam precitat v setkim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 80 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM