www.huntingland.sk
dnes je piatok,  4. september 2015,  meniny má Rozália,  spln: 29. august 2015,  dnes východ slnka: 06:11,  dnes západ slnka: 19:19
Predajňa poľovníckych potrieb Németh

Poľovnícka beletria a odborná literatúra. - diskusia

autor: off milank
pridané: 8.8.2007 20:14
U každého poľovníka sa doma nájde v knihovni nejaká zaujímavá kniha s poľovníckymi príbehmi alebo poviedkami.Stojí niektorá za to,aby o nej vedeli aj ostatný?A taktiež aj nejaká tá odborná.Ak máte niečo také doma podeľte sa s ňou.
počet zobrazení: 7 927
počet hlasov: 1

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 64 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on Vinci, 26.5.2015 o 22:37

Momentálne čítam Spomienky polianskeho horára. Autor p. Peter Vaculčiak. Mám všetkých osem dielov. Odporúčam aj ostatným.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 28.2.2015 o 23:10

branoll-monografie o příslušných druzích: Jelenia zver-Bališ, Jelení zvěř-Lochman atd atd....

off brano11, 28.2.2015 o 8:23

Zdravím,vie mi niekto poradiť nejakú odbornú literatúru,kde sa dočítam ohľadom určenia veku pred a po ulovení u jelenej,danielej,muflónej zveri. A kde sa ešte dočítam zásady selektívneho odstrelu u tejto z menovaných druhov zveri.Ďakujem za radu

off patrikseven, 20.1.2015 o 19:24

Zdravím vás,hladám knihu lovečti španele,neviete kde sa dá zohnať?má ju niekto,je dobrá?ďakujem

off m98, 16.12.2014 o 20:34

maťo - toto už máš? odkaz V antikvariáte môžeš pohľadať: M. Šagát- POĽANA, Príroda 1980

off matomatozhrinovej, 14.12.2014 o 11:00

Áno všimol som si ,že na aukro sa daju knuihy zìskať celkom dobre. A ceny sú pre mňa jeden z najväčšìch problémov avšak za literatùru v ktorej sa spomìna Poľana či okolie som ochotný dať naozaj dosť (cca 100 € za 1 knihu...)

off cita, 14.12.2014 o 0:42

matomatozhrinovej, dají se získat, pokud trochu chceš. Stačí dát tady inzerát, nebo např. do PaR. Horší je to s předválečnou literaturou. Sehnat se dá, ale ty ceny...:( Teď je na prodej jedna knížka, která mě zajímá. Otázka kam se vyšplhá cena... Zatím pokud jsem se s ní setkal byla cena vždy dost přes 1000 Kč. Doporučuji též Lolek, Lovecký deník. Je to z VF z oblasti Smrekovice. Teď je zrovna na Aukru k mání...

off matomatozhrinovej, 13.12.2014 o 18:38

Bodo1948 z tých kníh som mal možnosť prečítať len : Na poľane vlci vyjú od E.Rakytu , preto by som sa chcel opýtať či je vôbec možné získať tie ostatné knihy ktoré ste uviedli? Ďalej by som odporučil knihu Jána Nôžku : V horách Poľany či knihy od P. Vaculčiaka ... Mimochodom som zanietený zberateľ a čitateľ poľovníckej literatúry z okolia poľany takže ak by ste mi vedeli poradiť hociakú poľovnícku knihu z okolia poľany tak si ju rád kúpim a prečítam..

off cita, 11.12.2014 o 23:49

Výborná kniha, doporučuji. Dá se dost dobře sehnat na Aukro cz

off lubenko, 11.12.2014 o 18:50

mam od neho ešte zopar knih všetko super čitanie,všetko v češtine:):):):)

off mibe74, 11.12.2014 o 18:28

tu je v slovencine odkaz ale doporucujem knihu v ceskom jazyku.

off lubenko, 11.12.2014 o 18:28

mam tuto knihu ,Dr.Julius Komárek "LOVY V KARPATECH",2.vydání,super čítanie.

off mibe74, 11.12.2014 o 18:13

ten odkaz, co som dal vo svojom prispevku ponize-pre tych, ktori knihu necitali: jedna sa o tu istu knihu, len ine vydanie. doporucujem najstarsie vydania...je tam, napisany aj rok, kedy kniha vysla. Polovanie v karpatoch je len preklad do slovenciny...doporucujem knihu citat v ceskom jazyku. cena knihy je zanedbatelna v porovnani s tym, ako je kniha majstrovsky napisana. ja som za svoju dal 40 evri...

off dusanbe, 11.12.2014 o 17:34

Ja už dávnejšie zháňam knihu Poľovanie v Karpatoch, bol tam opísaný krásny príbeh poľovačky na kapitálneho jeleňa.Je to už asi 35 rokov čo som ju čítal od vtedy som ju nevidel,možno že je to jedna z tých Komárkových, bola v slovenčine.Ponúkam za odvoz a fľašu dobrej slivovice časopisy poľ.a ryb. možno aj 20 ročné a skoro všetky čísla hubert lovu.Je toho dosť,tak na menší rebrinový voz.

on lanus, 11.12.2014 o 7:26

12matess3 - Ide stále o tú istú knihu len s iným dátumom a miestom vydania !!!

off kaso79, 11.12.2014 o 7:22

pre mňa je super kniha A. Nikoliny: Zelena Krv. Krásne z toho dýcha duch poľovačiek v podunajskej nížine a na Trnavsku. Odporúčam.

off 12matess3, 11.12.2014 o 6:12

A ktorú časť, je ich akosi veľa, ktorá je najlepšia ? Či ísť od 1?

off mibe74, 10.12.2014 o 17:21

12matess3 kup si Lovy v karpatech od Juliusa Komarka-perfektna kniha...kukni napriklad tu odkaz

Príspevok presunutý z diskusie Poľovnícka literatúra (autor: matomatozhrinovej).

off 12matess3, 9.12.2014 o 20:08

Dobrý deň, tak isto aj ja riešim túto otázku, čo kúpiť na Vianoce, som viacmenej začiatočník, proste dobrú poľovnícku knihu, za prijateľnú cenu taky základ do poľovníctva, ale aby som sa aj ja veľa z nej naučil o poľovníctve o zvery možno o psoch atď...? Za rady ďakujem.

off bodo1948, 6.9.2014 o 20:18

Zbieram poľovnícku beletriu medzi topy patria J.Komárek-Lovy v Karpatech,F.Bevilaqua-Osobný jager cára F.Coburga,J.Hoher-Spomienky lesníka a poľovníka 1,2,J.Falťan-Pytliacka vášeň,G.Šimkovič-Ej hory,čierne ,neraz som ja prešiel cez ne.,A.Ábel-Na lesných samotách.E.Rakyta-Na Polane vlci vyjú.F.Závodský-Malokarpatský pytliak,Mám rád aj Horára Severa-každoročne si zopár dielov prelúsknem,ale veľa príbehov poznám v origináli a nech mu je zem ľahká,ale dosť to domotal a poprispôsoboval.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pali1, 24.2.2010 o 13:35

suhlas s eldi,mne urobil to iste,však on raz chlapec natrafí .....

off eldi, 24.2.2010 o 12:19

Chtěl bch Vás všechny varovat před exc125,který si od kolegů objedná dvd s tím,že je vymění za jiné a po obdržení se vysmívá,že a vymlouvá,že je již poslal.Toto není jednání mezi přáteli na Lovu Zdar!

off ZET857, 19.12.2008 o 20:46

Nedavno som dostal Revir bez hranic,Odkaz lovce tajgy a pod. staršie všetko dobre knihy, ale mal som požičanú z takéhoto obdobia knihu Dersu Uzala,to je fakt dačo extra

off Simi_117, 18.12.2008 o 13:19

POTREBUJEM POMOC!!! Nevie niekto, kde by som zohnala Poľovnícke štatistické ročenky SR za ostatných 5 rokov??? Dajte vediet, prosim...

off jaro1, 28.11.2008 o 16:13

Je povinnosťou každého poľovníka sa vzdelávať.

off eldi, 28.11.2008 o 15:23

Já osobně si myslím že myslivec,který se opravdu zajímá o myslivost se bez odborné literatury neobejde,jelikož vývoj jde neustále kupředu a je třeba mít opravdu přehled.Já osobně mám zhruba 450 mysliveckých jak odborných tak beletrie, ale nejvíce si cením knihy od lesmistra Františka Vodičky Karpatský jelen a jeho rod, to je kniha která zájemcům o čeleď jelenovitých otevře oči.

off gabrielSO, 21.3.2008 o 18:19

Ja som ju nečítal,ale poľovnicke tragedie su len zlomkom z toho čo sa deje na cestách, a každý kto ma šoferovať auto ak by mal čitať dopravne tragedie ,tak asi nemame auta na cestách.Vo vätšine poľovn.tragédii je zlýhanie jednotlivca,neskusenosť,nedbanlibosť.

off petere, 21.3.2008 o 17:44

Mam tuto knizku,cital som ju.Tiez som toho nazoru,len nie som si uplne isty,ci by to co navrhujes aj naozaj pomohlo.Ked si uvedomis,ze v telke kazdy den vidat zabery z dopravnych nehod a aj napriek tomu mnozstvo ludi soferuje svoje auta ako dobytok.Ludia su asi nepoucitelni.

off stanosp, 21.3.2008 o 11:54

Každému kto sa chystá zobrať do ruky zbraň by som odporúčal prečítať si knihu Poľovnícke tragédie.

off milank, 20.3.2008 o 19:46

Nazdar FATRAN ja tu knihu mám:-)Prečítal som ju už asi osem krát a stále je to pre mňa zážitok.Znamená pre mňa toľko,čo pre veriaceho katolíka biblia.Je to nádhera.Ja toho človeka neskutočne obdivujem.Zažil niečo výnimočné,klobúk dole...

off petere, 20.3.2008 o 19:32

Revir bez hranic mam aj ja doma.Kupil som tuto knizku v jednom antikvariate v Zline za nejakych par smiesnych korun.Ale je to paradne pocitanicko.Uz som ju cital asi trikrat.Inac v antikvariatoch sa casto daju najst hotove unikaty za naozaj smiesne ceny.Teda v porovnani s novymi knihami.Ale na druhej strane ked je kniha dobra oplati sa za nu zaplatit aj viac penazi.Ja na to pozeram tak,ze ked mozem dat za jedno pivo dvadsat korun,preco by som nedal za knihu dvesto.

off fatran, 20.3.2008 o 11:04

ahoj tú knihu mám doma aj ja našiel som ju v starej knižnici vyradených kníh ale chýbalo v nej asi 20 strán ale je to ozaj vynikajúce čítanie. A ešte mám doma knihu od Jána Kozáka Lovcom v tajge.Je to kniha od p. ktorý 2 krát prežil v zimu s ruskými lovcami kožušín na sibíri opisuje tam každodenný lov v 40 stupňových mrazoch toto čítanie by som odporučil vštetkých ktorí dnes už nevedia akú špeciálnu výstroj by si vybrali na lov.

off dusanlegin, 20.3.2008 o 3:27

Kedysi som vo veciach po nebohom starom otcovi objavil knihu Rudolfa Luskača - Revír bez hraníc. Sú to poľovnícke príbehy v období medzi svetovými vojnami v bývalom ZSSR. Dielo zodpovedá dobe kedy vyšlo, ale ináč parádne čítanie. Ako chlapec som to doslova zhltol za dva dni. Dnes mám skoro 50. rokov, ale vždy sa k nej rád vraciam. Tá kniha ma priviedla k poľovníctvu.

off maartin, 24.12.2007 o 19:24

Osobne by som odporúčal knihu od Miloslava Vacha ,, SRNČIA ZVER ,, Kniha vyšla v roku 1993 je v českom jazyku. Mimoriadne odborná kniha , ilustrovana , obsahuje 400 strán. Podrobne opisuje ekologiu a ekologické činitele, starostlivosť o zver, hospodárenie so zverou, systematické znaky, katalog medilových trofejí ulovených podľa okresov, štatistiky atď. Jednoducho povedané všetko od A - Z. Svojou spracovanou odbornosťou poteší aj najnáročnejšieho čitateľa.

off msabi, 28.10.2007 o 9:04

Skoro som zabudol este jedna super kniha Lovecké trofeje
Olgierd E. J. Graf Kujawski dozviete sa veci o preparacii trofeji ktore ste mozno nevedeli tiez super.

off msabi, 28.10.2007 o 8:45

Ja som kupil knihu Posedy od Antona Schmida Je perfektna urcite kazdy z vas v naj najde neaky napad na stavbu posedu.Chcel by som sa informovat ci sa neda dohodnut spolupraca z neakym internetovim knihkupectvom ze by sa tu zobrazovali nove knihy ktore prave vysli na temu polovnictvo a ochrana prirody.

off RICI, 24.10.2007 o 19:23

Zdravim vas.akurat som si objednal knihu srncia zver od Jozefa Herza a je fakt dobra co sa tyka spracovania textu a znalosti,ku kazdej teme je min.1 obr.,ale skoda ze ich tam neni nejaka cisto obrazova cast , ale aj tak je ta kniha fantasticka.Doporucujem tomu kto sa chce nadalej zaoberat srncou zverou,ale je zamozrejme pre je vsetkych polovnikov a milovnikov tejto zveri.

off gabrielSO, 23.10.2007 o 10:47

Presne Max,ak chceš sa stať poľovníkom, nestačí sa len nabyflovať pre komísiu a spraviť skúšky,a čo sa otázok vypracované nemám.
V knihách sa dozvieš veľa veci,ktoré použiješ aj v budúcnosti.

off MAX2, 23.10.2007 o 6:26

Vypracované otázky som ja osobne veľmi nepoužíval. Nie je to ono. Je treba najprv získať všeobecný prehľad o problematike a až nakoniec ísť na otázky. Keď sa učíš len z otázok más to povytŕhané z kontextu. Ľahko ťa skúšajúci nachytá. Najlepšie je prejsť celú matériu učiva a až potom si spracuj stručne otázky formou akejsi kostry, bodov, ktoré si vypracuješ sám. Potom to už veľmi rýchlo zopakuješ, lebo vieš o čom je reč v širšom kontexte. Tak nejako som sa vždy pripravoval na skúšky nie len z poľovníctva. Možno má niekto iný lepší systém, nech poradí... Veľa úspechov pri skúškach.

off adam52, 22.10.2007 o 18:51

gabo a vypracovane nenajdem?:)

zobrazené 1-40 z 64 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
© 2006 - 2015 LovuZdar.sk Všetky práva vyhradené.