Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ako udržiavate vašu pušku? - diskusia

autor: off gamo
pridané: 8.8.2007 19:14
Je bezpredmetné sa rozprávať o tom, že pušku treba nejako ošetrovať-inak sa hej výkon zhorší. Ako vašu pušku ošetrujete vy? Napíšte vaše rady,typy,postrehy!
počet zobrazení: 13 878
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 43 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on Esty, 21.12.2017 o 11:47

Ja cistim moju gulovnicu takto : Prv ju necham vyschnut od orosenia potom s mosadznym kartacom par krat prebehnem.Potom na tento mosadzny kartac namotam nastrihane handricky bez zanechavania vlakna na ktore nastriekam turbo spray.Takto prebehnem par krat hlaven a menim handricky raz naolejovanu raz suchu az kym handricky nie su ciste.Ak vidim vacsie mnozstvo oteru tak pouzivam VFG stuplik namoceny do robla solo mil.Necham trocha posobit a zase takto vyteram s handrickami naolejovana/sucha.Minule som skusal aj penu na cistenie hlavne ktora tiez pekne vycisti od usadenin.Zvonku pretrem s handrou na ktorej je nastrikany turbo spray s balistolom a tusim aj konkor je este na tej mojej handre. Brokovnicu cistim takto: Taktiez ju necham uschnut od orosenia potom pouzijem ocelovu spiralu na vycistenie hlavne od zvysku plastu a usadenin.Potom to prebehnem s mosadznou kefkou a nakoniec s kartacikom.Na molitanovy vyterak dam handricku co nezanechava vlakna na nu nastriekam turbo spray a vyteram kym nesu handricky ciste.Tiez pouzivam sucha/naolejovana handricka.Z vonku pretrem naolejovanou handrou co som pisal pri gulovnici.Brokovnicu z vnutra cistim po kazdej vychadzke ked som strielal.Takto vycistena brokovnica by ma mala snad prezit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 13.11.2017 o 18:07

Mám zkk,ktorú občas pretriem vyterákom na ktorý dám starý obväz a strčím do trezoru.Je to vynikajúce železo ktoré nehrdzavie.V prípade že zmokne tak ju postavím ku kotlu na vyschnutie a pretriem handrou napustenou VD-40. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pepies, 14.6.2011 o 15:11

Tak ako písal Blaser brokovnicu čistím po sezóne a gulovnicu ked viacej strielam prečistím ju len šnúrou Quick Clean žiadny olej ani kefy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 14.6.2011 o 14:32

no , u nas doma castejsie cistim flinty ja ako moj otec , ale bavi ma to ... on ma skontroluje atd ... pouzívam handricky zvonku a znutra vyteráky , ci ako sa to volá , na gulovnicu a malorážku s tvrdými ihlicami , na Brokovnicu aj s ocelovími aj s penovými ... gulovnicu len niekedy , kedze z nej nepada tolko ran .. a brokovnicu kazde 2 týzdne , malorázku , kazdy tyzden , kedze na strelnici vystrielam viac ako 100 nabojov za vikend urcite..... je to dostatocne ? necham si poradit naozaj ani ja ani otec v tom niesme nejak skúsený... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 14.6.2011 o 10:40

to měl byt frk,který u nás používá jeden starý pán...já samozřejmě dopřeju flintě masti častěj... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 14.6.2011 o 8:53

veroslavorlovsky - odpoveď je veľmi jednoduchá,každoročným mastením konzervuješ len starú hrdzu ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 14.6.2011 o 7:32

každý rok flintu namastím a furt je rezavá...nevím čím to je -( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 13.6.2011 o 22:06

Robla solo-MIL ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 13.6.2011 o 21:44

Chlapi, trosku oprasim staru temu-Ballistol mi nechce pustit oter po strele ORYX v hlavni...neviete poradit daco lepsie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 16.3.2009 o 9:54

a co sa tej mastnej hlavne tyka - tiez som pred tym nez som sil von poriadne dosucha hlaven vydrhol a problem som nemal.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 16.3.2009 o 9:52

Blaser no, pre mna je uz skoncena - gulova aby som bol presny, je mozne ze na sluky ma este niekto zavola - kedze nemam momentalne kde polovat. :) takze gula je pekne v puzdre v trezore zakonzervovana. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 14.3.2009 o 19:19

Keby som zamerne strielal, kym idem do reviru, tak zasa pocujem tie sproste reci od ludi, ako taraju, ze tam u nas strielaju po vsetkom, co sa hybe. Tak si vyber. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 14.3.2009 o 19:15

Tak máš tiež pravdu. Ja keď idem do terénu, guľ. hlaveň šuchnem dosucha, teda aj prvá rana ide dobre. Ktosi to tiež robil tak, že zámerne raz vystrelil napr. na terč a až druhou ranou strieľal na zver. Myslím si ale, že v dnešnej dobe sú a existujú špeciálne čistiace a konzervačné oleje, ktoré sú zložením vynikajúce a teda dá sa presne strieľať aj prvou ranou, aj keď nie je hlaveň po nich vytretá úplne dosucha. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 14.3.2009 o 15:26

Naco budem cistit brokovnicu, ked z nej strielam 9 mesiacov v roku prakticky denne. Keby som mal gulovnicu vycistenu, tak sa z nej bojim vystrelit, lebo nie je odmastena a prva rana by isla bohvie kam, tak ju radsej necistim a viem, ze mi striela rovnako. Ked zacne strielat inac, tak ju vymenim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 14.3.2009 o 10:53

Mal som a hlavne videl som viac pekných kúskov zbraní, ktoré mali vysokú hodnotu. Mohli mať ešte PODSTATNE VYŠSIU!, keby sa ich pôvodný majiteľ bol o ne aspoň trošku staral. Je pravdou, že niektorí sa ešte stále držia hesla: guľa prečistí hlaveň a teda čistia ju len tak, ale takéto videnie je krátkodobé. O zbraň sa treba riadne a SPRÁVNE! starať – ošetrovať ju. Predĺži sa tým nie len jej životnosť, funkčnosť a spoľahlivosť, ale zachováva si aj svoju hodnotu. Naviac zbraň si právom zaslúži, aby sme sa o ňu správne a zodpovedne starali – ona sa odmení a nesklame. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 14.3.2009 o 9:33

Aj,keď na to máš,tak je to trošku drahý špás pri Blasery stojí nová základná hlaven cca 1100Euro,ked sa budeš o nu ,lepšie starat možeš za to mat 15 krabíc RWS- iek.,prípadne nový puškohlad atd.Ale tebe je to zrejme jedno.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 13.3.2009 o 21:22

Ved predavaju nahradne, ci nie? :o))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 13.3.2009 o 21:14

Blaser nie je na svete takej oceli,čo by nekorodovala,ty to nevydíš,ale v tvojom blasery už sú mikroskopické vyžraté miesta ktoré sa tvoria chemickou reakciou pri výstrele,a v kombinácii s rychlou strelou 300 vkou,možeš za pár rokov čakať prekvapenie,v podobe dojeb... hlavne.To si píš,chémiu neoklameš,agresívne splodiny spravia svoje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 13.3.2009 o 17:46

Blaser300WM - ja som mal na začiatku IZ-18 kal308W( kôl na rajčiaky :)) - Tú som tiež rok čistil iba výstrelom -a čuduj sa svete nikde nič :) To ale neznamená že tam ta korózia nieje- Nedá sa čakať že hned hlaveň zhrdzavie ako líška. Len ju nečisti vôbec ( ale vôbec - nieže budeš blafovať ) a rátaj výstrely - poto nám povieš koľko vydržala (ale seriózne ) - viac ako 7000 výstrelov jej nedávam :) Standardne som bol poučený - že ked sa hlaveň vôbec nečistí tak by mala vydržať zhruba polovicu toho čo dáva výrobca - čo samozrejme vela záleží aj od okolností - ale na zázračné hlavne vážne neverím :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 13.3.2009 o 15:51

Loveccc - neveriiim, uz by ju muselo byt vidiet. Solirov a kedy sa konci sezona? Akurat teraz je to trosku poslabsie, lebo sme davali lieky do krmiva, ale obcas sa pritrafi kocka alebo pes po ceste, tak vydrzim tu slabost a nevycistim pusku, napriek tomu, ze ste ma do toho skoro dostali. Uz som aj vatu pytal od zeny, ale ze uz sa to z vaty nerobi, mi oznamila :o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 13.3.2009 o 15:22

Blaser ze autopirs - fasa pomenovanie. :))) Inak co sa cistenia tyka - u mna klasika - po vycistit hlaven, zvonka wd-40, z vnutra jemne wd 40 a pred tym nez idem do reviru ju poriadne z vnutra suchou cistou handrickou poutieram.. poutieram. na pazbu nepouzivam nic. okrem toho cistym flintu uz len v troch pripadoch - ked zmoknem tak pouzijem uz popisany postup, ked sa vyrubem a zapichnem hlavnou do zeme tak len zvonka a z vnutra odtsranim bordel a ked ju po sezone davam do trezoru tak ju pekne zakonzervujem a vycistim.. ale nic extra nepouzivam.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 13.3.2009 o 15:21

hej Blaser300WM - spolahlivo vyčistí- ale drží to zhruba len do 24 hodín potom nastáva korózia :) či ty strieľaš každý den preventívne :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 13.3.2009 o 14:54

Zbran sa spolahlivo vycisti kazdym nasledujucim vystrelom. Neviem preco by som to mal prehanat a cistit vycistene. Akurat koniec pazby obcas omyjem, lebo si vzdy zaspinim sveter, ked vozim pusku opretu o podlahu auta pri autopirsi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matusko22, 13.3.2009 o 14:05

pridem domov hodim pod postel,ked treba obrezem hlivi z pazby a je-haha ale nie naozaj. po kazdej polovacke ju pretrem olejom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 27.8.2007 o 9:28

Lumirovi- u nás zákon nariaďuje držať zbrane v trezore ak je ich desať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 26.8.2007 o 20:26

gamo,čo čistíš vzduchovku ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off gamo, 22.8.2007 o 20:31

myslite ze je dobre pouzivat na pazbu Pronto Extra Care?Bo ja mam svetlo-orechovu a je na spinu alebo olej (pri udrzbe hlavne) dost haklliva (alebo ja som prehnane starostlivy:D?) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 30.06sprg, 22.8.2007 o 20:03

Zdravim kolegovia,tak ako to tu uz bolo spomenute taktiez pouzivam konkor stara osvedcena klasika a som spokojny cistim po kazdom strielani,na pazbu a remen pouzivam balistol... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibik, 16.8.2007 o 14:54

ja tiez som pouzival vd ale manzelka mi kupila orginal olej na zbrane armi som spokojny a zbrane mam 3 a mam ici tiez v trezore s polu s oblecenim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dano1955, 10.8.2007 o 22:44

ešte toho nevieš dost,najskôr sa presvečím a potom(ci boha) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 10.8.2007 o 13:12

ak budes tuto zalubu tahat dalej tak si asi budes robit aj zbrojnz a tam sa to o tom uschovani zbrane dozvies ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off gamo, 10.8.2007 o 11:05

:O to som nevedel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lumir, 10.8.2007 o 9:58

Gamo,neznam sice Vasi legislativu,ale u nas,drzis-li urcity pocet zbrani,nechci ted kecat,ale myslim,ze vice jak sest kusu,musis je mit ze zakona zabezpeceny v uzamykatelnem trezoru plus zvlast zabezpecenu munici.Zde se muzes mrknout jak takovy trezor vypada-odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gamo, 10.8.2007 o 8:10

V trezore?Ci boha, to musi byt velky trezor ked sa tam vopcha puska...A starostlivy majitel :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 9.8.2007 o 18:28

gamo , kedze uz tera pusku nepouzivam tak ju kuknem tak raz za dva tri mesiace a s prachom problem nemam pretoze pusku mam v trezore a toho prachu tam fakt moc nie je ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gamo, 9.8.2007 o 8:09

A ešte dobrá rada: ak sa chystáte na dlhšie preč(teraz napr. na dlhšiu dovolenku) vždy vašu pušku naolejujte a zabaľte do igelitu, takto na 100% zabránite odparovaniu oleja a nedostane sa vám do nej prach(olej sa dokonca odparí aj z 99%.99 púzdier). Toto odporúčajú v puškárstvach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gamo, 9.8.2007 o 8:02

Ďakujem za príspevky! Cilan, ja som tiež používal chvíľu WD40, ale v puškárstve mi odporúčili olej "Break Free", ktorý je na to určený. A ešte som zabudol:K svojej som si kúpil púzdro na malorážku, aby sa mi ta zmestila aj s optikou, je to perfektná vec, lepšie ako niekde nechať opretú, lebo vám na ňu nesadá prach. A aj keď niekam cestujete je to prakticá vec-zmestí sa tam sada na čistenie hlave, strelivo atď. A myslíte, že Pronto je dobré na pažbu?Bo nič lepšie ma zatiaľ nenapadlo, napíšte čo používate vy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 9.8.2007 o 6:41

No Gamo, tak teraz si ma odhalil, lebo ja som na zbrane dosť veľký darebák. Priznám sa, že nie vždy zbraň náležite ošetrím. Ale sľubujem, že sa polepším. Pre istotu ma radšej skontroluj. Inak keď je vonku vlhko, prší, vždy najprv zbraň utriem, vysuším a natriem konkorom na zbrane, ktorý sa u nás používa. Pred vychádzkou, ale hlaveň vytriem do sucha a z povrchu zbrane odstránim konzervačný prostriedok. Zbrane ukladám hlavňou dolu do skrine na zbrane, aby konkor nezatekal zbytočne do pažby. Pod ústím hlavní mám filc, aby som ústie pri manipulácii nepoškodil. Na optiku používam utierku na okuliare. Nič lepšieho som zatiaľ neobjavil. Ak má niekto niečo lepšie, dajte tipa. Štefan. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 8.8.2007 o 23:35

Mne od malička otec vždy prizvukuje po každej vychádzke,keď je vlhko,keď prší a po každom výstrele-vyčistil si pušku?podľa mňa je dobré zakaždým,keď sa vrátime z revíru pretreť hlaveň aspoň naolejovanou handričkou.a pred odchodom na poľovačku vytreť hlaveň odvnútra do sucha,lebo prípadný olejový film môže zmeniť balistiku strely na nepoznanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 8.8.2007 o 23:28

ja osetrujem, osetroval som po kazdom vystrele kedze sa neda predpokladat ze na druhy den budem strielat znova a necham ju tak , takze lepsie hned, a tiez ked som sa dostal do reviru a zmokol som tak som ju povyrieral a namasil, hlaven po vystrele cistim dakym olejom po dedovi ale inak osetrujem WD 40-kou, a s nou od kovovych casti cez pazbu az po remen a som spokojny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 43 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov