Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Elektronická kniha návštev poľovného revíru - diskusia

autor: off lesnik2
pridané: 23.5.2010 13:34

Nový zákon o poľovníctve obdobne ako predchádzajúci zákon ukladá viesť Knihu návštev revíru s príslušnými náležitosťami. Zavádza sa tu však možnosť viesť viac kníh na presne vymedzené časti revíru. Je to určité uľahčenie oproti predošlému stavu hlavne pri viacerých katastroch ale má to aj svoje úskalia (sťažený prehľad pre kontrolu, nečitateľné zápisy, ich obmedzený rozsah, ...). Alternatívnym riešením by mohla byť tzv. Elektronická kniha návštev revíru umiestnená na verejnom internetovom portáli. Sme si vedomí potenciálnych problémov s jej využívaním vzhľadom na možnosti prístupu na internet. Začali sme to pôvodne riešiť pre jedno združenie. Nakoniec sme to rozšírili tak, že Knihu návštev revíru môže používať prakticky neobmedzený počet poľovníckych organizácií. Po počiatočnom zaregistrovaní je pre každý subjekt vytvorená jeho vlastná dátová základňa. Kniha umožňuje okrem zápisu návštevy generovať celú knihu, ktorá sa dá zviazať a archivovať. Momentálne je Kniha umiestnená stránke odkaz . v skúšobnej verzii. Okrem iného obsahuje aj pokyny na vyplnenie a jednoduché fórum (diskusia), ktoré by sa malo tykať hlavne tejto problematiky. Tam by sa dali poskytnúť aj kontakty, informácie a vysvetlenia z našej strany a zo strany širokej poľovníckej verejnosti názory, ohlasy, námety..........Samozrejme, že diskusia by mala pokračovať aj na tejto stránke. Záverom chcem poznamenať že nám nejde o propagovanie novôt za každú cenu a že v čase zavádzania nového zákona do praxe to nie je to najdôležitejšie, ale osobne si myslíme, že toto je budúcnosť a očakávame širokú paletu názorov poľovníckej verejnosti.

počet zobrazení: 27 760
počet hlasov: 2

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 16.12.2015 o 21:04

Neskutočné ako jeden človek dokáže rozvrátiť a zahltiť v priebehu pár dní niekoľko diskusií na tejto stránke a opäť zamestnať moderátorov. Zároveň sa čudujem, že ho väčšina jednoducho neignoruje. Reagovať na protinázor napr. zosmiešňovaním zaužívaného spôsobu delenia diviny v nejakej poľovnej spoločnosti (ktorý úspešne funguje aj vo viacerých PS, v ktorých som mal možnosť poľovať) s tak prudko detinským invektívno- uštipačným podtónom sa nevidí tak často a túto formu komunikácie som považoval po udelení banu niektorým registrovaným členom na tejto stránke za zažehnanú. Čo sa týka elektronickej knihy návštev revíru. Doba pokročila, určite má svoje výhody, avšak pokiaľ ju ma spravovať resp. má k nej mať prístup externá firma či poskytovateľ služby, vidím v tom aj určité nevýhody, ale to je na dlhšiu debatu. Nehovoriac, že by sa určite našli členovia "zapisujúci sa" ešte pri vyrážaní z práce. Každopádne táto možnosť tu je, uľahčuje život, ale v otázkach poľovníctva som skôr konzervatívny. Mne sa poľovníctvo spája s chatou bez elektriny, spaním v spacáku či posedovom vaku, dedinským koloritom a večerným pohárom vína či "jegera" s priateľmi so zelenou krvou, ideálne pri zvukoch ohňa v piecke či krbe. Pípanie sms informujúcich o zapisujúcich sa členoch počas sedenia na posede ma neláka, taktiež ani nahánať internetové pokrytie po kopcoch. Keď do knihy nestíham, mám komu zavolať, kamarát kamaráta nemá problém zapísať. Taktiež pokiaľ idem do susednej lokality, v ktorej už niekto zapísaný je, vždy sa dá dotyčný pomocou tej smsky upozorniť. Mám veľa záľub, ale poľovníctvo je jedinou, kde dokážem skutočne spomaliť, odbremeniť sa od všadeprítomnej techniky zrýchľujúcej život a na chvíľu nefungovať pripojený v "sieti." Proste vnímať hodnoty a veci inak, pomalšie, sústreďujúc sa len na prírodu a pocit nastávajúcej poľovačky, nie na vibrujúci mobil či neustálu potrebu skontrolovať kto sa "zapísal", pretože táto situácia by s elektronickou knihou proste časom nastala, tak funguje technika. Edu: neber to v zlom, ale ja byť adminom stránky, tak ti udelím taký banán, že sa ti nezmestí do objektívu na fotoaparáte. Nie preto, že by si mal niektoré názory a tvrdenia zlé. Alebo preto, že by si bol vulgárny či absolútny demagóg. Ale preto, že ty jednoducho nie si predurčený na vecnú a aj pre čítajúcich prospešnú diskusiu. Na protinázor reaguješ invektívami nesúvisiacimi s meritom preberanej veci v snahe uraziť ľudí, ktorým sa ti nepodarilo vnútiť svoj názorový "produkt." Niečo ako ješitný poisťovací agent, ktorého keď vyhodíš dvermi, tak vlezie oknom a ešte ti zakričí, že nevieš čo je pre teba dobré. Nauč sa nereagovať na každú odpoveď, opozitný názor nemusí byť vždy nutne nesprávny a tým pádom aj podnetom na ďalšiu diskusiu, nechaj ľudí slobodne sa rozhodnúť s akým názorom sa stotožnia bez neustálej snahy presvedčiť ich o jedinej správnosti toho čo tvrdíš, je to otravné a obťažujúce pre ostatných diskutérov, ktorí sú takto vtiahnutí do série nič neprinášajúcich príspevkov určených maximálne pre súkromnú poštu. A pridaná hodnota je 0.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 219 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off premvadasz, 31.8.2011 o 21:50

podla mna by to mohlo super fungovat, clovek sa nemusi trepat nikde doma sa pekne zapise a ked sa vrati tak sa odpise netreba sa zo ziadnym notebookom ist na polovacku!A v elektronickej knihe mas taky isty prehlad ako v papierovej mozno este lepsi.Bohuzial starsim kolegom by to asi nevyhovalo ale za par rokov to bude urcite realne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off MSmarian, 31.8.2011 o 21:34

Knikha neslúži len na administratívny zápis, ale tiež k tomu, aby poľovníci mali prehľad, ktorý posed je obsadený. Isť na polovačku s notebookom to asi nie. Určite je lepšie ak kniha zostane papierovou knihou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off pandur1, 31.8.2011 o 13:04

to nie je až také zlé. Nešlo mi do hlavy ako to malo fungovať s tými SMSkami. Celkom sa mi to pozdáva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off cupko, 31.8.2011 o 12:22

Pokiaľ si dobre pamätám, hovorilo sa vtedy o predplatnom 6€ za 100 SMS-iek ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off pandur1, 31.8.2011 o 12:17

Je to slušné, len platí to čo som napísal dolu. Nechcelo sa mi to čítať podrobnejšie, lebo u nás toto zatiaľ fungovať asi nebudel. Len jedna otázočka, je to nejako spoplatnené, najmä SMSky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off pandur1, 31.8.2011 o 12:07

cupko nešlo mi to otvoriť, preto som nevedel o čo ide. Teraz som sa tam dostal, idem to vyskúšať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off cupko, 31.8.2011 o 11:15

Zisťovanie prítomnosti iných členov v revíri pomocou SMS má hlavne význam vtedy ak napr. priamo v lese potrebujem zistiť či sa niekto (a kto) nachádza v lokalite odkiaľ som práve počul výstrel ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off cupko, 31.8.2011 o 11:07

Pandur1, keď si otvoriš web stránku odkaz (kn.nioba.sk) a prihlásiš sa na konto diana (konto určené na ľubovoľné skúšanie), nájdeš tam návod aj ako sa zapísať do knihy aj ako zistiť kto a kde je, resp. bol dneska v revíri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off pandur1, 31.8.2011 o 10:47

yegi, máš pravdu 10 SMS po 10 centov je presne euro. Len ja som písal 30 SMS po 10 centov a pošleš to 10 x. Takže tak či tak mi to vychádza 30 EUR. Ale vykašlime sa na počty, radšej mi vysvetlite ako sa to dá realizovať cez SMS, tak aby som nemusel posielať každému členovi SMSku kde si idem sadnúť, prípadne kde sa idem prejsť. A ako zistím cez SMS kde je kto zapísaný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off pandur1, 31.8.2011 o 10:44

Robi ano, ak by to bolo tak, že v schránke je namiesto knihy MT. Neviem si inak predstaviť ako by sa to dalo vyriešiť inak. Lebo ako zistíš SMSkou kto je kde zapísaný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off ROBO7X64, 31.8.2011 o 9:41

Podľa mňa jedna vychádzka 3sms,prvou zistíš kto je kde,druhou sa zapíšeš a treťou odpíšeš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off yegi, 31.8.2011 o 8:41

pandur,ak pošleš 1O SMS po O,1Oc,tak 1OxO,1 je asi 1E,po službe ti to nemyslí?:-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off pandur1, 31.8.2011 o 7:42

Robino možno neviem, bol som po službe tak je to možné :-), ale myslím že nie. Ak ano tak ma oprav. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off ROBO7X64, 30.8.2011 o 23:06

Rišo nesekol si sa s tými sms ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off sniper7x57, 30.8.2011 o 19:39

no neviem mozno sa mylim ale zapisovat sa rucne ma vyhodu ze ked idem do reviru viem kam mozem ist a nebude tam dalsi polovnik?? a keby to bolo formou sms tak nik o nikom nevie kde sa nachadza v reviri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off pandur1, 30.8.2011 o 19:01

A ešte jedna poznámka, myslím, že zákon o tomto zatiaľ neuvažoval, takže sa budeme zatiaľ zapisovať ručne :-). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off pandur1, 30.8.2011 o 19:00

cupko, trochu reality do tvojho komentára. V našej spoločnosti je 30 členov, na MT mam taký program, že nemám predplatené SMS, čiže za SmSky platím zvlášť. Keď urobím priemer tak jedna SMS na stojí 0,10 EUR. Keď idem cca len 10 x do mesiaca do revíru tak musím 10 x poslať 30 SMS, čo je 300 SMSiek. Čiže elektronická kniha cez SMS by ma mesačne stála 30 EUR. Oprav ma ak sa mýlim. P.S. A tom som rátal len 10 vychádzok do revíru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off cupko, 30.8.2011 o 14:37

Počítač s internetom nie je podmienka. Všetko sa dá zrealizovať aj pomocou mobilného telefónu poslaním SMS správy. Poslaním SMS sa dá tiež zistiť, kto je dneska prítomný v revíri. A mobilný telefón ma dnes už prakticky každý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off pandur1, 30.8.2011 o 13:57

pokiaľ nemá každý člen združenia alebo spoločnosti doma počítač, prístup na internet a ovláda prácu s PC je to bezpredmetné. Ak áno je to dobrá vec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off trpazlik, 30.8.2011 o 13:15

No pozeral som tú knihu návštev a vypadá to dosť dobre. Súhlasil by som s tým keby sme to mali v našom združení. Lebo niekedy tie knihy návštev bývajú tak nezmyselne umiestnené že normálnemu človeku rozum zastane. Hovorím z vlastnej skúsenosti. Nám mladším poľovníkom by to vyhovovalo prihlasovať sa elektronickou formou ale čo tí starší. Nie každý starší člen vie robiť s internetom a nie každý člen má internet doma. Ale myslím si že ako doplnok ku klasickej papierovej knihe Návštev v revíri je to dobrá vec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.9.2010 o 14:47

to už budem mať laserovú zbraň v oku :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 29.9.2010 o 13:05

za 20 rokov ju budeš mať ako samolepku na pažbe ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.9.2010 o 12:27

Aj Goret skoro si aj trafil bloncky milujem ale staršiu odomňa to by som už nezvládol :-D Tak som ja už stráááášne starý :-D Milenku mám to je fakt vlastne je to snúbenka ale staršia nie je odomňa má 18 rokov :-D a to idem ja moralizovať :D S knihou návštev sa moc netráp tá elektronická bude najskôr za 20 viac rokov po úspešných snemoch ,zjazdoch ,schôdzach prípadne päťročniciach plniacich sa na 150% :-DD SPZ keď rozdajú prítomným chlebíčky a ked majú plné huby otvoria diskusiu :-DD Hahaha lepšie je mať plné huby chlebíčkov ako kokotín to je fakt . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 29.9.2010 o 9:49

Táto e-kniha má byť alternatívou a nie náhradou papierovej. Dajme jej šancu prejsť skúšobnou prevádzkou. Kto vie dokedy bude trvať? Inak ja osobne som radšej, ak sa niekto na moje nápady a dielo pozrie kritickým okom než oslavným, lebo ma upozorní na možné problémy príp. mi vnukne lepšie a elegantnejšie alebo aj odolnejšie a blbuvzdornejšie riešenie. Edu, na teba a nielen na teba, treba nasadiť nie cenzora, ale blondýnku, lepšie staršiu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.9.2010 o 22:47

lubenko,mne postačí ak dáš do placu jedneho nemusíš všetkých ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 28.9.2010 o 20:40

čo tu stále trepeš o dedkoch, pán poľovník? čo máš za maoistické kritéria hodnotenia ľudí? trepeš, raz rozhodujú dedkovia, inokedy nadpolovičná väčšina... nemáš problém so minimálne sústredením? na mobil a internet si pozabudol, dáš kamarátom poslancom uzákoniť povinnosť ich vlastniť a používať? popri tykaní by si im to mohol tak neformálne nadhodiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 28.9.2010 o 20:19

ešte že si Edu neskromny ,všetci čo ta poznaju to z radostou môžu potvrdit,teda aspon vetšina :):):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.9.2010 o 19:44

Apple žiaľ je to smutné že dedkovia ešte stále majú tú nezmyselnú moc rozhodovať o tom kto bude a nebude polovať . Ako som uviedol rád ich zapíšem do knihy na moje vlasné náklady . Nemyslím že by som tým niekoho urážal !Veľmi sa mýliš ak si myslíš že povinnosť vyplíva iba zo zákona . Keby bola elektronická kniha povolená legislatívou o jej zavedení v pz alebo o zostaní pri klasike by nerozhodoval dedko ale nadpolovičná väčšina . Keď sa ja vyjadrím je to propaganda a urážanie členov ? Nemám vo zvyku používať lož ako pracovný nástroj. Možno si niekedy nedávam servítku pred ústa , ale nie som ani pokrytec ani človek falošný to ti neskromne môžem prezradiť :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 28.9.2010 o 19:00

príspevok Edu, dnes o 18:24 daj do inej témy, ----------------------- nezaťahuj zas debatu kade tade do pionierov. máš zaujímavé delenie poľovníkov, na dedkov a dobrých s internetom? ak mám nejakú povinnosť zo zákona, nemôžem ju podmieňovať niečím, čo mi nič neukladá mať ako povinné vybavenie. máš dojem že všetci potrebujú a musia mať internet, mobil, bankovú kartu? preber sa, mnohí to nemajú, a kvôli takýmto názorom by to snáď mali mať? alebo pôjdeš ku mobilným operátorom, že nemáš signál v revíri? nepáči sami, ako hovoríš o kolegoch poľovníkoch, ako keby vek bol niečo dehonestujúce. prv než zas niečo také napíšeš, uvedom si, že poľuješ vďaka práve takýmto dedkom. a ešte ťa zacitujem:,,Treba asi nasadiť na mňa cenzora lebo by ma mal krotit a pravdu pekne upraviť na totálnu lož a tak predostrieť ľudu :-DD,, prestaň s drístami, len zhovaďuješ seba i túto stránku. alebo to prijmeme ako normu diskusie? chceš aby sa s tebou takýmto spôsobom debatovalo? nie je problém. stačí si povedať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.9.2010 o 18:23

Apple ano aj elektronická kniha bude dostupná každému členovi . Nenavrhol som ,že by mal byť odopretý niekomu zápis do elektronickej knihy . Každý člen PZ si musí obnovovať lístok ,či zbroják ,platiť poplatky po novom aj sa psychotestovať a mnohé iné úkony . To že má niekto fóbiu z internetu sa dá riešiť tiež u dvoch troch dedkov ,ktorých mile rád zapíšem do knihy a po prezvonení na môj mobil inak nazad zavolám čo tam mám napísať aby náhodou neprišli o 10 centov za minútu hovoru :-D ked sú ochotný predrbať desiatky násobne viac za palivo :-D . Nikto im však nebráni sa pripojiť na internet . To sú výhovorky ako keby niekto povedal že je analfabet tak sa nebude písať do knihy :-D Nuž ale ja za to nemôžem ! Môžem takému človeku pomôcť tým že ho zapíšem bezplatne . Ak sa mu to nepozdáva neviem inak pomôcť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.9.2010 o 18:14

apple ak niekto ide do revíru musí sa napísať do knihy návštev keby náhodou niečo vyviedol čo predpokladám pred zápisom ešte netuší ,lebo keby to tušil nebude sa do tej knihy písať vôbec to dá logika . Či sa zapíše do elektornickej ale písanej je uplne jedno . Akurát ,že keby niečo vyviedol ešte stále má čas a možnosti knihu zahodiť či vytrhnuť stranu čo sa v elektronickej forme proste nedá .Propaganda to známe slovíčko pôsobiace na ľudí 24 hodín ,365 dní a 40 rokov denne zo všetkých medíí cenzurované klamstvá :-DD Ak však za propagandu považuješ skutočnosti ,ktoré sa dajú cez internet vybaviť ok . :-DD Treba asi nasadiť na mňa cenzora lebo by ma mal krotit a pravdu pekne upraviť na totálnu lož a tak predostrieť ľudu :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 28.9.2010 o 17:49

-kniha musí byť všeobecne dostupná každému členovi - toľko ku zápisu do knihy návštev. máš pravdu, nie je tam treba podpis. teda v zmysle platnej legislatívy môže byť vlastne zápis anonymný!!! podľa tejto úpravy je skutočne jedno, či bude nejaká iná forma, a je jedno kto tam urobí zápis, a či to bude verejné. doteraz bola kniha návštev napr. listinným dôkazom pri vyšetrovaní políciou. je to veľmi vážny nedostatok vyhlášky, ktorý môže mať na poctivého poľovníka nemilý dopad. a zas vagabundom dáva nové možnosti. trvám na tom, že je to právny akt, ním si legalizuješ pobyt v revíri na výkon práva poľovníctva. -------,,,,Mimochodom sa elektronicky dajú robiť mnohé ako si humorne nazval právne akty od vybavovania techničáku ,bankové operácie ,,, -- to je to, čo som napísal, že to nie je také jednoduché. a vynechaj prosím propagandu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.9.2010 o 16:03

Apple v našom PZ má okrem troch deduškov prístup k internetu každý člen a dokonca aj spomenutí deduškovia cez svojich vnukov či deti . Nuž či je to akt keď zavolám kamošovi aby ma zapísal do knihy to naozaj neviem ale nedosahujem pri tom orgazmus ani nevyťahujem pioniersku šatku ako pri sľube pionierov .Zákon totiž neprikazuje osobné zapisovanie sa do knihy !!! Keď niekomu musím zavolať aby čosi napísal do knihy že idem do revíru, môžem tento úžasný akt urobiť aj doma za počítačom a nemusím nikoho otravovať !!! Ešte by bolo jasné podla mojej I.P že som to bol ja nie niekto iný!!! V prípade troch deduškov ktorí idú do revíru raz za rok tento akt veľmi rád spácham za nich . Každý náš člen má totiž mobil !!! Čože je to za právny akt keď ho môže urobiť za iného hocikto čo má kľúčiky od skrinky ???A to zákonne !!! Nechápem prečo by mal mať k elektronickej knihe návštev prístup každý ??? Mali by ho len ľudia ktorý majú k nej prístupové heslo tak ako ku knihe návštev potrebuješ kľúčik .Aj keď netuším čo by na takej knihe návštev mohlo byť pre verejnosť tajné ??? Veď to nie je stranícka schôdza kde sa všetko muselo uvedomelo tajiť aj keď sa jednalo s prepáčením o ho... Mimochodom sa elektronicky dajú robiť mnohé ako si humorne nazval právne akty od vybavovania techničáku ,bankové operácie v mnohých krajinách i voliť a to je iný akt ako napísať do knihy že idem na líšku !!! Atribúty nesplňa naša skornateľá SPZ a myslenie mnohých funkcionárov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 28.9.2010 o 15:43

kniha návštev musí byť dostupná každému členovi PO. nemá byť dostupná komukoľvek. je to právny dokument, kde sa i podpisujeme a to čo tam podpíšeme, musíme uhájiť i pred súdom. elektronická kniha tieto atribúty nenapĺňa. dá sa aj nad tým uvažovať, ale nie je to tak jednoduché. zápis do knihy návštev revíru je právnym, nie nejakým evidenčným aktom a má súvis s ďalšími zákonmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 28.9.2010 o 15:22

Edu, veď ja nič, ja len, že dnes by to šlo i lepšie a elegantnejšie ako je ponúkané. Držím palce všetkým poľovníckym e-knihám, nech sú odolné voči e-vlkom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 28.9.2010 o 14:35

Veľmi ťažké Goret určite ťažšie ako streknuť sekundové lepidlo do zámku na písanej knihe ,vytrhnuť z nej stránku alebo ju uplne zlikvidovať . Všetko sa dá len neviem na čo by niekto vyvíjal nejaké extrémne úsilie zamedziť prístupu do nejakej elektornickej knihy ??? To do internet bankingu by som pochopil z radov konkurenicie či financí atď . Do nejakej knihy to naozaj nechápem :-DD V rpípade výpadku by mohla existovať i písaná kniha u hospodára napríklad z ktorej by sa skutočnosti následne prepísali ako napríklad paragon pri poruche pokladne v obchode . Riešení je neúrekom . Keď však budeme stále hladať niečo ako to neurobiť tak to naozaj ani neurobíme . Robiť všetko proti aby sme náhodou nemali niečo ľahšie ,menej finančne náročné a prehladnejšie považujem za kontraproduktívne . Pamätám si dobu kedy sa robila silná propaganda proti počítačom aké sú to sprostosti a výmyslel západu proti nášmu hospodárstvu . Našťastie tieto hlúposti šírili ľudia ktorí nemali o počítačoch ani len páru :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 28.9.2010 o 13:25

Edu, opýtaj sa niektorého z tvojich kamošov aké náročné je zahltiť do prístup to e-knihy, ktorá je tu prezentovaná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.9.2010 o 13:08

Goret banka si zarobí na e-bankingu ,ale ja zarobím 100 x toľko na tejto službe . Nie len úsporou času a financí na cestovaní ale i na prehlade ,ktorý stále mám nad svojim účtom a mnohými inými výhodami !!! Takže netreba žiadnych vtáčkov lapať ani trpieť predsudkami .Papierová kniha revíru tiež nie je zdarma !!! odkaz tu je za 12,3 v našom prípade je to krát 4 a už máme dospievané za 50 € !!!Ešte nerátam schránky ,zámky a sústavne hadky kde kniha bude,skladovanie vypísaných kníh a nákup ďalších atd.!!! Elektronickú knihu dokáže urobiť x mojich kamarátov zdarma ako i www. stránku . Tú zvládnem i sám za pár minút :-D Takže neviem koho stále lapajú ? Predpokladám že centrálna kniha by bola za symbolický smiešny poplatok . To že by niekto na nej zarobil mu zo srdca želám a prajem . Mohol by som mu iba poďakovať za výborný nápad a službu . O zálohovanie serveru nemám najmenší strach , kto by však trpel nejakou fobiou môže si knihu zalohovať kľudne doma sám . Pri dnešných HDD to je najmenší problém . Mne sa zdá ,že sa snažíš nájsť za každú cenu nejakú chybičku na elektronickej knihe ale nejako sa Ti nedarí :-DD Teda zatiaľ som ešte nečítal od teba jediný relevantný mínus k elektronickej knihe návštev. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 28.9.2010 o 12:20

Edu, banka si na e-banking zarobí. Pre teba bezplatný e-banking, nie je zadarmo. Tu prezentovaná e-kniha je v skúšobnej verzii štýlom, keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-200 z 219 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov