Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Plynová pištol ako ochrana proti zveri (diviak, medveď)?! - diskusia

autor: off bago
pridané: 19.4.2010 20:49

Tak dnes ma skúšal jeden starší pán presvedčiť (NEÚSPEŠNE), že s XY plynovou pištoľou a paralyzujúcimi nábojmi dokáže odvrátiť útok diviaka (aj medveďa) a nielen to, ale že ho tým aj zastaví :). Zažil niekto alebo počul o použití takejto zbrane (plynovky) na ochranu proti zvieratám....s akým výsledkom???

počet zobrazení: 62 145
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 85 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pytliak6, 16.2.2018 o 17:32

Aj 22lr je dobrý na maca, ak sa dobre trafí stačí jedna rana ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kormp, 23.11.2017 o 8:07

Hahahahaha starší pán je asi veľký odborník k danej problematike... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kormp, 23.11.2017 o 8:05

Hahahahaha starší pán je asi veľký odborník k danej problematike... Pobavili šme še... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.1.2011 o 22:39

povedz staršiemu pánovi že diviaka v oplotku by mohol takto trestať :-D . O tých medveďoch je to brutál humor :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Auvalon, 22.1.2011 o 21:29

Na zver su specialne naboje, maju cerveny plastovy plast a su naplnene nejakym korenim. Su zakazane pouzivat na ludi... a urcene su prave na odplasenie zvery. Otazne je ale to, co urobi nasraty diviak, ktoreho palia oci :)) Ale podla vyrobcu by to malo fungovat. Mam doma jednu krabicku, ale medveda som este z oci do oci nestretol :) cize odskusane este nie su. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 15.5.2010 o 21:44

ja viem : )))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 15.5.2010 o 21:40

solimkenaj môj nick neznamená že som namornik, ale taký istý ako tvoj, moje meno od zadu. Ľadového som ešte nestretol ale až nejakého uspíš ja ho môžem premaľovať :)))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 15.5.2010 o 21:35

NAMORNIK ty stretnes akurat ladoveho medveda : ))) na mori su len take :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 15.5.2010 o 21:12

Tak, tak ja zazvoním zvončekom a macko si ma pomýli s dobrou baraninkou, no a potom čo. Ja som si kúpil glock v ráži 357 Sig prave na účel pohybu po lese (to je asi lepšie než zvonček) a myslím že tiež dôležité sa vyhýbať miestam s potencialnym nebezpečenstvom. A k tomu glocku, radšej byť pripravený ako zaskočený. A mojich stretov s mackom je určite viac ako dosť ročne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off KrokodilGenya, 15.5.2010 o 21:01

Spravna poznamka k zvoncekom.

Ale v povedomiii ludi je to opacne.

Aspon co som sa bavil bezne.
Treba to zdoraznovat.
A nie zavadzat - pocul som to davnejsie aj v TV. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 15.5.2010 o 20:52

poznam jedneho nemenovaneho polovnika ktory vyraba zvonceky pre ludi a zhladiska bespecnosti je to zevraj super lebo ked zvonite v horach tak zviera napr. medved vas pocuje z dialky sa vam vyhne : )) mi z EDOM sme to tomu drahemu vyrobcovi (kamaratovi ) trochu na stretku osladili tym ze v rozpravkach medvede chodia do kosarisk kradnut ovecky a on vlasne tych ludi este dohadzuje medvedom : )) prajeme dobru chut : ))))))))))))))))))))))))))))) dufam ze si tie medvede nezmylia tych zvoncekovych z oveckami : )))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.5.2010 o 20:42

Krokodíl, k tomu „hasiacemu prístroju“ doporučujem nosiť aj brýle vzhľadom k tomu vetru, ktorý môže byť aj opačný... múdro vravíš, že treba vedieť správne chodiť aj po uliciach, aj po lese... minimalizovať riziko na čo najmenšiu možnú mieru. V noci sa vždy chodí po uliciach a chodníku nie po tmavých okrajoch, ale viacmenej až stredom, kde je väčšia šanca zaujať obranný postoj proti potenciálnemu útočníkovi zľava a sprava a v horách platí niečo obdobné proti možnému napadnutiu človeka zvieraťom. Skrátka a jednoducho treba používať rozum všade, určite aj to pomáha. Krokodíl, Ty si celkom šikovný mladý muž s celkom reálnymi názormi a pozitívnym myslením, aspoň podľa mňa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro65, 15.5.2010 o 20:27

lubenko..na findulu som to inak myslel ...on vie...že Rudo..?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 15.5.2010 o 20:24

super,jednoduche ,vystižne a hlavne pravdive,bez velkeho kecania ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 15.5.2010 o 19:17

Na vysvetlenie.
Nechcel som mudrovat viac nez treba.
Mam o stretoch vedenu zlozku.
Proste mam obavu a nie taku odvahu ako niektori miestni jedinci.
A rovnako musim pouzit cudzie slovo - nie som FATALISTA.

V zhladom k velkemu poctu pripadov, kde doslo k utoku v priestore - kde to nebolo ocakavane s velkou pravdepodobnostou. Padol aj moj hlavny argument "spravneho chodenia po terene - lese - lukach - uliciach - atd."

Takze ma doplnte. Pripadne zlepsovaky - ak su. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 15.5.2010 o 19:09

Tak jest.

Tokareva som skusil na vojne - ako spagat. Moze byt.
Makarova - ked nie je nic lepsie...
Browninga 7.65 - idealne pre mna na (pripadne nosenie - nie v lese ).

No a dobry SIG to mame 500-700 bubakov. Strielany.
O HK ani nehovorim. S inym zelezom by som neriskoval tie tlaky.

Mas jasno v tom, ze som si precital co sa dalo SVK-ENG-RUS.
A Sovieti uvadzaju zaujimavu skutocnost. Ak je clovek medzi ml. a samicou dojde k stretu na 99,99 %.
Len to ma mata - nic ine.

Tento rok som sa rozpraval s 3 zelenymi co popisali 3 strety.
Jeden skoncil na ARE - (hovoril druhy v poradi). Zvysni - jedno "bucanie" a jedna strelba do vzduchu - inak meni kaliber... (-:

Takze funguje aj bucanie - ak je stastie.
Plati aj to, ze je to plachy tvor.
V Rumunsku je rocne 10-15 zabiti. Tvrdia to.
To, ze u nas nikoho neprizabil je skutocne len nahoda.
Ale tento argument nemozeme brat. Tie zranenia su - no
doteraz zlucitelne so zivotom ale strasne.

Takze budem chodit s hasiacim pristrojom vietor - nevietor.

A noz za opaskom - jeden zeleny mi to poradil - mal v uchu nausnicu - dobry borec bez uvodzoviek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 15.5.2010 o 16:35

a určite ma pravdu a napisal to tak aby tomu každy rozumel,krokodyl začinam ti fandit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.5.2010 o 16:21

Konečne príspevok, čo sa dá čítať. Krokodíl, máš tam veľa teoretickej dohľadanej pravdy. Teóriu ovládaš dobre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 15.5.2010 o 16:08

No tak, plynovku na medveda urcite nie.
Zbitocna vaha naviac - to nam staci zakricat.

Palicu mu prestrelime rovnako Tokarevom a aj tym Lugerom.
Musi to byt celny zasah. Ostatne sa nam bude klzat.
Poznamka: medved ma velmi maly mozog vzhladom k palici.

44 Magnum atd... To su neprakticke tazke kanony. Ak su s kratkou hlavnou strasne kopu - nepohodlne atd. Len nam zbitocne vyfuci plamen. Drahe strielanie pre obycajneho cloveka.

Prakticke na obranu pred medvedom by mohol byt:
Luger s P++ (len dobre zelezo - SIG, HK ziadne srakoty ako CZ, GLOCK K100 atd.). 8+1. Viac casu asi nebude na strielanie.

K strelivu:
Tie gulicky - JHP, co mate napaskovane za poslednym FMJ. si pekne odlozte do skriky. Jednak su zakazane a na palici by sa mu rozplestili ako komar na stene.

Poznamka: P++ FMJ (tormentacne strelivo) si treba nechat urobit. Pripadne pridame
1000-2000 PSI (na vlastnu zodpovednost).

Pripadne priplatime a kupime .357 SIG, ktory zacina tam kde konci Luger++. Ale to je trosku viac narocne na bubaky.

Este by som dal do pozornosti spray na macka. 1000-2000 korun.
Ten maly hasiaci pristroj ma vraj 70% uspesnost pri strete s macom ku 20% pri pouziti pukacky. To ma osobne prekvapilo - ale clovek sa stale uci.
Je to urcite lepsie ako zabit medvedicu. Vlk je nazraty a mlade maju matku dalej.

Zaroven by ma zaujimala nasledovna vec.
V 50 rokoch bolo vraj v nasom priestore cca 50-70 medvedov.
Vzhladom k sucasnemu stavu 900 - 1200. Je to radove...
Preco sa neredukuju velke samce.
Podla mna zelenym nezeru tolko zvieratiek. A nesposobuju vela skod na ich "zariadeni".
A potom sa turisti musia zaodiet zelezom.
Aj ked bolo uz aj par excesov kedy boli horsi dvojnohi jedinci.
Vsakze - kadejaka zberba - LS - PS - Rangers - to som sa nasmial ked som sa docital, ze uz aj u nas je to ako v USEJ co sa ohana lajstrom. Poriadne by ich trebalo preskusat (aby sme objavili vynimky z predchadzajuceho konstatovania) - s vyssim levelom ako pre beznych jedincov.

Poznamka: Rangera EDUa skusat dodtaocne nebudeme. Tvrdi, za ma psychologa doma. To je vyborna vec - lebo je clovek pod neustalou kontrolou. Co nie je na skodu veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.5.2010 o 15:59

Findula a tých zvyšných 5% ľudí by čo urobilo? :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 15.5.2010 o 15:42

Ano počítám Ty s puškami i s pistolemi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 15.5.2010 o 15:00

nevydržal,pretože je to chlap ktoreho vychovala hora a vie o čom hovori ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro65, 15.5.2010 o 13:38

Findula!!! už si nevydržal??...::)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.5.2010 o 12:27

Findula, do tých 95% ľudí, čo by sa posralo určite zaratávaš aj ľudí s puškami, nie len s pištoľami, či ako povieš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 15.5.2010 o 12:25

95% všech lidí by se posralo hrůzou při útoku medvěda či divočáka.Zapomněli by i na to,že mají nějakou pistoli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 15.5.2010 o 10:23

growler dakujem že si ma vynechal o tych ostatnych menej chapavych:):)a s tou poslednou vetou plne suhlasim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 15.5.2010 o 10:19

lovecccc,ospravedlnujem sa pokial som sa ta v niečom dotknul ,ale potom si daj riadny vek a meno aby som mohol vediet že to maš čerpane z dlhoročnej praxe a neviem prečo sa každy skryvate za cudzie mena ,koho sa bojite a lebo pred kym chcete byt kriti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 15.5.2010 o 9:40

pre lubenka a ostnych menej chapavych:
opisal som ti tu konkretne priklady pri dostrelovani diviakov tromi roznymi kalibrami kratkych gul.zbrani.
zvysok debaty sa viedol v duchu ci kalibre pod 357mag by vobec mali nejaky zastavovaci ucinok pri strelbe na hlavu(vtom sme sa nezhodli)
ale zhodli sme sa,ze v pripade necakaneho utoku by nikto ani len nestihol vytiahnut zbran. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 14.5.2010 o 21:55

lubenko - Rozprávame ? nie diskutujeme- na to zvyčajne diskusné fórum slúži ?. prejdi si tu diskusiu o tasení koltov ešte raz a pozorne. Diskutovali sme o krajnej situácii - ked už nemáš ná výber . Tam je podľa mňa na mieste- mať pri sebe na obranu krátku zbraň. Ak to ty tak nevidíš- budiš je to tvoj názor - kúp si tu doporučovaný sprej -alebo si to rozdajte holými rukami určite to bude férovejšie. Ale -nejde mi potom celkom do hlavy prečo kalibre ako 357 a 44 odborníci na obranú doporučujú - ked ty -obranu tasenim zbrane v núdzovej situácii spochybňuješ? Možno máš bohaté skúsenosti z wrestlingu a zbraň nepotrebuješ. .. Nepísal som o žiadných čarostrelcoch a ničom výnimočnom nejestvujúcom - len sme diskutovali - pri akých zásahoch - by daná zbraň mohla mať aký účinok. Preto som pre informáciu pridal nejaké info o použití výkonných kal. proti ludom, aby som ukázal že zneškodniť niečo okamžite - pokiaľ netrafíš mozog vôbec nieje ľahké. Dalej som tam dokumentoval jeden prípad diviaka . Tak neviem čo sa ti na tejto téme zdalo nemožné- alebo na smiech - kedže si tam často písal posmešné komentáre ? Tie Fiktívne neexistujúce prípady sú kde ? Doporučenie 357Mag alebo 44Mag mám čerpané zo "streleckej reuve" kde preberali kaliber vhodný na obranu pred útočiacou zverou + poznatky Amerických Rangerov z praxe. Učinky kalibrov na ľudský organizmus som čerpal zo zdroja ktorí sa odvolával na knihu vypracovanú Dvoma policajnými dôstojníkmi v USA za 15 rokov aktívnej praxe a v súčastnosti je to jeden z najuznávanejších dokumentov na svete tohto zamerania. Dalej som dal príklad diviaka dostreleného 7,62x25 kamrátom . Toto je podľa teba teoria ? áno ale opierajúca sa o dlhé roky praxe . No a potom sm sa ešte bavili o kvalitách strelca a miestach zásahu... Tak čo Nedôveryhodné a tak smiešne na tom vidíš ? ukáž mi nech sa aj ja zasmejem - lebo po tom zápase z Dánskom mám nejakú sklesnutú náladu ?
Diskutovať môžme- aj bez toho aby sme sa hádali - len ty si tu do diskusie napísal " že sa bavíme či zasamiať sa dá " albeo niečo toho druhu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 14.5.2010 o 20:09

lovecccc len moja posledna reakcia rozpravate tu o niečom čo ste ešte nikdy nezažili a už len by som vas chcel vidiet ako tasite tie vaše kolty na rozzureneho medveda ,timto tu diskusiu končm ,pretože všetko je tu len teoria.Lovu lesu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 14.5.2010 o 20:00

Orol - vidím že myslíš veľmi múdro :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 14.5.2010 o 19:31

Také, ktoré je v zmysle zákona zákona zakázané. Ale nepoužívam ho :-) náboj je iba v komore :-)) na strelnici som dávno nebol, ale tam používam klasiku od SB - to prvé menované si šetrím len pre krajný prípad:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 14.5.2010 o 19:22

orol- a ake špeciálne strelivo používaš ? Ja Na bežné nosenie som tam ládoval -olovenú s komolovým kužeľom. To mi kamarát žoldnier zhánal - vzdy ked bol doma mi dotrepal celú debničku. Vravel že v robote iné ani nenabíjajú. A do lesa bude 357 alebo 44mag este sa uvidí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 14.5.2010 o 18:54

Kapacita zásobníka u môjho lugera je myslím 14 patrónov ( a mám špeciálne strelivo ) a možno by to aj čosi urobilo medveďovi a možno nie - iba čo by som ho tým nasral:-)) za 15 rokov nosenia som ešte nemal možnosť na žiadnej útočiacej zveri vyskúšať :-)) a ani po tom netúžim:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 14.5.2010 o 18:41

lubenko - nože sa nečerti :)) ja viem o čom je téma - ty by si si mal prečítať na čo som ja reagoval a potom sa vyjadruj. A práve preto že ja som z Lugerom kde čo vyprevadil s tohto sveta tvrdím- to čo tvrdím . Prestrelíš makovicu si si všimol -ale v zátvorke kde uvádzam mozog to už nie ? alebo si to zámerne takto naaranžoval ?? A ten macko mal kde tie rany ? Ak by ich mal v Hlave a boli by "smrtelne" ako vravis tak by vás určite nepožral :) Sa mi zdá že si si nasiel specifický prípad ktorý zraneniami nezapadá do našej predošlej debaty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 14.5.2010 o 18:20

a ešte dodatok ,neznamena že ked mu prestreliš makovicu ako ty si to nazval tak že budeš mat od medveda pokoj,my sme raz dohladavali medveda ktory mal v sebe da sa povedat dve smrtelne rany a ešte musel 4 dostat aby nas nezožral a to bolo po 8 hodinach dohladavky,medved mal 280 kg ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 14.5.2010 o 18:13

lovecccc,napred ci prečitaj o čom je tema a potom skus presvedčit a nepytaj sa na to kolko som odstrielal z lugerom,ale možem ti povedat že tak zo 5000 ran,ale určite som to neskušal na prascoch a medvedoch,aj ked niektore prasce by si to zaslužili ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 13.5.2010 o 22:25

lovecccc,presne tak :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 13.5.2010 o 21:37

hawk3 - a hned to máš aj upečené :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 13.5.2010 o 21:22

Kašlite už na to,najlepší je plamenomet :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 85 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov