Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

gulobroková kozlica Brno super 7x65r, 12 - diskusia

autor: off maverick
pridané: 14.4.2010 20:49
Chcel by som poprosit tých ktorí majú s touto zbranou praktické skúsenosti, o vyjadrenie svojho názoru silné, slabé stranky a hlavne by ma zaujímali jej slabšie stránky...
ďakujem
počet zobrazení: 23 852
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 69 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Pepes33, 18.5.2012 o 18:15

MMasska, a prečo nie?...Keď tam dá KJG čka, tak ju to minimálne kopne, alebo keď to chce len čisto do pohonu, tak nech si kúpi brokový slugový automat. Ja len radím, čo by som kúpil ja, ona si aj tak sama vyberie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 18.5.2012 o 12:47

Pepes33 ten kaliber si ponukol akoze 27 r babe ? mmmmmmmm tak to niesom si moc isty? ja by som jej tento neponukol potom racej 30-30 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 18.5.2012 o 9:52

Do pohonu kúp Benelli Argo v 9,3x62 a máš vystarané. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 18.5.2012 o 6:55

debata sa zvrtla dakde inde tak ja sa nebudem odborne vyjadrovat ako niekto iny ale trocha s praxe mal som BS 7/65R12 bol som spokojnyco sa tykalo presnostou strelby tk sa to dalo nastrielat 5cm na 150m takze slusne co som mal vyhrady bola hmotnost a raz sa mi stalo ze pri zatvarani mi ostal trcat udernik na gulovej hlavni a mi ho odstryhlo to bola jedina porucha predal som ju ale nie koli vyhradam ale chcel som vyskusat nieco ine, potom som si kupil brno 500 v razi 7*65R12 a na margo brkovej hlavne som mal lepsie krytie ako na SB ja si myslim ze za tie peniaze je to dobra volba aj ked v dnesnej dobe su daleko krajsie a kvalitnejsie zbrane ale cena merkla alebo ferlachu su niekde inde s pozdravom LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 308Winchester, 17.5.2012 o 20:06

8x57JRS,30R Blaser alebo nejaká 9,3-ojka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off novic, 17.5.2012 o 15:34

poradte mi mam opakovacku 7x64 a chcem nejaku kozlicu do pohonu akej raze? aby to bolo rozlicne raze ako mam doma na co mat dve rovnake ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janekpte, 30.4.2010 o 7:21

Brno Super vlastním v kal. 7x65/12. Jediná nevýhoda je hmotnosť, ako bolo už dole popísané. Absolútna spokojnosť je s presnosťou a ovládaním zbrane.
Nieje vždy pravda, že je drahá. Ak tú flintu neporebuješ hneď, sleduj inzeráty na webe, určite sa Ti podarí zohnať za rozumnú cenu. Mne to trvalo cca 1 rok, mal som vytipováné tri parametre, ktoré by mala kozlica spĺňať:
1.kaliber (7x57R, 7x65R, 8x57 JRS), na broku mi nezáležalo
2.cena
3.model, resp. výrobca, ktorý by som určite nebral.(ZH, UB, IŽ)
Som celkom rád, že sa mi "priplietla" do cesty kozlica Brno Super.
Vrelo oodporúčam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirob1, 24.4.2010 o 21:19

ja som mal u neho dve zbrane a maximálna spokojnosť...aj práca aj termín..chlap naozaj vie.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 24.4.2010 o 20:49

Áno, spomínaný pán Hanák je pomerne často na odkaz diskutovanou osobou. Referencie na majstra puškára sú výborné, čo sa týka kvality a prevedenia práce. Má veľmi slušné a korektné jednanie a vystupovanie s každým. Údajne má ale dlhšie" čakacie lehoty "( týždeň-dva) a to aj napriek ubezpečeniu z jeho strany na stanovený termín prevzatia zákazky. Ja s ním nemám osobnú skúsenosť, citujem viacmenej ľudí, ktorým niečo robil ( je to na odkaz ). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirob1, 24.4.2010 o 14:42

...mal dve BS (9,3x74/9,3x74..predal som ju a 12/12..stále mám)...kupoval som ich ako jazdenky v slušnom stave..vzhľadom k tomu že mám rád zbrane v úplnom poriadku som špokuloval komu ich dám aby mi ich prezrel a urobil novú povrchovku..po dlhom skúmaní (dokonca boli aj takí puškári ktorí sa BS zľakli...:o) ) som narazil na p.Hanáka (upozorňujem že nemá s vami menovaním nič spoločné ...je to tento odkaz).. má naozaj zlaté ruky...zbrane dal do krásneho stavu..on do dnes vyrába brnenské zbrane aj BS s orig. dielov....tak že pozná BS uplne dokonale..
za seba musím povedať že som si BS kupoval lebo sa mi páči a nepovyšujem ju nad žiadnu zbraň...
k veci..ked som si čítal vašu diskusiu (vzhľadom k tomu že niesom odborník a som len užívatel som sa ako si do debaty nevedel zapojiť)..poslal som však link debaty p.Hanákovi aký má názor na túto debatu...tu je odpoveď:
Nebudu se vyadřovat ke slovnímu souboji těchto pánů.BS je po konstrukční stránce bez pochyby nejlepší zbraní kterou ZB vyrobila.Pokud někomu tvarově nepřirostla k srdci těžko ji bude pasovat na nejlepší. Zámky HH se vyznačují dvěma vypouštěcími pákami,(odpalovacími ) jedna rastem zachycuje kladívko a druhá páka je pojistná.Dvojí jištění. Jedna bez druhé neumožní odpálení.Tudíž konstrukcí, jsou zámky BS HH. K ukončení výroby.ZB nebyla schopna vyrobit BS za cenu která byla prodejná.Nechci srovnávat BS s Merklem ale podívejte se kolik tyto zbraně stojí.Jinak s ing. Hanákem nemám nic společného.Lovu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 20.4.2010 o 20:16

orol, to je OK. Neonemel som predsa ani ja :-)

Nie je mi tu známy žiaden kritik predmetnej zbrane. Veď aj ty si už skonštatoval, že ja to nie som. Ja som ju opakovane explicitne zaradil medzi tie lepšie, tak prečo k tomu ešte niečo dodávať? Nechápu to len nedoučení polodochtori - prekrúcači a plagiátori s dotknutým egom.
Som len výrazným kritikom jej nekritickej glorifikácie a to je predsa len rozdiel.
Amen. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 20.4.2010 o 19:35

Belson, tú čiarku za Tvojim priezviskom v mojom dolunižšom príspevku predsa treba len dať. Ja som na ňu ako vidím zabudol. Aby to náhodou neviedlo k nesprávnym záverom na základe dvojzmyselnosti:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 20.4.2010 o 19:18

V com by mohli byt "ostatne" kozlice lepsie ? Su este dve moznosti . Kvalita ocele , presnost a cistota spracovania . Rozdiely to budu ale minimalne , samozrejme ak porovnavame so znackami ako Merkel , Ferlach , Krieghof ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 20.4.2010 o 16:21

mrlian 7881 - 20.04.- 8:56 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 20.4.2010 o 16:17

Belson neonemel. Len si uvedomil, že debata z mojej strany vo vzťahu k Brno Super je už viacmenej uzavretou. O kozlici Brno Super viac nepotrebujem vedieť, ako to, čo už som vedel. V tomto čase a na tejto úrovni debaty sú už veci pre mňa viacmenej nepodstatné... Veď vieš, ten zlodej času a závislosť. P.s- môj názor na Brno Super, ZP, ZG, Z je známy a nemenný. P.s- všímam si, že nikomu z kritizujúcich sa akosi NECHCE ODPOVEDAŤ na príspevok mrliana 7881, hlavne na jeho druhú vetu. Že by zámerne? .-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 20.4.2010 o 15:21

Uz som si vravel, ze tu nenapisem ani ciarku, ale neda mi...
Cas si najdi belson ... ale vyuzi ho na to, aby si sa venoval sebe...lebo si nam tu NIC mudreho o Brne Super nevysiakal...
Pokusil som sa o zmierenie (ty to beries ako dvojtvarnost...zaujimave), ale s clovekom ako si ty je debata tazka.
Moje tituly Ta vobec nemusia zaujimat a ani nikoho tu, nikdy som sa svojim vzdelanim a ani titulmi nikomu nechvalil, ani nikdy nebudem, nepovazujem to za potrebne, ale nemam sa za co hanbit.
Noze odhal nam ty svoju totoznost (lebo ja ta nepoznam) aby sme vedeli aky ferlassky odbornik nam niekde pri Presove vyrastol...ked uz tak dehonestujes pana Hanaka, kolko si napisal knih, kolko ti kadetade povychadzalo clankov, co vsetko uz mas za sebou z puskarskej praxe...aby som vedel o koho sa jedna...sa ti mozno potom aj ospravedlnim...ale to ze niekde v pivnici doma letujes nejake mieridla na gulove hlavne este neznamena to, co si o sebe myslis...
To je odomna vsetko k tejto teme... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukxus, 20.4.2010 o 15:16

Nehraj sa na telepata. Nemam taky nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 20.4.2010 o 15:09

luksus :-))))))))))))
Neviem ako si to myslel, ale neberiem to ako atak. Takže žiadne oplácanie z mojej strany zatiaľ nehrozí, aj keď by si mal názor, že Brno Super je najväčší zázrak 20. storočia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukxus, 20.4.2010 o 14:53

Belson ty si asi nejaky filozof. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 20.4.2010 o 14:22

Pre istotu upresňujem, že tým "prekročením prahu země" som myslel mentálne prekročenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 20.4.2010 o 14:15

luxusník, ak si mladá baba, čo nevie piecť koláče, choď na diskusné vlákna o opravovaní senníkov, dopĺňaní soli, zháňaní krmiva a nastreľovaní guľobrokov. A zastreľuj si čo chceš a kedy chceš, nikto ťa nenúti to tu čítať. Toto je vlákno o zázraku, čo zdochol na dokonalosť. A s tým súvisí aj výmena názorov, ktorá môže zachádzať aj trocha bokom:
„Bez ohľadu na to, aký je kto pako„. :-))

orol nám akosi onemel, možno si je vedomý, že rozruch tu vznikol kvôli jeho citátu usilovného okiadzača, ktorý zdá sa, že napriek vzdelaniu z cudziny neprekročil prah země v ktorej žije.

dusanko, vysiakaj sa, aby si bol hodný odbornej diskusie na vyššej úrovni. Tituly pred a za menom to nezaručujú, skôr ich svojimi reakciami dehonestuješ. Možno si nájdem čas, aby som sa ti venoval dôkladnejšie… Možno aj kvôli tvojej dvojtvárnosti. A mojej angličtine daj pokoj, lebo možno pohoríš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukxus, 20.4.2010 o 12:21

Piplete sa tu jak nejake stare baby, ked kolace pecu. Hruza citat. Nemate ine starosti? Senniky mate poopravovane? Sol je doplnena? Krmivo zohnane? Ak ano tak si chodte zastrelit ten gulobrok na strelnicu... lebo dolezite je trafit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian7881, 20.4.2010 o 8:56

Je to co tu pisete fakt k teme? Napise uz konecne niekto v com su ine kvalitnejsie kozlice lepsie? O vahe uz vieme aj o ejektoroch aj o falosnom H&H. Dalej??? Ked tak citam tak k teme je max 10% prispevkov. Ak chcete pisat o Dr. Hanakovi a jesitne sa hadat urobte si vlastnu diskusiu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dusab, 20.4.2010 o 8:49

Niesom vobec konfliktny clovek, ale na toto sa neda nereagovat a urazat sa nedam.
Belson staraj sa o seba a pracuj na sebe sam a aj na tom zapachajucom co nosis na krku Ty chudak...asi hovoris z vlastnej skusenosti...kaslem tu na tvoje super mudre reci a poucenia, ked si myslis ze si neomylny...kritizovat niekoho je totiz to najlahsie.
Nema tu vyznam s tebou viest nejaku debatu, kedze pises sposobom ktory uraza kazdeho kto nezdiela tvoj nazor...
Budem raz, ked tu este niecim duchaplnym prispejes...aby som nemal posledne slovo...ved uzatvarat si tu zacal ako prvy ty...alebo som to zasa prekrutil? Tak kto tu chce mat posledne slovo?...este vies nieco anglicky aj viac ako "Do not take it easy?" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 20.4.2010 o 8:27

Pred chvíľou som ti odpovedal na tvoju zmierlivú súkromnú správu, ale ty si proste nedáš pokoj a si neunavný provokatér, ktorý chce mať za každú cenu posledné slovo.

Asi si tu jediný, čo tie bludy tvrdíš, aj keď je zrejmé, že je to len trápna snaha o iróniu. Ja som v reakcii na Hanákové rovnako trápne glorifikačné ódy napísal, že je to jedna z lepších kozlíc, ale ničím extra výnimočná. Je to samozrejme hodnotnenie vo všeobecnejšom (povedzme európskom) priestore, pretože už dávno (chválabohu) nežijeme v ČSSR. Napísal som aj to, že v rámci bývalej ČSSR prečnieva nad ostatné.

Ty už radšej nič neuzatváraj junáčik, doporučujem popracovať na sebe a ten svoj metaforický poloprázdny pohár, ktorý nosíš na krku, naplniť nečim hodnotnejším, ako je hnedastá, zapáchajúca hmota. Bude to tŕnistá cesta, ale verím, že to zvládneš. Želám ti to. Do not take it easy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 20.4.2010 o 7:51

Uz to uzavrime tak, ze Brno super je proste obycajna kombinovana zbran, ktora nieje nicim vynimocna a v podstate sa ani nelisi od ostatnych zbrani vyrabanych v byvalom CSSR... :-) Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pavian, 20.4.2010 o 1:49

Znalcov tu by som sa tázať chcel, ktorú poľovnícku zbraň z produkcie zbrojoviek na území ČSR považujú za najzdarilejšiu po stránke funkčnej i vzhľadovej... Čisto pre zaujímavosť ;) U mňa laika je to ZP... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off glen, 19.4.2010 o 22:15

Orol,ďakujem za adresu stránky,ale dočítal som sa tam akurát niečo o "falošnom" H-H,ktorým naši bratia "mali vylepšiť" originál H-H.
Veď aj falošné peniaze sú peniaze,nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off holz1, 19.4.2010 o 21:07

Glen teraz si to trafil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off glen, 19.4.2010 o 20:24

dusab,ten puškár čo ti povedal,že BS má zámky H-H,by mal čo najskôr vrátiť výučný list puškára!
Samozrejme ak nejaký má?!
Prosím Ťa,ako môže zámok H-H obsahovať miesto V-pera,
vinutú pružinu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ANDELIK, 19.4.2010 o 20:15

Mam taku ale 7x65/16 a som spkojny nadovsetko je to super kaliber aj znacka a jej hmotnost neriesim . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 19.4.2010 o 19:39

army9 praveze to pri Brne Super v konecom dosledku HaH je...opytaj sa hociktoreho dobreho puskara.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 19.4.2010 o 19:23

Dusab "dlhe zamkove platne" este neznamena ze sa jedna o H&H . Postranne zamky ma napr. aj notoricky znama ZP . U BS sa uvadza ze je to modifikovany (teda pozmeneny a obycajne aj zjednoduseny) system H&H . V konecnom dosledku to H&H nieje . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 19.4.2010 o 11:19

tak ma napadlo, po prečítaní si zadania znova - slabá stránka GB kozlice = ejektory... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 19.4.2010 o 10:37

Uzavrime to tak, ze ze som nikdy nepovedal, ze BS je fasa zazracna puska... a tiez som nikdy nepovedal, ze mam BS doma...tak neviem skadial to beries...:-) Ale ak je tu rec o Brne Super tak si pri svojom opise na zaciatku vobec nespominal system HaH...ktory je jej neodmyslitelnou sucastou a dost podstatnou.

Tak uzavriem to asi tak...s dovolenim by som ta citoval:
"Slabé stránky táto kozlica asi nemá (okrem hmotnosti, ktorú spomína dusab). "
Na druhej strane je to podla teba obycajna, nicim vynimocna zbran... :-)))

Take it easy...
PS: Pozri nechcem aby sme tu mali medzi sebou taketo vymeny nazorov, vsetko je vecou uhla pohladu, ved pre niekoho je pohar do polovice plny a pre ineho do polovice prazdny...:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 19.4.2010 o 10:21

:-))))))
dusab, nemal by si zovšeobecňovať to polovzdelanectvo aj na ostatných, ešte sa môžu uraziť. Ja nezvyknem pichať do ľudí, ktorí nie sú osobní voči mne. Pri tvojom úplnom vzdelaní si isto hneď pochopil, že to sa netýka verejne publikovaných technických a faktických bludov (napr. Dr. Hanák).

Ak ty vieš, že v takejto zbrani zámky nie sú na zamykanie, tak mi tu potom nepodsúvaj sprostým demagogickým štýlom, aby som dokladal niečo, čo som nikdy netvrdil. Čo som o zamykaní tvrdil, to som aj námatkovo hneď doložil, dá sa aj viac.

Mojim nickom sa zapodievať nemusíš. Na knihu mi je ľúto času a článkov mi už zopár v časopisoch vyšlo. Tebe tiež? Okrem “planého” teoretizovania sa venujem aj praktickému puškárstvu. Momentálne sa zapodievam letovaním mechanických mieridiel na dvojhlavňový zväzok, ktorý som vyrobil. Vieš na akú baskulu? Brnenskú. Keby som sa nevenoval tebe, už som to možno mohol mať.
A ešte k teoretizovaniu a rátaniu uzamknutí: Ak budeme ignorovať terminologické a metodické pravidlá, za chvíľu si nemusíme rozumieť a budeme si tu trepať piate cez deviate ako v Babylone.

Uzavrime to tak, že tvoje vzdelanie je úplné a máš doma fasa zázračnú pušku, ktorú nehaním ani ja. Už som to tu písal, ale zopakujem to pre istotu ešte raz, pokladám ju za jednu z tých lepších, len zas ničím extra výnimočnú. Možno by som si ju zadovážil, keby som si richtoval zbraň do trópov. Ak je niečim výnimočná, tak len tým, že tak zázračný výrobok výrobcovi skapal, kým tie menej dokonalé veci robiť neprestal. Aspoň na nejaký čas. V tom ho asi nikto za porušenie patetntov nenaháňal.
Tsc, tsc….. Človeku je dosť jasné, že na čo zdochýňajú kozy. Staroba, choroby a pod. Kozlice asi umierajú na svoju zázračnosť.
Všetko dobré, take it easy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 19.4.2010 o 9:50

iboo mne je uplne jedno aky Hanak zastava post, co kedy povedal a pod, nechcel som a ani sa nebudem k jeho osobe vyjadrovat, uz som pisal preco. Ak chcete pisat o Hanakovi zalozte si novu temu. To co napisal na zaciatku orol o konstrukcii Brna Super, ked citoval Hanaka je pravda, k 100 000 vystrelom sa nevyjadrujem, pretoze som tu zbran nevidel...
To je odomna vsetko k teme Brno Super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 19.4.2010 o 9:29

dusab - neber to cez tie publikácie. Hanák širokej inteligentnej verejnosti dokázal, že si serie do vlastných úst. Okrem iného na odkaz všade píše že strely tuzemského výrobcu SB niesú kvalitné a sám zastáva nejaký post na marketingovom oddelení v SB (alebo zastával v dobe keď toto tvrdil), alebo celý home realoading guľového streliva odsunul bokom so slovami že doma nieje nikto schopný zabezopečiť potrebnú čistotu,či opaKOVATEľNOSť A prestno navážok prachu, o pol roka neskôr vyzdvihuje reloading ako dobrý zdroj ladeného streliva. Na tak inteligentného človeka, ktorý mimochodom vo svojej publikácii o sebe tvrdí, že je autorom patentového riešenia poistiek na gulovniciach rady ZKK s jeho vedomosťami ( keby sa nechválil ani to o ňom neviem) je to dosť hlúpy verejný postoj k rôznym problematikám. O človeku s jeho kapacitou som si donedávna (vlastne do dosť dávna) myslel, že má naviac, ale zrejme sa u neho začína prejavovať syndróm pokročilého veku. K ten jeho známej brokovncii po 100 000 výstreloch - pokial nenabitú kozlicu zalomíš s úmyslom natiahnuť bicí mechanizmu a v zápätí ju zavrieš a potom dokážeš sklopiť hlavne iba otočením páčky záveru pri súčastnom držaní zbrane len za pištolovú rukoväť - to už považujem za celkom slušnú vôľu v otvorenom stave. Inak rád by som videl v akom vyhrkanom stave musí byť taká brokovnička po pár prívesných vozíkoch nábojov, teda mám na mysli vyše 4000 krabíc bežného šport. streliva (bal á 25ks) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 19.4.2010 o 7:46

Belson neviem koho si mal ny mysli tym polovzdelancom..., ale aj tak si nezodpovedal na moju otazku. POznam BS velmi dobre na to, aby som nevedel aky je rozdiel medzi uzamykanim hlavni a systemom HaH (inak sa mu hovori aj dlhe postranne zamky) a URCITE HaH nema nic spolocne s uzamykanim hlavni, ale ty ako super najvacsi odbornik to urcite vies sak jak inak...a vsetci sme tu polovzdelanci.
To ci ma BS troj, alebo stvornasobne uzamykanie, je len vecou narozu a hry so slovickami o teoretickej puskarskej nauke...tiez o nicom.
A k Hanakovi, je mi uplne jedno co tu o nom pises, alebo nepises...ale...nepoznam ta osobne, ani neviem kto je za tym nickom, no vies...kto nic nerobi ani nic nepokazi a ani sa v nicom nepomyli...kolko vyslo tebe publikacii s strelectve, nabojoch a pod? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 69 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov