Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

aky mate na to nazor ? - diskusia

autor: off m-a-j-l-o
pridané: 7.4.2010 22:50
ide o to ze ja som minuly rok nasiel celkom dobry zhod bol to 14torak okolo 2.5kg u nas naozaj dost silny zhod bohuzial paru som nedohladal ale nasla sa tento rok len chlapec mi ho nechce ani za nic doparit co mi je trochu luto kedze ja ho mam uz rok v izbe a on ho nasiel az po roku . Aky mate na to nazor s doparenim jelenich zhodov a ake mate skusenosti s niecim podobnym. dik
počet zobrazení: 4 071
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Mysanecko, 8.2.2011 o 7:15

Súhlasím s MSmarian. Ak ste mali povolenky, buďte radi za každý zhod. Ak nie, vráťte úživateľovi poľovného revíru a máte po probléme :). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 7.2.2011 o 17:10

Ja si malím, že by ste mali byť obaja spokojní a ak ste mali obaja povolenku na zber zhodov tak je všetko v poriadku. každý máte jeden zhod a môžete sa z neho doma tešiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jager-Matusko, 7.2.2011 o 16:50

m-a-j-l-o vieš ak ten chlapec naiel prvy zhod v živote tak by som mu dal ten zhod. ja kedy som nasiel prvy zhod tak by som ho ani nechcel predat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter333, 7.2.2011 o 16:34

ja sa drzim toho, ze kto najde prvy zhod patri mu aj druhy..lepsie je ked su sparovane..mame u nas medzi zhodarmi taky zvyk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 24.11.2010 o 23:14

Možno by prospela rubrika ako je inzercia . Vymením paroh alebo hľadám pár . Keby bola lokalitne definovaná mohol by byť záujem dosť veľký . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.11.2010 o 23:12

pepies nemyslel som kradnuť parohy . Ale napríklad kamarát našiel strieborný zhod a druhý páru tak to doplnili . Nie vždy sa to samozrejme dá . Bodaj by bolo takých hospodárov ako je Janko Flamík viac . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 24.11.2010 o 19:07

Kua Edu neviem či maš pravdu lebo ked Flamik zbada škodnú v revíry čo zbera zhody ženie ju kade lahšie...jedine že zbieraju domaci potom áno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 24.11.2010 o 19:04

a Chropov,nádherný revír...u nás s tým nerobíme také problémy,paroh za paroh tej istej hodnoty... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.11.2010 o 22:37

Kto nájde prvý zhod mal by mať nárok na druhý tak ako to povedal magor . V Chropove u pána Janka Flamíka sa toto pravidlo striktne dodržiava a mne sa to tiež páči .majlo skús niečo rozbehnuť s frajerkou alebo manželkou toho chlapca :-D a ked sa ti to podarí , povedz mu ,že teraz mu Ty dáš aj ten druhý nech to má komplet :-D zaslúži si to . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off magor, 23.11.2010 o 16:19

viacerí starí parohári sa držia hesla, že sa má druhý paroh dať prvému nálezcovi.vravia že to je nepísaný zákon.ja však by som nechcel druhý ,keby ho niekto iný našiel.chýbal by mi k zhodu citový vzťah a o to ide pri hľadaní parožia.či sú páry spolu, alebo nie je pre mňa nepodstatné..ale keby som videl že niekomu na tom veľmi záleží, tak mu ho určite darujem.výnimkou je prvý nájdený v živote,ten nedám nikdy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 29.9.2010 o 20:21

Ja mám presne taký istý názor ako popísal Rinko. Úplne presne od slova do slova to sedí na mňa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 29.9.2010 o 18:40

Jo Rinko, ta poslední věta ta sedí. Opravdu to chce klid. Já bych sice byl ochotem měnit, ale né šmelit se shozama, taky je to pro mě zážitek, který si vybavím a je jen můj, ale nebojím se nějaký slabší shoz darovat nebo i vyměnit, pokud by byl nějaký na výměnu pro mě. Pak je ještě otázkou, zda to najdeš ve svojem revíru nebo zda to nosíš domů od cizích. Ale ten zážitek ti neveme nikdo a ty nachozené kilometry taky ne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rinko, 29.9.2010 o 17:48

Chlapci moji,ja mám k tomu iný postoj.Ja si držím doma len to,čo sám nájdem.Ani biedneho 6 oráka nevymením,nepredám,pokiaľ som si ho sám našiel.A samozrejme naopak.Mám viacero medailových zhodov,aj viem kto má pár,ale ja to nechcem.Ja keď sa na ten ktorý paroh pozriem doma v izbe,hneď si spomeniem na ten zážitok,vychádzku a skrátka dej ako som ho našiel.Je to pre mňa oveľa dôležitejšie ako samotný zhod.Samozrejme vždy sa snažím dohľadať pár.No keď sa nepodarí,alebo ma niekto predbehne,nič sa nedeje....Snáď ma niekto z vás pochopí..Pozdravujem všetkých vášnivých zhodárov a najmä tým mladším odkazujem pri všetkej skromnosti:To chce kľud. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lubko266, 28.9.2010 o 20:24

uplne suhlasim s vlciaskala, druha para patri tomu kto najde prvy kus z pari, a ta druha para sa nema ani predavat ani vymienat jednoducho by to malo byt tak ako to napisal vlciaskala ! ale jednoducho takych poctivych ludi je na Slovensku velmi malo a priznavam sa ze asi ani ja by som to nedla len tak ... takze ja knim nepatrim ... ale malo by to byt tak !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lubko266, 28.9.2010 o 20:22

uplne suhlasim s vlciaskala, druha para patri tomu kto najde prvy kus z pary, ta druha para by sa nemala ani predavat ani vymienat jednoducho by to malo byt tak ako to napisal vlciaskala ! ale jednoducho takych poctivych ludi je na Slovensku velmi malo a priznavam sa ze asi ani ja by som to nedal len tak ... takze ja knim nepatrim ... ale malo by to byt tak !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m-a-j-l-o, 8.4.2010 o 17:53

chklapci suhlasim aj s tym ze nemusim ho mat prave ja ale ten zhod pre man znamena vela je prvy a rok som zhanal paru a nic a ked uz som si chcel dat sparvit nan podlozku tak ma kamarat prehovoril aby som este pockal a dobre som spravil nasla sa para a naozaj by som ju chcel. keby ide o iny hzod rovnakej vahy ja by som mu to dal keby ho nasiel prvy a mozno aj keby t nasiel po mne je to vec dohody ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlciaskala, 8.4.2010 o 16:41

u nas s tim problem nikdy nebol a podla spravnosti aspom u nas to tak chodi ze para ma byt toho kto prvi najde paroh vzdy sme to nejak vymenili aby boli obe strany spokojne poradim ti nechaj tomu cas teras mu je ten paroh vzacny ale po case ho to prejde a ked mu das dobru ponuku tak sa urcite dohodnete A este nieco u nas sa to roby vedsinou az po zhodarskej sezone niekedy v maji ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 8.4.2010 o 16:33

už je to dávno, ozaj jediný srnec, ktorého sa nepodarilo po mojej rane nájsť /dohľadať, bol zlatý (rana na krk vo vysokej tráve)

našli ho, aj zmenil majiteľa, ku mne sa však nedostal; žralo ma to dosť, a dlho, no už som sa s tým vyrovnal; len som nepochopil, že môže niekto chcieť cudziu trofej, nie že nedá, ani nepredá...
nájdený zhod? chápem, ale v podstate o nič nejde; nepredá, tak nech si nechá alebo predaj ty jemu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 8.4.2010 o 16:24

Majlo, tak to už v živote skrátka chodí, človek nemôže mať všetko po čom túži... Ak to aj získa, často to pre neho stráca cenu... Veď dopraj niečo aj ostatným... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m-a-j-l-o, 8.4.2010 o 15:26

ako mne tiez keby povedal niekto ze daj mi ten zhod ja mam paru k nemu tak sa mu zasmejem a nedam ale ked slusne pride a dohodneme sa preco nie sak neni krajsie a lepsie ked je para spolu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m-a-j-l-o, 8.4.2010 o 15:24

ja som mu povedal chces silny paroh zozeniem ti chces peniaze zaplatim ti ho len proste bol to moj prvy lepsi zhod preto mi o to ide teraz keby najdem znova taky tak mu ho doparim bez problemov nieco by mi dal a bolo by to vybavene urcite ten zhod nechcem len tak za nic to nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 8.4.2010 o 11:35

mne sa niečo podobné stalo asi pred 3 rokmi...ja som sa nechcel vzdať toho svojho a chlapík čo mal k nemu pár ho tiež nechcel len tak dať...bol to 12nástorák...trofej tak okolo5-6 kg....nakoniec som mu za ten jeho dal niekoľko menších zhodov a bolo vybavené. Toho 12toráka som si dal potom spraviť na umelú lebku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.4.2010 o 8:27

skús niečo za niečo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 8.4.2010 o 8:23

Majlo, nevidím dôvod, prečo by sa mal dotyčný vzdať svojho nálezu. Určite sa ho nebude chcieť vzdať rovnako ako ty. Bola by to hlúposť.

Je to vec dohody oboch strán, vieš za čo ti to stojí a akú hodnotu to pre teba má. Proste ho treba slušne osloviť a skúsiť sa dohodnúť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov