Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vysoke Tatry-TANAP co myslite ako dlho budu odolavat alebo uz podlahli civilizacnim tlakom? - diskusia

autor: off horal18
pridané: 5.3.2010 18:36
Rad chodievam do tatier a vidim co sa deje ,to ze padol les asi zahralo urcitim ludom riadne do karat,stavia sa kde to ide a este sa maju vytvorit dalsie kapacity pre okolo10 000 ludi.Neviem ci je to az tak zle,nevyznam sa nie som odbornik ale myslim ze nas najstarsi tatransky narodny park,ktory by sme maly najviac chranit pomaly straca hodnotu. Je my to strasne luto .Asi my smrtelnici proti tomu nic nezmozeme a kde v riti su ty slavny ochranari VLK...
Aky mate na to nazor?
počet zobrazení: 20 867
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 460 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off borgeo, 4.8.2017 o 13:29

odkaz Veľmi odvážny projekt. Pritom by stačilo k súčasnému vláčiku jazdiacemu medzi Strbskym Plesom, Starým Smokovcom a Tatranskou Lomnicou pripnúť jeden alebo dva vagóny a problém s parkovaním je vyriešený. Prupúšťam že dnešná situácia čo sa týka dopravy je katastrofická, pretož tento malý vláčik chodiaci raz za hodinu hlavne počas sezóny nezvláda voziť všetkých tých čechov, poliakov a rusov. To ale nie je dôvod aby sme si tatranské úpätie zmenili na pavučinu lanoviek a iných dráh len preto že niekto kto má prachy to tak chce. Tatry su malé, obávam sa, ze by takýto zásah nezvládli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off veverica61, 10.7.2012 o 21:29

Edu,ved ty to veľmi dobre vieš a mali by pri chránení viac premýšľať srdcom a menej peňaženkou...je to o prioritách a zákonoch a samozrejme ľudoch,čo sa týmto zaoberajú a dobrých projektoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.7.2012 o 12:45

veverica61 o koľko viac by sa malo chrániť ? Čo je to chránenie ? Osobne by som uvítal vyvodenie zodpovednosti proti Slovenskej a protiprírodnej organizácie LOZ VLK . Mali by niesť zaopovednosť za to čo napáchali . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Silentwalley, 8.7.2012 o 10:13

K zonácii-posledné stretnutie s ministrom Nagyom prinieslo okrem iného dve pozoruhodné informácie:1.V komisii ktorá zonáciu pripravuje boli z 32 členov 2 lesníci-jeden za TANAp a jeden za urbáre,ostatok sú mimovládky,hotelieri a akademici zo SAV. 2. Ako zaujímavosť uvediem príspevok istého botanika zo SAV,ktorí na margo Tichej doliny uviedol že lesníkom sa už ani nič lepšie nemohlo stať ako zákaz ťažiť lebo cena za ťažbu by bola vyššia ako zisk a ešte to tam majú aj prirodzene zmladené.Toto môže povedať len človek ktorí absolútne nevie o čom je lesníctvo a to už nehovorím o ekonomike.Na okraj len dodám že štátny úradník zakazuje štátu zarobiť peniaze a ten ho živí.Samozrejme sa tu nebavíme o drancovaní lesov kvôli drevu ale o riadnom hospodárení. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 14.10.2010 o 15:17

tu je link na ktorom sa daju pozrieť fotky, kde človek vidičo sa deje s našim najstaršim narodnym parkom.Nie vichrica ani lykožrut,ale ludia im davaju poslednu ranu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 21.9.2010 o 13:27

Konečne dakto kto vie o čom hovorim, možno aj preto,že vidi na vlastne oči čo sa deje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off atevi, 20.9.2010 o 20:02

Jayz, nemyslím, že táto téma má zakapať. Ak o tom nebude nikto hovoriť, tak zakapú Tatry. Myslím, že práve o to niekomu ide, aby sa o tom prestalo hovoriť, lebo to je už pre niekoho nudné. Ľudia si pomaly na výstavbu zvyknú a všetko bude v poriadku... Ak sa to vzdá, bude to koniec Tatier. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 20.9.2010 o 16:27

odkaz ano takto pekne to v tanape vyzera,huraa ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 8.7.2010 o 10:48

že vás to ešte baví dokola tu omieľať to isté, veď tu sa rozpráva hluchý s nemým a asistuje im slepý................................................................. a aby to bolo zaujímavé, zamieša sa sem-tam do toho dajaký šašo s vytretým mozgom, ktorých sa v každom fóre nájde niekoľko........................................................... horal vidím že to myslíš dobre, ale na tvojom mieste by som to už dávno vzdal a nechal túto už dávno nič neprinášajúcu tému zakapať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 7.7.2010 o 17:48

to ešte bude ked si JT v komunalnych dosadia do mestkeho uradu svojich ludi,potom može ist tatranska priroda uplne do riti,neviem jak možu byt dnes večšina ludi bez svedomia a cti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off svetko16, 6.7.2010 o 22:20

no veru tí ochranári sa nemajú k činu oni len tam pchajú nos kde ich netreba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veverica61, 6.7.2010 o 18:26

Príroda,fauna a flora Tatier by sa mala chrániť v oveľa vačšej miere ako je to teraz!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 6.7.2010 o 18:08

pani,dat tatry do kopy je jedno ale urobit to z mierou a nestavat obludy,nevystahovat ludi z bytov kde cely život žily pod zamienkou zarobku ťažkych milionov a teraz to chatra ako aj ine budovy v centre a ohladom ochrany prirody tahaju za nitky pani velkomožny,kde nie vždy ide o ochranu prirody.Daktori pisali že neni čo chranit,tak si pozrie že je tu neocenitelna vzacna priroda,tak dačo robme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 22.6.2010 o 9:03

onedlho pridam nejake fotky,ktore to dkazuju co sa deje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 14.6.2010 o 19:08

goret nie je my ani za starou ani za novu,stara bola v pohode ale uz cucoriedky a jak to rozsirili az po lanovku je svinstvo a tahat osnezovanie tak vysoko nie je normalne.Bol si v lomnici videl si to pekne jazierko v lese ktore urobili kvoli zasnezovaniu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 14.6.2010 o 12:45

.. a za starou lanovkou ti nie je smutno? Isto sa nájde taký, ktorému je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 14.6.2010 o 12:40

a etse ak myslite ze pomoze tatranskej prirode tie vrtulniky ,ktore lietaju dennodene okolo skalnateho ,kvoli tomu zasnezovaniu tak to kurva hej.Clovek chce ist na turu a tam bagre dakujem pekne take tatry nechcem a nie som sam.A to jak vyhadzuju ludi z bytov,ktore si roky zveladovali aby tam postavili apartmany,fakt pomoc Edu.Toto je privela aj pre cloveka s modernym myslenim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 7.6.2010 o 10:33

este jedna informacia pre tých ktorí sa zastavaju stavania v tatrach,najprv si treba zistit co sa planuje a potom si na to urobit nazor.Tak napriklad je planovane stavat nad cestou slobody od s.smokovca po t.lomnicu,co za chuja toto vymyslel to potom stavajme rovno na gerlachu!!!!!!!!!!Dalej hlavna cesta od popradu do smokovca,ma sa stavat od pod lesa po starý smokovec popri hlavnej ceste na lavej strane,je toto vsetko normalne?????????Nech nadrbu apartmany do podhorskych dedin(stara lesna,......)ale nech to netlacia ,do riti po les.Toto nie je rozvoj ale cista chujovina ,ktrora znici tatry,uvedome si to konecne! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 7.6.2010 o 9:50

Mimo zákon resp. mimo koryto treba postaviť toho, kto chce zlikvidovať ŠL Tanapu. Treba odstrániť - odstaviť tých v pozadí, VLK a iní ekoultras sú iba nástrojom v popredí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off win243, 7.6.2010 o 9:06

Hanba im. Teraz budú, čakať čo spravia lesníci na ich záchranu, ak už nie je neskoro. VLK postaviť mimo zákon a s náhradou škody za ich "odborné " názory. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 4.6.2010 o 20:18

goret ta stara hej ale furkotska ktoru vyrubali vedla,ta je v prevadzke prvy rok,ked som pozeral rozhovor z jednym z tmr tak povedal:ved jake narusanie prirody je to par metrov vedla starej a je len nejak 1000m dlha. to sa potom moze rubat jedna vedla druhej a vsetko bude o.K ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.6.2010 o 8:32

zjazdovka na Solisku je staršia ako Tanap ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 3.6.2010 o 21:00

Edu ano vazne dobre robia JT pre ochranu prirody,urobit zasnezovanie z cucoriedok na sedlo to je parada?Nic lepsie nemoze byt.Na solisku chceli postavit malu veternu elektraren ale zakazaky to ze je to vo vysokom ochranom pasme a teraz je tam zjazdovka.Tak sa pomaha tatrancom??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 26.5.2010 o 15:47

vysoke tatry-divocina zamrznuta v case uz davno nie je bohuzial ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 26.5.2010 o 15:15

lubenko uz si mi to pisal a co mam pisat ked niekto nechape,
Edu no vidis tebe je to jedno,byvas na druhom konci republiky,ze nie je je dost miesta,kto tam ma byvat za take ceny?myslite ze ludia tu chodia pre hotely ci co?to su jake haluze ,ze tu je horsi vzduch ako v mestach.jasne ze ked padli stromy to nie je co byvalo no ale istotne lepsie jak v meste.Bude lepsi vzduch ked sa tu toho nastava po k...?Ludia tu chodia asize pre hory,kusok zachovalej prirody a o par rokov v tejto hlučnej,civilizovanej dobe budu prave take miesta ,tiche,krasne tým co budu ludia hladat. Nemozeme aspon nejake mista vynechat bez tazkeho biznisu,ved ja tiez nie som proti aby sa nezlepsili sluzby ale vsetkeho privela skodi.Poslanie TANAPU JE:

* zachovať prírodu Tatier so všetkou rozmanitosťou živej a neživej prírody
preco odvolali vancuru z riaditelstva bol prilis tvrdy pri ochrane,tak si tam dosadili majka,ktori je uz ustretovejsi.Prid sa pozret do tatier Edu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 24.5.2010 o 18:37

Edu ,maš uplnu pravdu ,z jednej strany stale nadavame že do Tatier nik nechodi,ale prečo nechodi ,pretože tam nieje nič poriadne dobudovane ,za čim tam maju ty ludia ist za vzduchom ,ked ten tam je horši ako dole v mestach a ked sa tam ma niečo vybudovat už sa idu ochranary posrat ,že načo ,vieme vlastne čo tu v Tatrach vlastne chceme a fakt horal18 stale tu meleš jedno a to iste dookola ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.5.2010 o 17:15

horal18 take veci ktoré spomínaš sa nestavaju ako v letanovciach búda . Na to sa robí podrobne prepracovyný biznis plan a skúma sa či to bude obsadené . Ale ty to prezentuješ ako keby išiel buldozer rozhrnuť Tatry a urobit na tej rovine lunapark čo je uplne zavádzajúca informácia . Práve na to má služiť nová zonacia Tatier aby sa vymedzilo čo a kde a pokiaľ !!! Ale melem to tu stale dokola :-)) Pre mňa si do Tatier nepustite ani boha :-)) Mne je to šuma fuk
Myslíš že toto správna cesta??? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 24.5.2010 o 15:16

Edu biznis je biznis ale narodny park je narodny park,a tatry nie su take velke ze by tu patrilo tisíce apartmanov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 22.5.2010 o 19:14

goret myslis ze som v zivote nemal v ruke krompac,sekeru....
teraz som bol sadit v tatrach stromceky za darmo a okolo 150 som nasadil za den takze tak a vela polovnikov nepoznam takze nemam take moznosti ale siel by som pomoct
edu kdo vie co ma dnes logiku stavat podzemne parkovisko a dajake centrum natom to si myslim do hor nepatri a vyrubat krasne stromy co tam stali ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.5.2010 o 5:28

horal18, chceš spoznať írečité a priame názory poľovníkov (nemusíš s nimi súhlasiť), choď s nimi na brigádu, napr. kopať chodník. Nezabudni si zobrať motyku, teda a ak vieš čo to je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.5.2010 o 23:05

horal v ramci biznisu ked bude 3000 nepredáných ty by si išiel za miliardy postaviť 7000??? má to logiku ? Prečo by to niekto robil ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 19.5.2010 o 21:30

no vidiš aspon niečo užitočne si mohol pre Tatry urobit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 19.5.2010 o 17:50

este nieco k apartmanom ,cital som v tatranskom dvojtyzdeníku ze je v tatrach viac ako 3000 nepredaných apartmanov a nevedia co s tym naco dalsie?????????????????
lubenko zas takí nasratý clovek nie som ,no toto ma dokaze vitocit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 19.5.2010 o 17:13

horal 18 idem v nedelu kopat chodnik do Jamnicke doliny nechceš ist vypustit zlost:):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 19.5.2010 o 16:52

lubenko no nedaj boze sa neurazim preco by som mal?dobre pravda je ze aj hej trochu sa opakujem ,asi sa v tejto dikusi uz nie je o com rozpravat ,a to s tou zonacio reagujem na Silentwalley kde pisal ze to chcu schvalit pred volbami neviem ci je to pravda,a vies ked clovek nevipusti zlost tak to skodi zdaraviu:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 19.5.2010 o 16:42

už som tu nedavno povedal,zonacia do volieb schvalena nebude a ty horal18 neviem čo sa tu stale rozčuluješ a pišeš stale jedno a to iste,mal si tu už aj odborne odpovede a stale točiš o tom istom,tu tie Tatry nezachraniš tu sa možeš len vyrozpravat,nehnevaj sa, teši ma tvoj zaujem o zachranu V.Tatier,ale tu im nepomožeš a neber to v zlom nechcem sa ta dotknut nedaj bože urazit ta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horal18, 19.5.2010 o 15:23

tak je to svinstvo a o sulade s prirodou nie je najmencia rec treba prist do tatier ,vidiet a co etste ma byt , to uz nebudu tatry,developeri isto prispievaju celej vlade mozno aj na sukromne dialnice tak daco za daco,to je v riti ved medved vravel ze sa urcia zony pod odbornym dohladom lesnikov a vedcov a teraz sa to ma schvalit?neviem ci fico a ostatni papalazi tomu viac rozumeju ale lesnici ,ktorí maju celozivotnu prax,deno dene v lese a vedia ake to bude mat dopady na okolitu prirodu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Silentwalley, 19.5.2010 o 11:04

Bol som na stretnutí so zastupcami statu-ministerstva podohospodárstva a ziv.prostredia a nestatnych vlastníkov lesa ohladne novej zonacie.Bolo povedane ze Fico ju chce schvalit do volieb tak musime spolupracovat,ze nie sme v Tatrach sami ze aj obce chcu napredovat atd.Urbare povedali dobre akceptujeme navrh zonacie ale povedzte co nam date ako nahradu za bezzasahové uzemia.Uradnici povedali aby sme to schvalil a potom nam povedia co nam daju.Potom za plotom.....No je toto normalne jednanie.A este s nam urobili ch..ov ze sme brzdou rozvoja cestovneho ruchu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.5.2010 o 23:18

horal18 samozrejme každemu ide o svoj biznis obciam ,developerom,hotelierom,lesníkom ,ochranarom atd . Sú však spôsoby ako to zosúladiť spolu s prírodou . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 460 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM