Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

poradte mi prosim aky fotoaparat na fotenie zveri - diskusia

autor: off RICI
pridané: 30.7.2007 23:22
chcel by som na vianoce novy fotak no newim aky by bol najvhodnejsi na fotenie zveri.ake fotoaparaty pouzivate vy?ake by ste mi doporucili?ak by bolo mozne xcel by som co najlacnejsi ,ale aby robil pekne fotky.ked napisete aky mate fotak prosim napiste aj cenu fotoaparatu.dakujem.
počet zobrazení: 20 197
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 241-257 z 257 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off ups, 10.4.2007 o 15:48

diky za radu,
canon ešte nemám, ale bude (EOS 400D) :-). do objektívu určite nebudem môcť investovať niekoľko desaťtitís, takže s tých lacnejších. je to kompromis, ale čo už. s tou sigmou nie si spokojný? práve nad týmto som totiž uvažovala (aspoň myslím, že to je on). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinhodon, 10.4.2007 o 15:28

LAPKA

Ten objekti je sigma 70-300 dg macro
Ale ak mas canon tak si kup canon 75-300 a pokial mozno aby mal IS to je paradna vec .Ale zalezi kolko chces do toho vrazit ja idem kupit novy, bud tamron 2oo-500 alebo pevnu 400 od canonu tak uvidim. ale hodne stastia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lapka, 10.4.2007 o 14:47

martinhodon, a aký presne objektív to je s ktorým fotíš ak sa môžem opýtať (mám na mysli konkrétny typ)? plánujem si totiž časom zaobstarať podobných parametrov, tak zháňam infos :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off atyla13, 10.4.2007 o 0:22

dakujem za rady , budem sa snažiť to nejako sklbyť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marosko, 9.4.2007 o 19:00

rusty - pozri čas, napísali sme to naraz ... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rusty, 9.4.2007 o 18:44

marosko-mam to hned nad svojim prispevkom ako dodatok....:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinhodon, 9.4.2007 o 18:27

ja pouzivam CANON EOS 350 A OBJEKTIV 70-300mm.
Ked chces fotit vecer alebo za sera nedavaj iso vetsie ako 800 lebo pri vyssom cisle je uz sum neni su dobre fotky.No najlepsie je pouzivat objektyv z vysokou svetelnostou ale tie su dost drahe ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marosko, 9.4.2007 o 18:21

Vysoké číslo ISO zvyšuje u fotografie šum !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rusty, 9.4.2007 o 18:21

Este som zabudol dodat-ak zvolis velmi vysoku citlivost, na fotkach bude sum, aj keby si neodfotil nic, len tmu – nastavenim vysokej citlivosti to totiz povolis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rusty, 9.4.2007 o 18:14

Ak chces fotit za sera, vyber si fotak s co najvyssim cislom ISO. Vyjadruje citlivost snimaca(kolko svetla musi dopadnut na snimac, aby bol schopny aspon nieco zaznamenat).Aby sa dalo v podmienkach velmi slabeho svetla fotit, fotograf ma dve moznosti:1. predlzi expoziciu na niekolko sekund,2. zvysi citlivost snimaca. Predlzenie expozicie vsak znamena mat pri sebe stativ a objekt sa nesmie ani len trocha pohnut(co je pri zveri dost tazke:) ), inak by bola fotka neostra. Ale vyber fotaku zavisi inak len od tvojho rozpoctu. Odporucal by som ti vsak digitalny, lebo potom nemas problem fotky upravit v editore, ak im nieco chyba(co je takmer vzdy). Vseobecne uz klasicke fotaky vymieraju a vidiet to aj na ich cenach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off oko11, 9.4.2007 o 15:58

Ja fotím olympusom C-760, má 3,2 Mpx, 10x opt.zoom,30x dig.zoom,....potrebuje dobré svetlo, za šera sú fotky nejasné až rozmazané. Snažím sa fotiť čo najbližšie, ako len môžem. V obore sa to dá ľahko, ale vo voľnej prírode je dosť problém, buď vyčkávaš dlhé hodiny na posede, alebo musíš byť opatrnejší ako zver a priblížiť sa oveľa bližšie ako na dostrel..:-)) Nastavené mám max.rozlíšenie a ešte potom fotky trochu upravím. Používam na to program PhotoFiltre, ale sú aj lepšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marosko, 9.4.2007 o 15:22

Ja mám Canon PowerShot S2IS
5 Mg.pix a 12x opt zoom. Stál 15000
na splátky ale na to čo píšeš nestačí !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mathew, 9.4.2007 o 15:19

noo ja mam olympus fe 170 , co ja viem mne pre zaciatok staci aj ked tie fotky niesu najlepsie ..ale treba to s nim vediet...ja sa este ucim... ma 3x opticky zoom a 6 megapixelov...ved pozri moje fotky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off atyla13, 9.4.2007 o 12:23

To ešte neviem , ale som myslel že mi ostatny poradia ake maju ony foťaky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marosko, 9.4.2007 o 12:17

Radiť sa možno aj dá, len neviem ako vysoko chceš finančne vyskočiť ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off atyla13, 9.4.2007 o 11:46

Nikto mi tu nevie poradiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off atyla13, 7.4.2007 o 22:00

Aký fotoaparát používať - Chcel by som sa poradiť s ostatnými ,aký typ fotoaparátu použiť na fotenie zveri za šera,pri svitani... Použiť digitálny alebo klasický fotoaparát a s akym zoomom, na akú vzdialenosť musim fotiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 241-257 z 257 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov