Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

weimarsky stavac - diskusia

autor: off bebo
pridané: 14.2.2010 17:32
zdravym vsetky, ma niekto skusenosti s weimarskym stavacom?
počet zobrazení: 11 686
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off pytliak6, 8.2.2018 o 9:47

zdravím kolegovia, chcem sa opýtať ako sa chová WS pri kontakte s diviakmi...ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zubzero, 2.2.2018 o 8:19

Zdravim, Ja mam svojho "waimaraka" Azora uz 6 rokov. Ako pisali kolegovia z CZ, vyborna povaha k detom, vyborny strazca domu (vytvale hlasi ciernu za plotom ked zbera zelezo :):)) ziadne problemy co sa tyka chovania sme nemali. Co sa tyka prace tak ako tu bolo povedane.. Neskutocny pracant, prirodzena chut aportovat a vyborny pri dohladavkach na srnciu. Pri vycviku vyzadoval tvrdu ruku(gumaku) ale inac je to super pes. Moj prvy polovny pes, ktoreho mam od steniatka a sam som si ho vycvicil, urcite by som ho nemenil napriek roztrhanym papuciam, prevratenym kontajnerom na odpad, strhnutom pradle... atd :) ale to k tomu patri.. :):) Co sa stravy tyka tak davam vylucne Darling z Tesca a nemam problem stale je miska prazdna.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off IvanPB, 30.1.2018 o 8:48

Určite to nebol dôvod napadnutia, že žraval surové mäso. Mňa to napadlo ako situáciu, ktorú som zažil v spojitosti s týmto plemenom. Myslím vážnu situáciu... Len ako príklad som to napísal. Tým nevravím, že majitelia nemajú dávať svojim psíkom neupravené mäso.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 30.1.2018 o 8:37

Ivan, nič v zlom, ale čo myslíš s akou pravdepodobnosťou ju napadol, lebo dostal chuť na čerstvé mäso? Ja si myslím, že s mizivou a na príčine bolo niečo iné. U nás dostávajú surové mäso už 2 týždňové štence (guličku pomletej dobrej svaloviny), ale ich neskoršie útoky na moje uši a nos tomu nepripisujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off IvanPB, 30.1.2018 o 7:37

Psa daj vyšetriť a zistia prečo ho preháňa. Surové mäso pri weimarskom stavacovi spravilo raz toto. Cca 6 rokov dozadu som cez službu bol vyslaný na služobný zákrok, že pes mal pohryzt staršiu ženu. Po príchode na miesto sme tam našli pani, ktorej weimarak zahryzol do lýtka. Celé jej ho vytrhol až po achylovku. Lýtko následne zožral. Bol to pes, ktorý pani poznal, mali spoločný plot a na ceste pred domom ju takto napadol. Odmalička bol krmeny surovim mäsom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 30.1.2018 o 6:34

najprv daj toto psa vyšetriť a zisti prečo ho preháňa a potom špekujul čo mu dáš žrať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 29.1.2018 o 20:26

osobnú skúsenosť s Barfom nemám, mal som to v pláne ale nemám priestory na skladovanie mäsa a ani zdroje. Moje psy odmietajú granule (suka JGD a suka NKS) takže ich kŕmim varenou stravou - kuracie beháky, trupy, krky, hlavy, hovädzie mäso, bravčové hrtany, sleziny,pečene (tam pozor na predavkovanie)dávam im aj vývar do toho cestoviny, varenú zeleninu ako napr. mrkva, a myslím že sú spokojné weimarsky stavac - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipoo, 29.1.2018 o 14:09

Weimar - Zdravím vás chcem sa spýtať jednu vec.Mám weimarskeho stavaca a chcem vedieť či ho môžem kŕmiť surovín mäsom alebo nie.Takzvaná Barf strava.A ked nie tak aké používate granule.Mal som Brit granule prehanalo,Josera to isté.Dakujem za radu. weimarsky stavac - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hunter65, 17.3.2010 o 12:10

Zoderie podvozok, znamena, ze vo vyssom poraste ma kozu okolo noh slabsie chranenu ststou a zvykne sa podrazdit a zapalit - vidiet dost vyrazne zacervenanie.
Inak suhlasim - uzasny pes. Pekny, dobra povaha ... a ak si najde dobreho pana nie je co riesit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ister, 15.3.2010 o 7:15

Máme weimarakov už dosť dlho, mali sme aj SHS, NKS, NDS. Weimarak je super na prácu aj výborná povaha. Hunter neviem ako si myslel, že zoderie podvozok, ale WS je najvyšší stavač ak ma pamäť neklame ;o) to že prebehne žihlavou a sa poprhli tak to sa pri kraťasoch stáva. Na jar plánujeme šteniatka. Sučka je víťazkou klubových JSS skončila v I. cene, FSS tiež I. cena ;o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 16.2.2010 o 19:26

Kamarat ma, a jediny problem, ze vo vyssom poraste si zoderie podvozok skoro az do krvi. Na druhej strane ho noberas od pichliacov ako drotosrstych. Ten kamarat nemal vela casu na vycvik tak ho dal na mesiac do psej skoly. Dnes ho volaju na polovacky skor koli psovi, ale to sa nehovori.
Inak super pes, ako exterier tak pracant. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bundes, 16.2.2010 o 19:09

Duslednost a hodně hválit a máš ho v kapse. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off magyaricsd, 16.2.2010 o 19:02

Podľa mňa tvrdohlavý ale veľmi pracovitý a pekný pes ako nemecké stavače.Odporúčam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bebo, 16.2.2010 o 18:51

bundes, len tolko ci je snim taska manipulacia pri vycviku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lorantk, 15.2.2010 o 11:53

Odporučam!!!!!!! Vyborny pomocník!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off toňas, 15.2.2010 o 7:07

mnel jsem chovnou kratkosrstou fenku ,,tež dlouhsrstého psa,povahou citlivý věrný fizicky brzy vyspělý dravost na škodnou ma přirozenou, nesmirný pracant a neunavný vodař, taky zdatný aportér doporučuji ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bundes, 14.2.2010 o 21:55

Myslím, že nějaké zkušenosti máme. Manželka je chová 11 let. Máš nějaký konkrétní dotaz? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov