Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Recept na JAGEREK - diskusia

autor: off sniper100
pridané: 28.1.2010 12:53
Ahojte, dajte niekto recept na dobrý jagerek, vaše finty a skúsenosti, všade o tom čítam a počúvam, no môj jediný pokus nebol nič moc (varil som to bez receptu, len tak podľa seba) a pritom ostatné čo uvarím sa dá vcelku aj jesť...:o) Ďakujem.
počet zobrazení: 31 144
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-108 z 108 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off sniper100, 29.1.2010 o 22:25

srnčej...:o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 29.1.2010 o 22:24

Prečo fuj, že zo srnca, šak ja som počul, že jagerek sa nerobi len z diviaka, ale aj srnšej a vysokej... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.1.2010 o 21:33

vlado59 tak som vemi rád že som ti dobre poradil .Chutilo??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado59, 29.1.2010 o 21:28

pepis presne tak som to doteraz robil ale to čo napísal Edu je iné vtom že ti tú pečienku vlastne jemne orestuješ na oleji a keď ju dáš priamo tak nemá takú chuť preto som to chcel vyskúšať môžem len doporučiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 29.1.2010 o 21:08

vlado stačí ked najprv urobiš srdce a ľadvinky a na koniec pridáš pečienku nezašpiníš kopu riadu ako Edu:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado59, 29.1.2010 o 20:56

Edu dal som na tvoj recept človek sa stále učí mne sa zapáčila tá druhá panvica čo si spomenul na pečeň doteraz som to tak nerobil a je to super. Z posledného decembroveho prasiatka som ho teraz dokončil, takže zdravá výživa... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 29.1.2010 o 20:44

Suhlasim s Edu najrôznejšie kombinácie korenín jedlu len uškodia tak ako aj kečup a horčica by nemala v jagerku a ani v guláši čo robiť:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.1.2010 o 16:18

Ono nejaké bombastické odhalenia tajných ingredienci sa asi konať nebude! Receptúra bude dosť podobná podľa mňa.Prekombinovania x korenín môže byť viac na škodu ako na osoh. Rozdiel bude len koľko čoho pridať . Tam to už chce trocha praxe . Inak budú dosť podobné návody podľa mňa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 29.1.2010 o 16:12

mne sa rozhodne najviac pozdával recept solimkenaja , ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 29.1.2010 o 15:57

uz je neskoro : )) ja som sa tesil na to ONEE : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.1.2010 o 15:54

ale šak dojdi urobím kura a ryžu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 29.1.2010 o 15:53

no a ja som uz pri trencine takze sa otacam a idem domov hladovat : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.1.2010 o 15:50

ok solimkenaj ,ale dones aj mäso lebo ja mam v mojom minimrazáku len kuracie :))

Ešte dodám že u diviaka sa dajú samozrejme použiť aj ladviny, po odstránení močových kanálikov . Pluca a slezinu na konzum nepoužívam nikdy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 29.1.2010 o 15:43

sadam do auta a za 20 minut som u teba : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.1.2010 o 15:40

Jemne nakrájanú cibuľku posypem sladkou červenou mletou paprikou a spolu smažím do sklovita . Nič nezhorkne žiaden strach . Potom jemne osmahnem srdce podlejem vodou na nechám dusiť pridám francúzku horčicu a trocha kečupu prípadne pretlaku a sušené chili papričky podla chuti . Na miernom ohni nechám dusiť až je srdce mäkké . /Dá sa pridať i mäso najmä pri mladom diviakovi je to vhodné môže byť i mastnejšie ./ Pridám dva tri bobkové listy ,jemne muškatového orieška . Na druhej panvici na rozpálenej masti osmahnem pečeň pokrajanú na tenke platky aby sa uzatvorili póriky. Pridám do už uduseného srdca. Nechám robiť dovtedy aby nebola pečeň vo vnútri krvavá tipnem asi 5 - 10 min záleží od ohňa a veľkosti platkov .Nie dlho !!! Spolu s pečeňou pridám čierne mleté korenie a soľ. Nezahusťujem ničím kedže to nepreháňam s podlievaním . Nakoniec po odstavení prídám na jemno prepasírovaný cesnak podla chuti a jemne majoránu . Nie však vela ako pri gulášoch. A môžeme podávať najlepšie s teplým chlebom . Zapíjame kvalitným červeným vínom :))

Podla chuti sa môžu pridať do jagerku olivy/ktoré ja veľmi v láske nemám :)/,zavárane huby v slanom náleve prípadne predvarené sušené dubáky alebo iné huby. Tiež sa dá podlievať vínom,pivom prípadne vývarom z polievky najlepšie kuracej .
Dobrú chuť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 29.1.2010 o 14:56

fuj to určite nie o tom som ešte nepočul ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 29.1.2010 o 11:57

Hm mám nejaké srdce a pečienku v mrazáku zo srnca, musím to vyskúšať. Ďakujem za rady. A kečup, alebo pretlak tam nedávate? Aj o tom som počul... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 29.1.2010 o 10:41

peto ja niesom turanec,,,!! pokúsim sa najlepsie ked prideš uvarit ty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 29.1.2010 o 6:27

Ja na začiatku vyškvarím aj za hrsť pokrájanej údenej slaninky. Obličky nedávam (tie idú s pľúcami a slezinou do psieho jágerku), ak chcem pohostiť viac stravníkov, radšej pridám z úlovku kus mäsa nakrájaného na rezance. Posledné jedno-dve podlievania robím červeným vínom a borievku dávam aj drvenú (aby lepšie prešla do základnej chuti), aj celú (možnosť dochutenia individuálneho sústa jej rozhryznutím :o) ), A ešte, korením ho aj strúhaným muškátovým orechom a robím ho jemne pikantný. Dobrú chuť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 28.1.2010 o 22:51

Robím to presne tak ako pepies, len ešte dávam aj pár guličiek jalovca(borievky), môžu sa aj podrviť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 28.1.2010 o 22:11

Vildo že cibuľa bude priesvitna ako sklo.Vy turanci by ste tam dali sklo:) a ešte ked budeš mat v recepte napisane že celé vajce daj ho tam prosim ťa bez škrupiny:)))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 28.1.2010 o 17:50

kuva ze sklovita to je ako?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 28.1.2010 o 17:31

Môžem ti dat svoj recept:ľadvinky očistím nakrajam na rezance to iste urobím so srdcom.Nakrajanu cibulku restujem na brav.masti do sklovita pridam nakrajane srdce a ľadvinky a pomali restujem,pokial sa to ma tendenciu pripalovať tak podlejem malým množstvom teplej vody.ked su ladvinky srdce polomäkké pridam na rezance nakrajanu pečienku,krátko pred dohotovením pridám pretlačený cesnak mletu červenú papriku a ml.čierne korenie a trochu podlejem vodou.ked je zmes mäkká na záver ju osolím alebo pridám trochu vegety aby mi pečienka nestvrdla a trochu majoránky rozdrvenej medzi rukami.dobrú chuť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 28.1.2010 o 16:56

napiš.. pepies... on ty dá dobrý recept, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 28.1.2010 o 15:57

: )))))))))))) skusim : )))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 28.1.2010 o 15:54

ty by si sa mal priznať tomu tvojmu susedovi, čo si mu so psom spravil...že si ho pripravil a pozval ho drzo na večeru :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 28.1.2010 o 15:48

to je jednoduche potrebujes 1 alebo 2 kusy jagosov olej korenie sol cesnak a podla chuti majoran bazalka : )) PRIPRAVA zastrelis 1 alebo 2 jagosov vyvrhnes napacujes nechas aspom 2 dni na chladnom mieste potom ich da do pece a pecies ako prasa : )) to vse : ))))))))))))))))))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 28.1.2010 o 15:02

no aj mňa by zaujímali nejaké kulinárske finty od osvečeného majstra ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-108 z 108 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM