Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Recept na JAGEREK - diskusia

autor: off sniper100
pridané: 28.1.2010 12:53
Ahojte, dajte niekto recept na dobrý jagerek, vaše finty a skúsenosti, všade o tom čítam a počúvam, no môj jediný pokus nebol nič moc (varil som to bez receptu, len tak podľa seba) a pritom ostatné čo uvarím sa dá vcelku aj jesť...:o) Ďakujem.
počet zobrazení: 31 143
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 108 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off posed33, 31.10.2010 o 19:49

EDU dik za odkaz rad som si pripomenul starsi LOVU ZDAR :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 25.10.2010 o 23:42

Rasťo, no fajn, si chlapík a rodina to vie náležite oceniť. Vieš aj zarobiť, aj uvariť. Gratulujem. Inak pri tom recepte sa treba len vyvarovať pridania veľa celej škorice a pridania veľa citrónovej kôry - to robí čertovinu a zlé, nahorklé chute ( šťava z citróna môže byť veľa, to nevadí, to sa dá doladiť cukrom a soľou a všetko bude OK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.10.2010 o 19:17

Niekde tu boli recepty ale zmizli :-DD odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 25.10.2010 o 18:16

Výborne som rád, že moja téma neupadla do zabudnutia, chystám sa na sviečkovú v najbližšej dobe, už teraz sa teším. Možno by bola zaujímavý aj téma "recepty loveckých chát" jednoducho, rýchlo, chutne a hlavne po poľovnícky, čo vy na to??? :o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 18.10.2010 o 12:39

RASTO vcera aj dnes si aj ja pochutnavam na svieckovej :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 18.10.2010 o 12:28

orol recept je super, dopadlo to skvele, doporučujem aj ostatním. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 18.10.2010 o 12:04

:-)) uviedol si to na správnu mieru, už chápem :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 18.10.2010 o 8:36

OROL palenku neriedim :)a na zabavach sa daval pomer opacny to je 1 liter vina a 5 litrov vody a ked tam das vela vela skorice a klincekov tak nik na to nepride :) akurat sa moze stat to co sa stalo v jednej nemenovanej dedinke pri ilave ze rano prisiel chlap ku mne a hovoril chlapi zabava bola super ale jedna vec mi nejde do hlavy vypil som asi desat litrov vina a stale som triezvy !!! a ja mu na to vidis ako si sa dobre zabaval dneska bol tvoj den nabuduce uz urcite tolko toho nevypijes a budes mat aspom na co spominat na tej zabave sa vypilo asi 200 itrov vina a kolko vody radsej nebudem definovat jedine co ma stalo vela penazi bola skorica a klinceky toto sa stalo asi 10 rokov dozadu takze tresny cin zlodejstva je premlcany :))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 17.10.2010 o 10:05

Soson aj ja Ťa pozdravujem. Tej celej škorice ale NAOZAJ MÁLO, len kúsok - maximálne dva vo veľkosti nechta ukazováka. Hrebíčky ale už potom nedávaj. Tak veľa zdaru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 16.10.2010 o 13:36

orol zdravím Ťa, ako som prečítal ten recept na sviečkovú hneď som začal slintať ako Pavlovovi psy (psi ?), idem na to uvidíme ako to dopadne ... posed33 tiež fajn recept:-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.10.2010 o 17:23

Preboha, načo tam dávaš ten liter vody?? To máš "zárobkový" recept zo zábavy?? :-)) Alebo robíš krčmára?:-)) Ja dávam miesto vody pálenku a potom to má aj názov. Volá sa to námornícky grog ( rum+ červené vínko). P.s- presne tak Edu, zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 15.10.2010 o 8:09

OROL trosku zmenim tvoj recept ak mozem :) do velkeho hrnca nalejeme asi 1 liter vody a dame zhruba 10 polievkovych lyzic cukru ked sa nam cukor roztop tak vlejeme asi 5 litrov bieleho alebo cerveneho vina potom pridame tu celu skoricu co si spomenul a troku klincekov ked nam vinko pekne zapeni okamzite odstavime a potom si mozeme dat ktomu tu tvoju alebo edovu svieckovu :)inak ja som si myslel ze svieckova sa robi zo sviecok najlepsie tie co su na primanie tam su aj obrazky :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.10.2010 o 22:51

Posed pravdu má lesnica ! Jej návštevou budem len a len potešený !!! Orol kua to si riadne vyšperkoval ! Zatial som neskúšal ale na budúce isto vykúšam ! Aj keď asi nie je čo skúšať !Všetko len slinu naháňa !!! Jedine je ,aby sa to neseklo :-D čo sa mne osobne nikdy nestalo ja dávam múku v mlieku mixovanú a smotanu až uplne nakoniec po prevarení ! Faktom je ,že tvoj recept je naozaj výborný a už bez skušky niet čo vytknúť ! Ani po skúške isto nie ! Hlavné je ako hovoria bratia česi nechvátať !!! A to pri žiadnom recepte !!! Ďakujem ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 14.10.2010 o 17:45

posed, ja pozvánku ani nepotrebujem :-P ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 14.10.2010 o 16:53

sniper100, ja už som dolunižšie popísal, ale doporučujem ti aj tento recept. Môžeš použiť mäso zo zveriny. Vyskúšaj. Edu, ja mám na sviečkovú na smotane zafixovaný takýto recept. Píšem bez prípravy. Nepravú sviečkovicu, resp.hovädzie stehno umyjem, osuším utierkou, prešpikujem slaninou, osolím , okorením mletým čiernym korením a sprudka chvíľku orestujem na rozpálenom oleji zo všetkých strán. Mäso vyberiem a dám do rúry na pekáč piecť –dusiť s troškou tuku a podlejem vodou. Na tuk, ktorý nám zostal z restovania mäsa pridám maslo a pridám cibuľu a po chvíli hodne nastrúhanej koreňovú zeleniny ( mrkvu, petržlen, zeler ). Všetko restujem 4-10 minút a v priebehu neho pridám malý kúsok celej škorice ( ako nechet -dva, alebo 3-4 klinčeky ), 4-5 koliesok – mesiačikov citrónu s kôrou, nové korenie ( málo, 3-4 zrnká ), celé čierne korenie, bobkový list, jednu PL obyčajnej horčice, pridám soľ, cukor, dobrý jablčný, resp. vínny ocot. Môže sa dať aj štipka tymiánu, resp. suché biele vínko 1 dcl ), zle to neurobí Potom zalejem všetko vodou a pod pokrievkou dusím. Kuchyňa rozvoniava a prevoniava príjemnou vôňou a ja si medzitým pripravím trošku dobrej maslovej zápražky. Hotovú rozriedim troškou vody, či vývaru. Keď je zeleniná udusená a má „glanc“, ODSTRÁNIM bobk list, zrniečka, kôru, škoricu, alebo hrebíčky a všetko nalejem do mixéra a rozmixujem ( da sá to prípadne aj prepasírovať cez cedidlo ). Dám znovu na sporák, rozriedim podľa potreby a keď to začne „bublať“, pridám zápražku. Treba často miešať, pozor na pripálenie. Medzitým skontrolujem mäso v rúre. Je jedno, či je už mäkké, alebo ešte nie ( dopečieme ) – zoberieme len z neho aspoň ½ získaného kvalitného silného výpeku a vlejeme do omáčky. Omáčku ešte chvíľu za miešania mierne varíme, pridáme maslo na zjemnenie, dobrú smotanu, dochutíme a zvýraznime ešte prípadne soľou, cukrom, mletým čiernym korením a citrónovou šťavou z citrónov ( môže byť aj kapka ovocného octu, príp. bieleho suchého ). Omáčka má byť primerane hustá (NIE riedka, ani príliš hustá ), má byť lesklá a hladká, smotanovo žltej peknej farby, s príjemnou vôňou a vynikajúcou plnou a výraznou, ale nekonfliktnou chuťou ( všetky chute sa musia snúbiť a byť harmonicky vyvážené). Niekto dáva ( občas aj ja ) na konci osmažiť na super malilinké kocky slaninku. Najpr zosklovatie a keď ide do červena, toto sa všetko vyleje do omáčky. Pozor, lebo to spení. A ako podávať sviečkovú? Mäsko, keďže je prešpikované slaninkou, sa nemá prelievať omáčkou, ale má byť „na omáčke“. No a trošku brusníc, keď je, sa dáva, tiež koliesko, mesiačik citróna. Možno tiež trošku šľahačky na ozdobenie, kdesi som to už videl. Inak nevaril som už sviečkovú ani nemapätám kedy, ale tento osvedčený recept nosím v hlave stále. P.s- teraz napíš Ty, ako robíš. Inak ešte k tomu mäsu. Niekto ho dáva dusiť už do základu, nie piecť do rúry. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 14.10.2010 o 14:01

LASICA ty si nebola pozvana ale ja !!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 14.10.2010 o 13:11

dobre :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.10.2010 o 12:58

hocikedy :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 14.10.2010 o 12:36

kedy mám prísť na obed? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.10.2010 o 9:18

No dobre posed33 . Sviečková na smotane je špeci špeci môj naj receptík aký mám . Vlastne je dosť podoný ako ten známy len sa snažím vyvážiť na rovnako tri chute slanú ,sladkú a kyslú. Slanú soľou sladkú pripraveným karamelom a kyslú citronom a kyslou smotanou na koniec . Dôležité je hladučké vyšlahanie nakoniec a pridanie najemno nastrúhanej citronovej kôry ktorá omáčke pridá tú najzaujímavejšiu a podľa mňa najlepšiu chuť. V kompozícii slanej sladkej a kyslej s vôňou diviny a bobkového listu a došmáknutej spomínanou citronovou kôrou je to naozaj famozne jedlo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 14.10.2010 o 8:09

EDO vidis teraz ked sa jagerek robi najviac tak sa recepty urcite hodia :)a daj vediet ked budes robit tu svieckovu urcite pridem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.3.2010 o 2:09

Ako napísal stevo742 lekvár tomu môže dať určite výbornú chuť . Neskúšal som ale je to zaujímavé . Podobne robím sviečkovú na smotane kde sa snažím vyvážiť tri chute sladkú ,slanu a kyslú . Dôležité je aby boli veľmi citlivo vyvážené . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stevo742, 12.3.2010 o 22:47

chlapi pred dovarenim tam dajte jednu polievkovu lyzicu dobreho domaceho slivkoveho lekvaru cim starsi tym lepsi ja som tak nevaril ale jedol som to a bola to fantazia,vyskusajte ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.3.2010 o 16:59

.-)) ešte sa nik z priateľov poľovníkov nesťažoval .-) pivo, víno atď lejeme do príslušných otvorov:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 12.3.2010 o 14:38

OROL ty lakomec EDO to podlieva vinom alebo pivom a ty len vodou : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.3.2010 o 12:33

Príprava jágerka trvá asi 30-35 min. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.3.2010 o 12:27

Nadrobno nakrájanú cibuľu orestujem na tuku do sklovita – ( nie do červena ), pridám trošku mletej papriky, zamiešam, zalejem troškou vody, nechám asi dve minúty spojiť. Pridám nakrájané srdce, mleté biele korenie, resp. chili, alebo nakrájanú chili papričku, mletú rascu – toto chvíľu restujem a neskôr podlejem trochou vody a dusím za občasn. remiešania asi 20min. Po vydusení vody pridám trochu nakrájaného mäsa ( najlepšie z chrbta – roštenec – z mladého kusa môže byť aj odrezky z hornej časti stehna ), ešte ochutím ( aj drvený cesnačik orestujem, málinko podlejem a už len chvíľočku za častého miešania podusím. Po tomto pridám nakrájanú pečeň, ktorú už len asi 3-5minút restujem a zároveň s ňou dávam rodrvenú majoránku. Podávame s chlebom, prípadne s dobrými rohlíkmi. Pivo, resp. červené víno pri tomto chutí obzvlášť znamenite.
p.s – roztlčené borievky sa môžu dať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 12.3.2010 o 10:51

sniper 100 ja som svoj recept už povedal :-)
Jemne nakrájanú cibuľku posypem sladkou červenou mletou paprikou a spolu smažím do sklovita . Nič nezhorkne žiaden strach . Potom jemne osmahnem srdce podlejem vodou na nechám dusiť pridám francúzku horčicu a trocha kečupu prípadne pretlaku a sušené chili papričky podla chuti . Na miernom ohni nechám dusiť až je srdce mäkké . /Dá sa pridať i mäso najmä pri mladom diviakovi je to vhodné môže byť i mastnejšie ./ Pridám dva tri bobkové listy ,jemne muškatového orieška . Na druhej panvici na rozpálenej masti osmahnem pečeň pokrajanú na tenke platky aby sa uzatvorili póriky. Pridám do už uduseného srdca. Nechám robiť dovtedy aby nebola pečeň vo vnútri krvavá tipnem asi 5 - 10 min záleží od ohňa a veľkosti platkov .Nie dlho !!! Spolu s pečeňou pridám čierne mleté korenie a soľ. Nezahusťujem ničím kedže to nepreháňam s podlievaním . Nakoniec po odstavení prídám na jemno prepasírovaný cesnak podla chuti a jemne majoránu . Nie však vela ako pri gulášoch. A môžeme podávať najlepšie s teplým chlebom . Zapíjame kvalitným červeným vínom :))

Podla chuti sa môžu pridať do jagerku olivy/ktoré ja veľmi v láske nemám :)/,zavárane huby v slanom náleve prípadne predvarené sušené dubáky alebo iné huby. Tiež sa dá podlievať vínom,pivom prípadne vývarom z polievky najlepšie kuracej .
Dobrú chuť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sniper100, 9.3.2010 o 13:56

A takto sa zvrhla moja debata...a ďalšie receptíky nikde.....:o( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 31.1.2010 o 20:51

ja takisto s vychodu,,ked chceš pisac v nareču , tak nevkladaj slovenske slova do vet,, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zelenySimpanz, 31.1.2010 o 20:17

Ta ty maš prazdnu hlavu.
Ja šom vyhodňar križeni pražakom.
Bo mi sme to za federalu cahali z čechami.
Ty normo.
Pudeš do ČSN kec budzeš pisac chobotoch ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 31.1.2010 o 20:13

Už keď sa chceš za poriadneho vychodňara pretvarovať tak aspoň nerob chyby a oprav svoj login ,,Želený opičák" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.1.2010 o 19:24

Braňo Mojsej si to Ty ??? zelenySimpanz ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zelenySimpanz, 31.1.2010 o 19:23

Coó vojáčku.
Cale košicoch sme voliera ta to neznaš ?
Take zakladoch sebe zrachuj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 31.1.2010 o 19:20

Ja tomu rozumiem asi tak , ze uz maju internet natiahnuty aj vo volierach Kosickej ZOO . Inac si to vysvetlit neviem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 31.1.2010 o 17:41

tak toot uz neviem prelozit ani ja , nerozumiem reči tvojho kmena ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zelenySimpanz, 31.1.2010 o 17:15

Ta EDU ta ty ši bars mudry papagaj šicko znaš.
Dzevedzešec klobuky dole pred tebu davam.
Toten lovec to ňe mojo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zelenySimpanz, 31.1.2010 o 17:12

Kedz budzeš tak štimuvac myli ISO jak šicko za ČSN še prihlas - gabko ISO. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 31.1.2010 o 15:38

Asi aj na psychyatrii majú ľudia prístup k internetu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.1.2010 o 15:15

Ešte pridám ďalšie dva nicky tohoto utajeného nicku AAAA a druhý je aaaaa takže ja som zaznamenal spolu 9 nickov tohoto autora . To je však iba mnou napočítaný počet . Skutočný počet bude určite väčší . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 108 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM