Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

sekcia Fotografie - diskusia

autor: správca admin
pridané: 20.7.2007 9:06
Ako ste si určite všimli, nie všetky fotky čo sú sem pridávané, sem patria. Alebo sú v iných kategóriách a podobne. Skúsme na tomto mieste vytvoriť nejaké pravidlá, ktorými sa budeme všetci pri pridávaní fotiek riadiť.
Napr.:
1 - zo série fotografií vybrať jednu najlepšiu
2 - vhodne vybrať kategóriu
3 - pridávať fotografie len s poľovníckou tématikou a našej prírody
4 - nepridávať rodinné fotografie, domácich zvierat (samozrejme okrem poľovných psov), domáce kvety, ...
5 - pridávať iba svoje vlastné fotografie

pridajte prosím vaše názory čo by sme mohli zaradiť ako pravidlá pre pridávanie fotiek
počet zobrazení: 33 416
počet hlasov: 4
okruh tém: LovuZdar.sk
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off sporko1234, 5.6.2014 o 11:49

kategoria moze sluzit i pre mladeho polovnika ktory nema dostatocnu skusenost.. tam to moze pozorovat v jednej rubrike a nemusi chaoticky hladat v kategorii lesna zver v prirode a kazdu foto otvorit a citat ci tam nieje nahodou napisany vek samozrejme ze i odhad z foto nemusi byt 100% pravda no nejaku zdokonalovaciu hodnotu to ma...cize logiku to podla mna Ondrisko urcite ma!Tí ktori aktivne polujeme, vieme ze odstrel zvery sa kona hlavne na zaklade spravneho odhadu veku..atd

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 689 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off CT308W, 15.7.2022 o 13:30

Reakcia na príspevok od goret, 15.7.2022 o 11:29 :
Goret a ty co fetujes!? Prestan s tym ale urychlene lebo ti uz stoho preskakuje. Ze vraj vynutena reklama ja zomriem s tvojich dristov. Aka ze je s tobo reklama ked napisem. Zbran ZKK 600 raz 308w optika zeiss 2,5-10x50 strelivo S&B SP. Toto je brutalna reklama:) Jano1961 vsetko co si uviedol stoji a pada na strelcovi co tie udaje vyplna. Kazdy pravdivi udaj ma vypoved u hodnotu ci je to dlzka odbeh strelivo optika zbran ale ... je to v ludoch . Ci uz tie udaje budu povinne alebo nie ten kto chce vymyslat blbosti tak ich vymysli v pribehu. Admin je to dobri napad, ja som za, je to dobra volba a moze to byt prinosom pri fotke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Jano1961, 15.7.2022 o 13:29

Reakcia na príspevok od admin, 14.7.2022 o 15:37 :
Píše sa tu, aby sa v kategóriách fotografií úlovky (SR, ČR), úlovky (svet) a účinky nábojov na zver, boli informácie ako zbraň, kaliber, strelivo, optika a vzdialenosť. Začnem od posledného - vzdialenosť. Domnievate sa kolegovia, že údaje o vzdialenosti budú relevantné ? Budú tam pravdivé údaje o vzdialenosti od "snajperov" z našich radov ? A čo údaje od tých, ktorí nemajú diaľkomery, bude to len ich odhad vzdialenosti. Ďalej o odskoku, myslíte si, že sa niekto prizná, že musel dohladávať zver ďaleko ? Tak akú vypovedaciu hodnotu bude mať takéto údaje ? Čo sa týka optiky, o čom môže hovoriť ? Nepoužívame každý rovnakú optiku. A spoliehať sa na optiku, že ak použijem takú, ako opisuje strelec mi tiež prinesie úspech je krátkozraké. Všetko je to o strelcovi. Čo sa týka streliva, tak dobrých výsledkov môže dosahovať aj ten, kto používa napr. strelivo S&B. A čo sa týka zbrane a kalibru, tak opäť platí, každý používa to, čo mu vyhovuje, ale nedá sa to absolutizovať. A na záver ešte jedna vec. Kto zaručí, že sa k fotkám úlovkov a informáciám dostane nepovolaný človek a ten to zneužije proti nám zodpovedným poľovníkom. Áno pre niekoho z našich radov sú to zaujímavé informácie, ale ... Berte to ako môj názor na danú tému. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.7.2022 o 11:29

Reakcia na príspevok od admin, 14.7.2022 o 15:37 :
Pri účinkoch nábojov áno, ale pri úlovkoch mi táto povinnosť smrdí vynútenou reklamou. A ak sa má táto povinnosť vzťahovať aj na úlovky bokovou zbraňou, tak si treba uvedomiť, že ich zvykne byť aj násobne viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 15.7.2022 o 8:59

Reakcia na príspevok od kulti, 15.7.2022 o 6:47 :
Kulti - to je tak na slohovú prácu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 15.7.2022 o 8:57

Moj názor, neni to zlý nápad, ja v tom nevidím opodstatnenie skôr povinnú časť pre pridanie fotky, údaje kto ako si dá záležať uvedie pravdivé alebo nepravidvé . Napr. ja používam do dvoch zbraní rovnaké strelivo ( vždy kupujem 200 ks, jednu sériu ), 30 R Blaser, CDP 13 rokov, akurát len teraz som vymenil v dvojaku Normu Oryx za Sako v 8x57 JRS. Niesom sviatočný poľovník ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kulti, 15.7.2022 o 6:47

Ak sa jedná o úlovky, zaujíma ma kaliber, strela (prebitá, fabrická), vzdialenosť, odskok, popr. dĺžka dohľadávky. Forma pridávania je už na admin ovi, nepridá foto, pokiaľ nevyplníš povinné polia, atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 14.7.2022 o 20:04

Reakcia na príspevok od admin, 14.7.2022 o 15:37 :
No, to by bolo super ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 14.7.2022 o 15:37

Súhlasíte s tým, aby v kategóriách fotografií úlovky (SR, ČR), úlovky (svet) a účinky nábojov na zver, boli informácie ako zbraň, kaliber, strelivo, optika a vzdialenosť povinné? Bez vyplnenia týchto údajov nedovolí pridať fotografiu. Veľa ľudí to zaujíma a potom sa veľa krát na to aj tak pýtate v komentároch. Takáto požiadavka nám prišla cez poštu od vás, a touto formou chceme vedieť či viacerí máte takýto názor. Ďakujem každému za odpoveď/reakciu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off findula, 23.3.2020 o 11:15

Reakcia na príspevok od MMasska, 23.3.2020 o 11:14 :
Pochopil jsem to.Jen jsem chtěl odlehčit tu dnešní dobu.Pěkný den ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 23.3.2020 o 11:14

Reakcia na príspevok od findula, 23.3.2020 o 4:35 :
Rudo nieje podmienka napísať kam tu fotku treba otočiť len že žiadaš o otočenie poprípade preradenie do inej kategórie alebo dôvod iný dôvod označenia. Bez takého dôvodu každá fotka ktorá nebude označená a bude porušovať pravidlá bude nekompromisne vymazaná. Preto opakovane apelujem na pridávajúcich aby si pozreli fotku po pridaní a keď tak nech si ju označia . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 23.3.2020 o 4:35

Je nutné tam napsat,že chci fotku otočit doleva či doprava? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 22.3.2020 o 19:59

Upozornenie! Nakoľko ma správcovia upozornili na opakované pridávanie fotiek ktoré sú zle otočené tak vás opakovanie žiadam. Každý kto pridá fotografiu a bude zle otočená, nemusíte sa snažiť ju otáčať ale : jednoznačne ste povinný zle otočenú vašu fotku označiť tlačidlom ktoré je v pravom spodnom rohu pod fotografiou. Je tam tlačidlo označiť danú fotku ako nevhodnú, na to sa vám zobrazí tabuľka dovod označenia a tam napíšete že potrebujete otočiť fotku a daná fotka vám bude otočená. Ak sa nájde zle otočená fotka bez tohoto označenia bude nemilosrdne zmazená, k tomuto kroku sme nútený pristúpiť pre vašu nezodpovednosť k pravidlám. S pozdravom dodržujme pravidlá LZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off S-i-m-o-n-k-a, 14.12.2016 o 17:12

Neviem, či som v dobrej téme, ale nechcem zakladať novú kvôli jednej otázke. Neviem sa dopátrať jednej fotky, nepamätám si ani časť názvu a ani v akej je sekcii. Išlo o fotku, na ktorej bol starší a nie veľmi podarený preparát rysa (vyzeral smiešne). Keby niekto vedel, ktorú fotku myslím, hoďte mi sem link. Ďakujem :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 7.2.2016 o 16:02

MMasska,kludne vymazat a dať to zas pred "sviatkami"či v.noc či vianoce ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 7.2.2016 o 13:48

Z dôvodu skvalitnenia portálu sme vylepšili vyhľadávač fotografií. Doplnili sme možnosť výberu kategórie, ktorá má slúžiť na podrobnejšie vyhľadávanie. Veľké uplatnenie to má v odbornejších kategóriách ako napr. určovanie veku a vekových tried ulovenej zveri, strelivo a všetko okolo balistiky, účinky nábojov na zver, ... ale aj v iných kategóriách v ktorých by sa dodržiavalo pravidlo zadania konkrétneho názvu foteného objektu. Napr. v kat. určovanie veku a vekových tried ulovenej zveri si zadáte druh zveri napr. srnec 3 roky a pekne vám vyhľadávač zobrazí všetky fotky spodnej čeluste srncov o veku 3 roky. napr. v kat. strelivo a všetko okolo balistiky si zadáte napr. 308 win a vidíte všetko čo sa o danom kalibry v danej kategórii nachádza. Preto by sme vás chceli poprosiť, aby ste vo vašich fotkách zadávali do názvov konkrétne pomenovania vo všetkých kategóriách, aby vyhľadávač mal ešte väčší význam. Takto by ste v každej kategórii mali jednoduchý a rýchly prehľad o tom čo vás práve zaujíma, čo si chcete vyhľadať, porovnať a plní to i náučný charakter. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off tibor112, 18.1.2016 o 19:59

...po tej Veľkej noci by som to "zakonzervoval" a znova nahodil pred Vianocami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 18.1.2016 o 19:49

Chceme počuť váš názor na otázku, či by ste chceli, aby kat. vianočné a novoročné priania tu zostala nastálo a upravili by sme ju i na pridanie prípadných veľkonočných prianí, ALEBO chcete aby sme ako doteraz vymazali každý rok všetky fotografie v tejto kategórii a kategóriu obnovili zase až v období vianoc? Ďakujeme za vaše tipy a názory. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 29.12.2015 o 10:43

Pre veľký počet fotografií a kvôli lepšej prehľadnosti sme sa rozhodli vytvoriť dve nové kategórie: 1.) nože - chladné zbrane a 2.) optika. Postupne sa budeme snažiť presunúť všetky existujúce fotografie do týchto dvoch nových kategórií. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 14.1.2015 o 11:15

Len info o malej zmene, aby ste neboli prekvapení, prečo sa nezobrazujú informácie EXIF pri fotografiách. EXIF sa zobrazí každému až keď kliknete na "zobraziť EXIF" na tom istom mieste kde bolo doteraz. Len sa nezobrazí hneď ale až po kliknutí. Pri fotografiách ktoré EXIF nemajú sa toto tlačítko nezobrazí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 5.6.2014 o 11:49

kategoria moze sluzit i pre mladeho polovnika ktory nema dostatocnu skusenost.. tam to moze pozorovat v jednej rubrike a nemusi chaoticky hladat v kategorii lesna zver v prirode a kazdu foto otvorit a citat ci tam nieje nahodou napisany vek samozrejme ze i odhad z foto nemusi byt 100% pravda no nejaku zdokonalovaciu hodnotu to ma...cize logiku to podla mna Ondrisko urcite ma!Tí ktori aktivne polujeme, vieme ze odstrel zvery sa kona hlavne na zaklade spravneho odhadu veku..atd ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off Ondrik, 5.6.2014 o 10:42

o veku živej zveri sa predsa môže diskutovať rovno pod fotografiou zaradenou v kategórii,, lesná zver v prírode,, je zbytočne pridávať fotky živej zveri do kategórie ,,určovanie veku a vekových tried ulovenej zveri,, ved aj samotný názov tejto kategórie to vylučuje. Modelový príklad: nafotím jelena, jeho fotku pridám do kategórie ,,lesná zver v prírode,, a o pár dní budem chcieť vedieť odhad veku tohto jeleňa tak duplicitne zavesím jeho fotku aj do kategórie ,,odhad veku...,, veď to nemá logiku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 5.6.2014 o 10:27

mozno by bolo fajn keby sa do rubriky urcovanie veku zvery, pridavali i fotky zivej zvery nafotenej v reviry kde by sa ostatny mohli podelit o skusenosti s odhadovanim veku samozrejme ze foto nesmie byt rozmachlena machula alebo fotene na 400 m ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off goret, 5.6.2014 o 7:19

opäť jedno foto, ktoré stojí za povšimnutie odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 2.6.2014 o 12:49

goret, no mozno ze aj taku fotku by si niekto zavesil na stenu...ja neviem zjavne v tom nie je celkom jasno.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 2.6.2014 o 11:17

možno to fotil aj sem zavesil pes,preto tam nie je ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 2.6.2014 o 8:25

a čo si myslíš o takejto fotke odkaz- ? mne tam chýba pes, ale chápem, že jeho majiteľ ho vidí každý deň zo všetkých možných strán a uhlov. Pharmacopola je dôležitá. Však aj ja som ich zákazník :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 30.5.2014 o 21:26

beriem ale ako reklama je lepsie vybrat obsah z krabice polozit ho vedla nej a odfotit spolocne :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 30.5.2014 o 21:18

fotky krabíc s výrazným textom sú dobré na reklamu výrobku, ktorý obsahujú ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 30.5.2014 o 21:11

Turbiak, mne to bolo zdovodnene ze to nie je typ fotky ktoru by si spravca foto zavesil na stenu takze estetika foto.....ale ok, zaroven bola info ze taka foto patri napr do diskusie....ok beriem to moze byt take foto mozno viac napovie v diskusii, tak ako aj foto nastrelnych tercov v diskusii, tam sa nemazu.... Ale to je OK beriem to ma to zdovodnenie a vlozenie takychto foto do diskusie ma svoju logiku. Len nerozumiem naco su dobre fotky krabic. Beriem autor sa chcel podelit o svoju radost, mohol si dat ale aspon tolko namahy a ten puskohlad vybrat z krabice a odfotit ho spolu s krabicou..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 30.5.2014 o 18:20

Preco pre boha sa maze fotka zamernej osnovy??Ma to vacsiu informacnu hodnotu ako napr. vsetky fotky ulovenej zveri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 30.5.2014 o 16:27

Uz tri dni rozmyslam nad touto fotografiou odkaz najprv som nechcel reagovat ale neda mi...aku vypovednu a esteticku hodnotu ma tato fotografia. Nic proti autorovi, ide mi len o princip. O co je tato fotka lepdia ako fotka nastrelneho terca ci realna fotka zamernej osnovy puskohladu, ktore sa tu bezne mazu niekolko hodin po pridani.... je toto esteticka fotka, ktoru by si spravca foto zavesil na stenu? Ma tato fotka akukolvek vypovednu hodnotu? Ved je to fotka pootvorenej krabice.....kde su tie spolocne pravidla? Fotka je tu uz 3 dni takze odpoved typu ze spravca nemal cas reagovat je neprofesionalna..... neberte to v zlom ale takyto neprofesionalny a nejednotny postup pri hodnoteni fotiek a ich vhodnosti je nanajvys poburujuci a zbytocne vedie k vyostrovaniu vztahov, co sme tu nie tak davno zazili....takze berte to ako dobremienene upozornenie.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 16.5.2014 o 5:54

niekto sem napíše niečo satiristicky vtipné na zamyslenie i povznesenie ducha a temer je vyhlásený za triedneho nepriateľa .. demokraciáá .. Inak, rád si nechám vysvetliť, prečo by tu, popri zbraniach, nemohla byť aj väčšia kynologická osveta. Slovensko v rámci EÚ dosiahlo nechvalné prvenstvo: je najväčším nelegálnym vývozcom bezpapierových psov :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 15.5.2014 o 22:15

Nič neurobím, zle je. Spravím niečo z vašich návrhov, zase je zle ;-) Slovenskóóó ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 357AS, 15.5.2014 o 21:40

neviem na čo sa to komplikuje,pod fotkou je kolonka "popis"kto chce ten tam môže popísat aj značku spodnej bielizne použitú pri love,kto nechce,nenapíše nič. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 15.5.2014 o 19:48

Huntre, komerčné info čím je pes kŕmený by stačilo uviesť v popise obrázka. Nemuselo by tam byť, ale možno by aj to prispelo k zvýšeniu návštevnosti tohto portálu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter243, 15.5.2014 o 18:27

Som za Goret, ...treba doplniť aj výmeru voliéry a hrúbku zateplenej steny na búde...:D:D LaLZ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.5.2014 o 18:21

Nechapte to zle, ale u polovnych psov by sme mohli udvavat ich meno, chovateľskú stanicu, dátum narodenia, číslo zapisu a hlavne plemeno. Zvyailo by to nielen hodnotu fotogrfii, ale aj kynologický obzor tupritomnych diskuterov :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter243, 15.5.2014 o 18:07

Admin 1***, konečne to tu je možné vypísať. Viacerí lovci tu doplnia tieto informácie, ktoré budú zaujímavé, akou výzbrojou sa nám podarilo dotyčnú zver uloviť, možno budeme často prekvapený, že to bola aj "len obyčajná" výzbroj, stačilo iba dodržať poľovnícke zásady lovu... Kvitujem, že je to na báze dobrovoľnosti, lebo som prekvapený, že to niektorým vadí... A pre Heklera, často krát tu bývajú zverejnené fotografie krásnych úlovkov, a potom v diskusii, alebo reakcii pod fotografiou sa dočítam: "Daj podrobnejší popis!" Preto nechápem tie ironické poznámky o 11:26. Motag to vysvetlil o 16:30, ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 15.5.2014 o 17:58

Doplňujúce informácie pri fotografiách v kategórii Úlovky (zbraň, kaliber, strelivo, optika a vzdialenosť) sa dajú k fotke napísať už i priamo pri pridávaní fotky. Ak máte nejaké tipy na doplňujúce informácie k iným kategóriám, prosím napíšte mi ich. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 15.5.2014 o 17:48

motaq, dnes o 16:33: Tvoje prianie bolo splnené. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 689 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM