Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

IŽ MN 18 raž 7,62x54R ake naboje. - diskusia

autor: off palo1
pridané: 4.1.2010 22:05
Aké náboje sú najvhodnejšie a aké mate skúsenosti.
počet zobrazení: 7 833
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off pepies, 7.1.2010 o 15:49

Tmarcel ja prebíjam a do .311 dávam .308.Napr Lapua mega 12gr. čo je fabrické strelivo a ktoré doporučuješ ma guľu .308 a nie .311.Ináč platí to čo napísal Iboo vrele doporučujem Lapua Mega 12gr.alebo SAKO Hammerhead 13gr. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 7.1.2010 o 15:41

lebo som ju skušal,preto pod ruku tak som to myslel samozrejme ze hej keby osm ju kupil tak ano ale racej by som chcel kulabrok takze ešte neviem, predava ju známi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tmarcel, 7.1.2010 o 14:54

preco predaj pod ruku?ak ti mozem poradit predtym nez ju kupis si ju vyskusaj na strelnici,aby si nekupil macku vo vreci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 7.1.2010 o 12:59

puška je to velmi šikovna,, mne zasae doporučovali strelivo S&B v 308 winch alee pouzivam NORMU a podla mna je lepšiee ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 7.1.2010 o 12:48

Ahoj, niekoľko rokov so mstrieľal s 308WIN, mám s nimi dobré skúsenosti. Zver odbieha minimálne, 20 - 30m. Pri nesprívnom zásahu aj viac. Jediná nevýhoda tohto streliva je, že zver po zásahu nefarbí, na druhej strane ak dobre srieľaš nevadí to.
Doporučujem nepouživaj strelivo S&B, nie je moc kvalitné, ja osobne doporučujem RWS, GECO, NORMA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 7.1.2010 o 12:02

mnee sa dnes dostala na predaj pod ruku tento model v kalibry 308 wichester ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tmarcel, 5.1.2010 o 19:36

asi mas na mysli tento(?):FPJ M 11,4g/176grs co vyzera skoro ako norma vulkan ale plast nieje az po spicku streli a je tam mala (hladam spravny vyraz)jamka?
Velocity (m/s) 780 753 725 699 673 622
Energy (J) 3468 3232 2996 2785 2582 2205
Trajectory (cm) - 3,96 7,39 6,20 0,00 -29,00
tak tento naboj zaujal aj mna,mozno sa raz k nemu dostanem
ak to niekto pouzivate tak sa podelte o skusenost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 5.1.2010 o 15:35

tmarcel- ani ja som tento kaliber neprebíjal, ikeď v dávnejšej dobe som sa chystal a rovno som plánoval používať strely diametru 0.308".Len škoda že som sa ešte nestretol osobne(alebo v diskusii) s užívateľom streliva značiek Sako a Lapua. Inak v ZA v RiMi som videl aj trieštivý náboj značky MFS a vyzeral celkom slušne ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tmarcel, 5.1.2010 o 14:01

iboo takto mi to bolo vysvetlene,ja zial neprebijam tak skusenosti s tym nemam,ospravedlnujem sa ak som niekoho uviedol do omylu,vysvetloval mi to tak pan co prebija,mozno pouzil terminologiu tak aby som to pochopil aj ja.vraj cast plynov pri prechode streli hlavnou ju predbehne,tak neviem.inak na strankach odkaz /> pisu to co tvrdis ty,asi bolo to moje tvrdenie unahlene,este raz pardon:)
viac palo1 najdes tu:
odkaz /> tu sa to preberalo obsirnejsie:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off palo1, 5.1.2010 o 13:06

Ďakujem veľmi pekne.Zatiaľ som používal naboje prvý partizán. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 5.1.2010 o 12:48

tmarcel - čo je to podfukuje strelu ? Akurát počas výstrelu dosiahneš menšie tlaky ale "zarezanie" do drážok je dostatočné na polovnícke účely čo do prestnosti. V praxi je použitie 0,308" striel v 0.311" kalibri bežné.Nevidím a nielejn ja v tom nijaký problém.Skôr kolegovia hovorili o zhoršení rozptylu ale na tak veľké dialky, že na tie vzdialenosti bežný polovník ani pozorovacou optikou nepozerá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tmarcel, 5.1.2010 o 10:56

ja som zo zaciatku pouzival SaB 11,7gram SP,casty priestrel (skoro vzdy)no strela sa velmi triestila,plast som nachadzal casto pod kozou na strane vstrelu a olovo sa vyzlieklo a nachadzal som ulomky po celom strelnom kanaly,ranivost by som hodnotil ako dobru,presnost tak isto,Prvy Partizan SPBT11,7gram ma asi tvrdsiu strelu,pri tejto laboracii som nezbadal negativa ako pri sel.bel,podla mojho pozorovania je tato laboracia lepsia,teraz pouzivam Barnaul 13,2gram SPBT,tu mi vadi len farba nabojnice(vojenska zelena),ma ovela nizsiu rychlost v0 710ms a zver ukazkovo znaci zasah,ovela mensie znehodnotenie diviny,ja si na to teda nepotrpim ,ale hnevalo ma ked som po SaB musel odrezavat kusky podliate krvou,barnaulom pri zasahu na komoru prip.lopatka aj mensie kusi su vo velmi slusnom stave,teda ked to porovnam s SaB,ak mi s barnaulom aj odbehla zver tak najviac do 50m ale vzdy dobre farbi,farba je viditelna volnym okom aj bez psa,kus ktory mi najviac odbehol bolo jelienca strelene na cca 70m,trafil som ho rovno cez slezinu,strela obisla aj pecen aj pluca no boli trochu potrhane od tlaku,strielam najviac do 120m takze skusenosti so strelbou na vacsiu vzdialenost nemam.a este nieco,barnaul vacsie kusi diviakov(60a viac kg) pri zasahu na velke kosti ako chrbtica -krk neprestreluje,ale strela spravila pekny hrib,mam v zbierke 3kusi tychto striel,nevazil som ich ale odhadom podla objemu mozu mat tak asi 70-80percent hmotnosti.komorove rany aj cez rebra-priestrel.lisky -vstrel dierka vystrel do 5cm v priemere,zalezi od zasahu,srncie zasah zadna komora a pecen,kus v ohni,vystrel rozny,podla zasahu,niekedy ako dlan,(strielane mierne zo sikma)
pri NORMA a LAPUA daj pozor lebo laboruju streli v diametri .308 a tento naboj ma .311 na vacsie vzdialenosti vraj strelu podfukuje a skor pada,vsetky stredoeuropske municky a rusko robia .311 zalezi z coho to chces strielat,tie .308su pre finske mosiny,lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off iboo, 4.1.2010 o 22:20

mal som, používal som SB, Igman, Prvipartizan. Partizan prestnosťou najlepší. /činok v cieli - všetky sú na tom rovnako.Doporučiť môžem - Sako Hammerhead 13g, Lapua mega 12g - tieto náboje stoja naozaj za vyskúšanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM