Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Delta optical Titanium - diskusia

autor: off mikus
pridané: 4.12.2009 19:14
Má niekto skúsenost s uvedeným puškohľadom?
počet zobrazení: 75 215
počet hlasov: 3
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off biggixer, 11.6.2016 o 23:45

Vlastnim druhy rok Delta Titanium 4,5-30x50, ktory je vynikajuci puskohlad, obraz cisty, jasny aj za sera, bod maly, osvetleny, svietivost nastavitelna, balisticka veza s krokom 1/8moa. Paralaxa je nastavitelna, ale pre mna do 200m zbytocn(polovat by sme aj tak mali vo vnutornom priestore maximalnej hranice vnemov zvierata, nad to je len mechanicke zabijanie). Len doporucujem, mal som moznost polovat s Meoptou, Swarovskym, Leicou, ale zatial som nezistil nic, v com by Delta zaostavala...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 336 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Danieldb, 21.11.2022 o 10:42

Reakcia na príspevok od lanus, 20.11.2022 o 21:07 :
lanus, áno môže byť že komplet nesedí v knižke je aj vyznačené, že v prvotnom kroku je treba nastaviť optiku podložkami pod montáž aby bod nastrelenia bol v zóne o priemere 15cm a potom previesť nastavenie rektifikačnými koliečkami... prikladám foto z knižky Delta optical Titanium - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 20.11.2022 o 21:07

Danieldb - Tvoja Delta má celkovú možnosť elevácie 50 MOA čo v praxi znamená +- 25 MOA a čo je +- 100 klikov a to sú +- 2 otáčky plus a 4 kliky . Skutočnosť že ti jedna otáčka na korekciu nepostačuje znamená , že kompabilita puškohľadu,montáže a lišty nie je síce najlepšia , ale je použitelná , čiže tie 4 potrebné kliky môžeš dať . Stálo by však možno za pokus dať skontrolovať,či je zmontovanie kompletu vykonané správne a či náhodou netreba montáž či lištu dopasovať. U väčšiny typov puškohladov ak sa točí rektifikačným koliečkom proti smeru hod. ručičiek bude dopad rany na terči vyšší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Danieldb, 20.11.2022 o 15:37

Reakcia na príspevok od Vladohunt, 12.11.2022 o 15:45 :
Vladohunt, dobrý deň mám na vas par otazok ohladne puškohladu, jedna sa o ten istý model ako mate vy len ja mam objektiv o priemere 50mm(Delta optical titanium 2,5-15x50 HD SF)...ak by som mohol tak aj do súkromej spravý na email alebo na nejakú socialnu sieť ak vlastníte...každopadne to napíšem aj sem pre ostatných ak by vedel niekto poradiť :). Kolegovia, vlastním puškohlad hore spomínaný, narazil som na problém ohladom nastrelovania puškohladu. Puškohlad som mal v plane nastrelovať na 100m, v knižke, ktorá bola v balení spolu s optikou som si prečítal veci potrebné na nastrelenie optiky teda že paralaxu musím nastaviť na 100m a nastrelovať na najväčšom priblížení okej všetko v poriadku-Ked som dal dole krytky uvidel som klasické rektifikačné stavítka na ktorých sú vyznačené ako aj paličkami tak aj číselne dieliky ktoré posuvaju osnovu. Čísla sú o 0 po 11...medzi číslami su ešte po 3 diely čiže to robí od nula po 11 dokopy nejakých 48 dielikov...No, blížíme sa k problému, v knižke sa udáva že rektifikačnými stavítkami sa može pootočiť maximlane iba o jednu celú otočku od bodu nula po bod nula- to znamena ak to dobre chápem že tým možem pootočiť o 360 stupňov iba JEDEN KRAT?! v inakšom prípade by ževraj mohlo viesť k blokovaniu pružiny pohybu zamernej osnovy a vzniku chyby paralaxy. A navyše je ešte v knižke napísané že ak chcem bod zamernej osnovy zdvihnúť musim krutiť v proti smere hodinových ručičiek...ved kríž predsa dvíham ked priťahujem...je to cele dake popletene. No a späť k tomu prvotnému problému, kríž som teda ešte potreboval zvhihnuť asi o 3cm...na 100m to robí 7mm čiže potreboval som nejaké 4 kliky no lenže už by som prekročil tu jednu celu otačku stavítka. A TERAZ CO PROSIM PORAĎTE nechcem s tým krutiť pokial si nebudem istý. ĎAKUJEM za odpovede. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladoVT, 18.11.2022 o 8:57

Skús si pozrieť na nete je toho veľa Delta optical Titanium - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dreamer4u, 13.11.2022 o 19:11

Zdravím. Nakoľko je to poľská ale myslím si celkom kvalitná optika, skúsil by som najprv allegro.pl a keby sa nedarilo tak priamo osloviť výrobcu v Poľsku a myslím si, že by nemal byť problém zo zaslaním na Slovensko. Tak držím palce... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladohunt, 12.11.2022 o 15:45

Zdravím kolegovia, neviete mi niekto poradiť, kde by som mohol zohnať krytku rektifikacie, teda tú, kde sa nastavuje osnova? Objednal som v Ibe ale už čakám 4.mesiac. Jedna sa o puskohlad Delta titanium 2,5-15x56 hd SF teda bez balistickej vežičky. Ďakujem za všetky rady???????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duri84, 14.11.2021 o 18:26

Reakcia na príspevok od redbolt, 14.11.2021 o 15:35 :
Prvý: osvetlenie v jedenástich stupňoch a medzipolohou na vypínanie Druhý:osvetlenie lineárne bez medzipolohy Tretí: to isté čo prvý akurát ma naviac nastavenie paralaxi pri tom zväčsení zbytocnosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 14.11.2021 o 17:37

SF je SIDE FOCUS = korekcia paralaxy potáčaním prstenca na bočnom treťom komínku.(Klasicky sa to robilo pootáčaním prstenca na objektíve.) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 14.11.2021 o 16:32

Reakcia na príspevok od redbolt, 14.11.2021 o 15:35 :
rozdiel medzi nimi nie je v osnove a ziadne balisticka vezicka na nich nie je. prvy puskohlad je klasicke zapinanie bodu otocnym prepinacom, DI je tlacitkove ovladanie zapinania bodu, SF je SIDE FOCUS = nastavenie paralaxy. na obrazku je DI ovladanie bodu Delta optical Titanium - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borgeo, 14.11.2021 o 15:44

Reakcia na príspevok od redbolt, 14.11.2021 o 15:35 :
Podla mňa prvé dva majú odlišný kríž a ten tretí je s balistickou vežičkou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off redbolt, 14.11.2021 o 15:35

ahojte, kto mi vie vyssvetlit rozdiely medzi tymito delta puskohladmi? Delta Optical Titanium HD 2.5-10x56 4A S Delta Optical Titanium HD 2.5-10x56 Di Delta Optical Titanium HD 2.5-10x56 SF ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zbojnik1, 12.3.2021 o 10:27

Reakcia na príspevok od 1solim, 8.3.2021 o 10:14 :
máš niečo konkrétne na mysli? vo všeobecnosti som spokojný aj pri mínusových teplotách snim nebol problém aj keď u nás neboli tak dlho mínusi aby som to stihol nejaký problém zbadať. po vychádzke som flintu oprel ku kotlu nezahmlil sa ani pri výmene teploty. v daždi pohode a to som bol vonku v dobrom leaku poutieral som optiku aby neostali škvrny a to bolo všetko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 1solim, 8.3.2021 o 10:14

Poprosil by som zbojnik 1 ako si po zime spokojný s puškohľadom vortex? Celkom ma zaujal mohol by si dať príspevok alebo mi napíš do správy. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zbojnik1, 9.9.2020 o 8:18

tak včera ma prišiel vortex crosfire II 3-12 x 56 zo svetelným bodom.tak sa podelím zatiaľ o prvé dojmy. optika je to slušná obraz cez ňu je pekný aj vo večerných hodinách. ostrý jasný včera bolo u nás trošku pod mrakom no o pol 9 som nemal problém cez ňu pozerať na najmenšom priblížení. osnova je jemná svietiaci na najmenšom osvetlení neosvetľuje pre mňa je akurát. klikanie je pekné jemný zvuk. jediné čo zatiaľ môžem vytknúť je, že ťažšie chodí nastavenie paralxi človek sa musí priprieť neviem ako to budem nadstavovať na puške ale zase dá sa cez ňu odhadovať vzdialenosť celkom slušne na najväčsom priblížení. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off caky, 23.8.2020 o 16:06

Zbojnik1 nemam sice vortex,ale delty co sa tyka svetelnosti vobec obavat nemusis.mam 2.5-10x50hd a spokojnost.taktiez chodievam na splnove polovacky a vlastne koli tomu som ju kupil.svetelnost aspon tak uvadza vyrobca je 92% respekt.priepustnost svetla.jednoducho nelutujem ze som ju kupil.lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUGO09, 20.8.2020 o 16:12

Reakcia na príspevok od zbojnik1, 20.8.2020 o 9:36 :
Myslím že tej delty sa nemusíš báť mám sîce iný prevod 2.5-10x56 na zkk 7x64 za tie peniaze asi nič lepšie ani nekúpiš mám ho asi 4 roky spokojnosť a to veľa chodîm na spln takže aj svetelnosť výborná vydarený svet. bod,dá sa nastaviť veľmi jemne takže neruší pri mierenî,toľko moja skúsenosť s deltou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off zbojnik1, 20.8.2020 o 9:36

vortex crosfire vs delta optical - Ahojte rozhodujem sa, že zakúpim novú optiku na moju staršiu kozlicu 7x57. rozhodujem sa medzi Vortex crosfire 4-12x50 AO alebo ten istý výrobca ale rada diamondback alebo Delta Optical titanium 4-16x42. puskohlad chcem na posedy. Pri tej delte mám obavy či nebude slabá svetelnosť kôli šošovke. nemáte niekto skúsenosti Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Oliver86, 17.2.2020 o 20:35

Vlastním rok d.o.titanium 4 -24 x 50 HD s novou osnovou 4 A S. Vlastnil som do minulého mesiaca aj swara z 6 i 3 - 18 x 50 cca 2 roky. Dnes by somsi Deltu kedykoľvek neváhal kúpiť znovu miesto swara. Cenový rozdiel trojnásobný a kvalitatívny ? Žiaden výrazný som nepostrehol. Deltu odporúčam, mechanika bez vady, ostrosť skvelá, drží kríž, nemám výhrady. A tá nová osnova sa naozaj vydarila - podľa mna lepsia ako 4 A u swara. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 10.1.2020 o 13:01

Podľa mňa intenzita svietenia čb sa dá nastaviť. Mne to upravovali na puškohľade Meopta a som spokojný.(išlo o zníženie intenzity čb)Samozrejme to robili v Meopte! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 10.1.2020 o 12:29

Včera som kúpil Delta Optical Titanium HD 2,5-10x50. Tá bodka je u mňa na nižších stupňoch osvetlenia naozaj veľmi drobná a veľmi jemná. Aj keď je asi trochu rozdiel kus od kusu. Na tejto mojej novej už 3 je veľmi slabá, 2 je na hranici viditeľnosti a 1 už nevidno. Porovnával som ju presne s takou istou identickou Deltou, ktorú kúpil kamarát pred dvoma mesiacmi. Porovnávali sme spolu tak, že sme mali vedľa seba naraz obidva puškohľady. V tom jeho puškohľade sa bodka na rovnakom stupni javila o niečo výraznejšie a pri troche sústredenia ju bolo vidno aj na 1 stupni. Zhodli sme sa s kamarátom na tom, že bodka na mojej Delte na 2 stupni je intenzitou približne totožná ako na jeho Delte na 1 stupni. A v batérii to nie je, nakoľko sme aj tie skúšali vymieňať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Toxi, 10.1.2020 o 11:17

Zdravím chlapi. Chcem Vás poprosiť o radu, vlastním puškohľad Delta Titanium 1-5,8x24FD. Problém mám s tým, že tá bodka je veľmi slabo viditeľná za bieleho dňa. Keď že je to nadháňková optika očakával by som lepšiu viditeľnosť. Prosím Vás, neriešil už niekto tento problém? ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 20.10.2019 o 12:57

Vaduz28, rozveď to trochu, akú máš deltu, akú máš montáž, aký kaliber, ako je namontovaný puškohľad, ako je dotiahnutý na montáži, bol použitý momentový kĺúč ? zámerná osnova padá pri strelbe na strelnici, alebo v lese ? Ako je dopravovaná zbraň a.t.ď.Zaujíma ma to, lebo uvažujem o kúpe puškohľadu Delta.Dnes mám v reklamácii puškohlad Minox ZX5i. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vaduz28, 18.10.2019 o 9:24

Dobrý deň ja mam Deltu a mam problém nastirielam ju na 100m a po pár vystresloch mi padá kríž nadol cca 10cm už tento rok som 4krat bol nastrelovat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Brhlik, 20.8.2019 o 8:03

Reakcia na príspevok od duti26, 19.8.2019 o 22:45 :
Bodka na najnižších stupňoch je veľmi jemná (slabá) ale v tme je to aj dobre. Skús opačný postup, zapni si v úplnej tme napr. 5. stupeň a postupne znižuj stupne, pričom sa stále pozeráš na bodku do puškohľadu. Mal by si registrovať bodku aj na 1. stupni. Pokiaľ nie, môže byť na príčine aj slabšia batéria. A Tvoja druhá otázka: 11 stupeň je určený skôr na denné použitie. Pri najnižšom zväčšení poslúži podobne ako kolimátor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duti26, 20.8.2019 o 0:10

Práveže už bol menení. Alebo skôr opravený .. Nakoľko prvý krát mi došiel zapol som červený Bod zasvieti dosť silno a vypol sa.. A nešiel uz zapnúť ... Tak som ho poslal naspäť a došiel opravený... A nejako sa mi to zasa nepozdáva ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 19.8.2019 o 23:44

Reklamovat. Na 1 v noci je pekne vidiet a 11 za bieleho dna je vidiet tak akurat.zalezi ci sa pozera v lese alebo na otvorenom priestore. Nema osvetlovat cely kriz ale len bod. Len mozno to neni aj na skodu. Keby ti ho vymenil tak aby ti potom na 1 nesvietil viac ako teraz na 4 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duti26, 19.8.2019 o 22:45

delta titanium 2 5-10x56 hd - zdar, zaobstaral som si puškohlad delta titanium 2 5-10x56 hd..chcel by som sa spýtať ako to mate so svetelným bodom...je v poriadku ak červený bod spozorujem až na 4. stupni v úplnej tme (skušal som to v pivnici kde je uplna tma) ..prve 3 stupne ako keby nereagovali a nebolo ich vôbec vidno ani mierny naznak .. na 4 stupni už vidím slabučkú bodku... druha otázka ako vám osvetľuje 11 stupeň? ma pocit že to osvetľuje až priliž...a osvetľuje to cely kríž navôkol je to tiež v poriadku ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LenkoL, 18.8.2018 o 21:39

Delta titanium 3-24x56 - Zdravim polovnikov,rnMa niekto skusenosti s tymto puskohladom.rnHlavne s krizom HMR P300 cct.Budem vdacny za vsetky skusenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off josko141, 27.2.2018 o 20:38

Hugo09 tiež vlastním deltu titanium 2,5x16x50 SF prestal mi svietiť bod kedže ho mam už 5 rokov myslel som že je to len batéria no po výmene za novu nesvietil. Kedže ma záruku 10 rokov tak po rozhovore z predajcom som mu ho poslal späť a on ho pošle priamo do fabriky kde ho vyrábaju na opravu. Zial poštovne si už platím sam malo by to bit do 30 eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUGO09, 26.2.2018 o 21:29

Zdravím chcem sa spýtať vie niekto o nejakom servise na deltu titánium2,5-10x56 potrebujem vymeniť spínač na osvetlenie bodu, poškodil sa mi pri výmene baterie ale prosím len seriózny servis nie šmejdov za rady vopred vďaka.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bulldog5, 30.9.2017 o 12:00

Zdravím vospolok. Vie mi niekto povedať hlavné a podstatné rozdiely medzi Delta Optical Stryker HD 4,5-30x56 FFP a Delta Optical Titanium 3-24x56ED OLT. Je medzi nimi dosť podstatný cenový rozdiel a chcem puskohlad na strelnicu, preto chcem vedieť, či sa oplatí priplatiť si. Ďakujem za každý zmysluplný koment. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Mawer, 22.2.2017 o 20:02

Frano ho ma skladom?super to som ani nevedel tak zajtra tam vybehnem dakujem za info ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 22.2.2017 o 12:36

ked si z okolia NR skoč si ho pozrieť Fraňovi a nemusíš špekulovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mawer, 20.2.2017 o 23:59

Chalani ma niekdo z okolia NR DOT 2,5-10x56HD rad by som si tento puskohlad pozrel nakolko by som si ho chcel zaobstarat.mozte ma kontaktovat aj formou spravy Dakujem Maroš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vova, 28.10.2016 o 13:48

Pozdravujem. Ja mám Delta optikal Titanium 2,5x10x50 bezmála 8 rokov a som maximálne spokojný. Jasný a ostrý obraz aj po okrajoch, bodka svieti pekne, 11 stupňov svetlosti. Za ten čas čo ju mám na 7x64 som iba raz upravoval nástrel, lebo som spadol z puškou. Je to podľa mňa veľmi kvalitný puškohľad za primerané peniaze. No pozor, aj tu sa môžme stretnúť s nepodarkom ako u každej veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off omik113, 27.10.2016 o 22:10

nadhankovy puskohlad delta titanium - Skúsenosti, odporucania ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Daniel8, 6.9.2016 o 16:35

valo: ten rozdiel je popisany v parametroch na tej stranke. Velky rozdiel by bol medzi Swarom. a DOT. Mam asi tyzden DOT 2,5-10x50HD. Predtym som mal prvu verziu DOT 2,5-10x56. Ked to porovnam, ten HD ma lepsiu svetelnost za sera aj cez den je obraz kvalitnejsi ostry od okraja po okraj zorneho pola. Ziadny trubkovy efekt, krasne velke zorne pole. Sam som bol prekvapeny. No ten druhy odkaz je lepsia volba. Ale myslim, ze uplne staci 50 objektiv. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off HUGO09, 6.9.2016 o 16:33

Ja by som bral to hd mám 2,5 10 x 56 a zatial spokojnosť ale mám ho len rok ešte je skoro nejak hodnotiť tie hd sklá by mali biť zasa o niečo lepšie keď so ja kupoval ešte nebol na trhu a čakať sa mi nehcelo to nastavovanie paralaxy v praktickom polovani neviem ci sa to dá dosť dobre využiť toľko odo mňa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valo7319, 6.9.2016 o 15:23

prosim vas je daky velky rozdiel medzi tymito puskohladnmi odkaz odkaz alebo je jedno ktory vezmem jedna sa o polovanie na vysoku a diviaciu tak do 150m Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rastyx, 22.7.2016 o 12:00

Presne ako píše strelec11, porovnával som s jeho puškohľadom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 336 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov