Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Aké máte skúsenosti so strelou NOSLER PARTITION pri orig.nábojoch prípadne pri prebíjaných - diskusia

autor: off falco
pridané: 18.11.2009 20:57

Ake mate skusenosti so strelou NOSLER PARTITION pri orig. nabojoch z akej firmi ,pripadne pri prebijanych

počet zobrazení: 19 754
počet hlasov: 3
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 29.10.2014 o 11:17

A zasa sa ukazalo ze BLEIKER sa vyzna! tie streli co uviedol su genialne a je to sveta pravda ze do 243w treba hladat dvojadra. Steyr KJG alebo MJG je super strela nadupana ako hovado ale ma svoje muchy ako kazdy monolit bud je lahky alebo je prehnane dlhy, a tie drazky co ja volam odlahcovacie alebo urychlovacie su bomba znizuju trenie ale nie kazda zbran a jej vyvrt , twist sa dokaze snimi vyrovnat a co je este co mi u mollerovich striel vadi ze sa rozpada predna cast fragmentuje a k priestrelu dochadza len zadna cast co je len priemer streli u 243w dosti malo aby to zaistovalo dostatocne farbenie. Takze toto je problem mollera co st tyka barnesu a jeho tsx je to ine ale len vtom ze to nefragmentuje hned po naraze ale tvori to stvorlistok. Ale aj tak by moja volba nebola monolit , CDP je genialna strela ale TOP do 243w je.....taka stredna volba medzi monolitom a dvojadrom a to je.. Winchester XP3. Je to tak dokonale prepracovana strela s velmi slusnym BC a parametrami , chova sa genialne strielali sme snou vidlorohy a kojoty a ten stop efekt bol uzastny. Priestrel bol aj pri takych vzdialenostiach ktore v nasich podmienkach ani s povovice nevyuzijes a radsej ich tu ani nejdem pisat. Toto su moje osobne skusenosti s 243w a TOP strelou do nej. S pozdravom lovu zdar

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 89 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Jager68, 6.12.2017 o 18:14

prebijané v 7RM.....parada ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Martin270, 6.12.2017 o 17:40

S&B NSR 8,4g 270Win....Vyborne strelivo.Bez podlitin, prostreluje a pokud neco odskoci tak ukazkove barvi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off antonspelec, 8.10.2016 o 19:44

Používal som Nosler od Sellier Bellot 8x57IS, 200 GRS,Blaser R8 8x57 IS s veľmi dobrými výsledkam. Balistika bez chyby, lov tiež aj 200m, nič neodbehlo. Prestal som s ním z dôvodu že v roku 2015 nebol dostupný na trhu. Zrejme sa k nemu vrátim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jozef65, 30.9.2016 o 7:32

HUNTER75- 9,7 gramové NP od Hirtenbergera mali ešte cca začiatkom leta v Bratislave na Vajnorskej- pobočka Dynaxu. Aj ja som tam kúpil, vtedy ešte mali zopár krabíc. Aj Supra Praha ich ešte nedávno mala,pozri ich stránku na internete - ak ti to vie niekto doniesť z Čiech. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUNTER75, 30.9.2016 o 6:32

Pepes33- ďakujem za radu, máš pravdu, ale niektoré názory sú dosť rozdielne. Pomaly ľutujem,že som nedávno kúpil dve krabice týchto nábojov, pretože s federalmi alebo geco som nemal problémy. Jediné plus je presnosť a to, že nerozbíjajú zverinu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 29.9.2016 o 14:01

HUNTER75 - prečítaj si môj príspevok zo dňa 17.8.2014 o 0:45, taká istá skúsenosť. V laborácií od Nosler Cumtom, ten 10,7 gramový NP vôbec nepasuje 308 čke. 9,7 gramový NP v laborácií od Hirtenbergera, to bola iná káva, super strelivo to bolo, len škoda že sa už nedá kúpiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUNTER75, 29.9.2016 o 12:03

Nedávno som ulovil jeleňa guľovnicou SAKO - W308, nábojom NOSLER 165gr/10,7 Partition na vzdialenosť okolo 70m. Bol som prekvapený, že strela ostala v hrudnej dutine medzi rebrami. Jeleň bol zasiahnutý na zadnú komoru, neostal v ohni, ale odbehol cca 1km, pričom farbiť začal na stope asi po 300m.Vnútornosti neboli vôbec rozbité. V mesiaci jún 2016 som tou istou strelou ulovil srnca, ktorý ostal v ohni a bol prestrelený. Aké máte skúsenosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off icvokcem, 23.7.2016 o 15:32

zdravim asi najlepsia strela aka vobec je sedi pre kaliber 6,5x68 super razancia ziadne podliatiny len pre 6,5ku 120kg kanec na 80m malo farby odbehol cca 20m takmer ziadna farba vystrel cca 2cent lanstiak 70kg vistrel 2cent malo farby odbehol cca 40m oba zasahy identycke lopatka super strela palec hore ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VLADO500, 3.7.2016 o 18:07

Naboj 6,5-57 Nosler Partition 9,1g - Vaše skúsenosti a názory na tento náboj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 19.3.2015 o 19:03

Steyr-mohol byt 100gr,no nevadí,až taký rozdiel to nie je,hlavne sa s tou strelou neboj aj na zver velkosti lanštiak a pod.Pri dobrom zásahu -no problem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 19.3.2015 o 7:43

Prednedávnom som po odporúčaní MMassku i Bleikera kúpil na novú sezónu na vyskúšanie do .243 Win NP(samozrejme nie od S&B), tak som zvedavý ako mi to bude lietať, po návšteve strelnice priložím terč. Aké máte skúsenosti so strelou NOSLER PARTITION pri orig.nábojoch prípadne pri prebíjaných - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 29.10.2014 o 17:37

steyr-nedá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 29.10.2014 o 12:04

MMasska - zo Sauera 80 so semi-weight hlavňou to KJG lieta dobre, pravdou je to čo si napísal ohľadne farbenia na výstrele pri tejto strele, pokiaľ však zasiahneš CNS alebo srde, nie je to až také dôležité, samozrejme záleží od revíru a podmienok... Tvojim radám a skúsenostiam verím. Otázkou je či sa dá to XP3 zohnať aj u nás... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 29.10.2014 o 11:17

A zasa sa ukazalo ze BLEIKER sa vyzna! tie streli co uviedol su genialne a je to sveta pravda ze do 243w treba hladat dvojadra. Steyr KJG alebo MJG je super strela nadupana ako hovado ale ma svoje muchy ako kazdy monolit bud je lahky alebo je prehnane dlhy, a tie drazky co ja volam odlahcovacie alebo urychlovacie su bomba znizuju trenie ale nie kazda zbran a jej vyvrt , twist sa dokaze snimi vyrovnat a co je este co mi u mollerovich striel vadi ze sa rozpada predna cast fragmentuje a k priestrelu dochadza len zadna cast co je len priemer streli u 243w dosti malo aby to zaistovalo dostatocne farbenie. Takze toto je problem mollera co st tyka barnesu a jeho tsx je to ine ale len vtom ze to nefragmentuje hned po naraze ale tvori to stvorlistok. Ale aj tak by moja volba nebola monolit , CDP je genialna strela ale TOP do 243w je.....taka stredna volba medzi monolitom a dvojadrom a to je.. Winchester XP3. Je to tak dokonale prepracovana strela s velmi slusnym BC a parametrami , chova sa genialne strielali sme snou vidlorohy a kojoty a ten stop efekt bol uzastny. Priestrel bol aj pri takych vzdialenostiach ktore v nasich podmienkach ani s povovice nevyuzijes a radsej ich tu ani nejdem pisat. Toto su moje osobne skusenosti s 243w a TOP strelou do nej. S pozdravom lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off plidinsky, 29.10.2014 o 10:42

Ahojte, ja som vzhľadom ku krátkej havni zvolil CDP, zatiaľ vždy priestrel, veľmi presné. Pri poslednom kuse som bol troku prekvapený, lebo blany na vstrelovej strane boli trošku podfúknuté, ale nič, čo by sa nedalo zoškrabať nožom, výstrel max. 2x priemer strely. Takže z mojich osobých skúseností - Blaser CDP. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 29.10.2014 o 7:57

Ja som si tiež nevedel vybrať strelivo do .243, kukal som po tých TOG-och, no nakoniec som zvolil KJG a zatiaľ som spokojný. Oryx mi tiež lietal dobre, čo sa týka rozptylu, no s KJG "dočiahnem daľej" inak súhlasím s BLEIKEROM, že americkým kalibrom spravidla chutí americké strelivo, tak ako niekedy českej puške chutí S&B... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 28.10.2014 o 20:20

martinxl-CDP sa dá v pohode zohnat v BA-Dynax,napr.Federal VITAL SHOCK -nie je konkretne strelivo,ale spadá pod túto skupinu strelivo so strelami v 243 win ako Nosler Partition-výborný,Siera GK-BTSP-doslova super ako aj Nosler Balistic Tip.Ked som mal 243 boli aj v ZELENčI aj u Frana v NR,teraz neviem.No ver tomu ,že Tebou spomínané SST je pri vačších vzdialenostiach super-tu v sekcii úlovky je baran strelený 243 na vzdialenost 180m s krásnym priestrelom-majitel je z čiech a osobne ho poznám,takže to nie je blud.Inak platí také nepísané pravidlo,že do Winchestra strelivo Winchester a sním vedla nešlapneš.Do 243 robia výborný Power Point -na kratšie vzdialenosti-výborné farbenie a krátke odbehy,alebo na dlhšie vzdialenosti Win.Balistic Silvertip-pokial na blízko nechytíš lopatku,tak máš vyhraté,ak áno-raduje sa psík. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off nivo, 28.10.2014 o 8:47

Já letos střílím Norma Oryx a jsem velice mile překvapen. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 28.10.2014 o 8:39

Brenneke TOG.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinxl, 27.10.2014 o 19:34

Zdravím. Nemôžem do 243 zohnať ani hitenberger np, ani blaser cdp a ani federal vital shok. Všetko je to strelivo na ktroré boli veľmi dobré ohlasy. V ponuke mám horndy SST, Norma oryx a Sako gamehead. Čo z toho vybrať? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 19.8.2014 o 9:17

Viem iba že majú 11,3 gramu na krabici boli napísané všetky parametre ale bohužiaľ už nemám ani jednu, dostrieľam posledných pár nábojov. Kupoval som z posledných zásob v Dynaxe. (už sa nevyrábajú) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stromboli, 18.8.2014 o 13:19

Borza222 možeš prosím ťa popísať laboráciu od Hirtenberger? Váhu strely, úsťovú rýchlosť a tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 18.8.2014 o 13:11

ja ho používam v 8x57 JS od SB a 7x57 od Hirtenberger a môžem povedať že je to najuniverzálnejšia strela akú som kedy používal (ulovených s NP cca 100 kusov) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovec84, 18.8.2014 o 10:50

Používam ho asi 3 roky v kalibri 30-06 na srnčiu a diviačiu zver (od 15 do 120 kg). Laborácia od norma. Pri zásahu na komoru zver ostáva takmer vždy v ohni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 17.8.2014 o 0:45

Zdravím, tak pri strele NP mám 2 ročné skúsenosti, ale pri kalibri 308W. Pri 9,7 g strele a rýchlosti cca 890 m/s, ( strieľal som laboráciu od Hirtenbergera ) sa stávalo že zver bola pri zásahu za lopatku ( poškodené pľúca, srdce ) na mieste - v ohni. Akonáhle som prešiel na 10,7 g NP v laborácií od Nosler Custom, tak zver do 150 metrov odchádzala strašne ďaleko ( pri rane za lopatku posledný 50 kilový lanštiak cca 200 m, aj keď za výdatného farbenia ). NP je dobrá strela, ale pri menšej zveri sa z nej stáva celoplášť. Tento rok som prešiel na Nosler Balistic Tip 10,7 g, uvidíme čo dokáže na zverine. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off stromboli, 16.8.2014 o 15:42

No bolo by zaujímavé vedieť ako sa tá strela v kalibri 7x57 naozaj správa. Ak má niekto praktické skúsenosti - sem s nimi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 15.8.2014 o 22:37

Partition je dvojjadrová strela kde je predné menšie jadro prekryté tenším plášťom a zadné väčšie jadro je uzavreté prepážkou. Pri náraze strely dochádza k deformácii predného jadra pričom sa olovo väčšinou vyzlieka s plášťa a zadná časť strely zabezpečuje hĺbkovú penetráciu a priestrel. Keďže je predné jadro menšie, tak aj hríb ktorí sa vytvorí pri náraze strely býva menší ako u poloplášťov rovnakého kalibru. Z uvedeného vyplýva, že Partition je strela určená na väčšiu a silnejšiu zver pri ktorej potrebujeme kompaktnú strelu ktorá nám zabezpečí priestrel. Skutočne dobre bude fungovať pri rýchlostiach nad 800 m/s nakoľko toto nie je strela ktorá prioritne využíva efekt deštrukcie orgánov, ale využíva šokový efekt CNS ktorí vzniká pri vysokej rýchlosti. Ak niekto loví prioritne srnčiu zver, lanštiakov a nedospelú alebo menšiu raticovú zver je mu táto strela zbytočná, neukáže naplno čo dokáže. Samozrejme, že na menšej zveri a pri nižších rýchlostiach je strela šetrná k divine no zver po nej zvyčajne na nástrele nezostáva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

on michal89, 15.8.2014 o 21:59

ja mam s touto strelou skusenosti v kalibri 6,5 X 55 a ak nieje zasiahnuty CNS tak to bezi hoodne daleko a farba na nastrele nikdy az po par metroch aj to bieda, ale poskodenie zveriny male... v podvizivenej laboracii 7x57 od S&B by som to rozhodne nestrielal, tato strela potrebuje rychlost aby odviedla svoju robotu ako ma.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Mrlian, 15.8.2014 o 21:06

Ja ho pouzivam. Vacsie skusenosti mam v kalibri 7x65R ale aj 7x57R. Je to vynikajuca strela. Malo devastuje a ak aj zver nezhasne v ohni, da sa dohladat volnym okom podla mnozstva farby. Z mojeho pohladu len same superlativy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 15.8.2014 o 10:59

Neskusal som to, momentálne polujem iným kalibrom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off stromboli, 14.8.2014 o 21:17

Dusanb- tak, čo odskúšal si ten Nosler Partition? Či čo si uprednostnil? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Pepes33, 9.9.2013 o 7:53

Túto sezónu som začal používať NP , ráž 308W, v laborácií od Nosler Custom 10,7 g. Mám z toho zmiešané pocity, minulú stredu lanštiak na 70 metrov, stál bokom, rana za lopatku, obojstranný prietrel plúc. Po rane neznačil, iba tryskom utekal popod posed. Farba od nástrelu, ťahal sa po kríkoch a mladine, nájdený po farbe. Bolo jej kopu, ale odbeh od nástrelu 200 metrov. Srnec v júli strelený na 140 metrov, taktiež rana na plúca, neznačil zásah, iba začal utekať, odbehol cca 140 metrov a zhasol. Pri 9,7 g NP od Hirtenbergera mi najďalej odbehol z 14 kusov raticovej zveri ( diviaci, jeleň, daniel, muflón, srnčie) 120 kilový diviak - 70 metrov do kukurice, výrazná farba od nástrelu. Táto 10,7 g ťažšia guľa nemá takú rýchlosť ako tá 9,7 g a pri nižšej rýchlosti sa menej otvára, tým pádom cez telo zveri preletí s menším vstrelným kanálom ako rýchla 9,7 g guľa, ktorá má vyššiu rýchlosť a deformuje sa viac pri vyššej rýchlosti. Ak to zhrniem zhruba totožné zásahy ( vzdialenosť, váha diviaka, rovnaké umiestnenie zásahu) pri 9,7 g strele kratšie odbiehanie, a pri 10,7 g strele väčšie odbiehanie. Pôjdem do vyskúšať Nosler Balistic Tip 165 grains. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 25.4.2013 o 20:39

Osobne si myslím, že najlepšia váha využiteľná pre 308 čku sa pohybuje do 10,7 - 11 g, pre ťažšie strely nie je 308 čka dosť využiteľná. Neni to potom pre ňu to pravé orechové. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off falco, 24.4.2013 o 23:49

Dakujem chlapci ze ste sa rozpisali. V kazdom prispevku je vela pravdy. Ja som pouzival prebijane strelivo 11,7g. S ucinkom strely na vsetku zver som bol spokojny, ale netrafil som toho spravneho "majstra" na prebijanie a strelit pekny sustrel pri nastrelovani na terc bolo nemozne. Pouzitelne bolo max do150m potom padla strela niekde do pola. Teraz skusam Sako Superhammerhead 11.7g. Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pista64, 23.4.2013 o 18:59

Strelu Partition používam asi 1 rok a to v 308win, 10,7 gr od nosleru.Zatiaľ strelené 2ks holej,komorová rana za lopatku na vzdialenosť 70 a 130m.V oboch prípadoch priestrel s odbehom do 20m ,po troch metroch od nástrelu výdatné farbenie,poškodenie diviny minimálne.Strelený ešte 1 lanštiak s odbehom do 30m ostatné obdobné ako pri vysokej.Skúšal som predtým Geco sp ,Federa sp,Interbond.Viem že je to malo kusou na hodntenie, ale zatiaľ sa mi táto strela javi ako najviac optimálna hlavne čo sa týka znehodnocovania diviny ako aj farbenia a diaľky odbehovania. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 23.4.2013 o 18:18

je to jedna z najlepších 2-oj jadrovych striel.. Pozival som v 7 RM a aj v 7x65 R. Max.spokojnosť. Ani raz sa nestalo,žeby nebol priestrel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 23.4.2013 o 10:29

V kalibri 7x65R strela 11,3g, výrobca Hirtenberger, sa podľa naších skúseností chová vynikajúco. Zver zostáva buď v ohni alebo je vždy veľa farby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 22.4.2013 o 16:06

Ako som už napísal, v 308 čke sa to chová kultivovane a predvídavo. Zver pri odbehnutí farbí, jediné ma serie to, že sa ten predok pri jeleňovi strelenom skrz celé telo oddelil a našiel som ho v lopatke pod kožou asi centimeter od hlavného jadra. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lycan, 21.4.2013 o 22:08

Poloval som s nosler partition v ráži 243win prebíjané strelivo.Presnosť závisí od poškodenia olovenej špičky ktorá nie je až tak obnažená ako pri napr.SB ale predsa sa mi stalo že zle uložené príp. opakovane nabíjanie a vybíjanie zbrane urobí svoje.Čo sa týka účinku na zver diviak,srnčie a muflón čo som mal možnosť loviť s touto strelou.Strelu by som zaradil skôr medzi tie ktoré sú šetrné k divine.Ale je to strela ktorú by som ja prirovnal k monolitickým strelám,takže treba strielať presnejšie a práve preto sa stáva že zver odchádza.Kvôli presnosti na dialku a účinku na zver by som volil miesto partition nosler balistic tip ktorý ma presvedčil ako v strelbe na väčšiu vzdialenosť tak aj účinkom na zver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar857, 21.4.2013 o 8:47

Zkušenost mám se střelou Nosler Partition z ráže 30-06 - laborace SellierBellot NSR 11,7g: velmi šetrné střelivo, zvěř odchází a málo barví, lovena hlavně černá zvěř a dančí. Dále v 7x65R, laborace Hirtenberger NP 11,33g: obdobně jako výše. Pokud není zvěř střelena přes plece odchází, nedostatečně barví. Celkově lze tuto střelu hodnotit jako šetrnou, zvěř bez ohledu na váhu vždy prostřelena, problém je, že přední jádro fragmentuje a výstřel provede zadní jádro, čili výstřel je pouze o průměru ráže. Kdo loví u řepky, kukuřice nebo roklí, nutno mířit na plece, nebo zvolit jinou střelu. Lovu Zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 89 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov